Čilić u finalu Wimbledona

Marin je u polufinalnom dvoboju svladao Amerikanca Sama Querrya 3-1 u setovima
Nakon što su u prvom setu došli do 6-6 bez ijedne break lopte u tie breaku Marin Čilić imao je tri izgubljena servisa što je Querrey dobro iskoristio i odnio prvi set sa 7-6.

U drugom setu na 3-3 Marin je Samu oduzeo servis i došao do prednosti  4-3, nakon svojeg servisa na 5-3 i odnio drugi set sa 6-4.

Treći set bio je podjednak. I Čilić i Querry imali su po jedan break te su tako došli do novog tie breaka. Ovog puta Marin se u njemu bolje snašao te oduzeo Querryu dva servisa i sa 7-3 u sedmom gemu došao do prednosti 2-1 u setovima.

Odlučujući četvrti set za Čilića protekao je na iglama. Nakon što je pri rezultatu 2-1 Sam uzeo break loptu i došao do 3-1 činilo se kao da je Marinova igra pala i da će se igrati i peti set, ali Marin se nije opustio te je pri Querryevoj prednosti 4-3 uzeo break loptu i došao do izjednačenja 4-4.

Iako je pri prednosti od 5-4 imao dvije meč lopte nije ih iskoristio i Querry je izjednačio na 5-5.
Marin je iskoristio svoj servis za 6-5 i uzeo servis Amerikancu za 7-6 i pobjedu 3-1 u setovima. U cijelom meču Marin je imao 25 aseva te 88% poena na prvom servisu.
Ovo je Marinu prvo finale Wimbledona gdje ga čeka bolji iz susreta Federer/Berdych.

hr Fri Jul 14 2017 17:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kraj za Karlovića na Australian Openu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović je završio svoj nastup na Australian Openu u petak kada ga je u trećem kolu sa 6-3, 7-6/4), 6-7 (3), 7-6(5) i 9-7 poslije gotovo četiri sata igre pobijedio Talijan Andreas Seppi

U još jednom maratonskom meču Karlović je servirao 52 asa, a Talijan 23. Hrvatski je tenisač spasio sedam od devet break lopti, a suparniku nije uzeo servis ni jednom. Karlović je osvojio 172, a Seppi 185 od ukupno 357 poena.

Ovo je bio četvrti međusobni susret između Karlovića, 89. na ATP ljestvici, i Seppija, 76. tenisača svijeta i druga pobjeda Talijana.

Karlović, koji je s 39 godina najstariji igrač u zadnjih 40 godina koji je stigao do trećeg kola ovog grand slam turnira, tako nije uspio ponoviti najbolji rezultat na Australian Openu gdje je došao do četvrtog kola 2010. godine.

hr Fri Jan 19 2018 11:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Na Gripe stižu Kaštela

Skelin: Ne smije biti "lako ćemo"
U sklopu 13. kola Hrvatski Telekom Premijer lige Split će u subotu od 19 sati ugostiti Ribola Kaštela.

Trener „žutih“ Ivica Skelin još uvijek ne zna tko će istrčati na parket s obzirom na veliki broj ozlijeđenih igrača. Još otprije van stroja su Šundov, Vručinić i Jukić, operirani Omrčen i Kanaet su u rehabilitacijskom periodu, a na utakmici Druge ABA lige protiv Dynamica u Beogradu ozlijedili su se Kalajžić i Marčinković.

- Na treningu ću imati osam igrača, vjerojatno će se netko od ovih, koji ne mogu igrati, skinuti kako bismo imali dovoljan broj igrača za momčad.  To je utakmica, koja će ovisiti o nama, važno je da je shvatimo na pravi načiin, da ne uđemo lako ćemo, nego da bude pravi pristup. U tom slučaju neće biti problema. Oni nemaju što izgubiti, puno puta je u takvim situacijama tako, igraju bez imperativa, lakši su im šutevi  - rekao je Skelin.

Osvrnuo se Skelin na nesretni poraz u Beogradu.
- Šteta, opet smo bili blizu, i u produžetku i u regularnom dijelu smo bili bliže pobjedi, opet nam se dogodile iste stvari kao i u Čačku i Novom Mestu, dva ofenzivna skoka protivnika u završnici, da promašimo čisto zakucavanje, slobodno bacanje, četiri sekunde prije kraja promašimo otvoren šut, pa zabijemo čisti koš koji je poništen zbog faula. Ne smijemo to dopuštati u završnicama utakmica – zaključio je Splitov trener.

hr Fri Jan 19 2018 10:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Potez Lina Červara 'zapalio' internet

Na društvenim mrežama pojavila se snimka neobičnog poteza izbornika Červara

Hrvatska rukometna reprezentacija sinoć je teškom mukom pobijedila Bjelorusiju sa 25:23.

Nakon velike drame protiv Švedske, došlo je do važne pobjede, a nakon utakmice pojavila se snimka na društvenim mrežama na kojoj se vidi kako je Červar u posljednjem napadu Bjelorusije ometao njihova igrača.

Naime, kod vodstva Hrvatske 24:23, naši protivnici imali su napad za izjednačenje. Karvatski u tim trenucima kreće prema golu Hrvatske, išao je s desne strane, uz samu aut-crtu, a Lino Červar rukama ga je pokušao zaustaviti, piše Večernji.

Suci to nisu vidjeli, a Bjelorusi nisu uspjeli iskoristiti taj napad.

Snimku pogledajte ovdje.

hr Fri Jan 19 2018 10:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Dobri Šarić i Hezonja, Bogdanović ispod prosjeka

Šarić je bio drugi strijelac svoje momčadi dok Hezonja pokazuje da za njega ima mjesta na NBA parketima
Philadelphia je slavila u gostima kod Bostona s 89:80, a Dario Šarić odigrao je još jednu dobru utakmicu. On je za 34 minute ubacio 16 koševa te upisao 6 skokova i 2 asistencije.

Orlando je minimano poražen 104:103 u gostima kod Clevelanda, a naš Mario Hezonja je za 24 minute postigao 12  koševa uz dva skoka.

Indiana je poražena u gostima kod Portalnda 10:86 a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za 24 minute na parketu ubacio 8 poena te uhvatio 4 skoka.