Hajduk na Poljudu remizirao s Osijekom

Hajduk nije uspio pobjediti Osijek i prestići Rijeku na drugom mjestu, srušen rekord posjećenosti
Hajduk je pred 10 495 gledatelja remizirao (1:1) s Osijekom na Poljudu u sklopu 35. kola HT Prve lige. Poveli su Bijeli krajem prvog dijela nakon što je udarac Futacsa pogodio gredu a odbijenu loptu Tudor glavom pospremio u mrežu. Mirko Marić izjednačio je rezultat u 59. minuti susreta. Ovim remijem Hajduk je i dalje treći, s bodom zaostatka za drugoplasiranom Rijekom koja je danas odigrala 0:0 s Cibaliom. Na tribinama Poljuda danas se okupilo 10495 gledatelja, čime je oboren prosjek gledanosti u HNL-u iz sezone 1998/99 koji je iznosio prosječno 11875 gledatelja. Novi rekord prosječne posjete na domaćim utakmicama u HNL-u je sad 11979 gledatelja.

Odmah u uvodnim sekundama prilika za Hajduk. Toma Bašić je tukao s 22 metra, Santini je to uz manje poteškoće uhvatio. U 3. minuti Gyurcso je dobio loptu na lijevoj strani, tražio je vanjskim dijelom kopačke Futacsa, no Santini je još jednom na mjestu. Potom prva prilika za goste, išao je sam Grezda prema Letici, no Hajdukov vratar pročitao je njegovu namjeru i zaustavio ga. Radošević je u 26. minuti opalio s 25 metara, otišlo je to malo pored desne vratnice gola Santinija. Ubacio je Tudor u 31. minuti točno na glavu Gyurcsa koji puca s 11 metara, ali ravno u ruke Santinija. Prijeti iza toga i Osijek, Barišić je uputio centaršut s lijeve strane, iz drugog plana došao je Mioč koji je pucao u padu, ali Letica dobrom reakcijom spašava Bijele. Igralo se otvoreno na Poljudu, u 35. minuti Hamza je dao sjajnu dubinsku loptu za Futacsa koji puca prizemnim udarcem s 15 metara, Santini je već bio svladan, no lopta je otišla nekoliko centimetara od lijeve vratnice. U 41. minuti Hajduk je poveo. Gyurcso je dao povratnu loptu za Futacsa koji sa 16 metara gađa gredu, a na odbijenu loptu natrčava Tudor koji glavom šalje loptu u mrežu za vodstvo Bijelih.

Drugi dio Osijek je preuzeo konce igre, izgledali su bolje na terenu, ali pokušavali su uglavnom udarcima iz daljine. U 56. minuti Marić je pucao s 15 metara no brani Letica, ali nije zato tri minute nakon toga kada je Marić izjednačio na 1:1. Brza kontra Bijelih u 69. minuti, povukao je Hamza, predao je Gyurcsu koji je uputio udarac s nekih 14 metara i lopta je odsjela na gredi. Zaiskrilo je još na kraju utakmice, Barać je isključen zbog drugog žutog kartona, Borja Lopez je dobio žuti karton.

Hajduk: Letica, Juranović (od 82' Tičinović), Ismajli, Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić, Hamza, Tudor (od 74' Almeida), Gyurcso, Futacs (od 60' Said).
Osijek: Santini, Barišić, Bočkaj, Milović, Škorić, Barać, Mioč, Grezda (od 64' Boban), Grgić, Marić (od 92' Šimunec), Hajradinović (od 83' Mudražija).
hr Sun May 13 2018 21:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Oglasio se i Hajduk povodom Modrićeve nagrade

Hajduk se na Facebook stranici oglasio povodom nagrade Luke Modrića za najboljeg nogometaša svijeta
Većina klubova Prve HNL čestitala je kapetanu Hrvatske, dok je Hajduk na svoj način poslao poruku koju prenosimo u cijelosti:

- Polako, ali vrlo ozbiljno poprima apsurdnu, a bit ćemo toliko slobodni pa kazati i - smiješnu, konotaciju svaka situacija oko toga tko je kome, kako, zašto i zbog čega na nečemu čestitao ili možda nije. Isto tako, sada već pa kronično forsirano potenciranje teze među najširom javnošću kako je HNK Hajduk nekome čestitao i na koji način na nekom rezultatu te na tome prikupljanje bilo kakvih poena, ovakvih ili onakvih, smatramo neprimjerenim pa i štetnim.

HNK Hajduk je čestitao i čestitat će svakom pojedincu ili grupi koji su na bilo koji način vezani uz Klub ili grad Split. Bilo kakvo trgovanje jeftinim poenima nas ne zanima.

HNK Hajduk Split.
hr Tue Sep 25 2018 16:43:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vulić: Čestitam momcima, odigrali su jako dobru utakmicu

Novi trener preporodio je momčad, posebno se ističe preobražaj Gyurcsa i Ivanovskog
Trener Hajduka Zoran Vulić u Puli je upisao drugu uzastopnu pobjedu u isto toliko utakmica od kada je preuzeo klupu Hajduka. Bijeli su s 4:2 slavili na Aldo Drosini, a trener je nakon utakmice čestitao igračima na uloženom trudu i zalaganju.
- Došli smo ovdje pobijediti, nije nas krasila ljepota u igri, ali to nam trenutno nije ni prioritet. Stalno naglašavam da je svaka sljedeća utakmica za nas finalna jer se moramo što prije primaknuti vrhu ljestvice, a onda u drugom dijelu sezone to još dodatno poboljšati. Šteta što smo danas malo zakomplicirali utakmicu nakon 3:0, ali moram čestitati momcima jer su odigrali jako dobro - kazao je Vulić nakon dvoboja u Puli.
Najavio je utakmicu Hrvatskog šesnaestine finala Hrvatskog kupa u kojoj Hajduk u srijedu gostuje kod Vrapča u Zagrebu.
- Kup je uvijek opasan, nema opuštanja, moramo biti pravi i proći. Sigurno ću uvesti neke mlade momke koji su igrali za Hajduk II - zaključio je Vulić.

Hajdukovci su u dva posljednja susreta ukupno sedam puta zatresli mrežu protivnika, a tri puta to je učinio Mirko Ivanovski, napadač Bijelih koji diže svoju formu iz utakmice u utakmicu.

- Zadovoljan sam što sam postigao dva pogotka, ali najbitnije je da se dižemo iz utakmice u utakmicu. Rekao je i sam trener da je za nas svaka utakmica do kraja finale. Budimo se, dobro igramo, stvaramo šanse i zabijamo golove. Imamo još puno toga za popraviti u igri i na tome radimo svakodnevno na treninzima. Na to nas i trener Vulić upozorava. Gledamo najprije prema Kup susretu koji nas očekuje, a potom i prema velikom derbiju u subotu na Poljudu.

Dvije utakmice u tri dana očekuju Vulićeve igrače. Najprije će u srijedu Bijeli u 1/16 finala Kupa gostovati u Zagrebu kod momčadi Vrapče, a potom će u subotu 29. rujna na Poljudu u najvećem derbiju hrvatskog sporta dočekati Dinamo.

hr Mon Sep 24 2018 10:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Fantastična utakmica Hajduka u Puli

Zoran Vulić preporodio je Bijele koji su slavili u Puli s 4:2
Hajduk je u 8. kolu HT Prve lige pobjedio Istru u Puli s 4:2 i tako potvrdio da je dolaskom Vulića njegovoj krizi došao kraj. Druga je ovo pobjeda Bijelih pod novim trenerom, a ono što je još važnije je da Bijeli igraju kao preporođeni. Napadački, atraktivno, hrabro, jednom riječi - hajdučki! Večeras na Aldo Drosini su imali vodstvo 3:0 već u 36. minuti, dva puta je pogodio Gyurcso i jednom Ivanovski.

Smanjila je Istra na 2:3, ali novim pogotkom Ivanovski je u 65. minuti uništio nade domaćina u preokret. Imao je Hajduk mnoštvo prilika, pravo je čudo što nisu postigli još koji pogodak. Caktaš u sudačkoj nadoknadi nije realizirao kazneni udarac. Ovom pobjedom Hajduk je skočio na šesto mjesto sa 10 bodova. U sljedećem kolu Hajduk na Poljudu igra protiv vodećeg Dinama.

Već u 5. minuti presjekli su igrači Hajduka loptu u opasnoj zoni, Jairo je krenuo naprijed, srušio ga je branič Istre na 17 metara. Iz slobodnog udarca Gyurcso pogađa vratnicu. Malo je nedostajalo da Bijeli dođu do ranog vodstva, bio je to sjajno izveden slobodnjak. U nastavku akcije lopta opet dolazi do Gyurcsa na 15 metara, potegao je Mađar iz prve, ali otišlo je to preko vrata. Pritiskao je Hajduk a u 21. minuti Cardozo je pogriješio, pokušao je glavom vratiti loptu Rubiću, Gyurcso je presjekao loptu izašao sam pred vratara domaćih i mirno poentirao u lijevi kut za vodstvo Bijelih. Samo četiri minute nakon toga novi pogodak, Hamza je dao loptu u sredinu za Jaira koji prekrasno petom proigrava Gyurcsa, a ovaj zaobilazi vratara i hladnokrvno pogađa mrežu domaćih.

U 36. minuti Hajduk ima veliko vodstvo od 3:0. Juranović je sjajno ubacio na deset metara, Ivanovski dolazi prvi na loptu i šalje je u suprotni kut, neobranjivo je to bilo za vratara Čondrića. Samo minutu nakon toga nova prilika za Bijele. Caktaš je bio u dobroj poziciji, izborio je korner. Nakon toga Hamza puca, odbija se od Miereza za novi korner. Smanjila je Istra u 40. minuti na 3:1 fantastičnim pogotkom Rodrigueza s 20 metara u suprotni kut.

Početkom drugog dijela, točnije u 52. minuti, Istra je smanjila na 2:3. Sane je ubacio s desne strane, Mierez je ušao ispred Lopeza i glavom pogodio suprotni kut. Mogla je Istra u 62. minuti doći do izjednačenja. Ivančić je pucao s otprilike 17 metara, bio je to dobar udarac, međutim blokirao ga je Filip. U 65. minuti Hajduk je povećao vodstvo. Gyurcso je ubacio nisku loptu iz slobodnjaka na 10 metara, Cardozo je u padu glavom odbio do Jurića od kojeg se lopta odbija Ivanovskom, koji pogađa s 12 metara za 2:4. Malo je u 74. minuti nedostajalo da Caktaš dodatno povisi vodstvo Hajduka. Gyurcso je izveo udarac iz kuta, Caktaš je bio prvi na lopti, glavom je gađao suprotni kut, ali otišlo je malo preko vrata. U 77. minuti nova prilika za Hajduk.

Ivanovski je odlično povukao po desnoj strani, odigrao je povratnu loptu za Jradija koji tuče s 14 metara, no njegov udarac nogom brani Čondrić. Sjajna priliku imali su Bijeli u 85. minuti. Idealno je Jradi iz sredine terena izbacio Caktaša koji je ostao na širokom prostoru, gađao je drugu stranu gdje je u naletu bio Tudor koji je za korak zakasnio na loptu. U sudačkoj nadoknadi utakmice vidjeli smo opravdano dosuđeni jedanaesterac za Hajduk i crveni karton za Grujevića koji je rukom spriječio pogodak nakon udarca Jradija s 14 metara. Izvođač najstrože kazne bio je Caktaš, snažno je pucao, ali zatresao je gredu pa je ostalo 2:4.

Istra: Čondrić, Oneto, Rubić, Bosančić, Mierez, Rodriguez, Sane (od 66' Traore), Ivančić (od 71' Fuentes), Grujević, Cardozo (od 88' Segado), Obeng.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Hamza, Caktaš, Palaversa (od 61' Jurić), Jairo (od 72' Jradi), Gyurcso (od 82' Tudor), Ivanovski.
hr Sun Sep 23 2018 21:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas u Puli lovi drugu uzastopnu pobjedu

Dolaskom Zorana Vulića na klupu probudio se optimizam kod igrača i navijača
Nogometaši Hajduka danas u 19 sati u Puli protiv domaćina Istre 1961 igraju susret 8. kola HT Prve lige. Bijeli su prošli tjedan zasluženo upisali sva tri protiv Rudeša na Poljudu s uvjerenjem da je riječ o početku pozitivne serije.

Optimizam i zajedništvo emitiraju se među hajdukovcima iz dana u dan, a atmosfera u momčadi zaista je sjajna. Jasno je da će Bijeli i danas napadački krenuti u Puli, čvrsto i odlučno po nova tri boda uoči novih izazova koji su pred njima.

- Hajduk je takav klub koji mora uvijek tražiti pobjedu bez obzira na ime protivnika. Zato moramo dobiti ovu utakmicu, jer ako ne pobijedimo onda tri boda protiv Rudeša ne znače ništa - jasno je poručio trener Bijelih Zoran Vulić na konferenciji za medije uoči susreta.

Hajdukov strateg na put je poveo 18 igrača koji će konkurirati za današnji ogled. Za ovu će utakmicu na raspolaganju imati i Andrea Fomitschowa koji se vraća nakon odrađene suspenzije zbog tri žuta kartona, dok napadač Ahmed Said Said ima još jedan susret za odraditi i na raspolaganju će biti za ogled šesnaestine finala Hrvatskog kupa u kojem Hajduk igra protiv NK Vrapče u Zagrebu.

Očekuje se sljedeći sastav: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Fomitschow (Filip) , Hamza, Caktaš, Jradi, Jairo, Gyurcso i Ivanovski.

Zanimljivo, Istra je prošlo kolo pobjedila Inter u Zaprešiću, ali su ipak smijenili Manola Marqueza. Na klupu je sjeo bivši španjolski reprezentativac Curro Torres.

Određene su i službene osobe za dvoboj u Puli. Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline, pomoćnici su mu Jerko Crnčić iz Vrbovca i Bojan Zobenica iz Velike Gorice, a četvrti sudac je Igor Križarić iz Čakovca.
hr Sun Sep 23 2018 10:21:31 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.