Pokrenuta peticija protiv udruge Naš Hajduk!

Pozivaju sve nezadovoljne navijače Hajduka da potpišu peticiju
Udruga Doli Naš Hajduk pokrenula je online peticiju u kojoj od Grada Splita traže da raskine sve ugovore s udrugom Naš Hajduk. Na web stranici peticija24.com navode sljedeće:

"Mi dolje potpisani građani i građanke Splita i Hrvatske tražimo od Grada Splita kao većinskog vlasnika HNK Hajduk da u najkraćem roku preuzmu odgovornost vlasnika Kluba te raskinu SVE ugovore sklopljene s udrugom Naš Hajduk i i time zaustave potpuno uništavanje Hajduka koji je ovom gradu više od nogometnog kluba.

Nekada najtrofejniji hrvatski Klub čije su utakmice redovito punile stadion na Poljudu postao je taocem grupe koja sebe naziva udruga Naš Hajduk a kojoj je jedini cilj preuzeti vlasništvo nad Hajdukom i to na način da mu tržišnu vrijednost svedu na minimum te ga otkupe novcem koji se uplaćuje Hajduku na ime članarina , bez uložene vlastite lipe.

Sustavno i namjerno se uništava i negira tradicija Kluba , Hajdukovim bivšim igračima i partnerima s kojima je stekao slavu zabranjen je svaki pristup klubu a dovode se treneri i igrači koji kvalitetom i željom nisu ni za lokalne lige a kamo li za nekada velikog Hajduka.

Zadnja titula prvaka države osvojena je u sezoni 2004/2005., Kup 2009/2010. i 2012/2013. godine.

Dakle od kada je udruga Naš Hajduk ušla u Klub prije osam godina osvojen je SAMO JEDAN KUP a broj uposlenih i minus na računu nikada veći.

Događaji oko navijanja i navijača su posebna priča, među Torcidu, nekada najveću navijačku skupinu, humanu i ljudsku koja živi za svog Hajduka infiltrirali su nekakvi likovi bez hajdučkog čojstva, hrabrosti i ponosa te uz redovite kazne koje Hajduk plaća, sramote sve ono što Hajduk je i što predstavlja.

Svi mi ovdje potpisani poručujemo da nas nećete uplašiti, nećemo se iscrpiti i nikada nećemo pokleknuti jer mi znamo što je Hajduk i kakvog su nam ostavili i pape i dida i kakvog želimo ostaviti našim sinovima.

Nastaviti ćemo sa svim mogućim zakonskim sredstvima dok ne prisilimo Grad kao većinskog vlasnika da raskinu sve ugovore koje imaju s udrugom Naš Hajduk, te preuzmu prava i obveze za očuvanje svetog Kluba."
hr Mon Dec 02 2019 17:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sjever prazan protiv Istre: Hajduk će se žaliti na drakonsku kaznu

S ovom kaznom Hajduk je ove sezone premašio pola milijuna kuna kazni u HNL-u

Hajduk je za incidente dijela navijača na susretu protiv Rijeke kažnjen zatvaranjem sjevera na jednoj utakmici i s čak 150 tisuća kuna novčane kazne. To znači da na sjevernoj tribini stadiona na Poljudu neće biti navijača na posljednjem susretu prvog dijela sezone u kojem će "bijeli" ugostiti Istru 1961.

Najrigoroznija je to kazna Hajduku i uopće klubovima koju je ove sezone odrezao disciplinski sudac HT Prve HNL Alan Klakočer, a jedna od najvećih ikada. Kako je Hajduk ove subote gost Intera u Zaprešiću, zatvaranje sjevera se odnosi na ogled koji će u nedjelju 15. prosinca na Poljudu igrati Hajduk i Istra 1961.

U tom dijelu je kazna konačna jer se Hajduk neće žaliti na zatvaranje sjevera, ali hoće na vrlo visoku novčanu kaznu. Logično je da se nenovčani dio kazne odradi odmah. Žalba na kompletnu odluku značila bi odgođenje izvršenja kazne, a idući domaći prvenstveni protivnik je Lokomotiva u veljači, izravni rival u borbi za drugo mjesto.

Navijači sa sjevera preselit će se u ogledu s Puljanima na ostale tribine stadiona, kao što je već bio običaj u susretima kada je Hajduk bio na sličan način sankcioniran u nedavnoj prošlosti. Pamtimo dva takva slučaja prošle sezone, tada su se ogledi protiv Rudeša (3:0) i Osijeka (0:0) igrali bez navijača na sjevernoj tribini. A još čak pet domaćih susreta Hajduk je u prošlom prvenstvu odigrao bez navijača uopće (četiri je dobio nakon što je stradao vatrogasac na derbiju s Dinamom).

Svoju drakonsku kaznu Klakočer je detaljno obrazložio.

- Na sjevernoj tribini stadiona počevši od 16. minute utakmice evidentirano je paljenje pirotehničkih naprava (posebno u periodima od 26.-31. te 61.-65. minute) pri čemu je zapaljeno sveukupno 96 baklji, šest topovskih udara, deset bljeskalica i tri dimne kutije. Ukupno je 28 baklji ubačeno u ograđeni dio igrališta na atletsku stazu, a zbog stvorene dimne zavjese sudac je u 65. minuti morao prekinuti igru u trajanju od dvije i pol minute. U završnim minutama utakmice u sudačkoj nadoknadi vremena na sjevernoj tribini stadiona evidentirano je neprimjereno skandiranje – stoji između ostalog u obrazloženju.

A u izvještaju delegata susreta na osnovu kojem je donesena kazna naznačeno je o kakvom se neprimjerenim skandiranjima radilo. Vikalo se "cigane, cigane" (nap.a. sucu), "ubi Srbina" (kod gužve u sudačkoj nadoknadi)...Evidentirao je delegat i povike gostujućih navijača "ubi tovara", no nije objavljeno i da je Rijeka kažnjena. Klakočer navodi kako je Hajduk recivist, učestalo se u ovom prvenstvu isti prekršaji ponavljaju.

S ovom kaznom Hajduk je ove sezone premašio pola milijuna kuna kazni u HNL-u. U 17 dosad odigranih kola Klakočer je objavio kazne za 16, a ukupno je Hajduk kažnjen s čak 544 tisuće kuna! A još nije završio prvi dio sezone. U odnosu na sve gore spomenute sankcije je to možda malo bitno, ali naznačimo i to da će još pet tisuća kuna Hajduk morati platiti zbog momčadskog prekršaja na spomenutom nedjeljnom susretu (pet žutih kartona), piše Slobodna Dalmacija.

hr Thu Dec 05 2019 09:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduku velika novčana kazna i utakmica bez gledatelja na sjevernoj tribini

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 17. kola HT Prve lige
Na utakmici Hajduk-Rijeka od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini stadiona počevši od 16. minute utakmice evidentirano je paljenje pirotehničkih naprava (posebno u periodima od 26.-31. te 61.-65. minute) pri čemu je zapaljeno sveukupno 96 baklji, 6 topovskih udara, 10 bljeskalica i 3 dimne kutije. Ukupno je 28 baklji ubačeno u ograđeni dio igrališta na atletsku stazu, a zbog stvorene dimne zavjese sudac je u 65. minuti morao prekinuti igru u trajanju od dvije i pol minute.

U završnim minutama utakmice u sudačkoj nadoknadi vremena na sjevernoj tribini stadiona evidentirano je neprimjereno skandiranje. Zbog prekršaja iz članka 67. i 88. DP HNS-a i učestalog ponavljanja istih na prvenstvenim utakmicama u tekućem prvenstvu HNK Hajduk je kažnjen odigravanjem prve slijedeće prvenstvene ili kup utakmice (nakon konačnosti odluke) bez prisutnosti gledatelja na sjevernoj tribini Gradskog stadiona Poljud i novčanom kaznom u iznosu od 150.000 kuna.

HNK Hajduk mora platiti i kaznu od 5.000 kuna zbog momčadskog prekršaja kažnjivog po članku 54. DP HNS-a (5 žutih kartona).
hr Wed Dec 04 2019 22:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rijeka potopila Hajduk na Poljudu: Buriću odlazi orilo se Poljudom!

Rijeka očitala lekciju Bijelima i vratila se u igru za drugo mjesto
Rijeka je na Poljudu pred više od 13 000 gledatelja u posljednjoj utakmici 17. kola HT Prve lige ponizila Hajduk sa čak 4:0 golovima Acostyja u 43.,  Raspopovića u 82., Gorgona u 87. i Halilovića u 93. minuti.

Hajduk je solidno počeo, Eduok i Jradi su u 21. minuti u razmaku od pet sekundi pogodili vratnice, no osim toga Hajduk je uglavnom bio slab, neopasan i jalov. Rijeka se disciplinirano branila i koristila velike individualne greške igrača Hajduka. Loš dan imao je i vratar Ljubić na čiju dušu idu tri pogotka gostiju, a velika pogreška bilo je postavljanje Hamze u obranu nakon izlaska Svatoka.

Rijeka je ovom pobjedom izjednačila najveću pobjedu u povijesti HNL-a na Poljudu. Hajduk je i dalje na drugom mjestu, ali sad imaju samo tri boda više od Rijeke i utakmicu više.

Veliki pritisak Bijelih vidjeli smo na početku utakmice, igralo se pratkički od prve minute pred vratima gostiju. U 8. minuti su lijepo kombinirali Eduok i Caktaš u šesnaestercu Rijeke. Caktaš je primio loptu na 10 metara, pucao je iz okreta, ali nije bilo dovoljno jačine u tom udarcu. Dvije vratnice su u 21. minuti pogodili igrači Hajduka. Najprije je Eduok tukao sa 14 metara i pogodio okvir gola, lopta se odbila do Jradija koji iskosa sa 12 metara opet pogađa istu vratnicu.

U 24. minuti velika obrana Marina Ljubića nakon pogreške obrane Bijelih. Andrijaševiću se lopta nakon lošeg ispucavanja idealno odbila na 12 metara, vratar Hajduka je na vrijeme osjetio i istrčao te sjajno obranio udarac veznjaka Rijeke. Gosti su u 43. minuti poveli 1:0. Pucao je Čolak s 13 metara u suprotni kut, obranio je Ljubić dosta težak udarac, lopta se odbila do nečuvanog Acostyja koji iz blizine pogađa mrežu.

Pokušao je Svatok s deset metara nakon ubačaja iz kuta, od bloka se odbilo u novi korner nakon kojeg je pokušao i Jairo iskosa, ali otišla je lopta preko vrata. Još jednom je u 59. minuti pokušao Eduok, ovaj put sa 17 metara, gađao je napadač Bijelih suprotni kut, ali prošlo je malo iznad grede. Tukao je istoj minuti Jradi s 20 metara, bio je to odličan udarac, ali Prskalo je uspio loptu skrenuti u korner. Hamza je u 75. minuti ubacio pred vrata Rijeke, Jairo je pucao glavom, ali prošla je lopta tik pored lijeve vratnice.

Raspopović je u 82. minuti zabio za 2:0. Izbio je igrač Rijeke sam pred Ljubića nakon velike pogreške Hamze i pogodio desni kut mreže. Raspao se Hajduk, Gorgon je u 87. minuti pogodio za 0:3, a Halilović u 93. za konačnih 0:4.

HAJDUK - RIJEKA 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Acosty (43'), 0:2 Raspopović (82'), 0:3 Gorgon (87'), 0:4 Halilović (90'+3).

Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 13605. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

HAJDUK: Ljubić - Bašić, Svatok (od 77' Jurić), Radić, Čolina - Hamza, Nejašmić (od 62' Teklić) - Eduok (od 62' Jakoliš), Caktaš, Jradi - Jairo.

RIJEKA: Prskalo - Smolčić (od 89' Lončar), Escoval, Župarić, Tomečak - Capan (od 81' Lepinjica), Halilović - Acosty (od 72' Raspopović), Andrijašević, Gorgon - Čolak.
hr Sun Dec 01 2019 21:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jadranski derbi: Hajduk ide po devetu uzastopnu domaću pobjedu!

Pobjedom bi Bijeli pobjegli Rijeci devet bodova
Nogometaši Hajduka danas od 17.30 sati u sklopu 17. kola HT Prve lige igraju protiv Rijeke na Poljudu. Bijeli se uoči Jadranskog derbija nalaze na drugom mjestu prvenstvene tablice s osvojenim 31 bodom u proteklih 16 kola dok Rijeka trenutno zauzima petu poziciju s osvojenih 25 bodova i utakmicom manje.

- Rijeka ima jako dobru i kvalitetnu momčad, možda su ih prije početka prvenstva svi vidjeli kao jednu od dvije vodeće momčadi, ali mi smo ispred njih i želimo da razlika bude još veća. U ovoj utakmici nedostaje nam dosta važnih igrača, ali moramo napraviti dobar balans između obrane i napada, biti organizirani i koncentrirani. Bit će ovo zanimljiv dvoboj, važna je utakmica, ali nama su sve takve - kazao je trener Bijelih Damir Burić na konferenciji za medije uoči današnjeg susreta.

Hajdukov strateg u Jadranskom derbiju ne može računati na stoperski dvojac Ardian Ismajli i Stefan Simić, koji baš kao i Anthony Kalik, imaju tri žuta kartona. Zbog ozljeda neće biti kapetana Josipa Juranovića, Filipa Bradarića, Josipa Posavca te Marija Vuškovića.

Prvi međusobni susret Hajduka i Rijeke u ovoj sezoni odigran je 15. rujna na Rujevici, a završio je rezultatom 1:1. Strijelac za Hajduk bio je Tonio Teklić, dok je za Rijeku pogodak postigao Franko Andrijašević

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Vedran Đurak iz Stupnog, prvi i drugi dopunski suci su Mario Zebec iz Cestice i Ivan Vučković iz Zagreba, a četvrti sudac je Goran Loparac iz Sladojevaca.
hr Sun Dec 01 2019 10:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.