Zlatko Dalić: Nemam nikakvih želja uoči ždrijeba

Moskva je spremna za današnji ždrijeb skupina svjetskog nogometnog prvenstva. Na ždrijebu će prisustvovati više od 1400 gostiju i oko 1500 novinara iz cijelog svijeta
Pobjednički pokal na pozornicu donijet će najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava Miroslav Klose, a program će voditi engleska nogometna legenda Gary Lineker i ruska novinarka Marija Komandnaja. U programu sudjeluju i nogometne zvijezde Diego Maradona, Laurent Blanc, Gordon Banks, Cafu, Fabio Cannavaro, Diego Forlan, Carles Puyol i Nikita Simonjan.

Podsjetimo,
Hrvatska je u drugoj jakosnoj skupini, a u Moskvu je već doputovalo izaslanstvo HNS-a na čelu s predsjednikom Davorom Šukerom i izbornikom Zlatkom Dalićem. Uz njih, stigli su izvršni direktor HNS-a Damir Vrbanović, dopredsjednici Ante Vučemilović-Šimunović i Ante Kulušić, team managerica Iva Olivari, povjerenik za sigurnost Miroslav Marković, povjerenik za ulaznice Nikša Martinac te glasnogovornik Tomislav Pacak.

Izbornik Zlatko Dalić rekao je da nema nikakvih želja uoči ždrijeba te da je cilj Hrvatske proći skupinu.

Hrvatskoj je ovo peti nastup na svjetskom prvenstvu, a skupinu smo prošli samo jednom, 1998. godine u Francuskoj kad je osvojena bronca.
hr Fri Dec 01 2017 09:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Derbi na Klisu bez pobjednika, lijepa sportska priča na terenu i tribinama u povijesnoj utakmici pod reflektorima

Derbi trećeligaškog natjecanja podno kliške tvrđave ostao je bez pobjednika. Domaći Uskok i lider Junak golovima u ranoj fazi utakmice postavili su konačni rezultat susreta u odličnoj, povijesnoj utakmici pod reflektorima, uz veliku podršku gledatelja koji su usprkos niskoj temperaturi u velikom broju pohodili stadion "Iza Grada"...

USKOK – JUNAK (1:1)
Klis – Igralište „Iza Grada“. Gledatelja: 1000
Sudac: Teo Pavić (Split)
Strijelci: 1:0 Vukušić (5., 11m), 1:1 M. Barać (7.)
Najbolji igrač: Mateo Barać (Junak)

Uskok: Odža, Baković, Vuković (od 91. Radić), Mihovilović, Maretić (od 68. Pleština), Zeljković, Vučemilović Grgić D., Vukušić, Žižić (od 89. Farić), Teklić, Vučemilović Grgić M.
Junak: Ćurković, Barać S., Bašić-Šiško, Marunica, Barać M. (od 72. Tuta), Bandalo, Jandrek, Domazet, Andrić (od 91. Vuleta), Botica, Puljić.

Nije mnogo trebalo da derbi na Klisu i s predstavom na terenu ne počne potvrđivati taj epitet. Veliku priliku poslije nepune tri minute igre imao je Andrić nakon što ga je proigrao Mateo Barać, ali u pokušaju sinjskog ofenzivca prepriječio se domaći vratar Odža.

Pohitao je potom i kliški napad, nemoguću loptu je s aut-crte izvadio Marin Vučemilović Grgić, pronašao Vukušića koji s lijeve strane nabacuje, a lopta u ruku pogađa Boticu pa je glavni sudac Pavić pokazao na bijelu točku. Prednost domaćinima, a šok za mnogobrojne sinjske navijače na tribinama donio je Ante Vukušić u petoj minuti.
Ipak, ni dvije minute kasnije junak Uskoka Vukušić prosuo je svoj „kredit“ lošim dodavanjem koje je iskoristio Mateo Barać i uz pomoć kliškog Vukovića prevario vratara i izjednačio snage na semaforu.

Mnoštvo mat-pozicija u početnoj fazi utakmice razvodnile su se uslijed tvrde utakmice nastavka pa je tako tek u 15. minuti domaći sastav zaprijetio preko Maretića čiji je udarac završio pored gola iako su Sinjani s igrom bolje izgledali u prvom dijelu.

Mnogo veću inicijativu nastavljali su i u drugom dijelu prikazivati gosti, ali pokušaji Andrića glavom na drugoj stativi poslije slobodnog udarca Bašića-Šiške te onaj spomenutog izvođača nakon ubačaja Puljića prohujali su pored gola.
Do „daha“ su za priliku pred golom Junaka u 69. minuti došli i Klišani, teško su živjeli nakon ubačaja iz kuta Sinjani, ali nakon gužve gostujuće snage Domazet-Botica spriječile su promjenu rezultata.

I sama završnica utakmice pripala je gostujućem sastavu. Spektakularno je škaricama pokušao Stipe Barać poslije ubačaja Tute, a prodor Andrića završio je pored gola.

Remijem je razmak na tablici među Junakom i Uskokom ostao na šest bodova, dva kola su do kraja polusezone, a samo čudo Sinjanie bi ostavilo bez titule jesenskog prvaka jer bi za takav ishod, pomalo nevjerojatno, Junakovci trebali oba susreta ostati bez bodova, a obje pobjede Uskoka trebale bi biti debelo uvjerljive.

U idućem kolu Junak je domaćin Kamenu, dok će Uskoci na teško gostovanje kod Neretvanca.

hr Sat Nov 17 2018 19:50:11 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dalić: "Želimo prvo mjesto u skupini! "

Utakmicu protiv Engleske najavili su izbornik Zlatko Dalić i Ivan Perišić
Sutra od 15 sati Engleska i Hrvatska igraju za prvo mjesto u skupini Lige nacija. Reprezentacije su bodovno izjednačene, tko pobijedi, taj će osvojiti skupinu. U slučaju remija, prvi su Španjolci. Utakmicu na Wembleyju su na press konferenciji u Londonu najavili izbornik Zlatko Dalić i Ivan Perišić.

- Izrazito poštujemo Englesku, koja nas je jako namučila u Moskvi i Rijeci. Sada su možda još mlađi i još brži, Sterling i Rashford mogu pobjeći svakome te im moramo stajati vrlo blizu i ne ispadati iz igre. Najopasniji su na dugim loptama - čak i vratar Pickford ima odlično dodavanje - zatim u prekidima te brzim protunapadima. Na Wembleyju ima puno prostora i moramo pronaći rješenja za sjajne engleske igrače. Međutim, ja sam usredotočen na nas i našu iscrpljenost nakon četvrtka. To nas smeta i neće nam biti lako, ali najjača nam je strana čvrst, kompaktan i agresivan blok te budemo li isti kao protiv Španjolske, ne bojim se niti jednog suparnika, započeo je izbornik te nastavio:

- Jako se dobro poznajemo, svi znamo sve jedni o drugima i neko rivalstvo postoji, uvijek se želi uzvratiti za poraz. No, mi smo sportski, pozitivni suparnici, uvijek želimo pobijediti - kao što nam je motiv bio uzvratiti Španjolskoj. S druge strane, prije četiri mjeseca igrali smo polufinale Svjetskog prvenstva, a ovo je ipak Liga nacija.
Dalić je naglasio da je motiv velik te da nema izlika.

- Ne treba nam veći motiv od dolaska na Wembley, jedan od najljepših stadiona na svijetu. Razumijem da engleska javnost očekuje povratak trofeja, ali mi želimo prvo mjesto u skupini. Ispred svega nam je borba za Hrvatsku. Nadam se spektaklu, iako nam neke stvari poput ranog početka utakmice neće ići na ruku. Ipak, želimo završiti godinu na najbolji mogući način, bilo bi lijepo barem da ostanemo u elitnoj skupini i osiguramo status nositelja u kvalifikacijama. Puno je opcija i dat ćemo sve od sebe, no igramo pred 80.000 Engleza te protiv velikog suparnika. Ne tražimo izlike, znamo što nam je cilj - pokušati odigrati lijepo i pobijediti. Ne dolazimo bahato, nego moramo biti čvrsti i borbeni.

Jedan od najboljih protiv Španjolske, Ivan Perišić, je rekao:
- Nitko nije favorit kod Engleske na Wembleyju, a oni imaju mladu i poletnu momčad. Oni su favoriti, ali budemo li igrali na najvišoj razini, mislim da imamo šanse.
hr Sat Nov 17 2018 18:53:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šibenik jesenski prvak Druge HNL, Solin posljednji

Odigrane su četiri utakmice 13. kola 3.HNL jug te kompletno posljednje kolo Druge HNL
Šibenik je pobjedom 1:0 u Zagrebu nad drugom momčadi Dinama zasjeo na vrh drugoligaške ljestvice, a kako je ovo bilo posljednje kolo prezimit će na prvom mjestu. Strijelac jedinog gola bio je mladi veznjak Celić u 81. minuti susreta. Narančasti sa Šubićevca imaju odigrati još zaostali susret u Dugopolju, sljedeće subote, pa mogu i povećati svoju prednost na vrhu.

Hajduk II je pogotkom Prtajina svladao Lučko dok je Zadar na Stanovima odigrao 1:1 protiv Međimurja. Izjednačujući pogodak primili su u 90. minuti susreta. Prethodno ih je u vodstvo doveo Petković u 61. minuti. Dugopolje i Solin odigrali su bez pogodaka, tim remijem momčad Solina ostala je posljednja s velikim brigama za nastavak sezone. Nužna su pojačanja za ostanak u drugoligaškom društvu.

Kod trećeligaša odigrane su četiri utakmice, sutra su na rasporedu još tri utakmice a derbi jeseni između Uskoka i Junaka na rasporedu je od 17 sati. Zagora je produžila svoj niz bez pobjede remijem 1:1 protiv Neretve. Ovo im je 8 susret bez pobjede i čak peti remi u nizu. Ajkunić je doveo goste iz Metkovića u vodstvo, izjednačio je Bruno Bitunjac. Jadran je rutinski svladao sa 2:0 Croatiu iz Zmijavaca. Jedan pogodak Marka Musulina na početku susreta te Kalfića na kraju bio je dovoljan za tri boda i treće mjesto momčadi iz Ploča.

U derbiju Imotske krajine, Kamen je teže od očekivanog pobijedio Imotski. Za pobjedu 2:1 pogodili su tek u sudačkoj nadoknadi preko Brkana i to s igračem više. Hrvace su identičnim rezultatom pobijedile mladu momčad Splita. Ferić je pogodio već u 4. minuti, na 2:0 povisio je Svalina, a konačni rezultat 2:1 postavio je Kovačević dvije minute prije kraja.

3.HNL jug rezultati:

Zagora - Neretva 1:1 (B.Bitunjac 41' // Ajkunić 20')
Kamen - Imotski 2:1 (Jonjić 31', Brkan 90'+1 // Cikojević 69')
Hrvace - Split 2:1 (Ferić 4', Svalina 58' // Kovačević 88')
Jadran - Croatia 2:0 (Mark.Musulin 9', Kalfić 88')

2.HNL rezultati:

Dugopolje - Solin 0:0
Dinamo II - Šibenik 0:1 (Celić 81')
Zadar - Međimurje 1:1 (Petković 62' // Munivrana 90')
Hajduk II - Lučko 1:0 (Prtajin 29')
hr Sat Nov 17 2018 17:14:18 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Svi putevi vode prema Klisu na derbi jeseni

Danas je na rasporedu pet utakmica 13. kola 3.HNL jug
Veliki derbi jesenskog dijela prvenstva igra se od 17 sati na Klisu. Trenutno dvije najbolje momčadi lige, pod svjetlima reflektora, igraju utakmicu koja može odlučiti o naslovu jesenskog prvaka. Razlika između njih na tablici je šest bodova, pobjedi li danas Junak, prezimit će kao najbolja momčad lige. Domaća momčad nanizala je osam utakmica bez poraza, gosti su malo posustali nakon furioznog starta. U posljednje četiri utakmice imaju pobjedu, dva remija i poraz. Na stadionu Iza grada bit će bez kartoniranog kapetana Vardića te ozljeđenog Protege. Prodaja karata ide vrlo dobro, čini se da će tribine biti popunjene a po najavama iz Sinja dolazi dobar broj gostujućih navijača. Sve je spremno za nogometnu feštu!

Derbi se igra i u Ivanbegovini, ali samo lokalni derbi Imotske krajine između Kamena i Imotskog. Daleko je Imotski od visokih pozicija, loše i ove sezone ide momčadi iz Gospina doca. Imaju tek 10 bodova iz 12 kola, domaća momčad skupila je skoro duplo više, 18. Jasno to govori tko je favorit u ovom susretu.

Zagora će na Borovištu protiv Neretve pokušati prekinuti negativni niz od sedam utakmica bez pobjede.

Posljednja četiri kola igrači Zagore bilježe remije, ali njihov predsjednik Mario Paić ističe:

-Veseli činjenica da nismo izgubili zadnje četiri utakmice, ali sporo ide napredovanje bod po bod. Čvrsto vjerujem u naše momke i siguran sam da će biti bolje u nastavku prvenstva.

Njihov protivnik ima najbolju obranu lige, u Unešić sigurno dolaze ne izgubiti. Ne žele da Zagora baš protiv njih prekine negativan niz.

Prošle sezone utakmica za vrh, danas derbi donjeg dijela ljestvice. Hrvace i Split nikako da proigraju onako kako očekuju, a rekli bi, i kako znaju i mogu. Momčadi koje u svojim redovima imaju Bartulovića, Svalinu, Ivanovića ili Gabrića, Galu i Bakića, sigurno nisu za dno Treće lige. Kako bilo, pobjednik će napraviti korak prema sredini tablice, poraženom sigurno ostaju muke borbe za ostanak i neizvjesno proljeće.

Jadran je u pozitivnom nizu koji će danas biti na velikoj kušnji jer im dolazi Croatia iz Zmijavaca.
Daleko su prvaci od šampionske forme, prošlo minimalno su slavili protiv slabašnog Zmaja, prije toga poraženi su od još jedne momčadi s dna, Hrvaca. Na devetom su mjestu, ali bodovno nisu puno udaljeni od vrha, ne treba ih rano otpisivati, sposobni su pobjediti svaku momčad u ligi.

Pločani pet kola ne znaju za poraz, imaju četiri pobjede u nizu pa u odličnom raspoloženju čekaju ovaj dvoboj.