Bizarne scene u Omišu: Suca udario sudac, navodno je bio povezan s jednim od klubova

Na terenu se, što se rezultatskog dijela tiče, također odvijala prava drama
Utakmica 11. kola Prve Županijske lige u Omišu imala je neriješan ishod (3:3), ali cijela rezultatski važna utakmica za obje momčadi ostala je u drugom planu.

Bizarna situacija dogodila se u subotu 16. studenog na utakmici Županijske lige Splitsko-dalmatinske županije između Omiša i Mladosti iz Prološca. Naime, nakon utakmice došlo je do udaranja glavnog suca od strane drugog suca koji nije vršio nikakve dužnosti na toj utakmici.

- Prilikom ulaska u svlačionicu, ispred vrata, sudac je dobio udarac u glavu s leđa, osoba koja ga je udarila je Damir Mladin, nogometni sudac - napisao je u izvještaju poslije utakmice delegat susreta Denis Abramac.

Na terenu se, što se rezultatskog dijela tiče, također odvijala prava drama jer su gosti vodili u dva navrata, ali su se domaćini ipak uspjeli oba puta vratiti u susret i na kraju slaviti vrijedan bod.

Vodili su nogometaši Mladosti preko Matea Grabovca i Domagoja Milovića, potom su domaći Omišani u svega šest minuta vratili stvari na početak. Pogađali su Mario Dubravčić i Gabriel Humačkić, 'aduti s klupe' trenera Šušnjare, a u 75. minuti ponovno su u rezultatskom plusu bili gosti. Pokazao je sudac na bijelu točku, žalili su se domaćini, ali odluku suca u kasnijem izvještaju 'amenovao' je i delegat. Siguran je bio Daniel Češljar da bi pred sam kraj utakmice još jednom Humačkić pogodio u mrežu vratara gostiju i tako postavio konačan rezultat podjele bodova.

Na službenim Facebook stranicama NK Omiš odmah nakon utakmice napisan je kratak izvještaj u kojem tvrde kako je sudac svirao ''vrlo upitni jedanaesterac za goste'', a kasnije pišu kako ''U samoj završnici susreta, u izglednoj prilici za gol, s leđa je srušen naš igrač, ali sudac (gle čuda!) ni ne pomišlja na jedanaesterac''.
Cijelu priču zaokružili su zanimljivim heštegovima poput 'E moj sudac' i 'Živi uru, al živi pošteno'

Po neslužbenim je saznanjima sudac koji je napao drugog baš bio povezan s klubom domaćinom.

Zanimljivo kako na službenim stranicama nisu spomenili napad na glavnog suca kojemu svakako nije mjesto na nogometnim terenima, ali istodobno dokazuje koliko scene u Županijskom rangu natjecanja mogu biti apsurdne.
hr Sun Nov 17 2019 08:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Splićanke u Ligi prvakinja gostuju u Poljskoj!

Ždrijeb prvog pretkola novog izdanja Lige prvakinja poslao je ekipu ŽNK Split na noge poljskom Gorniku
Ovosezonska Liga prvakinja započinje u studenome, a utakmice prvog pretkola na rasporedu su 3. i 4. studenoga, pri čemu će svoj dvoboj odigrati i ŽNK Split.

Aktualne prvakinje Hrvatske gostovat će kod poljskog predstavnika, Gornika iz Leczne. Igra se samo jedna utakmica, a pobjednice će izboriti plasman u drugo pretkolo.

Prošle je sezone ŽNK Split na kvalifikacijskom turniru odigrao dvije neizvjesne utakmice protiv favoriziranih Harkiva (2:3) i Minska (1:2) te je upisao visoku pobjedu protiv Bettembourga (7:2).
hr Fri Oct 23 2020 12:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Štimac: 'Dinamovo proljeće u Europi davno je došlo, a naše s vama neće nikada'

Gubite se i ne vraćajte se više, poručio je Štimac
Igor Štimac, bivši trener Hajduka i izbornik Vatrenih, a aktualni izbornik Indije, opet je putem Facebooka uputio kritike na račun udruge "Naš Hajduk", ali i načina vođenja Bijelih. On je noćas na svom Facebook profilu podijelio stranicu "Bit će Bili što su bili" koja od gradonačelnika, odnosno Grada Splita traži prodaju dionica privatnom vlasniku i oduzimanje ovlasti udruzi "Naš Hajduk". Štimčevu objavu prenosimo u cijelosti:

U potpunosti podržavam ovu peticiju jer vrijeme je da grad, odn. gradonačelnik i njegovo vijeće kao većinski vlasnik HNK Hajduka konačno preuzmu odgovornost i stvore preduvjete za promjenama. Dosta je bilo improvizacija, pametovanja i neodgovornog ponašanja. Vrijeme je da udruga NH sa svojim dokazano neuspjelim modelom narodnog kluba prestane maltretirati veliku većinu navijačkog puka koja 8 godina sluša samo obećanja i prazne priče. Islamovići, Baletići i Rilovi vrijeme je da zajedno sa svojim ideolozima-sociolozima dokažete koliko volite klub u koji se zaklinjete, gubite se i više se ne vraćajte . Dinamovo proljeće u Evropi davno je došlo, a naše sa vama neće nikada!!! Sa vašim upravljanjem, Hajduk ne može zakoračiti na dugu cestu - može se tek nastaviti voziti u kružnom toku...
hr Fri Oct 23 2020 11:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Funcuti bakljadom dočekali junake nakon pobjede na Poljudu

Šibenčani su priredili scenu za pamćenje
Dojučerašnji drugoligaši, danas heroji s Poljuda - Šibenčani su šokirali Bijele. Iako se slavilo s minimalnih 1:0, razloga za slavlje je i više nego dovoljno.

Ovo im je prva pobjeda nad Hajdukom nakon 2009. godine, a slavlje je započelo već u svlačionici. Dolaskom na Šubićevac, Funcuti su im pripredili spektakularne scene.

hr Mon Oct 19 2020 08:17:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

'Novi Mosor' ponovno slavio na Pricviću! Nogometna fešta krenula je već u rano poslijepodne, uz zvuke limene glazbe, zdušno navijanje i poruku 'Dosta nam je jedan Mamić!'

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta.
Čest je slučaj u kojem nogomet prelazi granice prve sporedne stvari na svijetu. Nedjeljno poslijepodne u Žrnovnici ima obrise nogometne fantazije jer se na Pricviću odigrao derbi između dva Mosora, drugi takav u povijesti što je ponovno značilo pravi sportski praznik u tom dijelu Splita.

Navijači 'mlađeg Mosora', koji predstavlja interes, strast i ljubav stanovnika Žrnovnice, krenuli su šetnjom do Pricvića i na kraju proslavili ogromnu pobjedu, prvu pobjedu i u dosadašnjem dijelu prvenstva 2. Županijske nogometne lige.

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta. U tom spomenutom razmaku dvije su lopte završile iza Luke Delponta, domaćeg čuvara mreže.

Prvotno je u 86. za delirij na tribinama pogodio Marino Marin da bi priču zaključio Fabjan Markioli u 90. minuti. I Marin i Marioli bili su pravi 'aduti s klupe' trenera 'mlađeg Mosora', Ivana Pivčevića.

Užežin današnje utakmice sve je krenulo u smjeru pravog nogometnog praznika pa se tako stotinjak mještana već u ranim prijepodnevnim satima okupilo kako bi zdušno i zajednički krenuli prema Pricviću kojim će, odlukom Gradskog vijeća Splita, za nekoliko dana i fizički početi upravljati Javna ustanova 'Športski objekti'. Slavlje je bilo na nivou uz taktove limene glazbe Žrnovnica.

Navijači 'mlađeg Mosora' ponijeli su i transparent 'Dosta nam je jedan Mamić' kojim aludiraju na Vinka Barbarića, predsjednik današnjih domaćina koji su 2019. godine promijenili naziv u 'Hrvatski braniteljski dragovoljački nogometni klub Mosor – Sveti Jure'.

hr Sun Oct 18 2020 14:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.