Vatrogasci stavili pod nadzor požar na Hvaru

Piše:

Požar koji je u naselju Bogomolje na istočnom dijelu otoka Hvara buknuo u subotu poslijepodne, stavljen je u predvečernjim satima pod nadzor ali će vatrogasci cijelu noć dežurati na požarištu i u slučaju potrebe intervenirati, doznaje se od hvarskih vatrogasaca.

“U gašenju požara sudjelovalo je 70 vatrogasaca, 15 vatrogasnih vozila, četiri kanadera i dva vatrogasna traktora a opožareno je oko 20 hektara prostora,” reko je Hini zapovjednik hvarskog DVD-a Nikola Škaro

Po njegovim riječima vatrena stihija nije ugrožavale kuće niti druge stambene objekte,  a na požarom zahvaćenom području bio je zasutavljen promet za vozila.

RANIJE OBJAVLJENO: 

Izbio je požar šume na nepristupačnom terenu od 13:20, na lokaciji Bogomolje-uvala Smrska, otok Hvar. Na terenu su vatrogasci iz DVD Hvar, Jelsa i Stari Grad s 8 vozila i za sada 35 vatrogasaca. U gašenju sudjeluje 1 kanader.