KRAJ Cibalia - Split 1:0: Tomašević donio pobjedu Vinkovčanima

Crveni su poraženi u Vinkovcima s minimalnih 1:0
Nogometaši Splita poraženi su od Cibalije na gostovanju u Vinkovcima s minimalnih 1:0. Domaća momčad imala je u ovoj utakmici izraženije šanse, a jedna od njih urodila je plodom u 84. minuti kada je Josip Filipović poentirao glavom nakon udarca iz kuta. Do tada je najistaknutiji pojedinac Splita bio vratar Tomislav Duka koji je imao nekoliko zapaženih obrana, međutim kod gola ni on nije mogao spasiti.

14. kolo MAXtv Prve lige, stadion Cibalia
Cibalia - Split 1:0
Strijelac: Filipović

SASTAVI
Cibalia: Matković, Zgrablić, Jerbić, Tomašević, Filipović, Baša, Crnčević (od 80. Dabro), Mijoković, Čuljak (od 69. Pervan), Šimunac (od 82. Tiago), Mišić
Klupa: Ivkić, Šutalo, Grafina, Mlakić

Split: Duka, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Grubišić (od 54. Chvedukas), Boljat, Špehar (od 70. Roglić), Pavlovski, Pešić (od 87. Bojić), Ugrina
Klupa: Kukić, Grković, Deliu, Fuštar

Tijek utakmice:
0 - Liljep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa, od 18 sati pratit ćemo dvoboj između Cibalije i Splita u Vinkovcima. Otprilike petstotinjak gledatelja je na tribinama. Temperatura u Vinkovcima je deset stupnjeva s tendencijom pada. Glavni sudac današnje utakmice je Damir Batinić
1 - Počela je utakmica u Vinkovcima i odmah su domaći imali sjajnu priliku. Šimunac je nakon odličnog proigravanja Filipovića izašao sam pred Duku, ali Splitov vratar bio je budan na početku utakmice i dobro je blokirao njegov udarac
5 - Dobro se Pešić oslobodio u šesnaestercu domaćih, pokušao je pronaći Ugrinu na pet metara, međutim loptu su prsjekli braniči Cibalije
13 - Prvi žuti karton dobio je Čuljak zbog oštrog starta na Maglici, bio je to vrlo opasan start s visoko podignutom nogom od strane vinkovačkog igrača
14 - Tukao je MIšić s 18 metara, otišlo je to pored desne vratnice
18 - Sada je Mišić imao mnogo bolju priliku, mogao je dovesti svoju momčad u vodstvo. Krenuo je iz sredine terena na razrijeđenu obranu Splita, prošao je Maglicu, sjurio se prema dugi, a zatim s nekih 13 metara pucao jako neprecizno
21 - Sada je sudac Batini pogriješio na štetu Splita u izglednoj situaciji kada su Crveni imali tri na dva igrača. Ugrina se dobro ubacio ispred stopera Cibalije, Batinić je označio igranje rukom iako je Ugrina loptu smirio prsima
22 - Odličan udarac Pavlovskog iz poluvoleja s 20 metara iskosa, Matković je paradom to izvadio ispod grede i odbio u korner
24 - Krenuo je Špehar sada sam na vratara nakon proigravanja Pešića, već je predriblao Matkovića, međutim pomoćnik je označio zaleđe. Vrlo dvojbena situacija, jer je Špehar bio u samoj liniji sa stoperom Cibalije
33 - Pešić je sada prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje se našao Pavlovski, ali nije uspio na pravi način zahvatiti loptu i Matković je uspio uhvatiti u ruke
34 - Baša je pogodio stativu, tukao je sa 17 metara, Duka je malo dotaknuo loptu i spasio siguran pogodak
37 - Mijoković je tukao iz voleja nakon ubačaja Filipovića, lopta je otišla visoko preko gola
39 - Korner za Cibaliju. Lopta je došla na drugu stranu do Mijokovića koji puca s nekih sedam metara, lopta pogađa Pešića u bloku, domaći traže najstrožu kaznu, ali od toga nema ništa jer je Pešić imao ruke uz tijelo
40 - Baša je sada potegao s više od 25 metara, neugodan udarac koji je odskočio ispred Duke, ali vratar Splita se snašao i odbio u korner
44 - Još jedan udarac MIšića otišao je preko gola
45 - Igrat će se jedna minuta nadoknade u prvom dijelu
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme u Vinkovcima, nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, s tim da je domaća momčad imala nekoliko dobrih šansi, uz jednu Splitovu, te dvojbeno zalađe kod Špeharovog izlaska na vratara Matkovića
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, igrači Splita izveli su loptu s centra. Nema zamjena u sastavima
47 - Prekršaj za Split izborio je Ugrina na nekih 27 metara. Izveo je Vasilj, pokušao je izravnim udarcem ugroziti Matkovića, međutim lopta je otišla preko vrata
53 - Još jednom fantastičnom reakcijom spasio je Tomislav Duka svoju momčad. Filipović se oslobodio dvojice svojih čuvara na desnoj strani, vratio loptu na 14 metara odakle je Baša odlično gađao rašlje, ali Duka sjajnom paradom odbija u korner
54 - Prva izmjena na utakmici. U redovima Splita će ući Chvedukas umjesto Grubišića
62 - Imali su Crveni sada solidnu priliku. Špehar je uputio povratnu loptu u sredinu, Maglica je propustio, a Pavlovski tukao s ruba kaznenog prostora, pokušao je plasirati u desni kut, ali pročitao je to Matković i bez većih problema ukrotio ovaj udarac
64 - Veliku priliku propustio je sada Šimunac. Filipović mu je precizno centrirao s desne strane, ali napadač Cibalije je s pet metara glavom potpuno promašio okvir gola
67 - Crnčević je sada s nekih 25 metara pogodio vratnicu, bio je to fantastičan udarac, Duka je bio svladan, ali okvir gola je spasio splitovce
69 - Prva izmjena kod domaćih, ušao je Pervan umjesto Čuljka
70 - Žuti karton dobio je kapetan Cibalije Ivan Zgrablić. U istoj minuti napravljena je druga izmjena u redovima Splita, Roglić je ušao umjesto Špehara
71 - Još jednu dobru priliku stvorili su domaći preko Splitove lijeve strane. Prošao je Filipović Vasilja, ubacio na 12 metara odakle je iz prve tukao Pervan, ali i njegov udarac odlazi pored vrata
74 - Izborio se sad Pešić za udarac, ali otišlo je to ravno u ruke Matkovića
78 - Udarac Pervana bio je neprecizan
80 - Druga promjena u redovima domaćih, Dabro ulazi umjesto Crnčevića
81 - Još jedna sjajna obrana Duke
82 - Posljednja promjena kod Cibalije, Tiago je ušao umjesto Šimunca
84 - GOL 1:0 Tomašević. Urodio je na koncu pritisak Cibalije koja je zabila nakon udarca iz kuta. Netko je s lijeve stative glavom prenio loptu u sredinu odakle Tomašević također glavom iz velike blizine zabija za vodstvo Cibalije. U ovoj situaciji čak je i Duka ostao bez odgovora
87 - Posljednja promjena kod Splita, ušao je Bojić umjesto Pešića
90 - Igrat će se još tri minute nadoknade u Vinkovcima
90+3 - Boljat je bio na odbijenoj lopti na neka 22 metara, opalio je iz poluvoleja, prohujalo je to tik uz vratnicu. Bila je to i posljednja prilika Crvenih na ovoj utakmici, Damir Batinić svirao je kraj dvoboja u Vinkovcima. Cibalija je pobijedila golom Tomaševića.

hr Mon Oct 31 2016 17:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

3.HNL: Poraz Splita nakon 9 utakmica; 2.HNL: Uvjerljive pobjede Hajduka II i Solina

Split poražen u Biogradu 2:0
Svakom nizu dođe kraj pa je tako i niz Splitove neporaženosti od devet utakmica stao u Biogradu. Zaslužena pobjeda Primorca od 2:0, strijelci su bili Vodopija u 50. minuti te Ješe iz kaznenog udarca u 87. minuti. Najstrožu kaznu skrivio je Barada tako što je igrao rukom u svom kaznenom prostoru a za to mu je sudac pokazao drugi žuti karton.

Vjeran Simunić nije uspio pobjedom debitirati na klupi Zadra, samo 2:2 na Stanovima protiv GOŠK-a. Dva puta su gosti vodili preko Nikolića (19') i Veraje (74') ali su Tokić(43') i Šimurina (89') izjednačavali a za nešto više nije bilo snage ni vremena. Prvi je ovo bod GOŠK-a u gostima ove sezone.

Zagora je minimalno slavila protiv Jadrana pogotkom Slugana sa 11 metara na kraju prvog poluvremena.

Imotski je na Gospinu docu došao do pobjede protiv susjeda iz Ivanbegovine, za pobjedu 2:1 pogađali su Petranić (38') i Žulj (66'). Za Kamen je privremeno izjednačio iskusni Mandarić u 60. minuti.

Prva momčad lige, Croatia, petardom je ispratila Neretvanac u Opuzen. Ivan Šabić (30'), Gudelj (38', 45'), Ćapin (63'-11m) i Bitanga (90') pokazali su još jednom gostu tko je gazda u Zmijavcima.

Val je teško stradao na Korčuli. Primili su pet pogodaka, dva iz kaznenih udaraca i jedan autogol. Pogađali su Šešlija (11'-11m, 45'-11m), Jelavić (71'), Rajčić (ag 81'),Žaknić (89') a za Val je pogodio Cikojević u 59. minuti. Val je trenutno posljednji na ljestvici.

U Sinju Junak nije uspio upisati treću pobjedu u nizu, iako su bili vrlo blizu, poveli su već u 1. minuti preko Bosančića ali izjednačio je Bakić u 92. minuti.

U Drugoj HNL poraz Dugopolja na gostovanju kod posljednje Kustošije. Pogodak za pobjedu postigao je Soldo u 88. minuti a dvije minute prije izjednačio je Klepač. Hanžekje u 29. minuti iz kaznenog udarca pogodio za vodstvo Kustošije.

Šibenik je u Sesvetama gubio 2:0 ali sa dva pogotka Brekala (55', 73') uhvatili su bod na teškom gostovanju.

Solin je pokraj Jadra upisao pobjedu od 4:1 protiv Hrvatskog Dragovoljca. Svalina je pogodio iz kaznenog udarca u 23. minuti, gosti su izjednačili u 80. minuti ali onda Jurićsa dva pogotka (83', 88') i Taraš (93') donose Solinu tri boda.

Hajduk II je ispratio Novigrad sa pet pogodaka, tri je postigao odlični Šego (14', 43', 74'-11m), po jedan su dodali Prtajin (46') i Ćurić (63').

Gorica - Lučko 1:1

hr Sat Nov 18 2017 16:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

3.HNL: Derbi u Biogradu, 2.HNL: Hajduk II protiv Novigrada

Na rasporedu je sedam utakmica 13. kola 3. HNL jug i svih šest utakmica 17. kola 2. HNL
Danas (13:30) se igra sedam utakmica 13. kola 3. HNL jug, derbi je Biogradu, između Primorca i RNK Splita. Bit će zanimljivo hoće li Split nastaviti niz od 9 utakmica bez poraza na ovom teškom gostovanju.

Prvoplasirana Croatia u Zmijavcima čeka pretposljednji Neretvanac koji je prošlu nedjelju u Opuzenu doživio težak poraz od Zagore (1:4) i teško da mogu očekivati puno kod lidera koji ove sezone u Zmijavcima ima samo pobjede.

U Sinju probuđeni Junak čeka Primorac iz Stobreča koji je posljednja tri kola igra tri derbija (Split, Croatia, Primorac BNM) te je upisao dva boda i sigurno da u Sinju žele doći do tri boda za ostanak u vrhu.

Na Korčuli derbi začelja igraju BŠK Zmaj i Val, poraženi će se naći u teškoj situaciji, a nije nemoguće ni da današnji gubitnik promijeni trenera.

Derbi Imotske krajine igra se u Gospinu docu između Imotskog i Kamena. Dvoboj je to dvije momčadi iz sredine tablice, a Imotski se nada pobjedom uhvatiti zadnji vlak za kakvi-takvi priključak sa najboljim momčadima.

Zadar sa novim trenerom na svojim Stanovima razmišlja samo o pobjedi protiv dubrovačkog GOŠK-a, a znajući njihove igre izvan Dubrovnika, sve osim uvljerljive pobjede Zadra je iznenađenje.

Na Borovištu, Zagora čeka Jadran iz Ploča koji stiže bez pola momčadi i zna da ga čeka težak posao protiv motiviranog domaćina koji ne želi više gubiti bodove na domaćem terenu, a na krilima pobjede u Opuzenu žele novi trobod upisati i danas.

U Drugoj HNL Dugopolje od 13 sati gostuje u Zagrebu kod posljednje Kustošije, dok od 13:30 sati Šibenik igra u Sesvetama, Hajduk II na Poljudu igra protiv Novigrada, a Solin je uz Jadro domaćin Hrvatskom dragovoljcu. Još igraju Dinamo II i Varaždin te Gorica i Lučko.

hr Sat Nov 18 2017 11:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split nakon tri produžetka svladao Bosnu

Drama u 6. kolu Druge ABA lige
Split je u posljednjoj utakmici 6. kola Druge ABA lige svladao sarajevsku Bosnu nakon čak tri produžetka rezultatom 107:106 (21:15, 21:21, 19:20, 21:26; 9:9, 9:9, 7:6).
Imali su Žuti sve u svojim rukama, vodstvo 77:67 dvije minute prije kraja, ali Radukić zabija iz nemoguće pozicije 7 sekundi prije kraja za 82:82 i odvodi utakmicu u produžetak.

Pobjednički koš za Split postigao je Scott a zadnji napad Bosne nije iskoristio Radukić te je slavlje igrača Splita moglo krenuti.
Kod Splita najbolji Scott s 26 koševa, devet asistencija i pet ukradenih lopti, zatim Pavle Marčinković s 19 poena, pet skokova i pet asistencija, a kod gostiju 26 koševa Pašaljića te 22 poena Šturanovića.

hr Sat Nov 18 2017 11:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.