Jug potopio Splićane: Golijada u Gružu

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja uvjerljivo su pobijedili Mornar BS 21-5 u susretu 6. kola regionalne vaterpolske lige, dok je zagrebačka Mladost poražena u Herceg Novom od Jadrana 7-11

Dubrovčani nisu imali nikakvih problema protiv gostiju iz Splita i uvjerljivo su dobili sve četiri četvrtine (4-1, 5-0, 7-4, 5-0).

Jug su do šeste pobjede predvodili Loren Fatović s pet, te Jacob Merčep i Felipe Perrone sa po tri gola. Kod gostiju je dva gola zabio Toma Rodin.

U drugom večerašnjem susretu Jadran je u Herceg Novom pobijedio Mladost 11-7. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je domaći sastav dobio 4-0. Kod Jadrana su po dva gola zabili Ukropina, Popadić, Vidović, Markulov i Radović, dok su kod Mladosti najefikasniji bili Ivan Domagoj Zović i Andrija Bašić sa po dva pogotka.

Na ljestvici vodi Jug CO sa 18 bodova, Jadran HN ima 13, a treći je Partizan sa 10 bodova.

hr Wed Nov 23 2016 21:30:25 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jug, Mladost, Primorje i Jadran na završnom turniru Kupa

Završni turnir hrvatskog Kupa bit će održan u Slavonskom Brodu 17. i 18. prosinca, a prvog dana će se u polufinalu sastati Jug CO - Jadran i Primorje EB - Mladost

Dubrovački Jug CO i Mladost sa zagrebačkog kvalifikacijskog turnira, te riječko Primorje EB i Jadran sa splitskog probili su se do završnog natjecanja četiri najbolje momčadi u Kupu Hrvatske za vaterpoliste.

U posljednjim dvobojima odigranim u nedjelju u Zagrebu Mladost je pobijedila Medveščak s 11-7, a splitski POŠK s čak 21-13 nadigrao Marsoniju. U Splitu je Mornar BS sa 10-4 svladao šibenski Solaris, a Primorje EB s 11-7 bilo bolje od Jadrana, ali je i prije bilo poznato da će te dvije momčadi igrati na završnom turniru.

U Zagrebu je Jug CO završio natjecanje s maksimalnih 4-0, ispred Mladosti (3-1), POŠK-a (2-2), Medveščaka (1-3) i Marosnije (0-4).

U Splitu je Primorje ostvarilo pobjede u sve tri utakmice (3-0), splitski Jadran je bio drugi (2-1), Mornar BS treći (1-2), a bez uspjeha je bio Solaris (0-3).

Završni turnir hrvatskog Kupa bit će održan u Slavonskom Brodu 17. i 18. prosinca, a prvog dana će se u polufinalu sastati Jug CO - Jadran i Primorje EB - Mladost. Pobjednici će se 18. prosinca boriti za prvi trofej u ovoj sezoni. Prošlogodišnji naslov brani dubrovački Jug CO.

hr Sun Dec 04 2016 16:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Najvijačka atmosfera na Poljudu: Održano Prvenstvo Hrvatske u boulderingu

Prvenstvo Hrvatske u boulderingu za seniore pratio je velik broj posjetitelja
U prostorijama Penjačkog centra Marulianus na Poljudu, u subotu, 3.prosinca, održano je Prvenstvo Hrvatske u boulderingu za seniore. Nastupilo je 46 natjecatelja, od toga 36 muških i 9 ženskih koji su se natjecali za titulu državnog prvaka u boulderingu. Finale je pratio velik broj gledatelja koji su podrškom i navijanjem stvorili odličnu atmosferu, posebno natjecateljima domaćina Marulianusa.

Prvo mjesto u kategoriji seniorki odnijela je Inga Patarčić dok je u kategoriji seniori pobjedu odnio Borna Čujić, koji je prije dva tjedna u Kini postao u svjetski prvak u svojoj kategoriji.

Danas nas očekuju kvalifikacije i finale za mlađe uzrasne kategorije gdje također postoji velik odaziv pa vjerujemo da će natjecanje biti jednako zanimljivo.

hr Sun Dec 04 2016 13:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti ne posustaju: Pregazili Kvarner na Gripama i zadržali se na vrhu

Još jedna sjajna predstava momčadi Ivice Skelina
košarkaši Splita nastavljaju niz pobjeda, večeras su na Gripama uvjerljivo slavili protiv Kvarnera 2010 rezultatom 88:69 i zadržali se na vrhu tablice A1 lige nakon devet odigranih kola.

Bila je to praktički jednosmjerna utakmica u kojoj su "žuti" dominirali od samog početka. Prva četvrtina otišla je uvjerljivo na stranu splitske momčadi, da bi u drugoj gledali gotovo isti scenarij. U jednom trenutku "žuti" su imali +22 što je najveća prednost u ovom susretu.

Tijekom treće četvrtine gosti iz Rijeke uspjeli su se malo približiti, ali u posljednjem dijelu utakmice Splićani su ubacili u brzinu više i lakoćom potvrdili ovu pobjedu.

Najefikasniji kod "žutih" bio je Rančić s 22 poena. Split nakon devet kola ima omjer 8-1!

hr Sat Dec 03 2016 21:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Šarić, Hezonja i Rudež slabi u međusobnom okršaju

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliers su sinoć doživjeli svoj treći poraz zaredom nakon što su Chicago Bullsi bili bolji sa 111-105.

Jimmy Butler je zabio 26 koševa, Dwyane Wade 24, a Taj Gibson 23 uz 11 skokova za Chicago. Rajon Rondo je ubacio 15 koševa uz 12 asistencija i 11 skokova.

LeBron James je utakmicu završio sa 27 koševa za Cavalierse, a Kyrie Irving je dodao 20 uz osam asistencija.

Chicago je dominirao nad Clevelandom sa 78-60 s ubačajima iz igre, iako je pogodio samo tri trice iz 18 pokušaja.

Bullsi su iskoristili treću četvrtinu da preokrenu zaostatak od jednog koša u vodstvo od 88-80, a u zadnjoj su četvrtini odbili nekoliko pokušaja aktualnih prvaka da im se približe. Kevin Love je zabio tricu i smanjio zaostatak Clevelenada na 103-99 četiri minute prije kraja, ali se Bullsi nisu predavali. Wade je pogodio polaganje za 107-101 dvije i pol minute prije kraja, a Nikola Mirotic je nakon toga ukrao loptu Jamesu za pogodak Wadea.

U sinoćnjem okršaju Darjia Šarića i njegovih Philadelphia 76ersa protiv Marija Hezonje i Damjana Rudeža s Orlando Magicom, pobijedio je Magic sa 104-88.

Orlando je do pobjede odveo Aaron Gordon koji je zabio 20 koševa, dok je Nikola Vucevic ubacio 12 košeeva uz 11 skokova i pet asistencija.

Serge Ibaka, Evan Fournier i Jeff Green su svaki dodali po 16 koševa za Magic (8-12), a Bismack Biyombo je ugrabio 13 skokova.

Sixersima (4-15) je ovo peti uzastopni poraz, a predvodio ih je sa 25 koševa i 10 skokova rookie Joel Embiid. To je njegov peti double-double ove sezone. Jahlil Okafor je također upisao double-double sa 16 pogodaka i 13 skokova.

Dario Šarić je odigrao 16 minuta i u tom je razdoblju zabio dva koša. S druge strane Hezonja i Rudež su odigrali po tri minute za Orlando bez pogodaka, a Rudež je upisao jedan skok.

hr Sat Dec 03 2016 09:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.