Bale: Najbolji prijatelj u Real Madridu mi je Modrić

Bale i Modrić su igrali za londonski Tottenham od srpnja 2008. do kolovoza 2012. godine. Od rujna 2013. igraju zajedno u Real Madridu s kojim su 2014. i 2016. osvojili Ligu prvaka

Napadač Real Madrida i Walesa, Gareth Bale, rekao je prilikom jednog promotivnog događaja u utorak kako mu je hrvatski kapetan Luka Modrić najbolji prijatelj u madridskoj momčadi ali i da je najbolji na treninzima.

- Moj najbolji prijatelj je vjerojatno Luka Modrić. S njim sam još iz vremena kada smo igrali za Tottenham - rekao je 27-godišnji Bale odgovarajući na pitanje tko mu je najbolji prijatelj u Real Madridu.Bale je odgovarao na engleskom jeziku na kojem se sporazumijeva s hrvatskim reprezentativcem ali i novinarima kada daje izjave jer još uvijek nije dovoljno ovladao španjolskim, odnosno osjeća se ugodnije govoriti na engleskom jeziku.Upitan tko je najbolji igrač na treningu, ponovno je rekao Modrić: “Za mene je to Luka Modrić. Gledao sam ga godinama i čini mi se da je sve bolji kako je stariji”.Bale i Modrić su igrali za londonski Tottenham od srpnja 2008. do kolovoza 2012. godine. Od rujna 2013. igraju zajedno u Real Madridu s kojim su 2014. i 2016. osvojili Ligu prvaka.

Bale je u kratkom intervjuu, kojeg je organizirao japanski sponzor Nissan, rekao kako je uz njega najbrzi igrač francuski branič Raphaele Varane ili portugalski napadač Cristiano Ronaldo, te da je Ronaldo najvještiji nogometaš Real Madrida.

Najčvršći je kapetan i branič Sergio Ramos ili portugalski branič Pepe, rekao je, dok je najveća šaljivđina i plesač brazilski lijevi bek Marcelo.

Bale je u subotu asistirao Ronaldu za posljednji pogodak u prvenstvenoj pobjedi od 3-0 kod gradskog rivala Atletica. Ove sezone je igrao 15 utakmica te je zabio 7 golova dok je 4 puta dodao za pogodak. Real Madrid vodi u prvenstvu s 30 bodova dok je druga Barcelona s 26.

hr Tue Nov 22 2016 19:57:35 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bilić nema vremena za operaciju kuka, želi za svoj klub što više bodova

Od zone ispadanja dijeli ga sedam bodova, a West Bromwich Albion, koji je osmi, bježi mu šest bodova

Trener West Hama Slaven Bilić odgodit će operaciju kuka jer želi da klub u preostala četiri kola Premier lige skupi što više bodova, objavili su u ponedjeljak britanski mediji.

"Za operaciju i oporavak treba vam šest tjedana i sada nemam vremena za to. Ja nisam igrač, a stanje moga kuka nije ništa lošije negoli prošle godine", rekao je Bilić.

Već godinama 40 bodova je bila magična granica koja osigurava opstanak u Premier ligi, a West Ham, koji je na 14. mjestu, ima 38 bodova. Od zone ispadanja dijeli ga sedam bodova, a West Bromwich Albion, koji je osmi, bježi mu šest bodova. Do kraja sezone West Ham dočekuje Tottenham i Liverpool, a ide u goste Stokeu i Burnleyju.

"Koliko se ja sjećam 40 bodova je uvijek bila granica za opstanak. I zato nam trebaju bodovi, ali ne samo za opstanak, već da bi što više napredovali na tablici", dodao je Bilić.

hr Mon Apr 24 2017 20:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nogometaš izvršio samoubojstvo: "Igrači su u šoku i plaču..."

Nije se pojavio na treningu, a kasnije su ga pronašli mrtvoga u stanu

Velika tragedija zadesila je turski klub Gaziantepspor. Češki branič František Rajtoral izvršio je samoubojstvo. Nesretni 31-godišnji mladić pronađen je mrtav u svome stanu, a njegova smrt šokirala je sve u klubu, ali i sve nogometne navijače diljem Europe, piše Index.

"Nažalost, mogu potvrditi da je tužna vijest o samoubojstvu točna. Svi su bili zabrinuti kad se nije pojavio na treningu i ne možemo vjerovati da se ovo dogodilo. Bio je dobra osoba i nije se činilo da ima bilo kakvih velikih problema. Doista ne mogu naslutiti zašto je napravio takvo što", rekao je predsjednik kluba Ibrahim Kizil.

A, kratko je tragediju prokomentirao i trener Bülent Uygun, koji je potvrdio kako suigrači ne mogu vjerovati što se dogodilo njihovom suigraču i prijatelju...

"Nismo to očekivali, svi su igrači u šoku i plaču... Rajtoral je bio fantastičan momak i pamtit ćemo ga kao takvog", zaključio je Uygun.

Branič je karijeru započeo u Marila Pribramu, nakon čega je igrao za Banik Ostravu, Viktoriju Plzen, dok je 2014. bio na posudbi u njemačkom Hannoveru, a od 2016. postao je član Gaziantepspora. Od 2012. dosad je upisao 14 nastupa za reprezentaciju Češke, bez postignutog gola.

hr Mon Apr 24 2017 07:29:49 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

VIDEO Super Mario: Pogledajte kako je rasparao mrežu i bacio tribine u trans

Nezaustavljiv je bio Mandžukić u večerašnjoj utakmici
Mario Mandžukić je zabio treći gol Juventusa koji je igrao protiv Genoe i vodi 4:0, a hrvatski reprezentativac je poentirao u 41. minuti i to pravom majstorijom: raspalio je oštro s bočne pozicije, a golman je mogao samo gledati kako lopta trese mrežu.
Mandžukiću je to šesti gol u prvenstvu, a proteklih je tjedana jako hvaljen u medijima zbog igre i velike borbenosti i odlične igre je upotpunio i ovim impresivnim golom...

Juve je lagano stigao do pobjede protiv Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Torinska 'Stara dama' je već u prvom poluvremenu zabila tri gola, a u nastavku potvrdila pobjedu s još jednim golom.

Domaćin je stigao do vodstva u 17. minuti nakon što je Ezequiel Munoz gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Paulo Dybala je zabio za 2-0, a u 41. minuti među strijelce se upisao i Mandžukić. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone. U drugom dijelu pogodak za Juve zabio je i Leonardo Bonucci u 64. minuti na dodavanje hrvatskog napadača koji je igrao do 82. minute.

Mandžukić je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce.

Stipe Perica je u pobjedi Udinesea 2-1 protiv Cagliarija imao pogodak i asistenciju. Perica je ušao u igru u 65. minuti, već je u 70. zabio vodeći gol za Udinese, a potom je u 73. asistirao Gabrieleu Angelliju za 2-0. Mogao je Perica postići još jedan pogodak u 75. minuti, ali je lopta pogodila vratnicu. Perica je ove sezone upisao ukupno pet golova i asistenciju.

Među strijelce se upisao i Ivan Perišić u porazu Intera na gostovanju kod Fiorentine (4-5).

Na ljestvici vodi Juventus sa 83 boda, Roma je druga sa 72 boda i utakmicom manje, a treći je Napoli sa 71 bodom.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Pescara i Roma.

hr Sun Apr 23 2017 22:47:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nevjerojatno, čudesni Messi šokirao prepuni Bernabeuu u zadnjoj sekudni i donio pobjedu Barceloni

Najveći nogometni klupski spektakl večeras se igrao u Madridu. Svi nogometni zaljubljenici večeras su pratili ogled Reala i Barcelone u velikom 'El Clasicu'

aBrcelona je pobijedila Real Madrid u gostima 3:2 i bodovna se izjednačila s njima na ljestvici. Lionel Messi je zabio dva gola, a Ivan Rakitić je također poentirao i to na sjajan način u 72. minuti El Clasica. Luka Modrić je igrao za Real cijeli ogled, a Mateo Kovačić je ušao u nastavku.

Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić, Kroos; Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Messi, Luis Suárez, Paco Alcácer.

REAL MADRID - BARCELONA 2:3 (Casemiro 27', Rodriguez 86'/Messi 32', Rakitić 72', Messi 90')