KRAJ Split - Dinamo 0:1: Stojanović donio pobjedu Dinamu

Split je poražen s minimalnih 1:0, jedini pogodak na utakmic postigao je Petar Stojanović u 17. minuti susreta
Split je poražen s minimalnih 1:0 od Dinama u Parku mladeži. Jedini pogodak na utakmici sretno i spretno zabio je Petar Stojanović u 17. minuti susreta. Desni bek Dinama uputio je nešto između centaršuta i udaraca s desne strane, a lopta je nošena vjetrom u čudnom luku završila u gornjem desnom kutu Dukinog gola.

Nakon toga vidjeli smo poprilično ravnopravnu utakmicu u kojoj je Dinamo imao još poneku priliku, dok je Split i dalje pokušavao zaprijetiti iz kontranapada, međutim do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

15. kolo MAXtv Prve lige, stadion Park mladeži
Split - Dinamo 0:1
Strijelac: Stojanović

SASTAVI:

Split: Duka, Fuštar, Dupovac, Vasilj, Mikulić, Maglica, Chvedukas (od 75. Pavlovski), Vidović, Boljat, Ugrina (od 67. Špehar), Pešić (od 82. Roglić)
Klupa: Kukić, Grković, Merajić, Grubišić

Dinamo: Livaković,  Stojanović, Sigali, Benković, Matel, Ćorić, Jonas, Pavičić, Fernandes, Soudani (od 29. Fiolić (od 90. Perić)), Henriquez
Klupa: Šemper, Machado, Hodžić, Pivarić

Tijek utakmice:

0 - Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa. Od 17 sati pratit ćemo utakmicu Split - Dinamo u Parku mladeži. U gradu pod Marjanom je upravo počela jaka kiša koja je prijetila cijelog dana tako će se ovaj dvoboj gotovo sigurno igrati u teškim uvjetima
1 - Sudac je označio početak susreta
2 - Pokušao je Chvedukas zaprijetiti s 15 metara, ali njegov udarac je blokiran
4 - Udarac Matela s 20 metara otišao je iznad Splitovog gola
6 - Matel je sada izborio prvi korner na utakmici, sjurio se opasno u Splitov kazneni prostor, ali Vidović je dobro reagirao. Ništa konkretno nisu napravili gosti iz ovog udarca iz kuta
11 - Sada je Soudani izašao sam pred Duku, ali napadač Dinama bio je u nedozvoljenoj poziciji i  pomoćni sudac je označio zaleđe
14 - Dinamo očekivano ima početnu inicijativu, ali za sada gosti nisu uspjeli stvoriti veće probleme Crvenima. Jonas je uputio još jedan udarac s 20 metara kroz šumu nogu, međutim lakoćom je to Duka uhvatio u ruke
17 - GOL! 0:1 Stojanović. Zabio je bočni igrač gostiju nesvakidašnji pogodak. Bilo je to nešto između ubačaja i udarca, lopta je iznenadila Duku i odsjela u bližim rašljama.
22 - Slobodan udarac za Dinamo na 24 metra. Pokušao je Matel još jednom, ali pogodio je samo živi zid
25 - Ugrina je izborio prvi udarac iz kuta za Crvene. Izveo je Pešić na prvu stativu, lopta se odbila do Vidovića koji je bio u dobroj poziciji za udarac, ali lopta mu nije najbolje sjela
29 - Odličnu priliku imao je Ćorić, ali pucao je pored gola. U istoj minuti došlo je i do prve izmjene u redovima gostiju, Fiolić je zamjenio Soudanija
30 - Sada je srušen Maglica na rubu kaznenog prostora, Vučemilović se nije oglasio. Maglica će morati van terena gdje će mu se ukazati pomoć
31 - Maglica se vratio u igru, neće biti većih posljedica za njega
37 - Veliku priliku propustio je Fiolić. Ćorić je ubacio na 10 metara iz slobodnjaka, lopta je došla do Fiolića koji je imao stopostotnu priliku, ali Dupovac mu je ušao u šut i spasio čisti pogodak. Kasnije je Pavičić naletio na odbijanac, ali pucao je pored vrata
41 - Pucao je Stojanović iz daljine, ali ovaj put njegov udarac otišao je visoko preko vrata
43 - Dobro je Maglica ušao u kazneni prostor Dinama, ali uspio ga je blokirati Benković prije nego je uputio udarac prema vratima
45 - Igrat će se jedna minuta nadoknade
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme na Parku mladeži, Dinamo od vodi s 1:0 od 17. minute kada je Stojanović postigao pogodak
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
48 - Jonas je ostao ležati na terenu, Brazilac će morati izaći s terena
50 - Grub start Stojanovića na Vasilja, Vučemilović je označio prekršaj, ali bez opomene. Ubacio je Pešić iz slobodnjaka na pet metara, ali očistila je to obrana Dinama. U međuvremenu se Jonas vratio u igru
58 - Tri uzastopna kornera za goste. Iz prvoga je Dinamo zaprijetio preko Henriqueza, lopta je došla do njega na nekih pet metara, ali u posljednji trenutak mu je netko skinuo s noge. Iz ostala dva ubačaja iz kuta gosti nisu stvorili veću opasnost, Maglica je na koncu očistio ispred svojih vrata
64 - Sada su Crveni mogli bolje iskoristiti razrijeđenost Dinamove obrane. Chvedukas je uputio loptu do Vidovića na rub kaznenog prostora, ali ovaj nije uspio proslijediti do Ugrine i Pešića koji su se otvarali u šesnaestercu gostiju
65 - Mikulić je odličnom intervencijom zaustavio lijepu akciju Ćorića i Fernandesa
67 - Prva zamjena u redovima Splita, Špehar će ući umjesto Ugrine
72 - Vasilj je izveo slobdonjak s 40  metara, bio je to vrlo dobar ubačaj na deset metara, bilo je nekoliko igrača Split blizu lopte, na kraju je Dupovac pokušao vratiti loptu pred vrata Dinama, ali odbilo se u korner. Pešić je ubacio iz kuta, Chvedukas je uputio udarac, ali lopta je još jedom blokirana. Bile su ovo najbolje dvije situacije za Split u drugom dijelu
75 - Druga promjena u redovima Splita, ulazi Pavlovski umjesto Chvedukasa
79 - Potegao je sad Vasilj vanjskom gotovo iz mrtvog kuta, lopta je prohujala pored gola, bio je to zanimljiv pokušaj Splitovog lijevog beka
81 - Dobra lopta u prostor za Pešića, sjurio se napadač Splita prema vratima Dinama, ali u posljednji trenutak Benković je uklizavanjem izbio ispred njega
82 - Posljednja promjena kod Crvenih, Roglić je ušao umjesto Pešića
87 - Tukao je Fiolić s 25 metara, neprecizno je to bilo
88 - Dupovac odlično čisti loptu na 15 metara ispred natrčalog Henriqueza
90 - Druga izmjena kod Dinama, izlazi Fiolić koji je ušao u igru u 29. minuti umjesto Soudanija, a ulazi Dino Perić. Igrat će se dvije minute nadoknade
90+1 - Žuti karton dobio je Vasilj, prvi na utakmici
90+2 - Gotova je utakmica na Parku mladeži, Dinamo je pobijedio s minimalnih 1:0 pogotkom Stojanovića

hr Sun Nov 06 2016 16:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Lokica uoči Osijeka: Očekujem da nastavimo pozitivu nakon Hajduka

Split u sklopu 18. kola MAXtv Prve lige sutra od 17 sati u Parku mladeži dočekuje Osijek
Nakon velike pobjede protiv Hajduka u Hrvatskom kupu, pred nogometašima Splita sutra je novi izazov - prvenstveni dvoboj s četvrtoplasiranim Osijekom u Parku mladeži. Crveni ovu utakmicu dočekuju puni samopouzdanja, ali i poprilično iscrpljeni nakon što su u srijedu odigrali 120 minuta. Trener Vjekoslav Lokica optimističan je uoči sutrašnjeg sraza, vjeruje kako njegova momačad može nastaviti pozitivan niz rezultata.

- Poslije ovakve utkamice, kada dobiješ jednog velikog protivnika, teško je gledati na stvari kao prije. Atmosfera je sigurno puno bolja, ali isto tako puno smo se potrošili, dosta igrača su na rubu nekakve ozljede, tako da još uvijek imamo dosta upitnika za sutra. Radimo sve da oni budu spremni. Jedino je sigurno da se vraća Jurendić. Očekujem da nastavimo pozitivu nakon Hajduka i u svakom slučaju dat ćemo sve od sebe da ostvarimo pozitivan rezultat - započeo je Splitov trener, koji je odmah upitan što za njega predstavlja pozitivan rezultat.

- Normalno da priželjkujemo pobjedu, ali ako uzmemo u obzir sve što nam se u prvenstvu događalo u posljednje vrijeme sigurno ni bod ne bi bio loš.

Osvrnuo se zatim na Osijek koji ove sezone ima vrlo dobre rezultate.

- Osijek je doveo nekoliko kvalitetnih igrača, od Bobana, Ejupija, pa do Barišića koji se vratio. Igraju odlično na gostovanjima, zasluženo su u vrhu tablice, konsolidirali su se u svim segmetnima kluba i normalno da se to osjeti i na terenu.

Upitan je Lokica da li je došlo do emocinalnog pražnjenja nakon pobjede protiv Hajduka.

- Normalno da smo se veselili nakon jedne velike pobjede. Malo tko je to očekivao, vjerojatno nitko osim nas samih. I prije te utakmice sam govorio da Hajduku neće biti lagano i da se možemo nositi s njima jer smo to pokazali u protekle dvije utamice. Naravno da će se igrači nakon te utakmice igrači malo opustiti, ali ne previše jer nemamo vremena.

Pobjedom protiv Hajduka Lokica je praktički smijenio kolegu Pušnika

- Meni to nije drago jer sam s Marijanom u vrlo dobrim odnosima. A kao drugo moje mišljenje je da je Pušnik najmanji krivac što je Hajduk ispao i za trenutno stanje.

Za kraj su novinari upitali što misli o činjenici da su ga neki mediji ubrajali među kandidate za klupu Hajduka.

- Normalno da sam pratio tiskovine i portale. Moram reći da se to pitanje sigurno mojim predsjednicima ne bi svidjelo. To je pod jedan. Pod dva, ja o tome ne razmišljam jer nemam nikakve šanse za to, nit se guram, nit koga zovem za raliku od nekih. Pod tri, ja imam svoj cilj sa Splitom i namjeravam ga ostvariti. Bez obzira što ovdje nije idealno, ja nikada ne odustajem, pa neću ni sada - zaključio je Lokica.

hr Sat Dec 03 2016 12:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split se diže na pogon omladinske škole

U spektakularnom izbacivanju gradskog rivala iz kupa sudjelovalo je 5 igrača iz omladinskog pogona Crvenih

Još uvijek se ne stišava slavlje na Parku mladeži nakon izbacivanja gradskog rivala iz kupa. RNK Split je preokretom u 92. minuti golom Ugrine donio produžetke Crvenima, nakon što je Hajduk vodio od 25. minute golom Hamze. Konačnu pobjedu Crvenima donio je ponajbolji igrač Splita Pešić nakon fantastične asistencije Ugrine petom na otvaranju drugog produžetka.

Ova utakmica najavila je promjene u oba sastava. Bijeli su dan nakon ostali bez trenera Pušnika, dok je Split pokazao da sezonu nastavlja s igračima iz vlastitog pogona.
Nekolicina igrača koja su došli na početku sezone napustili su ekipu Crvenih, dok su otišli još neki iz prijašnjih sezona. Uslijed teže situacije klub se okrenuo najboljem što ima, a to su mladi igrači. Omladinski pogon crvenih godinama već daje odlične rezultate, tako su u izbacivanju Hajduka sudjelovali Maglica, Mikulić, Jakić i Grubišić koji su u sezoni 2014./2015. osvojili juniorski naslov prvaka Hrvatske. Spomenimo kako je u tu još i standardni golman prve momčadi Tomislav Duka. Zanimljivo, Hajduku je konačni udarac na utakmici zadao izdanak njihove omladinske škole Ivan Pešić, a za Crvene je nastupio i 20- godišnji Mateo Baturina, koji je u RNK Split prešao iz Hajduka.

RNK Split nastavlja sezonu na krilima dobre atmosfere nakon pobjede protiv Hajduka, te s igračima iz vlastitog pogona i s nekoliko iskusnijih koji ovoj momčadi daju posebnu dimenziju. Trener Lokica je nakon utakmice rekao kako ova pobjeda puno znači igračima za samopouzdanje, te da se nada kako će s istom energijom pristupiti u naredne tri teške utakmice. Split je dosad neke utakmice gubio pod nesretnim okolnostima, no čini se kako se sreća vratila Crvenima.

hr Fri Dec 02 2016 15:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Sandro Ugrina: Ovo mi je bila utakmica karijere, izbacili smo veliki klub

Pogotkom i asistencijom Ugrina se od igrača s klupe prometnuo u junaka splitskog gradskog derbija

Sandro Ugrina apsolutni je junak Splitove pobjede nad Hajdukom, zabio je u ključnom trenutku, točnije u sudačkoj nadoknadi kada je Hajduk imao već dobivenu utakmicu, a zatim je u produžetuku fantastičnom asistencijom Pešića pogurao prema pogotku koji je Crvenima donio prolazak u polufinale. Napadač Crveni neočekivano je ostao na klupi, međutim to je bio specijalni plan trenera Vjekoslava Lokice. Uveo je Ugrinu u 61. minuti, a ovaj je potpuno preokrenuo odnos snaga na terenu.

Split je nakon njegovog ulaska imao tri velike prilike, sve tri nisu realizirani, sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Ugrina ugurao loptu u mrežu nakon asistencije Fuštara za produžetke. Na samom startu drugog produžetka Ugrina je petom asistirao Pešiću za pobjedu i tako se prometnuo u Splitovog junaka, apsolutno najboljeg pojedinca splitskog gradskog derbija u kojem su Crveni ostvarili veliku pobjedu.

- Mislim da mi je ovo bila utakmica karijere. Odično samo ušao, imao sam dvije jako dobre prilike, nisam zabio, ali vratilo mi se sve u sudačkoj nadoknadi. Nagradilo me u najboljem trenutku, treća sreća nakon dvije odlične šanse - kazao nam je Ugrina sinoć po završetku iscrpljujućeg dvoboja koji je trajao 120 minuta.

Utakmica se praktički može podijeliti period do i od njegovog ulaska.

- Mislim da je cijela ekipa zaslužna za ovaj veliki uspjeh, ne bih samo sebe isticao.  Moram pohvaliti obranu koja je odradila svoj dio posla, bez obzira na taj gol koji smo primili.

Asistencija petom zapravo je remek djelo ove utakmice.

- Osjetio sam da mi je Pešić otišao iza leđa, probao sam i prošlo je, na kraju je odlično ispalo. Vrhunski je i on reagirao, gurnuo sebi i mirno zabio.

Ugrina je na početku sezone u dresu Cibalije promašio nekoliko vrlo dobrih prilika protiv Hajduka. Sada mu se sve vratilo.

- Istina, ono što sam darovao Hajduku u Vinkovcima sada sam naplatio. Nadam se da će se i nama vratiti u prvenstvu, imamo teške utakmice, ali ako ovako odigramo nemamo se koga bojati. Ovo je bio melem na rane, izbacili smo veliki klub, nismo igrali bilo s kim - zaključio je Ugrina.

hr Thu Dec 01 2016 08:10:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Ovdje nitko nije normalan...

Veliko slavlje Crvenih nakon prolaska u polufinale Hrvatskog kupa
Nogometaši Splita su se nakon velikog preokreta protiv Hajduka u gradskom derbiju odigranom u Parku mladeži plasirali u polufinale Hrvatskog kupa. Veliki je ovo podvig za Crvene i nagrada za sav trud koji su uložili u posljednje vrijeme. Splitovci su zasluženo slavili u derbiju Svetog Duje, nisu se predavali do samog kraja i sreća im se napokon osmjehnula.

Hajduk je poveo u prvom poluvremenu pogotkom Hamze Barryja, da bi u drugom dijelu Crveni stvorili cijeli niz velikih šansi, a jedna od njih urodila je plodom u drugoj minuti dodanog vremena kada je Sandro Ugrina poravnao rezultat na asistenciju Ivana Fuštara

U produžetcima je Ivan Pešić na zabio za veliku pobjedu i konačnih 2:1 što je rezultiralo velikom erupcijom slavlja u svlačionici Splita. Kako je to izgledalo odmah po završetku utkamice pogledajte u videoprilozima. Nakon dugo vremena u Parku mladeži se iz sveg glasa zaorila neslužbena himna svlačionice "ovdje nitko nije normalan".

hr Thu Dec 01 2016 00:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.