Ako prođu Galatasaray, Bijeli će igrati protiv pobjednika susreta Willem II - Rangers!

Susret se igra 1. listopada.
Održan je ždrijeb Play-offa za Europsku ligu kojim je određeno da pobjednik utakmice 3. pretkola između Galatasaraya i Hajduka ide na pobjednika susreta Willem II (NED) - Rangers (SCO)

Dvoboj Play-offa igra se 1. listopada u Nizozemskoj ili Škotskoj.
hr Fri Sep 18 2020 15:39:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenik porazio Bijele na Poljudu! Čovjek odluke posuđeni Hajdukovac!

Jedini strijelac bio je Sahiti.
Hajduk je u 8. kolu HT Prve lige pred 4517 gledatelja na Poljudu upisao poraz od susjeda iz Šibenika. Narančasti su slavili s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na susretu zabio je Emir Sahiti, igrač Hajduka koji je posuđen Šibeniku.

Caktaš je odmah na otvaranju susreta mogao dovesti Bijele u vodstvo, samo je izašao pred vratara Labrovića koji je nogom zaustavio njegov udarac s 13 metara. Čuićev udarac u 12. minuti s 18 metara je blokiran, na odbijenu loptu natrčao je Jradi koji je tukao s više od 20 metara, ali od nekoga iz obrane gostiju se odbilo u korner.

Mesa je u 25. minuti pucao s 14 metara nakon što Posavec nije najbolje procijenio putanju lopte nakon ubačaja iz kuta. Na kraju se odbilo od bloka u novi korner za Šibenik.

Poveo je Šibenik u 34. minuti s 1:0. Sahiti je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, sjurio se prema vratima i pogodio u suprotni kut pored Posaveca.

Caktaš se u 49. minuti lijepom varkom oslobodio svog čuvara na vrhu šesnaesterca, pucao je zatim snažno, ali otišlo je malo preko vrata. Ampem je u 51. minuti pucao s 15 metara iskosa i pogodio stativu. Pucao je Gyurcso u 70. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali prošlo je to malo iznad grede.

Hajduk – Šibenik 0:1 (0:1)
Split – Gradski stadion u Poljudu. Sudac: Mario Zebec (Cestica)
Strijelac: 0:1 Sahiti (34')

Hajduk: Posavec – Jakoliš, Vušković, Dimitrov, Čolina (od 90' Mujakić) – Čuić (od 46' Atanasov), Jradi, Caktaš – Gyurcso (od 73' Teklić), Diamantakos, Jairo (od 61' Umut).

Šibenik: Labrović - Pajić, Mesa, Pandža, Bilić, Kvesić – Sahiti, Ćurić (od 81' Alimi), Bulat, Ampem (od 74' Todoroski) – Yefferson (od 46' Jurić).

hr Sun Oct 18 2020 17:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Šibenika na Poljudu

Susret počinje u 15 sati
Nogometaši Hajduka nakon dvotjedne reprezentativne pauze danas protiv Šibenika nastavljaju s prvenstvenim obvezama.

Utakmica 8. kola HT Prve lige počinje u 15 sati na Poljudu čiji je kapacitet i dalje ograničen na 20% od svake tribine zbog posebnih mjera koje su na snazi uslijed pandemije koronavirusa.

- Šibenik se u dosadašnjim utakmicama pokazao kao ekipa koja se neće povući i braniti. Imaju nezgodnu tranziciju preko Ampema, tako su postigli najviše golova preko kontranapada, ali to smo sve vidjeli, snimili i pripremili smo se za njih.

Mi smo u ovoj utakmici apsolutni favoriti, ali to treba pokazati na terenu. Od početka se moramo nametnuti na pravi način te tako nastaviti i ako dođemo u rezultatsku prednost. Naš cilj je napredovati uz osvojene bodove - kazao je Hajdukov trener Hari Vukas uoči ove utakmice.

Strateg Bijelih danas ne može računati na Stanka Jurića koji mora pauzirati zbog tri žuta kartona te Ivana Dolčeka koji zbog ozljede ne konkurira za ovaj susret. Posljednji dvoboj Hajduk i Šibenik odigrali su 31. listopada 2018. godine na Šubićevcu u okviru 1/8 finala Hrvatskog kupa, a Bijeli su tada prošli dalje rezultatom 2:1 nakon produžetaka.

Zadnji ogled u prvenstvu zbio se 26. studenog 2011. godine, također na Šubićevcu, kada je Hajduk pobijedio s 2:0. Glavni sudac današnje utakmice je Mario Zebec iz Cestice, pomagat će mu Nikola Kečkiš iz Virovitice i Marko Stolnik iz Varaždina. Četvrta sutkinja je Ivana Martinčić iz Koprivnice. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a asistent VAR suca Igor Krmar, također iz Zagreba.

hr Sun Oct 18 2020 13:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hari Vukas: "Moramo opravdati ulogu favorita i pobijediti"

Susret se igra u nedjelju s početkom u 15 sati
Nogometaši Hajduka nakon dvotjedne reprezentativne stanke u nedjelju 18. listopada nastavljaju sa sezonom HT Prve lige. Bijeli na Poljudu od 15 sati dočekuju momčad Šibenika, povratnika u najviši rang hrvatskog nogometa.

- Za sve treba imati plan rada. Pohvala za reprezentativce, bilo ih je dosta. Danas smo se tek svi skupa kompletirali, svi su zdravi. Nema jedino Stanka Jurića zbog žutih kartona. Šibenik je puno bolje stajao na terenu nego što su to rezultati pokazali. No, moramo opravdati ulogu favorita i pobijediti. - poručio je uoči susreta trener Hajduka Hari Vukas.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice, pomagat će mu Nikola Kečkiš iz Virovitice i Marko Stolnik iz Varaždina. Četvrta sutkinja je Ivana Martinčić iz Koprivnice.

VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a asistent VAR suca Igor Krmar, također iz Zagreba.

hr Sat Oct 17 2020 12:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Francesco Tahiraj više nije igrač Hajduka!

Odlazi bez postignutog gola za Bijele.
Francesco Tahiraj i HNK Hajduk potpisali su danas sporazumni raskid ugovora te 24-godišnji krilni igrač od danas više nije igrač Bijelih.

Tahiraj je za Hajduk debitirao u veljači 2019. godine u utakmici protiv Osijeka, a zadnji put u službenoj utakmici za Bijele nastupio je u kolovozu ove godine u pobjedi protiv Istre 1961.

Za Hajduk je odigrao ukupno 24 službene utakmice, od čega je 15 puta bio u početnom sastavu. Upisao je ukupno pet asistencija.
hr Thu Oct 15 2020 11:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.