Mamić: Dinamo trpi teror, a ja poručujem - nećete razbojnici

Dinamov savjetnik Zdravko Mamić prokomentirao je za 24 sata slučaj nogometaša El Arabija Hilala Soudanija koji zbog kazne neće smjeti igrati utakmicu protiv Hajduka koja se igra ovog vikenda.

- Iako već duži period izbjegavam istupanje putem medija, sad moram reći da se protiv Dinama vodi višegodišnja hajka. Kad god pomislim da nema gore, dogodi se nešto još gore - rekao je Zdravko Mamić za 24 sata.

- Nevjerojatna je količina mržnje, zlobe i zločestoće koja se iz svih raspoloživih pravaca emitira prema Dinamu. To je višegodišnji teror i ja im zbog toga nevoljka srca poručujem: "Nećete razbojnici'' - kazao je.

Podsjetimo, Soudani je na utakmici Dinama i Lokomotive nesportski nasrnuo kopačkom na suparničkog igrača, a iako za tj potez nije kažnjen odmah, prijavio ga je Goran Kvalić pa mu je određena kazna zbog koje propušta utakmicu s Hajdukom.

hr Thu Apr 20 2017 22:32:45 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Minimalne pobjede Urugvaja, Portugala i Španjolske za nove bodove

Minimalne pobjede trebale su Urugvaju, Portugalu i Španjolskoj da upišu tri boda u drugim susretima doigravanja u skupinama. Rusija i Urugvaj prvi su koji su osigurali nastup u osmini finala, a nakon susreta u ponedjeljak kući se Saudijska Arabija i Egipat..

URUGVAJ 1-0 SAUDIJSKA ARABIJA (SKUPINA A)

Urugvaj je u drugoj utakmici drugog kola skupine A pobijedio Saudijsku Arabiju te tako prošao u osminu finala nakon što je to jučer učinila i Rusija pobjedom protiv Egipta.

Tek dva pogotka bila su dosta Urugvaja da osvoji maksimalan broj bodova i osigura nastavak natjecanja – pogodak Gimeneza u posljednjoj minuti protiv Egipta te Suarezov s Saudijskom Arabijom nakon pogreške vratara Saudijaca.

Presudna minuta bila je 23. - u istrčavanju saudijski vratar Al-Owais potpuno je promašio loptu koja je potom pala ravno na nogu Suarezu kojemu pak nije bilo teško s pet metara poentirati za vodstvo, a na kraju i pobjedu svoje momčadi.

Tek je ta akcija bila opasna u prvom dijelu kod Urugvajaca.

Ipak, samo šest minuta kasnije Al-Shahrani ubacuje s lijevog boka, ali Babhir s pet,šest metara prebacuje vrata pa ostaje rezultat postavljen od prije par minuta ranije.

Drugi dio u „brzinu niže“ ubacili su Urugvajci te čuvali prednost, ali i pokušavali u nekoliko navrata u cilju da podebljaju rezultatski plus. Tako je u 62. minuti Sanchez iz blizine promašio glavom, a Cavani, nakon što je podmetnuo glavu i promijenio smjer kretanja jedne lopte, šalje ju tik uz desnu vratnicu.

S maksimalnim brojem bodova u osminu finala prošli su Rusija i Urugvaj, a dvoboj na Samari u ponedjeljak odlučit će s koje pozicije će koja reprezentacija u nastavak natjecanja. Tek za prestiž igrat će Saudijska Arabija i Egipat u Volgogradu jer bez bodova u prijašnjim utakmicama idu poslije te utakmice kući.

POREDAK (SKUPINA A):

1. RUSIJA                            2  0  0  8:1            6

2. URUGVAJ                       2  0  0  2:0            6

3. EGIPAT                            0  0  2  1:4            0

4. S.ARABIJA                      0  0  2  0:6            0

PORTUGAL 1-0 MAROKO (SKUPINA B)

Minimalna pobjeda bila je dovoljna i Portugalu da uzme tri boda i kući sa Svjetskog prvenstva torpedira Maroko.

Dok su Bernardo Silva i Joao Moutinho kombinirali tko će iznijeti loptu nakon udarca iz kuta, Ronaldo je uspio izmaknuti pozornosti Da Coste te bez problema s pet metara poentirao iza nemoćnog marokanskog vratara El Kajouia.

Ronaldo je tako nastavio rapsodiju iz prve utakmice kad je hattrickom protiv Španjolske donio remi, a bio mu je ovo već četvrti pogodak u dresu Portugala. Postao je ovim pogodkom i rekorder po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju te svojim 85. golom pretekao legendarnog Mađara Ferenca Puskasa koji je 84 puta bio strijelac u dresu Mađarske.

Iako puno bolji suparnik, Maroko nije uspio iskoristiti niti jednu akciju pa su pognutih slava s terena u Moskvi otišli kući s minimalnim porazom od Portugala koji će potvrdu prolaska u nastavak natjecanja tražiti u ponedjeljak kod Irana na stadionu Saransk.

IRAN 0-1 ŠPANJOLSKA (SKUPINA B)

Siromašan i negledljiv prvi dio s tek jednim šutem Španjolaca i tek dva od strane Irana, ali bez preciznosti za podosta loših prvih 45 minuta.

Ipak, stvari su se okrenule potpuno drukčije u drugom dijelu. Trebalo je Španjolcima samo četiri minute nakon sudčeva zvižduka da prorade nišanske sprave – Pique je, nakon udarca iz kuta, pucao sa desetak metara, ali je njegov pokušaj blokirala iranska obrana da bi samo minutu kasnije odlično reagirao iranski vratar Beiranvand na šut Busquets.

Ipak, u 54. minuti su Španjlolci poveli - Iniesta je gurnuo loptu prema Diegu Costi koji se u prijemu lopte na rubu kaznenog prostora počeo okretati prema vratima. S desne strane mu je u tom trenutku prišao Rezaeian i pokušao izbiti loptu, ali nakon što je izbio pogodio je Costu u koljeno od kojeg se lopta neobranjivo odbija u donji desni kut mreže Irana.

U 63. minuti zabio je i Iran preko Ezatolahija, ali je glavni sudac Andres Cunha, nakon konzultacije s pomoćnicima u VAR-centru, opravdano poništio pogodak zbog zaleđa.

Mogli su Španjolci ipak i podebljati prednost, ali šest udaraca u okvir nisu bili dovoljno precizni za dodatni plus rezultatskog aspekta.

POREDAK (SKUPINA B):

1. PORTUGAL                    1  1  0  4:3            4

2. ŠPANJOLSKA                  1  1  0  4:3            4

3. IRAN                                1  0  1  1:1            3

4. MAROKO                        0  0  2  0:2            0

hr Thu Jun 21 2018 08:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska ima trećeg najbržeg igrača na Svjetskom prvenstvu, želi ga Tottenham

Najbrži igrač je 33-godišnji Cristiano Ronaldo
Hrvatska nogometna reprezentacija ima trećeg najbržeg igrača na Svjetskog prvenstvu. Pogađate, to je Ante Rebić, čiju su brzinu nedavno u finalu njemačkog Kupa osjetili i njemački reprezentativci Hummels i Süle. Dobre Antine igre nisu prošle nezapaženo, strani mediji javljaju kako ga u svoje redove želi dovesti Tottenham.

Najveća brzina koju je Rebić postigao tijekom utakmice sa Nigerijom su bila 33,3 km/h. Najbrži u Rusiji je Cristiano Ronaldo kojemu je u jednom sprintu izmjerena brzina od 33,98 km/h i očito mu ne smetaju godine. Ispred Rebića je još samo Peruanac Luis Advíncula koji je trčao 33,77 km/h.

Najbrži igrači u Rusiji:
1. Cristiano Ronaldo 33,98 km/h (Portugal)
2. Luis Advíncula 33,77 km/h (Peru)
3. Ante Rebić 33,3 km/h (Hrvatska)
4. Marco Ureña 33,08 km/h (Kostarika)
5. Achraf Hakimi 32,83 km/h (Maroko)
6. Mathew Leckie 32,83 km/h (Australija)
7. Giancarlo González 32,83 km/h (Kostarika)
8. Christian Bolaños 32,83 km/h (Kostarika)
9. Romelu Lukaku 32,83 km/h (Belgija)
hr Wed Jun 20 2018 22:47:13 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić: Sjajna utakmica, veliki izazov, moramo uživati

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić govorio je na konferenciji za medije dan uoči utakmice drugog kola Skupine D Svjetskog prvenstva protiv Argentine
Izbornik je naglasio da je spremna taktika za Argentinu:

- Riješio sam sve dileme. Kao što sam i najavio, bit će nekoliko promjena u taktici i postavi, ali ne mnogo jer smo bili dobri i organizirani protiv Nigerije. Nije vrijeme za velike promjene, držat ćemo se svog stila i pokušati pokazati kvalitetu. Argentina je među najboljim momčadima svijeta i to poštujemo, no poštujemo i sebe. Bit će to sjajna utakmica i veliki izazov, stoga moramo vjerovati u sebe - te je naglasio kako je nama ovo najlakša utakmica.

- Ne mislim da je Argentina najlakši suparnik u skupini, nego da je nama ovo najlakša utakmica. Radi se o srazu velikih momčadi i reći ću igračima da uživaju u nogometu, u svakoj minuti, jer igraju protiv Messijeve Argentine. Nemamo što izgubiti i možda je na nama manji pritisak, no znamo što nam je činiti, za prolazak skupine moramo pobijediti ili Argentinu ili Island. Nećemo igrati na bod jer ga onda nećemo osvojiti.

Kako čuvati Messija?

- Slažem se s ocjenom da je Messi najbolji igrač svijeta i nitko ga ne može čuvati jedan-na-jedan, moraju ga čuvati naša formacija i naša igra, kako bismo ga odsjekli od lopte. S druge strane, ne smijemo pasti u zamku čuvanja samo Messija, moramo biti kompaktni u bloku te potom kretati prema naprijed onako kako znamo. Mi se ne možemo braniti kao Island jer nemamo takve igrače i to nije naš stil. Naravno, kada se budemo morali braniti, to ćemo činiti.

Povjerenje u vlastitu momčad?

- Imam bezgranično povjerenje u svoje igrače. Žao mi je što je došlo do 'slučaja Kalinić', no to je sada prošlo i idemo dalje. Usredotočeni smo na Argentinu i trebat će se mnogo toga poklopiti za dobar rezultat, a koliko god da nam je ishod važan, moramo uživati u nogometu kako bismo pokazali svoje sposobnosti.
hr Wed Jun 20 2018 22:36:16 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Ronaldo i društvo s Marokom, Španjolska hvata pobjedu protiv Irana

Portugal će u prvoj današnjoj utakmici pokušati do punog plijena protiv neugodnog Maroka, Saudijska Arabija traži iskupljenje za težak poraz s Rusijom protiv Urugvaja dok na megdan Španjolskoj dolazi najveće dosadašnje iznenađenje Mundijala, Iran...
PORTUGAL - MAROKO (SKUPINA B)

Portugal tek bod nosi iz prvog susreta u kojem su remizirali sa Španjolskom na krilima Cristiana Ronalda koji je svojim hattrickom predvodio svoju reprezentaciju.

Želje li ponoviti uspjeh iz 1966. kada su osvoji treće mjesto morat će uzeti sva tri boda protiv momčadi Maroka.

S druge strane, bez bodova je Maroko nakon poraza od Irana. Tragičar te utakmice bio je Aziz Bouhaddouz koji je u petoj minuti sudačke nadoknade loptu poslao nespretno u vlastitu mrežu.

Izbornik Herve Renard, iako tragičar, po izjavama sudeći ponudit će mu šansu i u ovoj utakmici kada će zaigrati protiv zvijezde Ronalda.

Susret Portugala i Maroka igra se od 14 sati u Moskvi.

URUGVAJ – SAUDIJSKA ARABIJA (SKUPINA A)

U različitim situacijama nalaze se ove dvije momčadi. Saudijska Arabija je u prvom kolu pretrpjela težak poraz od Rusije koja je bila bolja za nevjerojatnih 5-0. Nije to bila previše spektakularna predstava Rusije koja se može pečatirati odličnom igrom, ali kad su kola krenula nizbrdo skroz su se raspali Arabijci i dopustili čak dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Muku muče s izbornicima, čak su tri promijenila u razdoblju od pet mjeseci, ali sada reprezentacije „vlada“ argentinac Juan Antonio Pizzi.

Urugvaj je bio bolji od Egipta u prvom kolu. Izvukli su se Urugvajci u 89. minuti kad se nakon prekida kao jablan iznad svih izdiže stoper Gimenez i poentira glavom za vodstvo i pobjedu na kraju.

Na klupi Urugvaja iskusni je Oscar Tabarez, a najpoznatije ime je Luis Suarez. Možda baš on bude prevaga da Urugvaj dođe do maksimalnog broja bodova danas protiv Saudijske Arabije.

Utakmica Urugvaja i Saudijske Arabije na rasporedu je od 17 sati na stadionu Rostov na Donu.

IRAN – ŠPANJOLSKA (SKUPINA B)

Nogometna poslastica za kraj dana u skupini B.

Španjolska, koja nosi tek jedan bod iz derbi susreta s Portugalom u prvom kolu, igrat će s Iranom koji je bio najveće iznenađenje u prvom kolu svih skupina.

Priželjkuju ponavljanje povijestnog uspjeha iz 2010. godine Španjolci u kojem su osvojili titulu svjetskog prvaka, ali bit će to ipak teže od očekivanog za momčad u kojoj je Gerard Pique najveća zvijezda.

Pobijedio je Iran Maroko  i to nesmotrenim potezom Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade kad loptu šalje u vlastitu mrežu, a Irancima priređuje veliko slavlje.

Vidjet ćemo hoće li poznati iranski kontranapad i brza transformacija u obrani donijeti povoljan rezultat protiv Španjolaca?

Zadnja utakmica dana između Irana i Španjolske igra se na stadionu Kazanj od 20 sati.

hr Wed Jun 20 2018 11:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.