Kekova zamjena za Mitrovića? Rijeka otima Matića Hajduku

Bernardo Matić Hajdukovo je dijete, koje se nije uspjelo nametnuti kroz juniore, pa je nakon posudbe u sinjskom Junaku otišao u Zagreb, a sad je blizu Rujevice

Osim što je po vlastitom priznanju navijao za Hajduk, trener Rijeke Matjaž Kek očito jako cijeni i bivše igrače Hajduka, pogotovo one koje na Poljudu nisu prepoznali. U momčadi već ima MalešaAndrijaševićaBradarića i Eleza, a sada je od kluba zatražio da mu dovedu i Bernarda Matića.

U Hajduku su oklijevali, tjedan dana razmišljali hoće li ili neće uzeti Bernarda Matića na probu, i dok su oni vagali, umiješala se Rijeka i poslala ponudu bivšem stoperu Zagreba. Jesu li Splićani zakasnili i hoće li im Rijeka pred nosom uzeti Matića, znat će se početkom sljedećeg tjedna, kada bi Sinjanin trebao donijeti odluku o nastavku karijere.

Podsjetimo, Bernardo Matić Hajdukovo je dijete, koje se nije uspjelo nametnuti kroz juniore, pa je nakon posudbe u sinjskom Junaku otišao u Zagreb. Ljetos je proslavio 22. rođendan, a iza sebe ima 70-ak utakmica u prvoligaškoj i drugoligaškoj konkurenciji u dresu Zagreba. Može pokrivati obje stoperske pozicije, što je Hajduku bilo vrlo interesantno, jer Nižić i Šimić gledaju prema inozemstvu, za Ćosića bi na ljeto morali platiti Interu 200.000 eura odštete, pa su u konkurenciji tek Ismajli, povratnik iz Sesveta Petar Bosančić te kapetan B-momčadi Zvonimir Milić.

Matić je Hajduku ponuđen besplatno, kako bi se Joan Carrillo sam uvjerio u njegove kvalitete, no Splićani su očito predugo čekali pa je priliku iskoristio Matjaž Kek i pozvao Matića na Rujevicu. Matiću je kao rođenom Sinjaninu srce bliže Poljudu, no način na koji je Kek afirmirao Maleša, Bradarića, Andrijaševića i Eleza, mogli bi na koncu imati presudnu ulogu.

hr Sat Jan 14 2017 17:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNL: Osijek pobjedio Rijeku, Istra bolja od Lokomotive

Rijeka je ovim porazom pala na četvrto mjesto
Osijek je treći put ove sezone pobijedio Rijeku, danas su u Gradskom vrtu slavili rezultatom 2:1 te tako na najbolji mogući način zaliječili svoje rane nakon poraza od Dinama. Već u šestoj minuti, Grezda je pobjegao obrani gostiju, a kao zadnji igrač srušio ga je Župarić, za što mu je za sudac Duje Strukan pokazao crveni karton.

Osijek je nakon toga bolja momčad na terenu, ali do poluvremena nije bilo promjena rezultata. Početkom nastavka Osijek je stigao do vodstva,
Lopa je proigrao Bobana koji promašuje cijela vrata, a do lopte stiže Grgić te snažnim udarcem pogađa za vodstvo od 1:0. Ubrzo nakon toga Strukan je pokazao na bijelu točku za Osijek, a Hajradinović pogađa za 2:0. U 87. minuti Rijeka je smanjila rezultat  na 2:1 preko Domagoja Pavičića koji je jedan odbijanac nakon ubačaja Zute pospremio u mrežu Malenice

U slaboj utakmici bez previše prilika, Istra je pogotkom Ottochiana u 85. minuti pobijedila Lokomotivu. Šemper je nespretno reagirao na Prelčecov udarac, a na odbijanac je natrčao Ottochian te pogodio za tri velika boda za Puljane.

hr Sat Feb 17 2018 19:50:40 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup NSŽSD: Junak bolji od Uskoka, Solin od Kamena

Danas su odigrane četiri utakmice osmine finala Kupa NSŽSD
U danas odigranim utakmicama osmine finala Županijskog kupa Solin je s 2:0 bio bolji od trećeligaša Kamena. Anđelo Svalina iz kaznenog udarca u 30. minuti donio je prednost drugoligašu, a pobjedu je potvrdio Antonio Leko pred kraj susreta. U veoma nervoznoj utakmici, Svalina je u 77. i 83. minuti zaradio žute kartone za prigovor te je morao napustiti igru.

Mosor i Primorac opravdali su ulogu favorita te se rutinski plasirali u četvrtfinale Kupa dok se očekivao jači otpor Uskoka kojega je Junak pobjedio 3:1 na domaćem terenu.

2. kolo Kupa NSŽSD:

Uskok - Junak 1:3 (M.Vučemilović-Grgić 69'-11m /// Botica 23', 45', Andrić 86')
Solin - Kamen 2:0 (Svalina 30'-11m, Leko 86')
Mosor - Jadran (SG) 3:0 (Barbarić 28', Rako 57', Pecotić 75')
Primorac - Glavice 2:0 (Jurjević-Škopinić 12', Bagarić 89')
Urania - Jadran (T) - 18.02. - 13 h
Omiš - Vinjani - 18.02. - 14 h
Sloga (M) - OSK - 18.02. - 14 h
Val - Omladinac - 20.02. - 14:30 h

hr Sat Feb 17 2018 17:40:38 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNL: Rudeš bolji od Intera, danas dvije utakmice

Pobjedom se približili Cibaliji i Istri
Nogometaši Rudeša i Intera jučer su otvorili 22. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, a susret je završio pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Prva je ovo pobjeda za Rudeš nakon pobjede na Poljudu početkom studenoga, kada je smijenjen Carillo.

Prvi pogodak na asistenciju Budimira u 20. minuti postigao je Anderson Emanuel, kojemu je to ujedno i prvi ligaški pogodak. Također, postao je prvi Angolac koji je postigao pogodak u HNL-u. Mario Budimir nakon jedne gužve u šesnaestercu u 35. minuti postavlja konačni rezultat 2:0.

Rudeš je ovom pobjedom smanjio zaostatak za Cibalijom i Istrom na samo jedan bod, ali uz utakmicu više. Inter je nakon prošlog kola i 0:0 sa Slaven Belupom, još bez pogotka u nastavku prvenstva.

Danas od 15 sati u Gradskom vrtu igraju Osijek i Rijeka, a od 17 sati u Puli se sastaju Istra i Lokomotiva.

hr Sat Feb 17 2018 11:00:07 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split Tommy pobjedio Dinamo i preuzeo prvo mjesto

Nakon pola sata bilo je 6:0
U derbiju 12. kola 1.HMNL Split Tommy razbio je 6:2 prvoplasirani Futsal Dinamo te od njih preuzeo vrh ljestvice. Split je poveo u četvrtoj minuti preko Josipa Sutona, na 2:0 povisio je Tihomir Novak u 11. minuti. Drugi dio opet bolje otvara Split te u u prve četiri minute postižu dva pogotka, strijelci su bili Suton i Perić. Mladi Luka Tešija je u 26. minuti povisio na 5:0, a tri minute kasnije Antonio Sekulić pogađa za 6:0. Za konačnih 6:2 pobrinuo se dvostruki strijelac gostiju Davor Kanjuh

Šibenska Crbica nije imala težak posao protiv Nacionala koji je u Šibenik stigao sa samo šest igrača. Bio je to rutinski posao za Crnicu protiv aktualnog prvaka, u drugoj minuti pogodio je Ante Mijat a u 14. minuti Nikola Pavić za sigurno vodstvo. U nastavku su gosti pokušali s golmanom-igračem, ali su u 26. minuti, bili kažnjeni jer je Robert Nospak iz svoje polovice zabio svoj prvi pogodak za Crnicu. Kristijan Postružin smanjio je domaću pobjedu četiri minute prije kraja susreta.

Vrgorac je izgubio na gostovanju u Osijeku, domaća momčad slavila je 4:1. Osječani su s dva rana pogotka usmjerili utakmicu u svoju korist a kada je Mirko Jurjević četiri minute prije kraja smanjio na 2:1, zaigrali su na sve ili ništa, međutim, domaćini postižu dva pogotka na prazan gol Vrgorčana.

hr Fri Feb 16 2018 22:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.