Burić preporodio Bijele: Treća pobjeda u nizu bez primljenog pogotka!

Bijeli bolji od Lokomotive
Hajduk je u 3. kolu HT Prve lige došao do treće pobjede. Danas su na Poljudu pred više od 15000 gledatelja sa 3:0 bili bolji od Lokomotive. Strijelci za Bijele bili su Caktaš (40'), Eduok (43') i Nejašmić u 57. minuti. Vrijedi istaknuti razigranog Eduoka koji je lijepim golom i asistencijom ponio epitet igrača utakmice, ali bio je i stalna opasnost za obranu Lokomotive. Nakon tri kola Hajduk ima devet bodova, baš kao Dinamo i Rijeka. Sljedeće kolo Hajduk gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Mijo Caktaš uoči početka utakmice dobio je "zlatnu kopačku", nagradu koja se dodjeljuje najboljem strijelcu u protekloj sezoni. Kastrati je u 6. minuti prošao kroz sredinu, pucao je zatim iz vrlo dobre pozicije s ruba šesnaesterca, obranio je Duka, a zatim opasnost potpuno očistio kapetan Juranović.

Hajduk je na početku dominirao u posjedu, igralo se uglavnom na sredini. U 26. minuti Eduok je ubacio iz kornera, lopta je došla do Simića koji je pucao iz prve s 14 metara, ali prošlo je to pokraj desne vratnice. Eduok se i u 34. minuti sjurio prema vratima, ali uspjeli su ga nekako blokirati braniči Lokomotive, Jairo je zatim primio loptu nakon čega je pao tražeći prekršaj, potom je Caktaš pucao, ali u blok. Odličnu priliku u 39. minuti imala je Lokomotiva.

Kastrati je ubacio iz kornera, Karačić je pucao glavom i pogodio vratnicu, nakon toga lopta je odbija na četiri metra do Datkovića koji nevjerojatno prebacuje vrata. Hajduk je u 40. minuti došao do prednosti. Veliki posao napravio je Eduok koji je u sprintu probio lijevi bok, povukao je skoro 40 metara i zatim posalo idealno uposlio Caktaša koji s 12 metara pogađa za vodstvo Bijelih. Samo tri minute nakon toga već je 2:0. Uzeo je Samuel Eduok loptu na 30 metara, slomio je svog čuvara i zatim silovito sa 16 metara zakucao loptu u bliži kut.

U 45. minuti vidjeli smo još jednu velika prilika za Bijele. Nejašmić je presjekao dodavanje na 30 metara, povukao je i zatim sjajno uposlio Eduoka koji je opet silovito potegao s 14 metara, ali ovaj put prolazi pokraj vrata.

U 57. minuti je 3:0. Sigurno jedan od ljepših pogodaka na Poljudu u posljednje vrijeme postigao je Nejašmić. Primio je veznjak Bijelih loptu na 25 metara nakon prodora Eduoka, digao je loptu malo u zrak i zatim fantastičnim volejem pogodio gornji desni kut.

Veliku priliku u 61. minuto propustio je Jairo. Dolček je sjajno prošao po lijevom krilu, idalno je dao u sredinu za usamljenog Brazilca koji je pucao iz prve i prebacio vrata. Novu dobru šansu u 63. minuti kreirao je Eduok, probio se do 15 metara i zatim iskosa gađao suprotni kut, prošla je lopta tik uz vanjski dio vratnice. Veliko pojačanje za Bijele. Uz dosta sreće Uzuni se u 85. minuti našao u stopostotnoj šansi, pucao je s 5 metara, ali Duka je vrhunski reagirao i sačuvao Hajdukovu mrežu.

Hajduk – Lokomotiva 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Caktaš (40'), 2:0 Eduok (43'), 3:0 Nejašmić (57').

Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 15 156 gledatelja. Sudac Ivan Bebek (Rijeka).

Hajduk: Duka – Juranović, Ismajli, Simić, Dolček – Barry, Nejašmić – Jradi, Caktaš (od 86' Teklić), Eduok (od 81' Kalik) – Jairo (od 69' Delić).

Lokomotiva: Grbić – Karačić, Kolinger, Datković, Marković – Mbodji (od 62' Emerson), Cokaj - Uzuni, Kastrati, Tolić (od 46' Halilović) – Budimir (od 78' Tuci).
hr Sun Aug 04 2019 20:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pripreme Hajduka: Uvjerljiva pobjeda u drugom susretu!

Mađarski Honved inkasirao je pet pogodaka
S uvjerljivih 5:0 slavili su nogometaši Hajduka protiv Honveda u prijateljskoj utakmici odigranoj danas poslijepodne u Turskoj. Bio je to drugi pripremni dvoboj momčadi Igora Tudora, nakon remija protiv Grasshoppera (1:1) Bijeli su bili uvjerljivi protiv suparnika iz Mađarske za kojeg nastupaju i naši Ivan Lovrić i Tonći Kukoč - Petraello.

Imali smo prigodu vidjeti niz lijepih golova, atraktivnih akcija, a sve je počelo u 13. minuti kad je mrežu Honveda načeo Leon Kreković. Stanko Jurić je u 31. udarcem izvan kaznenog prostora povećao na 2:0.

Nakon još jedne lijepe akcije Samuel Eduok je u 72. glavom povisio na 3:0. Posljednja dva gola potpisuje Mijo Caktaš. Najprije je u 78. iz slobodnog udarca s više od 20 metara pogodio gornji desni kut mađarskih vrata, da bi pola minute prije kraja iz blizine potvrdio visoku pripremnu pobjedu svoje momčadi.

Iduću pripremnu utakmicu Hajduk će odigrati u ponedjeljak 20. siječnja protiv Vardara.
hr Fri Jan 17 2020 19:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Druga pripremna utakmica Bijelih: Danas protiv mađarskog Honveda

Prijenos uživo je na službenoj web stranici Hajduka
Nogometaši Hajduka danas od 17.30 sati po lokalnom vremenu (15.30 sati po hrvatskom) igraju drugu od četiri utakmice u sklopu središnjeg dijela priprema za novu sezonu u turskom Beleku.

Suparnik Bijelima je mađarski Honved, prvoligaš koji se trenutno nalazi na šestom mjestu OTP Bank Lige (mađarska prva liga). Utakmica se kao igra na Mardam stadionu u Beleku.

U prvoj pripremnoj utakmici protiv švicarskog Grasshoppera Bijeli su odigrali 1:1, a trener Igor Tudor u tom je susretu koristio je dvije različite momčadi u dva poluvremena. Strateg Bijelih danas bi trebao još jednom koristiti veći broj igrača koji na ovim pripremama uvježbavaju novi sistem i stil igre.

Trener Tudor nakon prve utakmice izrazio je zadovoljstvo načinom na koji su njegovi igrači odigrali budući da je tada prošlo tek desetak dana od kada su nastupile navedene promjene.

U današnjem susretu strateg Bijelih može računati na sve igrače osim Jaira koji je zbog lakše ozljede koju je zadobio na utakmici sa švicarskom momčadi dobio nekoliko dana poštede te Stefana Simića i Marija Vuškovića koji od prije treniraju po posebnom programu.
hr Fri Jan 17 2020 10:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

S Poljuda u Goricu: Dario Špikić transferom Hajduku donio 200 tisuća eura odštete

U drugoj momčadi Hajduka upisao je 10 nastupa uz jedan pogodak, a u prvoj je tek jednom zaigrao

Jača konkurencija u Prvoj HNL dovela je do činjenice da i transferi idu u drugom smjeru pa je tako jedan zanimljiv napravljen iz Hajduka u Goricu.

Dario Špikić, 20-godišnji krilni igrač Bijelih novi je igrač Gorice, a Hajduku će pripasti odšteta od 200 tisuća eura.

Ovo dijete Dinama Maksimir je prošlo ljeto zamijenio Splitom, a prošle je godine upisao tek jedan nastup u prvoj momčadi Hajduka. Ove godine je potpuno ispao iz kombinacija trenera Igora Tudora pa je logičan slijed bila potraga za novim nogometnim putem.

U drugoj momčadi Hajduka upisao je 10 nastupa uz jedan pogodak.

hr Fri Jan 17 2020 09:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bijeli remizirali u prvoj pripremnoj utakmici u Turskoj

Hajduk je odigrao 1:1 sa švicarskim Grasshopperom
U prvoj pripremnoj utakmici u Turskoj Hajduk je odigrao neriješenih 1:1 sa švicarskim Grasshopperom. Povela je švicarska momčad u 60 minuti preko Momoha, a hajdukovci su izjednačili u 86. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Tonio Teklić uposlio Miju Caktaša koji je matirao protivničkog vratara.

Imali su Bijeli dosta lijepih prigoda i situacija za postizanje pogotka tijekom cijelog susreta, no vratar Salvi bio je na razini dok su u nekoliko navrata milimetri dijelili momčad Igora Tudora da zabiju još koji zgoditak.

Hajdukovci nastavljaju s pripremama u svom turskom odredištu, a idući prijateljski ogled na rasporedu je u petak 17. siječnja protiv mađarskog Honveda.
hr Tue Jan 14 2020 16:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.