Petero Hrvata u akciji prvog dana All England Cluba

Marin Čilić postavljen je za trećeg nositelja
Danas počinje Wimbledon, treći Grand Slam turnir sezone, složit će se mnogi i najveći teniski turnir na svijetu. Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić postavljen je za trećeg nositelja, dok je branitelj naslova Švicarac Roger Federer prvi nositelj. Drugi nositelj je Rafael Nadal koji je od danas prvi igrač svijeta.  Borna Ćorić koji je nakon nedjeljnog trijumfa na turniru u Halleu napredovao do 21. mjesta na ATP ljestvici, postavljen je za 17. nositelja.

Na teren će prvog dana Wimbledona čak petero hrvatskih predstavnika. Donna Vekić igra protiv četvrte nositeljice Stephens prvi meč na terenu od jedan od 14 sati. MarinČilić igra prvi meč na dvojci od 12.30 protiv Nishioke. Drugi meč od 12.30 na terenu broj 12 igra Ćorić protiv MedvedevaPetra Martić igra protiv MakaroveKarlovićprotiv Južnjeg na terenu 17.
hr Mon Jul 02 2018 11:45:10 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitski Adriatic osvojio drugo mjesto na vetranskom turniru u Zadru

Pobjedu je odnijela ekipa Jazina
Proteklog vikenda veterani splitskog Adriatica ostvarili su veliki uspjeh osvajanjem drugog mjesta na turniru u Zadru. Zadar Masters je najjači veteranski turnir u regiji i ove godine je nastupalo 46 ekipa u 5 muških i jednoj ženskoj starosnoj kategoriji, a Adriatic je nastupio u najmlađoj kategoriji, za igrače starije od 35 godina. Prvog dana turnira veterani iz Splita pobjedili su favorite, domaću ekipu Puntamika.

U najljepšoj utakmici turnira, pred prepunim gledalištem male dvorane na Višnjiku, mahom domaćih navijača, Adriatic je odnio pobjedu 49:45. U drugoj utakmici rutinski je pobijeđeno Krško 51:39, da bi Adriatic pokleknuo tek u finalu protiv druge domaće momčadi, Jazine Euroherz Osiguranje.

U  čvrstoj i kvalitetnoj  finalnoj utakmici pobjedu je odnijela ekipa Jazina (73:62) koja je specijalno za ovu priliku bila pojačana sa četiri još aktivna drugoligaška igrača, Mimicom, Šundovom, Češkovićem i Roguljićem.

Za Adriatic su nastupili: Josip Glavinić, Luka Žitko, Duje Kaliterna, Ante Bilić, Damir Požgaj, Ante Sanader, Igor Sumić, Ivica Žuro, Slavko Brzić, Raul Hodžić, Petar Maleš i kapetan Marko Dujić. Trener je bio Nediljko Lončar sa pomoćnicima Zoranom Špraljom, Željkom Gizdićem i Markom Lončarom.

Od ostalih splitskih ekipa na turniru su nastupili i veterani Vitalca u kategoriji 50+, te usprkos samo jednom porazu zauzeli 5. mjesto u konkurenciji 12 ekipa, te veteranke Fjaka Split koje su bile najbolje u ženskoj konkurenciji.

hr Mon Mar 25 2019 16:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Povijesni uspjeh imotskog paraolimpijca: Ivan Katanušić oborio europski rekord u bacanju diska

Bacio je disk 60, 02 metra
Ivan Katanušić, državni reprezentativac u atletici za osobe sa invaliditetom,nositelj medalja sa svjetskih, europskih i Olimpijskih natjecanja, nakon nedavno osvojene dvije zlatne medalje na Svjetskim igrama u Ujedinjenim Arapsklm Emiratima, ponovno je zablistao na tek završenom otvorenom atletskom natjecanju u Anconi.

Na tom natjecanju bacio je disk 60,02 metra, što je novi europski rekord, državni rekord, kao i osobni službeni i prvi rezultat u svijetu za sada u ovoj novoj atletskoj sezoni.

-Iskreno priznajem da mi se ispunio san jer sam izbacio disk preko 60 metara. To mi je bio cilj u mom atletskom djelovanju, no sada će biti sve lakše,jer vidim da mogu. Sretan sam kao malo dijete i očekujem,ako ne bude povreda da će odličnih rezultata biti još,javio nam se Ivan odmah nakon povijesnoh hica iz Ancone., javlja Radio Imotski

hr Mon Mar 25 2019 16:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nekada rezultat nije najvažniji: U porazu protiv Gorice Grgurević nokautiranom Cobbinsu zabranio igrati

Gorica je još jednom ove sezone pobijedila Split, ovaj put, u 18. kolu HT Premijer lige na Gripama je bilo 86:79 (18:11, 23:22, 22:22, 23:24) za momčad Josipa Sesara.
Od samog početka Gorica je bolje ušla u utakmicu i tu prednost nije ispuštala unatoč tome što su "Žuti" u samom finišu došli i na minus 2 (79:81). No, mali broj igrača u rotaciji u momčadi Ante Grgurevića jednostavno se morao osjetiti, a kraj utakmice Split je dočekao bez čak petorice igrača i Gorica je otišla do pobjede.

Mauro Veljačić je, nakon samo minute i 40 sekundi u igri dobio namjernu i tehničku što je značilo isključenje, Mike Cobbins je na isteku druge četvrtine pretrpio nenamjerni nokaut, a zbog pet prekršaja (ukupno 28 prekršaja dosuđeno je Splitu) van igre su morali Josip Jukić, Bruno Rebić i Tomislav Gabrić.

Cobbins je nakon pružene pomoći tijekom poluvremena želio nastaviti igru, ali to mu nije dopustio trener Ante Grgurević.

- Vidio sam kako je kolega Ante praktički potjerao Cobbinsa u svlačionicu, koji je želio igrati. Taj njegov potez zasjenio je utakmicu, čestitam mu na tome, malo koji bi trener to napravio - rekao je trener Gorice Josip Sesar.

Inače, bio je oduševljen pobjedom, koja Gorici ostavlja nadu u doigravanje, a prvo ime bio je Marko Baković, koji je za 22 minute ubacio 16 poena i imao 10 skokova.

- Zadovoljan sam i presretan kako su momci odigrali od prve do posljednje minute - kazao je Sesar.

Splitov trener Ante Grgurević nije se želio vaditi na izostanke, nikada to ne radi. Ovaj put, uz sve nedaće na samoj utakmici, bio je i bez viroznog Lovre Runjića.

- Loše smo otvorili utakmicu, poslije smo se vadili, ali smo potrošili previše energije. Krivnja je na nama, imali smo puno početničkih pogrešaka. A što se tiče tog mog poteza s Cobbinsom, nismo prvih par minuta nismo znali što se dogodilo. Nakratko je izgubio svijest, svaka daljnja minutaža bila je bespredmetna. Shvatit ćemo ozbiljno ovaj događaj, Mike je želio igrati, ali sada je najvažnije da obavi sve preglede i da se utvrdi da je s njim sve u redu - rekao je Grgurević u čijoj je momčadi prvo ime bio kapetan Mateo Kedžo (24 poena), a minute je dobro iskoristio i mladi Bruno Rebić (12 poena).
hr Sun Mar 24 2019 22:04:53 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na kraju sedmi: Iz Superlige ispali Mladost iz Petrinje i zadarski Donat

Stolnoteniski klub Split nakon prvog dijela prvenstva imao je skor od 1:8 startavši ligu sa dva nesretna poraza od 3:4.
Izgledalo je kako imaju minimalne šanse za opstanak u društvu najboljih. U drugom dijelu prvenstva, Josip Mustapić, Vedran Bakač i Josip Jerković dignuvši vidno formu, učinili su pravi mali podvig pobjedivši u šest susreta uz samo tri poraza te su tako izborili opstanak u ligi zauzevši sedmo mjesto od 10 ekipa.

Iz Superlige su ispali posljednje plasirana Mladost iz Petrinje i devetoplasirani zadarski Donat koji je imao najslabiji skor u međusobnim susretima od četiri ekipe sa istim brojem bodova.

hr Sun Mar 24 2019 16:51:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.