Prijateljska u Međugorju: Boljat rješio Želju

Bio je ovo drugi prijateljski susret Splita i Željezničara u zadnjih mjesec dana, u prvom su Crveni slavili s 3:0
Nogometaši Splita svladali su rezultatom 1:0 momčad BiH Premierligaša Željezničara u prijateljskom susretu koji je odigran u Međugorju. Jedini pogodak na vrlo teškom, blatnjavom travnjaku Sportskog centra u Međugorju postigao je Domagoj Boljat u 28. minuti susreta.

Crveni nisu najbolje ušli u utakmicu, Željezničar je imao nekoliko dobrih prigoda na samom početku suserta, od kojih je najveća bila ona Žerića iz 15. minute susreta kada je napadač sarajevskog kluba iz odlične pozicije s deset metara promašio okvir gola. Prethodno vrijedi istaknuti pokušaj Roglića koji je dobio loptu u prostor, sjurio se u kazneni prostor suparnika, međutim njegov udarac je u posljednji trenutak blokiran.

Uslijedio je period u kojem su igrači Želje nekoliko puta zaprijetili nakon kornera, međutim niti jedan od nekoliko pokušaja glavom nije bio precizan. Zato je na drugoj strani u 28. minuti nakon udarca iz kuta poentirao Boljat i tako još jednom potvrdio dobru formu. Korner je izveo Pavlovski na drugu stativu, tukao je Dupovac, vratar je samo na kratko odbio, ali samo do Boljata koji je s pet metara zakucao loptu u mrežu.

Težak teren nije dopuštao igračima obje momčadi da pokažu nešto bolju igru u nastavku, pa je tako utakmica bila siromašna prigodama. Sve do posljednjih pola sata utakmice kada je Split mogao postići još barem tri pogotka, međutim Crveni nisu bili dovoljno koncentrirani u završnici, a u dvije situacije blato je poprilično zasmetalo.

U 54. minuti Roglić je nakon slobodnjaka pronašao Špehara na desnoj strani, a ovaj je izvrsno proslijedio do usamljenog Ugrine koji je na pet metara loše zahvatio loptu i praktički je dodao već svladanom vrataru Želje.

U 60. minuti Roglić je dobio idealnu loptu u prostor, međutim malo je zakomplicirao situaciju, a zatim ipak uspio uputiti dobar udarac s 13 metara iskosa. Na njegovu nesreću vratar je odlično reagirao i uspio sačuvati svoju mrežu.

Pred sam kraj utakmice Grubišić je bio u stopostotnoj prilici. Opet je Roglić povukao kontru, proslijedio do Grubišića koji se našao oči u oči s vratarom Želje, odlučio se za udarac koji je zapeo točno ispred gol linije. Bilo je to sve od ovog susreta koji je Crvenima dobro došao kao priprema za prvenstvenu utakmicu s Interom iz Zaprešića sljedećeg vikenda.

Split - Željezničar 1:0

Strijelac: Boljat

Split: Duka, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Boljat, Vidović, Špehar, Pavlovski, Roglić, Ugrina
Još su igrali: Topić, Grubišić, Grković, Baturina, Deliu, Perković, Merajić, Fuštar
hr Sat Nov 12 2016 15:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

BUDVA KUP: Dva druga mjesta dječacima RNK Splita

Završen je međunarodni nogometni turnir prijateljstva "Budva kup 2018.".
U kategoriji dječaka 2003. godište nastupili su pioniri 2 (2004.godište) RNK Split. U 1. kolu su poraženi rezultatom 1:0 od momčadi FK "Vihor" iz Budve, u 2. kolu su pobjedili momčad HRNK Zmaj iz Makarske rezultatom 2:0, a u 3. kolu su bili bolji od NK Sloga Ljubuški rezultatom 1:0, a u polufinalu su rezultatom 4:1 pobjedili NK Zadar. U finalnoj utakmici dječaci Splita su ponovno poraženi rezultatom 1:0 od momčadi FK Vihor iz Budve. Najboljim golmanom turnira proglašen je Duje Kolovrat, član RNK Split.

U kategoriji 2006. godište nastupile su dvije momčadi RNK Split. Prva momčad je u 1. kolu rezultatom 14:0 pobjedila momčad FK Fair Play iz Makedonije. U 2.kolu su rezultatom 3:0 pobjedili vrlo dobru momčad FK Malesija iz Albanije. U 3. kolu su rezultatom 3:0 pobjedili momčad FK MKM iz Podgorice, a u 4. kolu su rezultatom 15:0 pobjedili momčad FK Lovćen. U polufinalu su rezultatom 3:1 pobjedili momčad FK Vihor iz Budve, a u finalnoj utakmici u regularnom dijelu je bilo 1:1 protiv FK Crvena Stijena (selekcija Podgorice), ali su nakon penala poraženi rezultatom 2:1. Najboljim golmanom u ovoj kategoriji proglašen je Dino Mičijević iz RNK Split.

Druga momčad je u skupini osvojila 4 boda što im nije bilo dovoljno za prolazak u slijedeću fazu natjecanja.
hr Fri Jun 22 2018 16:08:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Splićanke se vraćaju s trofejom u Split: Osvojile Hrvatski Kup za žene

Ovo im je prvi naslov u povijesti
Ženski nogometni klub Split osvojio je Hrvatski Kup za Žene i donio trofej u grad pod Marjanom nakon pet godina suše. Posljednji nogometni trofej donio je Hajduk, također osvojivši Kup, 2013. godine.

Finalna utakmica Kupa za žene odigrala se u Otočcu, s početkom u 17:00h, a protivnik Splićankama bio je zagrebački Agram. Split je slavio minimalnom pobjedom 2:1, a golove za Split postigle su Dujmović i Valušek. Nije sve krenulo tako dobro po Split, Agram je preko Matijević poveo odmah pri početku utakmice, ali Splićanke su pokazale da su bolje i rutinski preokrenule rezultat.

Utakmica je bila veoma neizvjesna i prilike su se redale na obje strane. Čvrsta obrana splitske ekipe je u nastavku igre zatvorila put prema svom golu te su Splićanke uspjele održati vodstvo do kraja utakmice. Ženski nogometni klub Split je tako došao do svog prvog trofeja u povijesti.

ŽNK Agram - ŽNK Split 1:2
Strijelci: Matijević (13. minuta - 1:0 za Agram), Dujmović (16. minuta - 1:1), Valušek (24. minuta - 1:2)

Dolazak igračica pred prostorije Parka Mladeži očekuje se večeras oko 22 h pa pozivamo sve da dođu i pozdrave naše cure!
hr Sun Jun 10 2018 20:17:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split bez drugoligaške licence, koliko će klubova brojiti Druga HNL sljedeće sezone?

Čini se da nema dovoljan broj drugoligaša za Ligu 16
U skladu s Pravilnikom o licenciranju klubova HNS-a (Glasnik HNS-a 57/2015 od 16. prosinca 2015.) i Uefinim Pravilnikom o licenciranju klubova i financijskom fair-playu (izdanje 2015.), Hrvatski nogometni savez – Davatelj licence, odlukama svojih tijela za licenciranje završio je Središnji postupak licenciranja klubova donošenjem konačnih odluka o UEFA licencama, licencama za I. HNL  i licencama za II. HNL za natjecateljsku godinu 2018./19.

Hajduk je sve riješio u prvom krugu, baš kao i njihova druga momčad kojoj je u prvom krugu odobrena drugoligaška licenca. Svim ostalim dalmatinskim drugoligašima licenca je odbijena u prvom krugu te su s nestrpljenjem čekali odluku komisije. Naročito napeto je bilo na Stanovima i Parku mladeži koji su svakodnevno bili "na vezi" s HNS-om.

Drugoligaška licenca tako je u drugom krugu odobrena Šibeniku, Solinu, Dugopolju i Zadru. Crvenima s Parka mladeži pokazano je crveno svjetlo za nastup u Drugoj ligi i ostaje im još jedna sezona u Trećoj ligi.

Izdano je ukupno 19 drugoligaških licenci, a kako su među tim klubovima prvoligaš Rudeš, zatim Istra i Varaždin od kojih jedan klub odlazi u Prvu ligu, Novigrad koji kao posljednji klub Druge HNL mora u Treću ligu te Zagreb koji je trenutno osmi u 3.HNL zapad jasno je da postoji samo 14 klubova koji u ovom trenutku zadovoljavaju kriterije za Drugu HNL.

Valja izdvojiti i da donedavni prvoligaš Cibalia seli u Treću ligu.
hr Fri May 25 2018 13:18:57 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Danas "pada" odluka: Splitovci iščekuju licencu i Drugu ligu

Treneri kluba RNK Split okupili su se jutros u klupskom kafiću iščekujući sudbinu kluba u kojem rade godinama, a u Zagrebu je povjerenik kluba koji očekuje ždrijebanje.

U društvu trenera sjedio je i tajnik Špiro Barbarić i nekadašnji direktor kluba Nenad Pralija.

- Mislim da Split zaslužuje licencu i Drugu ligu. Pokazao je to godinama. Uz malo pomoći, pozitivne energije, entuzijazma i ljubavi prema nogometu vratili bi se ponovo u vrh. Čvrsto vjerujem u to. - rekao je Pralija.

Dok čekaju odluku, treneri ćaskaju o nekadašnjoj legendi Splita, Anti Rebiću koji je u finalu Njemačkog kupa između Bayern Münchena i Eintrachta zabio dva pobjedonosna gola za svoju momčad s pobjedom 2:1 i tako osigurao titulu finala kupa Eintrachtu nakon 30 godina.

- Ponosni smo na našeg Antu. - govore treneri, a jedan od njih doviknuo je "nek Reba malo pomogne kubu, kako Modrić pomaže Zadru, a mogao bi se i Rog sjetiti svoga kluba."

Prva se igra doma

Split će igrati dvije utakmice s Hrvatskim dragovoljcem, a prva će se igrati u Splitu, doznali smo prije nekoliko minuta.