Drama u grotlu Gripa: Zadar nakon produžetaka srušio niz nepobjedivosti "žutih"

Zadrani su nakon produžetaka uspjeli srušiti "tvrđavu Gripe"
Košarkaši Zadra nakon produžetaka srušili su niz nepobjedivosti "žutih" na Gripama, nakon produžetaka slavili su s 91:94.U ispunjenoj Maloj dvorani na Gripama susreli su se Split i Zadar, a navijači obje ekipe stvorile su zapanjujuću atmosferu. Već na predstavljanju ekipa najveće ovacije pokupio je trener gostujuće ekipe Aramis Naglić, član šampionske ekipe s početka 90-ih.

Rančić i Jukić otvorili su utakmicu sa sedam poena za Žute, a Zadrani su ih pratili sa po pet poena. Serija Rančića digla je dvoranu na noge, a Jukićev koš pod prekršajem postigao je isti efekt u svega tri minute igre. Nakon četiri mimute igre "žuti" su na sedam razlike uz rezultat 14:7, a to je Nagliću okidač za time out poslije kojeg Vladović tricom smanjuje razliku.

Vladović u prvoj četvrtini drži Zadrane u igri, a 4 minute pred kraj pridružuje mu se Brzoja. Međutim, Širko tricom i Jukić sa dva slobodna bacanja dižu Splićane na 8 razlike i rezultat 22:14. Splićani kontrom Rančića i Širka odlaze na 9 razlike svega dvije minute prije kraja četvrtine.

Malo poslije toga Barač vraća na 6 razlike i postavlja rezultat 27:21. Posljednji napad Splićana zaključio je Kedžo tricom kojoj je prethodila varka nad Ramljakom. Konačan rezultat 1. četvrtine bio je 30:24 za Split.

Drugu četvrtinu otvaraju Zadrani koš-faulom Krajine i pogođenim bacanjem. Dobra obrana na početku s obje strane rezultirala je na dvije minute igre bez koša na obje strane. Poslije takve igre Skelin zove time out nakon koje zadrani košem Krajine dolaze na pola koša razlike. Nakon 3 minute četvrtine Ramljak dovodi Zadrane u prvo vodstvo koje je potrajalo jedan napad Splićana l, koji sa dva bacanja dolaze ponovno na pola koša razlike. Rezultat se mijenja na pola četvrtine kada Krajina oduzima Kanaetu loptu i zakucava za novo vodstvo Zadrana. Međutim, njihovo vodstvo traje kratko jer Kanaet pogađa 4 slobodna uzastopce i postavlja rezultat 38:35.

Vranješ smanjuje vodstvo Žutih 3 minute prije kraja druge četvrtine na pola koša razlike, a Kanaet propušta iz kontre vratiti na 3 razlike. To Zadrani kažnjavaju tricom Vladovića i odlaze u vodstvo od dva razlike. Vodstvo traje do posljednje minute četvrtine kada Rančić tricom vraća na vodstvo Splićana od pola koša, ali u pretposljednjem napadu gube loptu i Zadrani odlaze na odmor s pola koša prednosti.

U nastavak su "žuti" ušli još dekoncentriranije što je Zadar iskoristio za osjetno povećanje prednosti, najprije je Kovačević pogodio za tri, a zatim Barać postiže koš i slobodno bacanje, pa Marinković dva koša i gosti su već na velikih plus 11.

Uslijedio je niz grešaka gostujuće momčadi, dvije ukradene lopte Širka i Jukića, te lagani koš Kedže i "žuti" su se vratili na -5. Zadrani potom u jednom trenutku opet odlaze na deset koševa razlike, međutim Split se do kraja treće četvrtine polako vraćao, a za potpuni egal pobrinuli se Mateo Kedžo tricom u zadnjoj minuti i Mate Kalajžić koji je pogođenim košem i slobodnim bacanjem doveo stvari na početak. U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 63:63.

U zadnjoj četvrtini gledali smo igru koš za koš u kojoj su Zadrani češće bili u prednosti, a u samu zadnju minutu ušli su s dva koša prednosti. Rančić pola minute prije kraja s crte slobodnih bacanja poravnava na 81:81, da bi Krajina polaganjem vratio prednost gostima 13 sekundi prije završetka. Splitu je ostao posljednji napad u kojem Rančić pogađa za izjednačenje i nove produžetke na Gripama!

Produžetak je donio sličan razvoj događaja kao u posljednjoj četvrtini, Zadar je stalno držao minimalnu prednost, te u posljednju minutu gosti ulaze s tri koša prednosti, "žuti" promašuju napad, zatim rade prekršaj nakon kojeg je Ramljak pogodio oba bacanja i odveo svoju momčad na nedostižnih +5. U posljednje 22 sekunde Rančić nije pogodio za tri, Ramljak je pogodio još dva bacanja i potvrdio pobjedu. Dijan s crte slobodnih bacanja i Rančić sa zvukom sirene tek su uspjeli umanjiti poraz na 91:94.

hr Sun Feb 12 2017 19:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sve u znaku trekinga: Organizira se dvodnevni proljetni treking kamp na Pagu

Mnogobrojni ljubitelji ove popularne aktivnosti zasigurno će se moći nauživati na kamenitom, mjesečevom krajoliku

Hrvatska škola trekinga Outdoor Run& Trek organizira u Vlašićima i Dinjiški dvodnevni proljetni treking kamp kao dodatni sadržaj u sklopu prve treking utrke na Pagu. Tako će se mnogobrojni ljubitelji ove popularne aktivnosti zasigurno nauživati na kamenitom, mjesečevom krajoliku.

Polaznici će učiti osnove trekinga kroz dvije zanimljive pješačke ture po otoku Pagu u različitim kategorijama. Namjenjen je punoljetnim rekreativcima i osobama koje se amaterski i rekreativno bave sportom i koji se bave ili bi se htjeli baviti trekingom & trailom. Program je svrstan u tri težinske skupine, a polaznici moraju zadovoljiti minimum fizičke spreme, što znači da to moraju biti osobe koje barem 1-2 do puta tjedno trče, bicikliraju ili planinare. Voditelji programa su organizatori Treking lige i prve hrvatske škole trekinga Outdoor Run&Trek, a pokrovitelji su Turistička zajednica grada Paga i Grad Pag.

Prema programu u  Vlašićima, u petak, 31.ožujka u sklopu treking kampa održat će se tura po Vlašićima u dužini od 6 do 9 km u trajanju od tri do četiri sata.

U subotu, 1. travnja održava se Pag Island Star Trekk / Life on Mars u Metajni. Nakon odrađene utrke i podjele priznanja najuspješnijima, u Vlašićima u pansionu Zavičaj održat će se Life on Mars party: tribute to David Bowie za sve sudionike.
Za nedjelju, 2. travnja u 10.00 sati planirano je otvorenje pješačko biciklističke brdske staze Putevima Mentora na području Dinjiške za koju je Ministarstvo turizma dodijelilo 250.000,00 kn bespovratnih sredstava dok je Grad Pag u njezino uređenje uložio također 250.000,00 kn.

Ovim projektom izvor vode Svaroš je početna točka, a  za  trasu brdske staze korišteni su  postojeći putovi i izvedeni novi koji povezuju najzanimljivije točke unutar zone obuhvata kao što su povijesna nalazišta i prirodne atrakcije s naglaskom na izvornost i prirodnost krajolika, a poslužile bi kao primjer ostalim dijelovima otoka kako revitalizirati zapostavljeni krški krajolik.

Mnogi se pitaju zašto se ova staza nazvala Putevima Mentora, a informacije iz Arheološkog muzeja u Zadru kažu da je prostor otoka Paga vjerojatno nastanjen u najdavnijem vremenu kamenoga doba. Liburnska kultura željeznog doba - period od 2000 godina p.n.e., ostavlja danas vidljive tragove po otoku Pagu u vidu ostataka gradina Panos, Gramjanik, Smokvica, Pustograd, grobnih gomila -tumula, ulomaka keramike i metalnih predmeta.

O davnoj povijesti ovih prostora govore  i grčki pisci koji u svojim zapisima spominju otoke Mentoride i narod Mentora koji te otoke nastanjuju. Osim što je Pag pružao povoljne uvjete za život, obradive površine i živu vodu, svojim je položajem ostvario stratešku važnost za trgovinu i nadzor plovnih puteva te kao mjesto opskrbe i sigurnog skloništa, trgovište ili tranzitna zona.

Južni dio otoka otkriva nekoliko strateških točaka od kojih se ističu bizantska utvrda na otoku Sikavcu te ona mletačka, poznata kao Fortica, na hridi u neposrednoj blizini Paškog mosta, koje s još nekoliko prapovijesnih, antičkih i srednjovjekovnih pozicija čine sustav kontrole nad prolazom između otoka Paga i kopna kroz sva povijesna razdoblja.

Sudionici treking kampa imat će priliku uživati u nevjerojatnim kontrastima kamenog Paga i Velebita, plavetnila mora, netaknute prirode, mira, predivnog pogleda.

Otvaranje ove staze dobar je početak općeg trenda razvoja aktivnog turizma, a Pag, kao rijetko koje područje ima bogatstvo – čaroban, poseban, atraktivan krajolik koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

PROGRAM :

Petak, 31.ožujka

Treking kamp, Vlašići - tura br. 1

Početak: 14.00, Trajanje: 3-4h. Dužina: 6-9km.

18:00: Limit za sve kategorije
21:00: Life on Mars party: tribute to David Bowie, Vlašići, pansion "Zavičaj"

Nedjelja, 2.travnja

Treking kamp, Dinjiška, tura br.2

Početak: 10:00h, Dinjiška (pola puta između grada Paga i mosta)
Završetak oko 14:00h.

hr Thu Mar 30 2017 08:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Završene kvalifikacije za Coca- Cola Cup 2017. u Šibensko-kninskoj županiji

Kvalifikacijski turniri najvećeg malonogometnog turnira u Hrvatskoj održani su u Kninu, Šibeniku i Murteru/ Vodice

Malonogometne ekipe u kategorijama 1999. godište i mlađi te 2002. godište i mlađi odigrale su kvalifikacijske turnire u sklopu Coca- Cola Cupa 2017.

Knin:

U kategoriji 1999. godište i mlađi pobjednici su ekipa ''Oker'', koji su u finalu pobijedili "Rumpupliranerumpumplice" sa 4:0. U kategoriji 2002. i mlađi slavila je ekipa "Pizzeria Tenen" koja je svladala ekipu "NK Livadići" rezultatom 4:1.

Osim finalista, na županijsko natjecanje plasirala se i ekipa "Dinara" zbog fair play igre.

Šibenik:

1999. godiste- Ekipa ''Mihovil'' pobijedila je ''Dalmatino'' 3-0, fair play ekipa- ''Majstori s mora''

2002. godište ''Neškolovani'' i ''Senzacija'' završili su rezultatom 1-0 nakon penala, dok je za fair play nagrađena ekipa- ''Pokemoni''

Murter/ Vodice

U kategoriji 1999. i mlađi ekipa “Doberman" je pobijedila “MNK Heroji” s rezultatom 3-2, a u mlađoj kategoriji slavila je ekipa “MNK Jezera”.

Odličan odaziv ekipa i navijačka atmosfera vladali su u svim gradovima: ‘’Mogu pohvaliti broj prijavljenih ekipa kao i ponašanje djece na terenu i izvan njega. Odlično su prihvatili koncept natjecanja, uz druženje, zabavu, smijeh i fair play. Svi su pokazali iznimno poštovanje prema svojim sportskim suparnicima i sucima, s niti jednom problematičnom situacijom na terenu'' istaknuo je Tomislav Kujundžić Lujan, županijski koordinator natjecanja.

Svi natjecatelji na turniru dobili su zahvalnicu za sudjelovanje i Coca-Cola narukvice.

Županijsko natjecanje održat će se 19.4. u Kninu.

Detaljan raspored svih natjecanja i kontakt osobu za županijsko natjecanje možete potražiti na: http://www.igremladih.org/bs/coca-cola-cup-2017

Najveći malonogometni turnir u Hrvatskoj i ove se godine održava pod okriljem Sportskih igara mladih. Coca- Cola Cup već četvrtu godinu zaredom okuplja više od 30.000 igrača koji će odmjeriti snage na nogometnim terenima u više od 65 gradova diljem Hrvatske. Coca- Cola Cup osmišljen je kao nogometna platforma za promicanje sportskih vrijednosti među mladima, fair playa i timskog duha.

Sve najbolje od Sportskih igara mladih možete pratiti na Facebook stranicama “Sportske igre mladih”, ''Coca- Cola Cup Hrvatska'' i instagramu: igremladih_hr

hr Wed Mar 29 2017 16:29:16 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sutra svi na Poljud: Podržite POŠK-ovce u susretu s Vojvodinom

Ulaz je slobodna za sve zainteresirane!
Svi ljubitelji vaterpola pozivaju se na 1. kvalifikacijsku utakmicu POŠK - Vojvodina za povratak u A1 Regionalnu ligu. Utakmica će se odigrati u srijedu 29. ožujka s početkom u 19.15 sati.

- Započnimo zajedno proslavu 80. godišnjice osnivanja POŠK-a povratkom u elitno društvo svjetskog vaterpola. - pozivaju iz POŠK-a.

Ulaz je slobodan!

hr Tue Mar 28 2017 14:53:54 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA: Uvjerljiv poraz Clevelanda, Boston na vrhu Istoka

Košarkaši San Antonija pred svojim su navijačima s uvjerljivih 103-74 pobijedili aktualne NBA prvake iz Clevelanda, koji su tim porazom prepustili vodeće mjesto u Istočnoj konferenciji NBA lige Boston Celticsima.
Prošlu je večer svojim 37. "triple-double" učinkom u sezoni obilježio i Russell Westbrook koji je sam donio pobjedu Oklahoma Cityju na gostovanju kod Dallasa. Westbrook je postigao 16 od 18 koševa u završnoj seriji 18-3 kojom je Thunder preokrenuo prednost Mavericksa od 14 koševa (88-74) u zadnjih pet minuta dvoboja. Westbrook je pobjednički koš postigao 7 sekundi prije kraja i završio večer s učinkom od 37 koševa, 13 skokova i 10 asistencija. To je, ujedno, bila jedina pobjeda gostiju u sinoćnjih šest dvoboja na NBA parketima.