LP: Bešiktaš - Monaco 1-1, nastupili Subašić i Mitrović

U prvom susretu 4. kola G skupine nogometne Lige prvaka Bešiktaš i Monaco su odigrali 1-1.

Domaćin je mogao pobjedom osigurati plasman u osminu finala, no i s jednim bodom Turci su korak do 'europskog proljeća'. Za Monaco je remi ravan porazu jer nakon četiri kola francuski prvak ima samo dva boda.

Monaco je poveo u 45. minuti lijepim golom Marcosa Lopesa sa 18 metara, a izjednačio je Cenk Tosun u 54. minuti iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Jorge oborivši Ricarda Quaresmu. Portugalac je u 58. minuti mogao i sam zatresti mrežu, ali je sa 16 metara prebacio prazna vrata. U posljednjim trenucima susreta sjajnu priliku za Monaco imao je Keita Balde, ali je loše pucao.

Za Monaco je branio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je kod domaćina Matej Mitrović ušao u igru u 75. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Porto i RB Leipzig.

Na ljestvici vodi Bešiktaš sa 10 bodova, RB Leipzig je drugi sa četiri boda, Porto ima tri, a Monaco dva boda.

hr Wed Nov 01 2017 20:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Barcelona traži spas u Dejanu Lovrenu

Hrvatski 29-godišnji stoper od 2014. godine igra za Liverpool s kojim ima ugovor do ljeta 2021. godine

Španjolski  prvak Barcelona zbog ozljeda braniča gleda na tržištu potencijalno zanimljive igrače među kojima je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, pišu novine Mundo Deportivo sa sjedištem u Barceloni.

Barca analizira tržište u slučaju da ju ozljeda Umtitija prisili na traženje stopera tijekom zimskog prijelaznog roka. Klub raspolaže različitim mogućnostima, a na listi je i Dejan Lovren, piše Mundo Deportivo ne navodeći izvor informacije.

Barcelonin glasnogovornik Chemi Teres nije odgovorio na upit do objave ove vijesti, a Lovren nije bio dostupan za komentar.

Hrvatski 29-godišnji stoper od 2014. godine igra za Liverpool s kojim ima ugovor do ljeta 2021. godine. Njegova tržišna cijena iznosi 20 milijuna eura, podatak je Transferamarkta, internetske stranice specijalizirane za transfere nogometaša.

Barcelonin 24-godišnji stoper Samuel Umtiti ozlijedio je koljeno prije dvadeset dana te je propustio posljednje dvije prvenstvene utakmice a datum njegovog povratka na travnjak je nepoznat. U petak je pak mišić desne noge ozlijedio 32-godišnji branič Thomas Vermaelen te bi trebao izbivati s terena šest tjedana.

Gerard Piqué i Clément Leglet trenutno su jedini raspoloživi stoperi u Barceloni.

Katalonski klub je još ranije iskazao interes za 19-godišnjim Ajaxovim braničem Matthijsom de Ligtom. Ajax je pak u subotu odgovorio da su šanse da ga prodaju u siječnju nula.

Mundo Deportivo piše kako je na popisu Barcelone više starijih i iskusnih igrača koji bi mogli biti zanimljivi. Ne dovede li niti jednoga možda iz podmlatka povuče u prvu momčad 18-godišnjeg Jorgea Cuencu.

Barcelonini treneri i direktori su se sastali u ponedjeljak kako bi analizirali opću situaciju s momčadi te iduće korake oko skautiranja igrača, piše Mundo Deportivo.

Barcelona se nalazi na drugom mjestu u prvenstvu s 15 bodova, jednim manje od vodeće Seville. U prvih osam kola primila je devet golova, više od svih ostalih momčadi u vrhu prvenstvene ljestvice. - piše HRT

hr Tue Oct 16 2018 19:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nogometni savez Županije splitsko-dalmatinske organizira tečaj za nogometne suce

Iz NSŽSD-a pozivaju sve zainteresirane bivše, aktivne nogometaše, nogometašice, te ostale kandidatkinje i kandidate da se prijave na tečaj

Komisija nogometnih sudaca Nogometnog saveza Županije splitsko-dalmatinske organizira tečaj za polaganje ispita za zvanje nogometnog suca.

Iz NSŽSD-a pozivaju sve zainteresirane bivše, aktivne nogometaše, nogometašice, te ostale kandidatkinje i kandidate da se prijave na tečaj za zvanje SUDAC PRIPRAVNIK, te prijavu pošalju na e-mail: komisija.sudaca.nszsd@gmail.com

Ispit za nogometnog suca može polagati osoba koja u vrijeme prijavljivanja za ispit nije mlađa od 16 godina niti starija od 35 godina. Nogometni sudac može obavljati dužnost suca na seniorskim i veteranskim utakmicama sa navršenih 18 godina.

Cijena tečaja je 400 kuna, a s predavanjima će se početi 22. listopada 2018. u 18 sati (3 sata predavanja). Tečaj će trajati od 22. listopada do 8. studenoga.

Rok za prijavu je 22. listopada 2018. godine.

Više informacija možete pronaći OVDJE.

hr Tue Oct 16 2018 18:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska jedva dobila Jordan

Vatreni se vratili na pobjednički kolosijek, ali nisu oduševili igrom protiv 110. reprezentacije svijeta

Hrvatska nogometna reprezentacija je u prijateljskoj utakmici na Rujevici pred pet tisuća gledatelja pobijedila reprezentaciju Jordana s 2:1.

Za Vatrene su pogodili Vida u 24. i Mitrović u 63. minuti udarcima glavom nakon kornera. Za Jordan je iz slobodnog udarca pogodio Faisal u 73. minuti.

- Utakmica je poslužila svojoj svrsi. Komplicirali smo, ali moramo biti zadovoljni pobjedom, rekao je izbornik Dalić nakon utakmice.

Hrvatska: Livaković, Bartolec (od 64. Jedvaj), Lovren (od 46. Mitrović), Vida, A. Milić (od 46. Pivarić), Badelj (od 46. Bradarić), Pašalić, Rog, Pjaca, Kramarić (od 67. Santini), Rebić (od 64. Livaja).

hr Mon Oct 15 2018 22:54:36 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska U-21 reprezentacija visokom pobjedom potvrdila odlazak na EP

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na završnici Europskog prvenstva, zahvaljujući pobjedi kod San Marina u posljednjem kvalifikacijskom kolu
Mladi Vatreni očekivano su slavili sa 4:0 protiv San Marina u posljednjoj utakmici kvalifikacija za EP i tako osigurali nastup u Italiji sljedeće godine. Nakon prvog dijela bez pogodaka, mijenjamo pristup u drugom pa u prvih dvadesetak minuta drugog dijela momčad Nenada Gračana dolazi do uvjerljive pobjede. Pogodio je najprije Halilović, zatim VlašićUremović i Bosančić

Nakon 15 godina ovo je prvi put da se Hrvatska U-21 plasirala na Euro. Posljednji put, 2004. godine, na Euru u Njemačkoj je sudjelovala generacija SrneEduarda i Kranjčara. Na Euru u Italiji sudjelovat će 12 momčadi. Uz domaćina Italiju plasiralo se još devet pobjednika skupina dok ćemo preostala dva putnika na Euro doznati nakon dodatnih kvalifikacija u kojima će sudjelovati četiri najbolje drugoplasirane ekipe iz devet skupina.

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić).