Vinko Marinović napustio Zrinjski

Trener Vinko Marinović napustio je kormilo HŠK Zrinjskog, bosanskohercegovačkog nogometnog prvaka i lidera jesenskog dijela natjecanja Premijer lige te zemlje.

Kako su potvrdili na službenoj Facebok stranici HŠK Zrinjskog, uprava je prihvatila prijedlog šefa stručnog stožera Vinka Marinovića za sporazumnim raskidom suradnje.

"Uvažavajući želju trenera Marinovića, naš klub se najiskrenije zahvaljuje dosadašnjem šefu struke na suradnji, predanosti i korektnosti, jer su protekle dvije godine bile iznimno uspješne za HŠK Zrinjski", poručili su iz stožera prvaka BiH.

Vinko Marinović je za glavnog trenera Zrinjskog imenovan 25. ožujka 2015. godine, a u 70 službenih utakmica s klupe je vodio klub do 42 pobjede, 20 remija i osam poraza. Iz Zrinjskog su najavili da će ime novoga trenera objaviti odmah nakon što uprava kluba o tome donese odluku.

Sam Marinović, koji je kao igrač nastupao za Borac iz Banja Luke, Crvenu Zvezdu  iz Beograda i belgijski Germinal Beerschot, zahvalio se upravi, igračima i navijačima Zrinjskog poželjevši im da ponovno osvoje naslov prvaka BiH u nogometu.

hr Wed Dec 28 2016 10:05:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Liga prvaka: Chelsea i Barcelona remizirali, večeras još dvije utakmice

Bayern je riješio pitanje prolaska već u prvom susretu.
Sinoć su u prvom susretu osmine finala u Londonu Chelsea i Barcelona odigrali 1-1, dok je u drugom susretu Bayern deklasirao Bešiktaš 5-0 uz crveni karton hrvatskog reprezentativca Domagoja Vide.

Barcelona je standardno imala veći posjed lopte, ali Chelsea je imao bolje prilike pa tako španjolska momčad u prvom dijelu nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Chelsea dva puta preko Williana pogađao okvir gola.

Ipak, u 62. minuti Willan je pogodio za vodstvo domaće momčadi a Barcelona je izjednačila u 75. minuti golom Lionela Messija. Bio je to prvi pogodak argentinskog čarobnjaka protiv londonske momčadi. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić proveo je na travnjaku svih 90 minuta.

U drugom susretu Bayern je razbio turski Bešiktaš i već nakon prve utakmice praktički osigurao prolaz u četvrtfinale. U 15. minuti Domagoj Vida zaradio je crveni karton kada je kao posljednji igrač srušio Lewandovskog. Za visoku pobjedu 5:0 pogađali su Muller u 43. i 67. minuti, Coman u 52. minuti te Lewandowski u 78. i 89. minuti.

Posljednje dvije utakmice osmine finala igraju se večeras, a sastaju se  Šahtar i Roma, te Sevilla i Manchester United.

hr Wed Feb 21 2018 10:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Veterani Neretve prvaci Hrvatske

Najbolji igrač turnira je Sergej Jakirović iz pobjedničke momčadi, najbolji vratar je Marijo Švigir iz VNK Lokomotiva Fimatosport Zagreb, dok je najbolji strijelac Dalibor Vokić iz porečkog Jadrana s osam postignutih pogodaka
U Rovinju je ovoga vikenda održano 16. dvoransko prvenstvo veterana HNS-a u organizaciji Komisije za veteranski nogomet Izvršnog odbora HNS-a. Momčad veterana Neretve iz Metkovića zasluženo je osvojila prvo mjesto u konkurenciji 24 momčadi iz cijele Hrvatske. Metkovci su u finalu s uvjerljivih 7:0 svladali VNK Lokomotivu Fimatosport iz Zagreba i tako po prvi puta osvojili prestižnu titulu u veteranskom nogometu.
Treće mjesto osvojili su veterani GOŠK-Jug Veteran 79 iz Dubrovnika, pobjedom od 3:2 nad momčadi Jadran Poreč nakon udaraca sa sedam metara; u regularnom dijelu bilo je 1:1.

Najbolji igrač turnira je Sergej Jakirović iz pobjedničke momčadi, najbolji vratar je Marijo Švigir iz VNK Lokomotiva Fimatosport Zagreb, dok je najbolji strijelac Dalibor Vokić iz porečkog Jadrana s osam postignutih pogodaka.

Za Neretvu su igrali: Mile Bebić, Drago Bezer, Zoran Bubalo, Marko Bušić, Boris Galov, Goran Galov, Josip Galov, Mario Galov, Nikša Galov, Sergej Jakirović, Danijel Ležinić, Neven Majić, Nikša Martinac, Ivan Pehar, Martino Sprčić i Nino Šešelj. Trener Mario Galov. Uz pratnji ekipe bio je Ivica Bačić.

hr Mon Feb 19 2018 17:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ivan Jakov Džoni u Imotskom

Sedmi je to klub u karijeri za bivšeg igrača Hajduka
23-godišnji Ivan Jakov Džoni karijeru će nastaviti u Gospinu docu, u dresu trećeligaša Imotskog. Nekadašnja velika nada Hajduka, najbolji kadet Hrvatske 2011. godine po izboru Sportskih novosti te sin Vilsona Džonija protekle godine igrao je u Singapuru gdje je u 17 nastupa postigao 7 pogodaka.

Džoni je izdanak Hajdukove škole, a najviše se za njega čulo kad ga je zamijetio i doveo na probu Manchester City.

Nažalost po njega, nije se zadržao u Cityu, a u karijeri je igrao za Hajduk, Cibaliju, Dugopolje, Rudeš, slovačkog drugoligaša Duklu iz Banske Bistrice te zadnje u singapurskom Tampinesu.

hr Mon Feb 19 2018 14:32:38 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Od 15 sati derbi na Maksimiru: Može li Hajduk do bodova

Dinamo bez poraza ove sezone u prvenstvu, Hajduk pod Kopićem bez poraza...
U 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk danas od 15 sati gostuje u Maksimiru protiv Dinama u najvećem derbiju hrvatskog sporta. Visokom pobjedom u Vinkovcima (5:0) Bijeli su potvrdili izvrsnu formu započetu još sredinom studenog otkako je na klupu sjeo trener Željko Kopić.

Hajdukov strateg na konferenciji za medije uoči susreta najavio je da vjeruje da će navijači vidjeti dobar kvalitetan i odlučan Hajduk koji će igrati napadački kao i u dosadašnjim ogledima otkako je prije nešto od tri mjeseca preuzeo kormilo Bijelih. Tri gola u prosjeku u posljednjih sedam susreta (gol-razlika 21:4) jasan su pokazatelj tendencije Hajdukove igre koju će Kopićeva momčad, vjerujemo, prikazati i u današnjem derbiju.

Dinamo ima velikih 12 bodova prednosti, ali pobjedom u Zagrebu Hajduk bi se učvrstio na drugom mjestu te malo zaprijetio Dinamo koji sljedeći vikend gostuje na Rujevici kod Rijeke. Dinamo je također bio uvjerljiv u prošlom kolu, slavili su u Osijeku 4:2 pa prepuni samopuzdanja, ali i bahatosti, najavljuju visoku pobjedu protiv momčadi koja u ovom trenutku kvalitetom uopće ne zaostaje za njima.

Ove sezone Dinamo je u prvom susretu u četvrtom kolu na svom terenu pobijedio sa 3:1, a u 13. kolu na Poljudu je ostalo 2:2, no nakon oba susreta iz Hajdukova tabora bilo je prigovora na suđenje, nadamo se da nakon današnjeg susreta neće biti sudačkih repova.

U odnosu na prošli prvenstveni dvoboj u Vinkovcima u kadru s momčadi su i nova pojačanja Bijelih Steliano Filip i Adam Gyurcso. Mario Tičinović će pravo nastupa imati za šest dana protiv Slaven Belupa na Poljudu.

Očekivani sastavi:

DINAMO: Livaković, Stojanović, Lešković , Benković, Sosa, Ademi, Doumbia, Moro, Olmo, Gavranović, Soudani.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Filip, Radošević, Savvas, T. Bašić, Caktaš, Said, Ohandza

Glavni sudac u velikom derbiju bit će Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca koji je pravdu dijelio u prošlom poljudskom srazu (2:2). Pomagat će mu Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka. Četvrti sudac je Goran Pataki iz Osijeka, a dopunski suci su Mario Zebec iz Cestice i Igor Križarić iz Čakovca.

hr Sun Feb 18 2018 11:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.