Patrice Evra udario navijača i isključen prije početka utakmice

Patrice Evra ''proslavio'' se potezom prije utakmice Europske lige.

Patrice Evra, 36-godšnji bek Olympique Marseillea, zaradio je vrlo glupo isključenje uoči utakmice Europske lige protiv Guimaraesa.

Prije utakmice došlo je do svađe između igrača i navijača Marseillea, a Evra je reagirao high kickom prema jednom navijaču. Sudac je isključio iskusnog francuskog beka koji je postao prvi igrač u povijesti Europske lige koji je isključen prije utakmice., piše gol.hr

''Patrice je iskusan igrač i ne smije reagirati na uvrede koje su bile nevjerojatne s obzirom da su došle od naših navijača'', rekao je trener Marseillea Rudi Garcia. Evra je zadnji put bio isključen još davne 2005. godine dok je bio igrač Monaca.

Evra je ovim potezom mnoge podsjetio na legendarnog francuskog napadača Erica Cantonu i njegovo poznato udaranje navijača nogom u glavu, za što je zaradio osam mjeseci suspenzije.

Marseille je dobio jedan crveni karton i u utakmici - u 87. minuti isključen je Boubacar Kamara. Guimaraes je slavio s 1:0 i probio se na treće mjesto s četiri boda, dok je Marseille drugi sa šest.

Mogao bi to biti i kraj Evre u Marseilleu. Sumnjamo kako će mu vatreni navijači s juga Francuske oprostiti napad na jednog od njih ma što se dogodilo prije udarca...

hr Fri Nov 03 2017 11:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Europski nogomet: Poraz Juventusa od Sampdorie

Juventus sad ima četiri boda manje od Napolija
Danas su se diljem Europe igrale utakmice, a valja izdvojiti poraz Juventusa od Sampdorie. Sampdoria je aktualnog prvaka Italije svladala 3:2, a do sudačke nadoknade su vodili 3:0. Za Sampdoriu su pogađali Zapata (52'), Torreira (71') i Ferrari (79'), a poraz Juventusa su ublažili Higuain (90'+1 -11m) i Dybala (90'+4). Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus, a Strinić za pobjedničku momčad.

Fiorentina je bez ozlijeđenog Badelja osvojila bod na gostovanju kod SPAL-a (1:1), a Udinese je, za kojeg je Perica odigrao cijelu utakmicu, a Balić igrao do 68. minute, na svom terenu izgubio je 0:1 od Cagliarija.

U Francuskoj, Lyon nije uspio pobjediti Montpellier (0:0) i tako se približiti drugoplasiranom Monacu.

West Ham je i bez Bilića nastavio sa porazima. Bolji od njih sa 2:0 je bio Watford.

Werder je danas u 12. kolu upisao prvu pobjedu u ovoj sezoni, sa visokih 4:0 svladali su Hannover. Schalke je pobjedom 2:0 nad HSV-om izbio na drugo mjesto kao prvi pratitelj vodećeg Bayerna.

U Španjolskoj Valencia nastavlja sa dobrim igrama, u gostima su sa 2:0 svladali Espanyol te su trenutno na drugom mjestu. Imaju 6 bodova više od dva madridska kluba, Reala i Atletica a četiri manje od prve Barcelone.

Lovre Kalinić i njegov Gent slavili su 3:0 na gostovanju kod Lokerena. Club Brugge Ivana Leke svladao je Beveren 3:0 te i dalje drži prvo mjesto u belgijskom prvenstvu.

U Grčkoj su Panathinaikos i AEK odigrali 1:1 a izjednačujući pogodak u 95. minuti za goste je postigao Marko Livaja.

hr Sun Nov 19 2017 22:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Istra - Hajduk 1:3: Bijeli slavili u Puli

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 3-1 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza koji je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina - Ante Erceg zabija za 2-0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3-0 i rješenje utakmice.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu, a u 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Crnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od "fenjeraša" Rudeša.

Pred 3000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Lopez (8), 0-2 Erceg (42), 0-3 Said (43), 1-3 Kitanovski (66)

Promašeni penal: Ofosu (Istra, 90+1)

hr Sun Nov 19 2017 20:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Urania uvjerljiva protiv Hrvaca

U Baškoj Vodi bilo je 4:1
U posljednjoj utakmici 13. kola 3. HNL jug Urania je zasluženo pobjedila Hrvace sa 4:1. Od početka utakmice trećeligaš iz Baške Vode krenuo je silovito, a na njihovu na momente i  preagresivnu igru Hrvace nisu imale odgovora. Već u 10. minuti Darko Tomaš pogađa za 1:0 a Ivan Jezidžić sa dva pogotka u 16. i 45. minuti rješava pitanje pobjednika. Mario Pejković u 61. minuti povećao je prednost Uranie a Bože Živaljić u sudačkoj nadoknadi je ublažio poraz Hrvaca.

Ovom pobjedom Urania je skočila na peto mjesto sa 21 bodom a Hrvace su na šestom mjestu sa istim brojem bodova. U vodstvu je Croatia sa 28 bodova ispred biogradskog Primorca (26), RNK Splita (23) i stobrečkog Primorca (23).

hr Sun Nov 19 2017 16:23:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Manchester Uniteda i povratak Ibrahimovića

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola Premier lige Manchester United je na domaćem terenu svladao Newcastle sa 4-1, a nakon duže pauze zbog ozljede koljena ponovno je za United zaigrao Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao u 77. minuti.

Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Dwighta Gaylea, ali "crveni vragovi" su uspjeli napraviti preokret zahvaljujući golovima Martiala (37), Smallinga (45+1), Paula Pogbe (54) i Lukakua (70).

U derbiju kola Arsenal je svladao Tottenham sa 2-0. Oba pogotka "topnici" su postigli u završnici prvog poluvremena, i oba uz veliku pomoć linijskog suca jer su golovima prethodila zaleđa.

Arsenal je poveo u 36. minuti kada je Shkodran Mustafi glavom zatresao sam desni kut nemoćnog Llorisa, no linijski sudac nije primijetio kako je prilikom Ozilova centaršuta domaći stoper bio u zaleđu za nekoliko centimetara. Samo pet minuta kasnije Alexis Sanchez je povisio na 2-0 nakon prodora po desnom krilu i odličnog dodavanja Lacazettea. Ipak, niti taj pogodak nije trebao biti priznat, jer je Lacazette također za nekoliko centimetara bio u zaleđu u trenutku kada je lopta bila upućena prema njemu.

Vodeći Manchester City je u gostima svladao Leicester sa 2-0, a strijelci su bili Gabriel Jesus (45) i Kevin De Bruyne (49). I Chelsea je slavio u gostima, svladavši West Bromwich Albion sa 4-0.

Liverpool je dobio Southampton sa 3-0, a Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za "redse". Dvotruki strijelac za Liverpool bio je Mohamed Salah (31, 41), a jedan pogodak zabio je Philippe Coutinho (68).

Crystal Palace i Everton odigrali su 2-2, a Nikole Vlašića nije bilo u sastavu Evertona.

hr Sat Nov 18 2017 21:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.