Kadeti RNK Split eliminirali HNK Hajduk i plasirali se u finale županijskog kupa

Na pomoćnom terenu Parka mladeži danas je odigrana utakmica polufinala kupa NSŽSD između kadeta RNK Split i HNK Hajduk š.d.d.

U odličnoj utakmici splitski 'crveni' trenera Vedrana Milovića su poveli prekrasnim pogotkom Dominika Romca, da bi 'bijeli' u zadnjim minutama susreta izjednačili na 1:1, pogotkom Stipe Biuka iz kaznenog udarca.

Pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca na kojima je briljirao Dominik Alduk, vratar RNK Split, s dva obranjena penala i s ukupnim rezultatom 5:3.

Splitski 'crveni' su izborili finale kupa NSŽSD u kojem ih očekuje sraz sa HRNK Zmaj iz Makaraske.

Pobjeda RNK Split je još i veća kada se zna da su kadeti HNK Hajduk š.d.d. u Park mladeži došli u najjačem sastavu, među kojima je bio i veliki broj bivših igrača Splita.
hr Wed Oct 03 2018 18:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Pionirima RNK Split dodijeljeni pehar i medalje za prvaka Dalmacije

Veselju nije bilo kraja
Veselo je sinoć bilo na pomoćnim terenima RNK Split u Parku mladeži. Pioniri (2004.godište) RNK Split su kako smo već pisali osvojili 1.mjesto u 1.NL HNS (središta Split), te tako izborili kvalifikacije za 1.HNL, a jučer su im dodijeljeni pehar i medalje koje im je uručio prof. Zdravko Marić (instruktor NSŽSD i profesor na nogometnoj akademiji HNS-a).Veselju nije bilo kraja, a nakon podijele u klupskim prostorijama se nastavilo slaviti uz prigodan domjenak.

Omladinska škola RNK Split tako je još jednu jako uspješnu natjecateljsku sezonu privela kraju, a iz škole nogometa pozivaju sve zainteresirane da se jave na upis novih članova u klub koji će se vršiti sve do početka 8.mjeseca.

Svi koji žele mogu tijekom lipnja doći i na probne treninge koji su naravno besplatni. Dovoljno je samo u poslijepodnevnim satima (od 18 do 19 h) doći na pomoćni teren RNK Split javiti se trenerima koji će dati sve potrebne informacije.
hr Tue Jun 11 2019 10:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni đavoli dodijelili priznanja igračima RNK Splita

Već tradicionalno, svake godine na kraju sezone Crveni đavoli daju priznanja najboljima iz redova RNK Split
Nogometna uzbuđenja na jugu uplovila su u "ušće" prošlog vikenda, a svakako razloga za tugu i razočaranje ima Imotski koji će u novoj sezoni biti u županijskom rangu...

Split je, visokom pobjedom nad Jadranom, u posljednjem kolu izbjegao pretposljednje mjesto koje i dalje ostavlja mnoštvo frustracija jer i dalje nije poznata sudbina Primorca iz Stobreča koji će, po nekim nagađanjima, i iduće sezone biti u Trećoj ligi dok bi, po nekim drugim, trebao igrati u županijskom nogometu.

Već tradicionalno, svake godine na kraju sezone Crveni đavoli daju priznanja najboljima iz redova RNK Split. Iako s teretom oduzimanja šest bodova te zabranom transferiranja igrača složili su na Parku Mladeži pravu kombinaciju mlađih i iskusnijih igrača.

Po izboru navijača, najbolji igrač Splita je Ivan Ćalušić, mladi 19-godišnji stoper koji je zaigrao i na poziciji veznog igrača, a svojim je igrama došao na metu nekoliko prvoligaša. Svakako je glavni i pokretni kotačić kluba s Parka Mladeži bio Drago Gabrić, kapetan koji je ponio i titulu prvog strijelca s juga.

Posebna nagrada, naziva "Splitski dišpet", kako smo i ranije pisali, otišla je u ruke Jure Gale, omiljenog među suigračima i navijačima, a koji je, doslovce, srce ostavljao na terenu u svakom susretu.Baš su Crveni đavoli, navijačka skupina Splita, dobili nagradu Društva prijatelja Splita za svoju bučnu podršku s tribina domaćih do gostujućih travnjaka cijele Lijepe naše u proteklih 12 sezona u kojima je Split igrao u Prvoj do Treće lige. Pobrali su simpatije diljem Dalmacije, a bili velika pomoć ovoj mladoj ekipi i ove godine u borbi za opstanak.
hr Tue Jun 04 2019 12:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split ima prvaka u nogometu: ŽNK Split najbolji u državi!

O tituli prvakinja Hrvatske ove je sezone odlučivao posljednji ligaški susret
Nakon 12-godišnje dominacije Osijeka, ŽNK Split novi je pobjednik 1. HNLŽ, zahvaljujući remiju u završnom kolu upravo na gostovanju kod Osijeka (3:3).

Osijek je poveo već u trećoj minuti preko Lojne, ubrzo je izjednačila Dulčić, a već u 12. minuti Balić pogađa za vodstvo Osijeka 2:1. Na 3:1 povisila je Balog prije odlaska na odmor, a Split je do boda stigao u nastavku susreta. Na 3:2 smanjila je Bošnjak u 69. minuti, da bi "točku na i" postavila Bukač u 77. minuti utakmice.

Igračice Božidara Miletića sezonu su tako okončale bez poraza uz 17 pobjeda i 1 remi te impresivnu gol razliku 105:6. ŽNK Split osnovan je tek prije 10 godina, a sad su postale prvi klub koji je prekinuo dominaciju Osijeka dugu 12 godina.

Nakon 18 kola ŽNK Split je prikupio 52 boda, tri više od Osijeka (49), a slijede Dinamo (31), Agram (27) i Neretva (26). Donju polovicu ljestvice predvodi Viktorija (21), sedma je Katarina Zrinski (19), a iz lige ispadaju Pregrada (19), Marjan (18) i Rijeka (-3).
hr Mon Jun 03 2019 17:36:03 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Drago Gabrić najbolji strijelac 3.HNL jug!

Bivši reprezentativac vodio je Crvene do ostanka
Drago Gabrić okitio se titulom najboljeg strijelca 3.HNL jug. On je u 27 nastupa postigao 25 pogodaka i tako prvom pratitelju Cicijelju iz GOŠK-a pobjego za četiri pogotka.

32-godišnji Gabrić je bio predvodnik mlade i gotovo juniorske momčadi Splita, kapetan i produžena ruka trenera
Marenzija na terenu. U sezoni je postigao tri hat tricka, a posebno raspoložen je bio u proljetnom dijelu kad je postigao 16 pogodaka.
hr Sat Jun 01 2019 21:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.