Babić: Izgubili smo jer su igrači u prvom dijelu dali više nego što su mogli

Hrvatska reprezentacija imala je veliku šansu doći do nove brončane medalje na Svjetskom prvenstvu, no Slovenija je nakraju nevjerojatnom završnicom uzela medalju.

Izgubili smo jer su igrači u prvom dijelu dali više nego što su mogli, ali i zbog pravila IHF-a koji su zbilja čudna jer nismo imali niti 20 sati odmora između utakmica, kazao je izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Željko Babić na konferenciji za novinare u Parizu nakon poraza od Slovenije (30-31) u borbi za broncu.

Hrvatska reprezentacija imala je veliku šansu doći do nove brončane medalje na Svjetskom prvenstvu, no Slovenija je nakraju nevjerojatnom završnicom uzela medalju. Manje od 20 sati između dvije utakmice ostavilo je traga na igračima koji su u drugom poluvremenu ispustili veliku prednost od čak osam golova prednosti.

“Čestitam Vujoviću i Sloveniji na zasluženoj pobjedi. Igrači su dali puno od sebe u ovoj utakmici, igrači su jako umorni i to je dio razloga poraza. Ali moramo reći da smo četvrti na svijetu i to nije mala stvar. Želim čestitati svojim momcima na velikoj borbenosti”, započeo je izbornik Babić i nastavio: “Izgubili smo jer su igrači u prvom dijelu dali vise nego sto su mogli. Nismo imali ni dan slobodnog nakon teške utakmice protiv Norveške. Došli smo u fazu da igrači ne mogu stajati na nogama. Dali su svoj maksimum i ja im se zahvaljujem.”

Posljednjih deset minuta Slovenija je krenula sustizati zaostatak od osam pogodaka što je na kraju i uspjela.

“Nismo imali snage da zaustavimo slovenske napade. Svi smo pod emocijama, teško je. Treba se sabrati nakon ovakvog poraza. Vidio sam kada je Slovenija došla na minus četiri da utakmica klizi i zato sam zvao time-out. Napravili smo rotacije koje smo mogli. Hrvatska za rezultate mora biti kompletna. Ne možemo utjecati na ozljede koje su nam se dogodile. Imamo mladih novih 6,7 igrača i s njima biti četvrti na svijetu je dobro. Stvorili smo predispoziciju da imamo 20 igrača u kadru za selekciju za Europsko prvenstvo 2018. Iskusna momčad mladih i starih. Sto puta se zahvaljujem svojim igračima koji su dali zadnji atom snage. Imali su nevjerojatnu snagu za borbu”, zaključio je Babić.

Poraz su izuzetno teško doživjeli i reprezentativci, posebno kapetan Domagoj Duvnjak koji je priznao kako je u šoku nakon ovakvog raspleta:

“Ima umora, ali imali smo osam razlike i držali smo kontrolu nad utakmicom. Nismo si jednostavno smjeli dozvoliti da izgubimo tu utakmicu. Nažalost, zeznuli smo. S druge strane, čestitke dečkima na jednom dobrom turniru, ali kad se vidi kako smo izgubili u polufinalu i danas ostaje žal. Ne znam, u šoku sam.”

“Slovenija je dobro igrala cijelo Svjetsko prvenstvo. Jako sam razočaran jer smo izgubili dvije utakmice u dva dana. Ovo je najteži trenutak u mojoj karijeri. Želim čestitati svojim suigračima na svemu. Igrali smo sjajno 45 minuta i onda ne znam što se dogodilo. Jednostavno nemam riječi. Teško je”, rekao je Manuel Štrlek koji je u ovom susretu postigao šest pogodaka.

Marko Mamić pojasnio je kako je bilo umora, ali da se tolika prednost nije smjela ispustiti. “Sigurno se pokazao umor na kraju od jučerašnje utakmice, ali i sigurno još nešto. Nije samo umor jer osam razlike prednosti s deset minuta do kraja morali smo iznijeti do kraja bez obzira na umor. Sigurno da je bio veliki umor, ali opet, ne znam što bih rekao. Zabijali smo lagane golove, igrali smo stvarno dobro. Nisu nam stvarno ništa mogli, u obrani smo odlično igrali, u napadu smo igrali brzo i onda smo na kraju usporili igru. Nismo zabijali golove u napadu, a oni su realizirali polukontre i kontre i pobijedili su”, rekao je Mamić i pokušao u nastavku objasniti gdje se susret prelomio: “Ne znam što je bio ključan dio utakmice. Ključno je bilo da mi nismo nastavili s našom igrom i njima je to odgovaralo. Nismo zabijali golove, bili smo neprecizni u napadu i to je bio najveći problem. Ispadale su nam lopte i nismo zabijali golove. Oni su iz toga vukli polukontre i kontre i teško je to bilo braniti.”

hr Sun Jan 29 2017 08:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Philadelphie nakon produžetka

Šarić upisao 14 poena, Bender 8 u porazu Phoenixa.
Philadelphia 76ersi Darija Šarića sinoć su u produžetku pobijedili Minnesotu Timberwolvese na njihovom terenu a još jednu dobru utakmicu pružio je naš reprezentativac. Šarić je za 39 minuta na parketu upisao 14 poena (šut 5/10, trice 3/8) te dodao osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Phoenix Sunsi Dragana Bendera poraženi su u Los Angelesu gdje su ih sa 99-92 svladali Clippersi. Bender je odigrao 20 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 3/7, trice 2/6) a upisao je i sedam skokova i jednu asistenciju.
Cleveland Cavaliersi su sa 123-114 svladali Atlanta Hawkse. Ante Žižić je na terenu proveo dvije minute i zabio je dva koša te upisao dva skoka.
Los Angeles Lakersi Ivice Zubca poraženi su u produžetku, sa 113-109 kod kuće svladali su ih New York Knicksi. Zubac nije ulazio u igru.

NBA rezultati:
Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 112:118 (produžetak)
Sacramento Kings - Phoenix Suns 99:92
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 123:114
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 95:89
Brooklyn Nets - Washington Wizards 103:98
Detroit Pistons - Denver Nuggets 84:103
New York Knicks - Los Angeles Lakers 113:109 (produžetak)

hr Wed Dec 13 2017 12:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pred Splitom gostovanja u Čačku i Zaboku

U Čačku protiv Borca igraju utakmicu 9. kola ABA 2 lige
Pred košarkašima Splita zahtjevan je tjedan, rano jutros autobusom su krenuli put Čačka, gdje u srijedu od 18 sati igraju utakmicu 9. kola Druge ABA lige. Susret u Čačku može se opisati kao borba za Final Four, Borac je na četvrtom mjestu sa omjerom 5-3, Split je šesti sa 4 pobjede i isto toliko poraza. Žuti ove sezone još nemaju pobjedu izvan Gripa (0-4 u domaćem prvenstvu, 0-3 u Drugoj ABA ligi) a na pitanje mogu li iznenaditi, trener Ivica Skelin je rekao:

- Svjesni smo gdje pripadamo, mjesto nam je u sredini, gdje i jesmo. Pokušat ćemo se nametnuti i odigrati bez opterećenja.

Iz Čačka, Žuti nastavljaju za Zagreb, jer u subotu u Zaboku igraju utakmicu 10. kola HT Premijer lige.

hr Tue Dec 12 2017 17:33:07 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Double-double Šarića, skroman učinak Bogdanovića

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8, a dodao je tri skoka te dvije asistencije
Dario Šarić je sinoć upisao double-double u porazu svojih Philadelphia 76ersa od New Orleans Pelicansa. New Orleans je kod kuće sa 131:124 svladao Sixerse.

Šarić je bio dosta neprecizan, u 27 minuta na parketu šutirao je 5/16 za 13 koševa, ali je ipak upisao svoj peti double-double. Uz 13 poena upisao je 11 skokova te četiri asistencije.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su kod kuće nakon produžetka slavili protiv Denver Nuggetsa sa 126:116.

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8,  a dodao je tri skoka te dvije asistencije.

NBA rezultati:

New Orleans Pelicans - Philadelphia 76ers 131:124
Indiana Pacers - Denver Nuggets 126:116 (produžetak)
Detroit Pistons - Boston Celtics 81:91
Sacramento Kings - Toronto Raptors 87:102
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 97:92
New York Knicks - Atlanta Hawks 111:107

hr Mon Dec 11 2017 12:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Uspješan povratak Šarića nakon ozljede oka

Šarić je nosio zaštitne naočale
Hrvatski reprezentativac Dario Šarić vratio se na teren nakon što je na treningu ozljedio oba oka i propustio jednu utakmicu. Uz zaštitne naočale za 34 minute na parketu ubacio je 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98:105 na gostovanju kod Clevelanda.

Ante
Žižić započeo je utakmicu za Cavse i za četiri minute uspio upisati jedan skok i jednom asistirati.

Orlando je poražen na gostovanju u Atlanti sa 110:117, a u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je za 31 minutu ubacio sedam koševa te dodao šest skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac nije igrao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110:99 protiv Charlottea, a Dragan Benderje u porazu Phoenixa od San Antonija 101:104 igrao pet minuta te imao dva skoka.