ATP Doha: Ćorić izbacio drugog nositelja Carrena-Bustu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u katarskoj Dohi nakon što je u utorak svladao desetog igrača svijeta i drugog nositelja Španjolca Pabla Carrena-Bustu sa 5-7, 6-2, 7-6 (8) poslije 2 sata i 42 minute igre.

U prvom setu prvi je do "breaka" došao Španjolac, te je poveo sa 5-3. No, Ćorić se uspijeva vratiti i poravnati na 5-5, ali već u sljedećem gemu ponovno gubi servis koji ga je na kraju koštao izgubljenog seta.

Ćorić je u drugom setu odigrao puno bolje, iako je kod 2-2 morao spašavati dvije "break-lopte". To mu je podiglo samopouzdanje i do kraja seta je odigrao furiozno te je sa dva oduzeta servisa uspio izboriti treći set.

Odlučujući set loše je počeo po hrvatskog igrača jer je odmah izgubio servis, a Carreno-Busta je nakon toga igrao bez greške i izgledalo je da Ćorić više i neće imati priliku za povratak. Ipak, kad je Španjolac kod vodstva 5-4 servirao za meč Ćorić se je vratio. Jedan promašeni zicer Carrene-Busta i dobar Ćorićev izlazak na mrežu priskrbili su mu poravnanje na 5-5.

Ćorić je potom na svoj servis poveo 40-0, ali onda je neočekivano opet izgubio servis. Ali, ni to ga nije pokolebalo te je ponovno uspio poravnati, na 6-6, i time je meč odveo u "tie-break" gdje je spasio tri meč-lopte i na kraju zasluženo slavio.

Ćorić u sljedećem kolu igra protiv Gruzijca Nikoloza Basilašvilija, 59. igrača svijeta, od kojeg je prošle godine dva puta izgubio, u Cincinnatiju i Lyonu.

hr Tue Jan 02 2018 17:53:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Daj pet za rukomet": 56 ekipa natjecalo se na drugom turniru Erste Rukometne Lige Dalmacije

Na drugom turniru Erste Rukometne Lige Dalmacije, koju je pokrenula rukometna akademija Balić&Metličić pod sloganom "daj pet za rukomet" igralo je 56 ekipa, sa 696 mladih igrača i igračica mini rukometa.
Nevjerojatne stvari zbivaju se u rukometnoj Dalmaciji, ovaj put centar je bio Zadar, odnosno dvorana Mocire.

Nedavno je ERLD bila u Šibeniku, taj prvi turnir sve je oduševio, a ovaj u Zadru nadvisio je sva očekivanja. Neizvjesne utakmice u kategorijama djevojčica i dječaka rođenih 2007., 2008. i 2009. godine igrale su se praktički od jutra do mraka, na tri terena odigrano je 120 utakmica.

- Mislio sam da je ono u Šibeniku vrhunac, a ovo je novi korak naprijed. Uživam u svakom trenutku, u svakoj utakmici, vidjeti na jednom mjestu toliko djece da igra rukomet je nešto najljepše što se može doživjeti - nije skrivao oduševljenje Ivano Balić, koji se u Zadru pojavio s novom frizurom.

Skratio je kosu, ali nije mogao pobjeći lovcima na autograme. Na dres, majicu, ruku, obraz, bilo gdje, samo da se uhvati Ivanov potpis. Frizuru nije promijenio Pero Metličić, još jedan legendarni rukometaš. Ali, ni mišljenje, koje nam je izrekao na šibenskom turniru.

- Ova liga je pun pogodak. Jedva čekam turnir u Dubrovniku, kao da se prostim okom vidi podizanje kvalitete, djeca su željna natjecanja, utakmica, a sada im je to i omogućeno - kazao je Metličić.

U Mocirama, u konkurenciji djevojčica (kategorija 2009.) prvo mjesto osvojilo je Dugopolje, drugi je bio ŽARK Split, treći Izviđač, u kategoriji rođenih 2008. godine prvi je bio ŽARK Split, drugi Izviđač, treći Petason Vranjic 2, a u kategoriji rođenih 2007. godine titulu prvakinja osvojilo je Mini Sunce, druga je Korčula, a treći Petason Vranjic.

Kod dječaka, u kategoriji igrača rođenih 2009. godine prvi je bio Izviđač, drugi Solin, treće mjesto osvojile su Vodice, u kategoriji igrača rođenih 2008. godine titulu prvaka osvojile su Vodice, drugo je bilo Dugopolje, treći Izviđač, a u kategoriji igrača rođenih 2007. godine prvak drugog turnira ERLD je Solin, drugi je Izviđač, a treće Dugopolje.

Do završnice, koja je planirana za početak lipnja na splitskim Gripama ostali su još turniri u Dubrovniku i Splitu, koji će se odigrati u svibnju, a ekipe s najviše osvojenih bodova izborit će plasman na završni turnir Erste Rukometne Lige Dalmacije.
hr Mon Apr 23 2018 16:20:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Zadar rutinirano protiv Ribole, velikih 49 koševa viška za novu pobjedu

Zadar je na domaćem terenu pomalo i očekivano pobijedio „fenjeraša“ Ribolu iz Kaštela, a na pogon igrača koji su imali manje prilika u prošlim susreta domaćini su došli do velikih 49 koševa viška..
ZADAR 105-56 RIBOLA KAŠTELA
(20-11 , 28-14, 31-18, 26-13)

Početne minute susreta bolje su otvorili gosti pa su tako preko dobro raspoloženog Đuguma koji je zabio sedam od početnih devet čak i vodili 9-11, ali slučaju ništa ne prepuštaju domaćini koji serijom 11-0 su sve nade gostiju u bilo kakvu „egal-utakmicu“ srušili već u ranoj fazi susreta.

U drugom dijelu prednost Zadrana samo je rasla, briljantne dionice odigravali su Vuković i Špralja da bi na kraju perioda semafor pokazivao velikih +23 za domaćine (48-15).

Prijelomni period susreta bio je ipak onaj treći u kojem su momci iz Kaštela četiri minute bili bez učinka što je bilo dovoljno da sve „ciljne uređaje“ momčad Zadra „naoštri“ prema obruču za 30 koševa viška momčadi s Višnjika.

U posljednjem periodu svoje minute dobio je i mladi Planinić koji je svoj talent iskazao preko 11 poena, pet dodavanja i čak deset skokova što je zavrijedilo pljesak nešto manje od 600 gledatelja okupljenih u Krešinom domu.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Brzoja s 24 i Vuković s 20 koševa, dok je goste predvodio Dino Šipić s 20 poena.

Zadar u posljednjem kolu lige gostuje u Sinju kod Alkara, dok Ribola na domaćem parketu dočekuje Split.
hr Sun Apr 22 2018 14:38:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Osijek pobjedom protiv Alkara do doigravanja

Vrijednosnice Osijek upisale su važnu pobjedu protiv Alkara i tako uhvatile posljednju poziciju koja vodi u doigravanje. Tri zadnje sinjske dobre partije ostavile su traga na gostima pa su Osječani lakše od očekivanog došli do dva boda...
VRIJEDNOSNICE OSIJEK 95-72 ALKAR
(21-12, 25-21, 24-13, 25-26)

Priključak s domaćinima Sinjani su držali tek početnih par minuta da bi pri rezultatu 7-6 Osječani napravili mini-seriju 7-0 koja je bila „početak kraja“ za Sinjane. Nakon te prednosti momčad trenera Helbicha nije se više mogla vratiti što je bilo i za očekivati nakon teškog rasporeda, tri odlične partije i pobjede nakon produžetaka.

U drugom periodu Alkar je bio tu negdje, pokušavao je, ali nije išlo. Ponovno su ih tako „na spavanju“ uhvatili domaćini i u posljednjim minutama druge četvrtine još malo povećali vodstvo za 46-33 koliko je semafor pokazivao na kraju prvog poluvremena.

Domaćini su i do kraja susreta konce držali čvrsto u svojim rukama pa su tako na pogon kapetana Šarca s visokim učinkom tri poena dosegli i najvećih, 28 koševa viška.

Ipak, do kraja su Sinjani i uspjeli smanjiti na 23 što je Osijek trasiralo u doigravanje, a Sinjane u sjećanjima odličnih susreta protiv Cibone, Hermesa i Šibenika te zadovoljstvo nakon mučno osiguranog opstanka u ligi.

Za istaknuti su bile rotacije oba trenera, ali pogotovo ona sinjska u kojoj je mladi Žuljević odigrao nešto više od 20 minuta susreta i prometnuo se u najefikasnijeg kod gostiju s 15 poena, dvije asistencije, četiri skoka, jednom ukradenom loptom i s dvije blokade.

U posljednjem kolu HT-Premijer natjecanja Osijek na domaćem terenu dočekuje Cedevitu, a domaćin će biti i Alkar i to Zadru u dalmatinskom derbiju.
hr Sun Apr 22 2018 14:38:31 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Druga HRL-jug: Trogir pobjedom nad Korčulom postao prvak

Rukometaši Trogira pobjedom su na domaćem terenu protiv Korčule pečatirali prvo mjesto Druge lige-jug, iako pobjedom sinjski Kamičak nije dočekao kiks Trogirana pa je tako s tek bodom manje ostao na drugoj poziciji...
TROGIR 37-25 KORČULA

Fantastična sezona je iza rukometaša Trogira. Pomalo „nesiguran“ ulazak u ligu koštao ih je jedinog poraza u cijeloj sezoni i to upravo protiv sinjskog Kamička. Od tog susreta do posljednjeg 18. kola domaćini nisu znali za poraz, a čini se kako je splet mladosti i iskustva došao na naplatu pa se s razlogom do dugo u noć slavila titula prvaka nakon sinoćnje utakmice.

Od početka susreta Trogirani su krenuli furiozno i nakon svega pet minuta igre pobjegli na tri gola viška, vraćali su se Korčulani na krilima dobro raspoloženog Staničića, ali dobra rola dua Pavić-Babić na kraju je presudila konačan rezultat nakon prvih 30 minuta susreta (18-15).Odmah na otvaranju drugog dijela povećala je momčad Trogira svoju prednost koja je do kraja susreta samo rasla pa su, statistički gledano, na gol Korčule domaćini u većini slučajeva odgovarali s vezana tri.

Presretan je poslije susreta bio trener Trogira, Boris Popović koji je uz presjek sezone pohvalio i domaću publiku:„Puna dvorana, puno mladih, nadam se da ćemo dogodine opravdati vjeru tih ljudi što su nas bodrili tijekom cijele godine! Ušli smo u sezonu s ciljem da uđemo u prvu ligu! Odigrali smo odlične pripremne utakmice i kad smo "poletjeli" u Sinju smo pali. Tada smo shvatili da moramo imati drukčiji pristup. Prelomili smo prvenstvo u tom susretu drugog dijela protiv Kamička, on je nadalje posrnuo protiv Balić-Metličića pa je praktički nama otvorio put prema prvom mjestu. Sve u svemu, odlična sezona, moji momci su odradili odličan posao!“

KAMIČAK 43-32 METKOVIĆ

Sinjski je Kamičak na svom terenu upisao pobjedu u posljednjem susretu regularnog dijela lige. Sinjanima ostaje žal za prvom pozicijom koja je izgubljena, gotovo sigurno, porazom od prvoplasiranog Trogira na početku drugog dijela sezone.

Slična situacija kao i ona u Trogiru bila je i sinjska – domaćini su već na otvaranju prikupili plus tri pogotka pa je nastavak susreta bio rutinirano dokrajčivanje.Bila je to prava golijada pa smo već u prvom dijelu vidjeli nevjerojatnih 40 pogodaka. Do kraja susreta i rezultata 43-32 u korist domaćina sinjska je prednost konstantno rasla, a svoj vrhunac upravo je dostigla u konačnom rezultatu i plusu od 11 za Sinjane.

Kamičak je tako uz tek bod manjka ostao na drugoj poziciji ljestvice jer su i vremenski gledano, ali i što se uspjeha tiče u cilj ušli „stotinku“ prije momci iz Trogira.
hr Sun Apr 22 2018 14:27:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.