Hajduk od 17:30 sati gostuje u Zaprešiću kod Intera

Susret 18. kola HT Prve lige
Pred nogometašima Hajduka je danas posljednje gostovanje u kalendarskoj 2019. godini. Bijeli danas od 17:30 sati igraju u Zaprešiću protiv domaćina Intera u sklopu 18. kola HT Prve lige. Momčad Samira Toplaka nalazi se na posljednjem mjestu tablice dok hajdukovci drže drugu poziciju.

- Momčad je željna, želi neke stvari korigirati u sljedećoj utakmici. Spremni dočekujemo protivnika, ovo je pravi način da pokažemo pravo lice. Jedva čekamo da utakmica krene. Naš je cilj pobijediti u posljednje dvije utakmice. Dat ćemo sve da zaista to i ostvarimo. Nadam se da ćemo biti pravi, oni koji smo bili na dosta utakmica. Vjerujem u moje igrače - poručio je Hajdukov trener Damir Burić u najavi susreta.

Podsjetimo, ove dvije momčadi prvi put ove sezone susrele su se 22. rujna na Poljudu, a Hajduk je slavio rezultatom 3:1. Strijelci za Bijele bili su Mijo CaktašStanko Jurić i Jairo

Neće moći strateg Bijelih danas računati na kartonirane Miju Caktaša, Darka Nejašmića i Hamzu Barryja, kao i na ozlijeđene Josipa Juranovića te Josipa Posavca. U Zaprešiću bi tako od prve minute mogli istrčati Ljubić, Bašić, Ismajli, Simić, Čolina, Kalik, BradarićJurić, Jradi, Eduok i Jairo

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice, pomoćnici su mu Vedran Đurak iz Stupnog i Marko Stolnik iz Varaždina, a četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska.
hr Sat Dec 07 2019 09:38:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

IFFHS: Hajduk 217. klub svijeta, Dinamo u vrhu!

Međunarodni institut za nogometnu povijest i statistiku objavio je tablicu najuspješnijih klubova u 2019. godini
Prema izračunu Međunarodnog instituta za nogometnu povijest i statistiku (IFFHS), aktualni europski prvak Liverpool najbolji je klub netom završene godine, ispred španjolske Barcelone, Manchester Cityja i brazilskog Flamenga, jedinog južnoameričkog predstavnika među deset najboljih.

Hrvatske klubove predvodi državni prvak Dinamo, koji se nalazi odmah iza prve desetorice, na izvrsnom 11. mjestu s 234 boda, ispred brazilskih velikana Palmeirasa i Atletico Mineira. Modri su tako ubilježili napredak od deset pozicija u odnosu na također uspješnu 2018. godinu.

Osvajač Hrvatskog kupa Rijeka drži 108. poziciju sa 126 bodova, između momčadi Petro de Luanda i Al Nassra, a slijede Osijek (200. mjesto), Hajduk (217.), Gorica (290.) i Lokomotiva (340.).

340. Lokomotiva 67
hr Tue Jan 21 2020 16:44:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sad je službeno: Nihad Mujakić novi igrač Hajduka!

Stoper stiže na posudbu s pravom otkupa ugovora
Nihad Mujakić novi je igrač Hajduka, 21-godišnji stoper iz Bosne i Hercegovine stigao je na godinu i pol dana posudbe s pravom otukupa ugovora iz redova belgijskog prvoligaša KV Kortrijk. Nihad je u Hajdukovu pripremnu bazu u Beleku stigao u nedjelju, a nakon što je uspješno obavio liječničke preglede danas je potpisao ugovor s Bijelima. Mujakić će nositi dres s brojem 18.

Rođen je u Sarajevu, a gotovo cijela njegova karijera vezana je za FK Sarajevo gdje je prošao sve kategorije mlađih uzrasta te je za svoj matični klub upisao ukupno 56 seniorskih nastupa u svim službenim natjecanjima. Nakon što je sa Sarajevom osvojio duplu krunu, u ljeto 2019. godine prešao je u redove belgijskog Kortrijka gdje je do sada upisao dva službena nastupa.

U mlađim uzrastima nastupao je za U-19 reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a trenutno je redoviti član U-21 reprezentacije.
hr Mon Jan 20 2020 21:55:41 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk bolji od Vardara: Tudor zadovoljan!

Bijeli su slavili sa 3:1...
S tri pogotka u samo 13 minuta nogometaši Igora Tudora preokrenuli su susret u svoju korist i svladali momčad Vardara u trećem pripremnom ogledu u Turskoj.

- Momci su bili dobri i radili su ono što se od njih traži. Ovo je bio dobar test, rekao je Tudor nakon susreta a posebno je nahvalio mladog Krekovića za kojeg je ustvrdio da ima fiziku na nivou top igrača.

Bijeli su gotovo tijekom cijelog dvoboja imali inicijativu i puno stvorenih prilika, a otvorilo se hajdukovcima u posljednjih 20 minuta susreta kada su zahvaljujući mladom trojcu, Leonu Krekoviću, Toniju Tekliću i Ivanu Deliću postigli tri gola i zasluženo upisali novo slavlje na pripremama u Beleku.

Poveli su Makedonci preko Darka Micevskog u 12. minuti susreta nakon pogreške Hajdukove obrane na centru. Izjednačio je Kreković u 73. minuti nakon dodavanja Delića. Isti igrač asistirao je u 82. minuti ogleda Tekliću koji s 20 metara puca precizno i neobranjivo za vratara Vardara. Konačnih 3:1 postavio je Kreković svojim drugim pogotkom na susretu pet minuta prije kraja nakon što je sam oduzeo loptu, prevario svog braniča i pogodio donji desni kut.

Posljednju provjeru uoči nastavka sezone Bijeli igraju u petak 24. siječnja, a protivnik je ukrajinski Dinamo Kijev.
hr Mon Jan 20 2020 20:54:08 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Protivnik Bijelih je Vardar: Hajduk danas igra treću pripremnu utakmicu!

Prijenos utakmice možete gledati UŽIVO putem službene Hajdukove web stranice
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati po lokalnom vremenu (15 sati po hrvatskom) igraju treću pripremnu utakmicu u sklopu središnjeg dijela priprema za novu sezonu u turskom Beleku.

Suparnik Bijelima je makedonski Vardar, trenutno prvoplasirana momčad 1.MFL Sjeverne Makedonije. Utakmica se igra na Mardam stadionu u Beleku.

Bijeli su do sada odigrali dva pripremna susreta u Turskoj, u prvom su remizirali sa švicarskim Grasshopperom, rezultat je bio 1:1, dok su u drugoj utakmici s uvjerljivih 5:0 svladali mađarski Honved.

Trener Igor Tudor je u prve dvije utakmice koristio sve igrače koje je u tom trenutku imao na raspolaganju, uglavnom su igrale po dvije različite momčadi u svakom poluvremenu, a vidjet ćemo kako će strateg Bijelih rasporediti minutažu igrača u današnjem dvoboju.

Trener Tudor danas sigurno neće koristiti Jaira koji je u prvoj utakmici zadobio lakšu ozljedu koljena, Stefana Simića koji je tek jučer započeo s redovitim treninzima, Marija Vuškovića koji i dalje radi po posebnom programu te Lumbardha Dellovu koji je u dvoboju s Honvedom dobio jak udarac u koljeno zbog čega će vjerojatno pauzirati desetak dana.

Prijenos utakmice možete gledati UŽIVO putem službene Hajdukove web stranice.
hr Mon Jan 20 2020 11:07:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.