Više ništa nije u Hajdukovim rukama: Osijek slavio na Poljudu!

Bijeli su još jednom razočarali navijače...
U važnoj utakmici u borbi za drugo mjesto i za mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka Hajduk je na Poljudu izgubio 1:0 od Osijeka. Strijelac jedinog gola bio je Petar Bočkaj u 15. minuti. S ova tri boda Osijek je došao samo na bod iza druge Lokomotive, dok Hajduk drži samo teorija da može uhvatiti drugo mjesto.

HAJDUK - OSIJEK 0:1 (0:1)

Split, Gradski stadion u Poljudu. Sudac: Mario Zebec (Cestica)

Strijelac: 0:1 Bočkaj (15')

Hajduk: Posavec - Juranović, Ismajli (od 16' Radić), Dimitrov, Tahiraj (od 46' Čolina) - Jradi, Caktaš, Čuić (od 62' Nejašmić) - Brnić (od 81' Dolček), Eduok (od 81' Kreković), Jairo.

Osijek: Ivušić - Silva, Lončar, Majstorović, Talys - Ndockyt (od 89' Guti), Žaper, Pilj, Bočkaj (od 92' Caimacov) - Marić, Špoljarić (od 59' Grgić).

Osijek je poveo s 1:0 u 15. minuti. Bočkaj je pogodio iz slobodnog udarca uhvativši nespremnog vratara Hajduka. Posavec je u 20 odbio jedan neugodan šut s ruba šesanesterca, lopta se odbila do Špoljarića koji je iz velike blizine promašio cijela vrata. Pucao je Jairo u 25. minuti s dvadesetak metara, ali nije to bilo dovoljno snažno da bi ugrozio vratara Ivušića. Brnić je u 31. minuti prošao po desnoj strani, ubacio je oštro za Eduoka na drugu stativu, pucao je glavom napadač Bijelih, ali stativa je spriječila pogodak za izjednačenje. Brnić se opet u 35. minuto ubacio u prazan prostor na desnoj strani, iz prve je odigrao za Eduoka koji je bio blokiran od Majstorovića te na kraju nije uspio uputiti pravi udarac. Bila je to dobra prilika za Hajduk. Špoljarić je u 43. minuti bio u prilici, dobio je loptu na 13 metara, okrenuo se i uputio prizeman udarac, ali obranio je to Posavec. Ubacio je Brnić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela s desne strane, Eduok je skočio i glavom prebacio loptu do Tahiraja koji iz jako dobre pozicije nije uspio najbolje poklopiti loptu. Na kraju je njegov udarac otišao pored vrata. Marić je u 52. minuti pucao glavom nakon Bočkajevog ubačaja iz slobodnjaka, bilo je opasno po Bijele, ali prošlo je pored vrata. U nastavku Hajduk brzo gubi loptu koja dolazi do Bočkaja, on zaobilazi Posaveca, a Brnić na prvoj stativi spašava pogodak. Oštro je u 59. minuti pred vrata Osijeka ubacio Juranović, Čuić je bio na lopti, pogodio ju je, ali prošlo je to pored vrata. Tukao je Nejašmić u 68. minuti iz velike udaljenosti, bio je to snažan udarac, ali prošao je pokraj desne vratnice. Tukao je Caktaš u 78. minuti s dvadesetak metara lijevom nogom, bilo je to snažno, ali lopta nije išla u okvir gola.
hr Sun Jul 05 2020 21:32:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U ponedjeljak na Poljudu komemoracija za Domenika Sisgorea

Komemoracija će biti održana u ponedjeljak u 12 sati, a pogreb u 17 sati u Radošiću
HNK Hajduk u ponedjeljak se oprašta od svog dugogodišnjeg fizioterapeuta Domenika Sisgorea. Komemoracija za pokojnog Domenika održat će se u 12 sati u kinodvorani na Poljudu, ispraćaj s gradskog groblja Lovrinca započinje u 15 sati, a pogreb će se u 17 sati održati na mjesnom groblju u Radošiću.

Svi koji namjeravaju prisustvovati komemoraciji, ispraćaju i pogrebu moraju se pridržavati važećih epidemioloških mjera. Broj osoba na komemoraciji u kinodvorani na Poljudu ograničen je na maksimalno 40 osoba kojima će se prije ulaska mjeriti tjelesna temperatura uz obvezno davanje OIB-a i broja mobitela.

Od 40 osoba koji mogu biti u kino-sali, 20 je namijenjeno klupskim veteranima. Svi koji misle doći na komemoraciju neka se drže navedenih uputa, a zbog vrlo ograničenog broja osoba na komemoraciji širi oproštaj bit će na groblju Lovrinac. Isto tako sukladno uputama Zavoda za javno zdravstvo neće se izražavati sućut obitelji niti u dvorani stadiona na Poljudu, niti na Lovrincu i Radošiću.

Nakon ispraćaja na Lovrincu organiziran je autobus HNK Hajduk za sve koji žele prisustvovati pogrebu u Radošiću te se isti autobus po završetku vraća na Poljud.
hr Sun Aug 09 2020 14:47:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trening utakmica prve i druge momčadi Bijelih

Prva momčad pobijedila je rezultatom 4:3
Prva i druga momčad Bijelih odigrale su međusobnu trening utakmicu uoči početka prvenstva koje je na rasporedu za sedam dana. Odigrale su momčadi Igora Tudora i Marija Despotovića dva puta po 70 minuta s tim da se prvi dio utakmice igrao na glavnom terenu, a drugi na pomoćnom.

U vrlo zanimljivom dvoboju slavila je prva momčad Bijelih rezultatom 4:3, a vidjeli smo na oba terena dobre akcije, preokrete i niz lijepih pogodaka.

Prva momčad došla je do vodstva preko Adama Gyurcsa u 45. minuti susreta. Vice Baždarić je u izglednoj prilici srušio Marija Čuića na 18 metara, a Gyurcso je zatim iz slobodnog udaraca prebacio živi zid i vrlo lijepo pogodio sami desni kut.

Do izjednačenja je došlo u 52. minuti susreta, Tino Blaž Lauš presjekao je loptu na dvadesetak metara, dodao je Seu koji je iz prve potegao iskosa i pogodio za 1:1, a do preokreta u 60. minuti kada je pogrešku igrača prve momčadi iskoristio Filipović, sjurio se prema vratima i pogodio pored Josipa Posaveca.

U drugoj minuti drugog dijela utakmice Jairo je iz blizine izjednačio na 2:2 nakon ubačaja Marina Jakoliša s desnog boka, a u 17. minuti Ivan Šarić pogodio je za novo vodstvo druge momčadi od 3:2. Novo poravnanje rezultata vidjeli smo u 43. minuti drugog dijela nakon što je Jairo sigurno realizirao jedanaesterac kojeg je prethodno izborio Jakov Blagaić.

Do potpunog preokreta druga momčad je došla u 49. minuti drugog dijela nakon što je Ivan Dolček iskoristio jedan odbijanac i s 13 metara poslao neobranjiv udarac u donji desni kut.

Hajduk - Hajduk II 4:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 Gyurcso (45.), 1:1 Seo (52.) 1:2 Filipović (60.), 2:2 Jairo (72.) 2:3 Šarić (87.), 3:3 Jairo (113.), 4:3 Dolček (119.)

Hajduk (prvi dio): Posavec, Tahiraj (od 30. Jakoliš), Dimitrov, Mujakić, Čolina, Jurić, Čuić, Jradi, Caktaš, Eduok (od 32. Gyurcso), Kreković.

Hajduk II (prvi dio): Baždarić (od 46. Sentić), Unušić (od 54. Iličić) , Burin, Barišić, Bekavac, Čalušić, Grubišić, Filipović, Lauš, Seo, Chinedu.

Hajduk (drugi dio): Ljubić, Jakoliš, Vušković, Radić, Dolček, Nejašmić, Pršir, Gyurcso, Blagaić, Jairo, Diamantakos.

Hajduk II (drugi dio): Sentić, Iličić, Škaričić, Vujčić, Dellova, Čubelić, Mijatović, Giljanović, Tolaj, Brnić, Šarić.
hr Sun Aug 09 2020 14:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.