KRAJ Split - Dinamo 0:1: Stojanović donio pobjedu Dinamu

Split je poražen s minimalnih 1:0, jedini pogodak na utakmic postigao je Petar Stojanović u 17. minuti susreta
Split je poražen s minimalnih 1:0 od Dinama u Parku mladeži. Jedini pogodak na utakmici sretno i spretno zabio je Petar Stojanović u 17. minuti susreta. Desni bek Dinama uputio je nešto između centaršuta i udaraca s desne strane, a lopta je nošena vjetrom u čudnom luku završila u gornjem desnom kutu Dukinog gola.

Nakon toga vidjeli smo poprilično ravnopravnu utakmicu u kojoj je Dinamo imao još poneku priliku, dok je Split i dalje pokušavao zaprijetiti iz kontranapada, međutim do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

15. kolo MAXtv Prve lige, stadion Park mladeži
Split - Dinamo 0:1
Strijelac: Stojanović

SASTAVI:

Split: Duka, Fuštar, Dupovac, Vasilj, Mikulić, Maglica, Chvedukas (od 75. Pavlovski), Vidović, Boljat, Ugrina (od 67. Špehar), Pešić (od 82. Roglić)
Klupa: Kukić, Grković, Merajić, Grubišić

Dinamo: Livaković,  Stojanović, Sigali, Benković, Matel, Ćorić, Jonas, Pavičić, Fernandes, Soudani (od 29. Fiolić (od 90. Perić)), Henriquez
Klupa: Šemper, Machado, Hodžić, Pivarić

Tijek utakmice:

0 - Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa. Od 17 sati pratit ćemo utakmicu Split - Dinamo u Parku mladeži. U gradu pod Marjanom je upravo počela jaka kiša koja je prijetila cijelog dana tako će se ovaj dvoboj gotovo sigurno igrati u teškim uvjetima
1 - Sudac je označio početak susreta
2 - Pokušao je Chvedukas zaprijetiti s 15 metara, ali njegov udarac je blokiran
4 - Udarac Matela s 20 metara otišao je iznad Splitovog gola
6 - Matel je sada izborio prvi korner na utakmici, sjurio se opasno u Splitov kazneni prostor, ali Vidović je dobro reagirao. Ništa konkretno nisu napravili gosti iz ovog udarca iz kuta
11 - Sada je Soudani izašao sam pred Duku, ali napadač Dinama bio je u nedozvoljenoj poziciji i  pomoćni sudac je označio zaleđe
14 - Dinamo očekivano ima početnu inicijativu, ali za sada gosti nisu uspjeli stvoriti veće probleme Crvenima. Jonas je uputio još jedan udarac s 20 metara kroz šumu nogu, međutim lakoćom je to Duka uhvatio u ruke
17 - GOL! 0:1 Stojanović. Zabio je bočni igrač gostiju nesvakidašnji pogodak. Bilo je to nešto između ubačaja i udarca, lopta je iznenadila Duku i odsjela u bližim rašljama.
22 - Slobodan udarac za Dinamo na 24 metra. Pokušao je Matel još jednom, ali pogodio je samo živi zid
25 - Ugrina je izborio prvi udarac iz kuta za Crvene. Izveo je Pešić na prvu stativu, lopta se odbila do Vidovića koji je bio u dobroj poziciji za udarac, ali lopta mu nije najbolje sjela
29 - Odličnu priliku imao je Ćorić, ali pucao je pored gola. U istoj minuti došlo je i do prve izmjene u redovima gostiju, Fiolić je zamjenio Soudanija
30 - Sada je srušen Maglica na rubu kaznenog prostora, Vučemilović se nije oglasio. Maglica će morati van terena gdje će mu se ukazati pomoć
31 - Maglica se vratio u igru, neće biti većih posljedica za njega
37 - Veliku priliku propustio je Fiolić. Ćorić je ubacio na 10 metara iz slobodnjaka, lopta je došla do Fiolića koji je imao stopostotnu priliku, ali Dupovac mu je ušao u šut i spasio čisti pogodak. Kasnije je Pavičić naletio na odbijanac, ali pucao je pored vrata
41 - Pucao je Stojanović iz daljine, ali ovaj put njegov udarac otišao je visoko preko vrata
43 - Dobro je Maglica ušao u kazneni prostor Dinama, ali uspio ga je blokirati Benković prije nego je uputio udarac prema vratima
45 - Igrat će se jedna minuta nadoknade
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme na Parku mladeži, Dinamo od vodi s 1:0 od 17. minute kada je Stojanović postigao pogodak
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
48 - Jonas je ostao ležati na terenu, Brazilac će morati izaći s terena
50 - Grub start Stojanovića na Vasilja, Vučemilović je označio prekršaj, ali bez opomene. Ubacio je Pešić iz slobodnjaka na pet metara, ali očistila je to obrana Dinama. U međuvremenu se Jonas vratio u igru
58 - Tri uzastopna kornera za goste. Iz prvoga je Dinamo zaprijetio preko Henriqueza, lopta je došla do njega na nekih pet metara, ali u posljednji trenutak mu je netko skinuo s noge. Iz ostala dva ubačaja iz kuta gosti nisu stvorili veću opasnost, Maglica je na koncu očistio ispred svojih vrata
64 - Sada su Crveni mogli bolje iskoristiti razrijeđenost Dinamove obrane. Chvedukas je uputio loptu do Vidovića na rub kaznenog prostora, ali ovaj nije uspio proslijediti do Ugrine i Pešića koji su se otvarali u šesnaestercu gostiju
65 - Mikulić je odličnom intervencijom zaustavio lijepu akciju Ćorića i Fernandesa
67 - Prva zamjena u redovima Splita, Špehar će ući umjesto Ugrine
72 - Vasilj je izveo slobdonjak s 40  metara, bio je to vrlo dobar ubačaj na deset metara, bilo je nekoliko igrača Split blizu lopte, na kraju je Dupovac pokušao vratiti loptu pred vrata Dinama, ali odbilo se u korner. Pešić je ubacio iz kuta, Chvedukas je uputio udarac, ali lopta je još jedom blokirana. Bile su ovo najbolje dvije situacije za Split u drugom dijelu
75 - Druga promjena u redovima Splita, ulazi Pavlovski umjesto Chvedukasa
79 - Potegao je sad Vasilj vanjskom gotovo iz mrtvog kuta, lopta je prohujala pored gola, bio je to zanimljiv pokušaj Splitovog lijevog beka
81 - Dobra lopta u prostor za Pešića, sjurio se napadač Splita prema vratima Dinama, ali u posljednji trenutak Benković je uklizavanjem izbio ispred njega
82 - Posljednja promjena kod Crvenih, Roglić je ušao umjesto Pešića
87 - Tukao je Fiolić s 25 metara, neprecizno je to bilo
88 - Dupovac odlično čisti loptu na 15 metara ispred natrčalog Henriqueza
90 - Druga izmjena kod Dinama, izlazi Fiolić koji je ušao u igru u 29. minuti umjesto Soudanija, a ulazi Dino Perić. Igrat će se dvije minute nadoknade
90+1 - Žuti karton dobio je Vasilj, prvi na utakmici
90+2 - Gotova je utakmica na Parku mladeži, Dinamo je pobijedio s minimalnih 1:0 pogotkom Stojanovića

hr Sun Nov 06 2016 16:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split dobio Val rezultatom 3:1

Tri boda otišla su domaćinu
SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 200.

SPLIT: Bender Barada (od 46. Bartulović), Sedlar, Bašić, Jurić Gale, Jerčić, Llanos (od 88. Jakelić) – F. Barać, Antunović, Patrick (od 15. Kelez). Trener: Ivan Pudar.

VAL: Duvnjak Čeko (od 68. Pedišić), Radovniković, Karamarko, Šarić Udovičić (od 68. Legčević), Kovačević, Grubić Kustura (od 81. Cikojević), Pezo, Repić. Trener: Goran Šušnjara.

Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: Palada i Pavlinović. Četvrti sudac: Zec. Delegat: Galac.

Strijelci: 1:0 Antunović (36), 2:0 Antunović (77), 2:1 Legčević (84), 3:1 Kelez (86).
Igrač utakmice: Krešimir Kelez.

Sreća u nesreći Splita bio je ulazak Keleza umjesto ozlijeđenog Patricka u 15. minuti. Brazilcu je stradalo koljeno, sam od sebe je pao u jednom trenutku, počeo jaukati i zapomagati, a težina ozljede će se tek ustanoviti. Kelez je na lijevoj strani uglavnom bio nerješiva zagonetka za Čeku, u 36. je probio i zavrnuo sjajnu loptu u šesnaesterac, Antunović je visoko skočio i manirom rasnog napadača produžio loptu u suprotnu stranu. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane u drugom poluvremenu, opet je Kelez učinio veliki dio posla, ušao u šesnaesterac i poslužio Antunovića za drugi pogodak u 77. minuti. Val je uspio smanjiti nakon kornera, Legčević se najbolje snašao u gužvi i vratio rezultatsku neizvjesnost, no i to nije dugo potrajalo, jer je Kelez stavio točku na i preciznim udarcem s desetak metara. Splitu je ovo bila peta pobjeda u posljednjih šest utakmica, ukupno su uzeli 16 bodova u tom periodu i nastavljanju se penjati prema vrhu tablice Treće lige – jug.

hr Sat Oct 21 2017 18:16:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je u Ivanbegovini s Kamenom odigrao 1:1

Pudar: Nema nezadovoljstva, najvažnije je da smo u nastavku pozitivne serije
Prekinuta je Splitova serija pobjeda, nakon četiri trijumfa u nizu momčad Ivana Pudara je u Ivanbegovini odigrala 1:1 s Kamenom. Split je u vodstvo krasnim udarcem doveo Nicholas Llanos u 45. minuti. Prije toga Llanos je propustio realizirati najstrožu kaznu. Već početkom drugog dijela Kamen je poravnao nakon što je Mandarić izveo slobodni udarac, a kapetanu "crvenih" Benderu lopta prošla kroz ruke. Split ima za čim žaliti, jer je bio kvalitetniji od Kamena, imao više od igre, ali domaći su bili agresivniji, žustriji, na momente i grubi. U prvom dijelu vidjeli smo i nešto od nogometnih vještina, a u nastavku je to izostalo. Više je to bila utakmica u kojoj su iskusniji domaćini pokušavali startovima zaplašiti Splitovu mladost.

- Nismo iskoristili jedanaesterac, gol smo primili iz greške našeg vratara, koja je zanemariva u odnosu na ono što daje. Iz Ivanbegovine se teško nose bodovi, bili su domaćini i grubi, sudac nas je mogao i više zaštititi. Neki igrači nisu bili na nivou onog što smo radili, ali idemo dalje, spremamo se za sljedeću utakmicu. Najvažnije je da nismo izgubili, da smo u nastavku te pozitivne serije. Nema nezadovoljstva, mi smo još uvijek momčad u formiranju, ne zaboravite gdje smo bili prije mjesec dana, dosta igrača nije ni prošlo vremena, ali doveli smo do toga da nas već sada poštuju na svakom travnjaku na kojem istrčimo i to mi daje za pravo kada kažem da moj pomoćnik Armando Marenzi i ja radimo dobar posao - rekao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sun Oct 15 2017 22:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split u 8. kolu Treće lige jug gostuje kod Kamena

Pudar: Ambicije ne krijemo, zanima nas samo pobjeda
Nema mira, a ni laganog rivala za Split, u derbiju 8. kola "crveni" gostuju kod Kamena u Ivanbegovini. Momčad Ivana Pudara u odličnoj je seriji od četiri pobjede zaredom, ali to joj ništa neće značiti kada je s druge strane čvrsti Kamen, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva pretrpio tek jedan poraz i tek dva boda zaostaje za Splitom.

Travnjak u Ivanbegovini smatra se u 3. ligi jug kao jedan od najčvršćih, prava utvrda, koju će Pudarevi jurišnici pokušati osvojiti.- Nemamo što kriti, naše ambicije se znaju, a to je pobjeda. Naravno, lako je to kazati, ali apsolutno sam iskren kad kažem da u svakoj utakmici idemo po pobjedu, i to bez zadrške. To znači napadačka igra, s puno prigoda, mi drugačije i ne znamo. Kamen je odlična momčad, dobro vođena i svjesni smo svih zamki koje nas čekaju. A ta priča o četiri pobjede zaredom uopće nas ne opterećuje, svaka utakmica je zasebna priča, tako i ova protiv Kamena - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sat Oct 14 2017 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita pobjednici memorijala ˝Jadranko Radovanović-Đimi˝

Mlađi pioniri (2006. godište) zajedno s trenerom Ivanom Ivkovićem zasluženo su osvojili prvo mjesto
 Na nogometnom terenu S.C.Turnovac,a u organizaciji NK Elektroprijenos,protekla dva dana odigran je 1.memorijalni nogometni turnir "Jadranko Radovanović-Đimi",u čast i na spomen prvog predsjednika NK Elektroprijenos.U prvom polufinalu momčad NK Elektroprijenos je s uvjerljivih 5:0 bila bolja od dječaka HNK Sloga Mravince, dok je u drugom polufinalu momčad RNK Split još uvjerljivije rezultatom 9:1 svladala momčad NK Solin.

U utakmici za 3.mjesto momčad NK Solin je sa 3:0 bila bolja od Sloge,dok je u finalu momčad RNK Split rezultatom 4:2 pobjedila domaćina turnira momčad NK Elektroprijenos. Najbolji golman turnira bio je Nino Živaljić,najbolji strijelac Roko Zubanović, a najbolji igrač Luka Biliškov,sva trojica članovi RNK Split.

Finalnu utakmicu turnira među ostalima pratili su prof.Zdravko Marić,instruktor NSŽSD te dr.Marko Erceg, predsjednik NSŽSD i mnogi drugi sportski djelatnici.

Evo i sastava pobjedničke momčadi RNK Split:Nino Živaljić,Luka Biliškov,Ivano Pensa,Marin Prelesnik,Frane Barišić,Nandi Eterović, Ivan Kovačević,Antun Kuničić,Toni Jakobić, Antonio Radović-Duspara, Ivan Marinić, Duje Pranić, Roko Zubanović. Trener: Ivan Ivković.

hr Sat Oct 14 2017 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.