Nogometna revolucija: Boban i Collina žele uvesti sedam novih pravila

Nakon što su ljetos na Svjetskom prvenstvu Rusiji pobrali lovorike zbog VAR-a, FIFA čvrsto nastavlja s uvođenjem novih pravila koja bi nogomet trebala učiniti još atraktivnijim, ali i poštenijim.

Uglavnom, FIFA je na subotnjem kongresu u Aberdeenu iznijela brojne novitete u pravilima nogometne igre. Potpisnici su svih tih promjena, kao i dosad, Zvonimir Boban i nekadašnji legendarni sudac Pierluigi Collina

Sedam novih pravila predstavljena su u Aberdeenu i malotko ih neće odmah potpisati.

1. Kod formiranja živog zida suparnički igrači više neće imati pravo biti dio njega. Morat će stajati najmanje metar od “zida”, bilo ispred njega, iza njega ili sa strane. Procjena je da su dosad igrači “petljanjem” u živi zid samo provocirali suparničke igrače ne bi li im omeli koncentraciju.

2. Kad golman izvodi loptu iz peterca, suparnički igrač više neće morati čekati da ona napusti linije kaznenog prostora, nego je može probati dohvatiti čim je golman ispuca.

3. Svako igranje rukom koja se nalazi iznad visine ramena, ako se dogodilo u kaznenom prostoru, po novom će se označavati kao 11-erac neovisno o tome je li pritom bilo igračeve namjere ili nije., prenosi N1

5. Treneri i igrači s klupe odsad će glede sankcija biti ravnopravni igračima na terenu, pa će i oni moći dobivati žute i crvene kartone. Dakle, ako je trener malo “zabrazdio”, sudac će mu najprije pokazati žuti karton, a ako se ne smiri, dobit će i isključujući.

6. Igrač koji treba biti zamijenjen po novome može izaći iz igre na bilo kojem dijelu terena, odnosno sudac će ga uputiti prema najbližoj liniji igrališta.

7. Suci po novome više neće biti samo “zrak” kada je dodir s loptom u pitanju. Dakle, ako lopta pogodi suca u situaciji opasnoj za gol, akcija se prekida i lopta se vraća momčadi koja ju je imala u posjedu, pišu Sportske novosti.

hr Mon Mar 04 2019 18:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska U19 reprezentacija u posljednjoj minuti poražena od Njemačke

Veliki korak naprijed napravila je U19 reprezentacija Njemačke koja je u Sinju pobijedila izabranike Ivana Gudelja. Skupo su Vatreni platili grešku u samoj završnici utakmice nakon što su bili višestruko bolji protivnici u drugom dijelu...

Njemačka – Hrvatska 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP u Armeniji
Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 1000
Sudac: Jose Luis Munuera Montero (Španjolska)
Strijelci: 1:0 Arp (42.), 1:1 Blagaić (57.), 2:1 Burkardt (89.)

Njemačka: Plogmann, Ludewig, Lungwitz, Bisseck, Mai, David, Yeboah (od 69. Burdkart), Mbom (od 78. Osterhage), Arp (od 78. Hottmann), Kuhn (od 90+2. Rios), Jastrzembski (od 69. Hermann). Izbornik: Guido Streichsbier
Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, J. Šutalo, Smolčić, Šego (od 84. Šipoš), Palaversa, Baturina (od 54. Blagaić), Marin, Bušnja (od 84. Kreković). Izbornik: Ivan Gudelj

Poprilično je uvjerljivo i hrabro krenula Njemačka u Sinju i ostavila malo prostora domaćim reprezentativcima za bolju predstavu na terenu. Niti tri minute nije trebalo da Mbom na prvu reakciju nagna vratara Kotarskog, iz slobodnog udarca, a ništa manje opasan nije bio niti pokušaj Bissecka glavom nakon kornera.

Živjeli su teško mladi Vatreni u 15. minuti kada je pogriješio Šutalo, a Luedewig s 10-tak metara snažno odapeo, ali ponovno se prepriječio vratar Hrvatske koji je, nakon odličnih obrana, ostao nemoćan u 41. minuti kada je sav pritisak Nijemaca došao na naplatu.
Osvojio je Bomn puno prostora u sredini terena, podvalio za Arpa koji majstorijom prebacuje Kotorskog za 1:0 vodstvo Njemačke.

Mogli su Nijemci potpuno razmontirati domaći sastav samo minutu kasnije nakon akcije slične onoj vrijedne prednosti u kojoj je, nakon pokušaja Yeboaha, kao pobjednik ponovno izašao vratar Kotorski.

Sve ono loše u prvom dijelu odličnom igrom Kockasti su opovrgnuli u drugom razdoblju u kojem su redali izvrsne akcije koje jednostavno nisu našle put do njemačkog gola.
Veliko slavlje razdragane domaće publike, koja je u velikom broju ispunila sinjski Gradski stadion, izazvalo je izjednačenje u 57. minuti aduta s klupe izbornika Gudelja.
Bulat je izveo korner, a najbolje se u petercu snašao Blagaić čija se lopta "s pola snage" pretvorila u "pogubnu" po vratara Plogmanna koji je nakon nenadanih odskoka morao po nju u vlastitu mrežu. Inače, Blagaić je u igru ušao nepune tri minute prije pogotka izjednačenja.

Doslovce je od prve do posljednje minute drugog poluvremena "pod opsadom" bio gol njemačke reprezentacije, pokušavali su redom BušljaČulina i Bulim, a sve dobro reprezentativci Ivana Gudelja skupo su naplatili u posljednjoj minuti kada je odlično odreagirao Osterhage, pronašao Burkardt koji je postao junak susreta donijevši slavlje svojoj reprezentaciji za još bolji ulazak u Elitno kolo kvalifikacija.

U nešto ranijem terminu u uzbudljivoj utakmici u Dugopolju reprezentativci Norveške i Mađarske odigrali su bez pogodaka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju protiv Mađarske. Istog dana u Sinju će snage odmjeriti Njemačka i Norveška.
Mladi Vatreni čekat će kiks Njemačke koja je današnjom pobjedom napravila ogroman posao prema Europskoj smotri u Armeniji na kojoj će se osam najboljih reprezentacija cijele Europe boriti za prvo mjesto.

hr Wed Mar 20 2019 18:14:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudor preuzima talijanskog prvoligaša?

Bio bi mu to povratak u Udinese kojeg je vodio samo četiri utakmice
Prema pisanju talijanskih medija, Igor Tudor trebao bi preuzeti Udinese. Na klupi bi zamijenio Davidea Nicolu koji je dobio otkaz nakon loših rezultata. Udinese je trenutno 16. momčad Serie A sa 25 bodova, samo bod više od 18. Bologne koja je u zoni ispadanja.

Tudor je već bio na klupi Udinesea prošle godine, vodio je četiri utakmice te je izborio ostanak u Serie A. Zbog neslaganja s upravom kluba nije se zadržao u Udinama, ali čini se da je Tudor sad prvi izbor čelnika Udinesea.
hr Wed Mar 20 2019 14:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduku opet novčana kazna, Svatoku jedna utakmica neigranja

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 25. kola HT Prve lige
Igrač Hajduka, Oleksandr Svatok, koji je isključen zbog dvije opomene kažnjen je jednom utakmicom zabrane igranja i novčanom kaznom od 3.000 kuna.

Neposredno pred početak i tijekom utakmice Hajduk-Rudeš pripadnici navijačke skupine Torcida upalili su ukupno 30 pirotehničkih naprava zbog čega je HNK Hajduk kažnjen iznosom od 30.000 kuna.

Hrvatska U-19 predvođena Palaversom u Sinju kreće u borbu za EP

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti domaćin je kvalifikacijskog turnira Elitnog kola, a izbornik Ivan Gudelj okupio je nogometaše koji će braniti hrvatske boje
Hrvatska U-19 tražit će plasman na završnicu Europskog prvenstva pred svojim navijačima, na turniru Elitnog kola u sklopu kojega će snage odmjeriti s Njemačkom, Mađarskom i Norveškom.

Reprezentativci su se okupili u nedjelju, a 20. ožujka u Sinju čeka ih Njemačka, s početkom u 15:30 sati. Slijedi okršaj s Mađarima, 23. ožujka u 17:00 sati u Dugopolju, a posljednja je na redu Norveška, 26. ožujka u 14:00 sati ponovno u Sinju. Mjesto na završnici osigurat će samo pobjednik skupine.

Za nastup kandidiraju Dominik Kotarski (Ajax), Boško Šutalo (Osijek), David Čolina (Monaco), Marko Bulat (Šibenik), Josip Šutalo (Dinamo), Hrvoje Smolčić (Rijeka), Michele Šego (Hajduk), Ante Palaversa (Hajduk), Roko Baturina (Dinamo), Antonio Marin (Dinamo), Marko Hanuljak (Fiorentina), Ivor Pandur (Rijeka), Mislav Matić(Lokomotiva), Mario Vušković (Hajduk), Ivan Dolček (Slaven Belupo), Jakov Blagaić (Hajduk), Leon Kreković (Hajduk), Denis Bušnja (Rijeka), Leon Šipoš (Dinamo) i Jurica Pršir (Hajduk).

Uz izbornika Gudelja, stručni stožer čine glavni instruktor Petar Krpan, treneri Ardian Kozniku i Dražen Madunović, trener vratara Miroslav Žitnjak, kondicijski trener Hrvoje Josipović, liječnik Bartol Petković, fizioterapeut Matej Ivić, tajnik Antonio Grahovac i ekonom Livijo Cvrk.
hr Mon Mar 18 2019 15:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.