Hrvatska izborila treću pobjedu protiv Meksika

Dvoboj na stadionu Coliseum bio je peti međusobni okršaj Hrvatske i Meksika i treća pobjeda naše reprezentacije.

Sve tri pobjede 'vatreni' su ostvarili u prijateljskim ogledima, dok su Meksikanci dobili obje službene utakmice.

Hrvatska i Meksiko prvi put su se sastali 22. listopada 1992. godine u Zagrebu, a naši su reprezentativci pobijedili 3-0. Najbolji igrač utakmice bio je sadašnji predsjednik HNS-a Davor Šuker koji je na toj utakmici bio dvostruki strijelac (46, 87), a među strijelce se upisao i Dean Računica (82).

I drugi prijateljski ogled ovih reprezentacija otišao je na stranu 'vatrenih'. U susretu igranom u Seoulu u lipnju 1999. hrvatska vrsta je pobijedila 2-1. Luis Hernandez je u 26. minuti doveo Meksiko u vodstvo, ali su Igor Bišćan (44) i Josip Šimić (64) uspjeli preokrenuti rezultat.

U prvom službenom međusobnom susretu slavili su Meksikanci. U susretu 1. kola G skupine na svjetskom prvenstvu u Japanu i Južnoj Koreji, Meksikanci su pobijedili 1-0. Jedini pogodak postigao je Cuauthemoc Blanco u 60. minuti iz 11-erca kojeg je skrivio Boris Živković zaradivši pritom crveni karton. Meksiko je osvojio prvo mjesto u skupini plasiravši se u osminu finala, dok je Hrvatska ispala u skupini.

Meksiko je bio bolji i na posljednjem svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine. U odlučujućem susretu za prolaz skupine Meksikanci su slavili 3-1 poslavši momčad Nike Kovača kući.

MEĐUSOBNI SUSRETI

Hrvatska - Meksiko 3-0 (22. listopada 1992., Zagreb, prijateljska utakmica)

Meksiko - Hrvatska 1-2 (16. lipnja 1999., Seoul, prijateljska utakmica)

Hrvatska - Meksiko 0-1 (3. lipnja 2002., Nigata, SP u Japanu i Južnoj Koreji)

Meksiko - Hrvatska 3-1 (23. lipnja 2014., Recife, SP u Brazilu)

Meksiko - Hrvatska 1-2 (28. svibnja 2017., Los Angeles, prijateljska utakmica)

hr Sun May 28 2017 10:16:05 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Potvrđena kazna Cristianu Ronaldu

Nakon što mu je dodijeljen drugi žuti karton zbog simuliranja, Ronaldo je gurnuo suca De Burgosa zbog čega je pokrenut disciplinski postupak protiv njega.
Žalbena komisija potvrdila je odluku o kazni zvijezde Real Madrida Cristiana Ronalda koji je na utakmici Super kupa gurao suca te će propustiti čak pet utakmica, uključujući i onu protiv Barcelone koja je na rasporedu danas. Sudačka komisija je odlučila otvoriti i disciplinski postupak protiv Zinedinea Zidanea koji je komentirao sudačke odluke.
-Jako smo iznervirani, ja sam iznerviran. Ne želim se previše miješati u sudačke odluke, ali kad pogledate što je Ronaldo napravio i kaznu od pet utakmica koje je dobio. Nešto je tu pogrešno, izjavio je trener kraljevskog kluba.
Večeras Real Madrid dočekuje Barcelonu, a navijači će u sedmoj minuti izvaditi bijele maramice kako bi prosvjedovali zbog Ronaldove kazne. Osim večerašnje utakmice, Ronaldo će propustiti i susrete protiv Deportiva, Valencije, Levantea i Sociedada.

hr Wed Aug 16 2017 17:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Luka Modrić četvrti na UEFA-inoj listi za najboljeg igrača ove sezone

U uži izbor ušli su napadač Real Madrida Cristiano Ronaldo, Lionel Messi iz Barcelone i vratar Juventusa Gianluigi Buffon.

Za najboljeg igrača sezone 2016./2017. glasovalo je 80 trenera klubova koji su igrali u grupnoj fazi Lige prvaka i Europske lige, te 55 novinara iz svake od zemlje članica UEFA-e. Luka Modrić je po glasovima ostao tik do plasmana među tri najbolja, a iza njega su Toni Kroos (Real), Paulo Dybala (Juventus), Sergio Ramos (Real), Killian Mbappe (Monaco), Robert Levandowski (Bayern) i Zlatan Ibrahimović (slobodan igrač).
Rekorderi sa po dvije nagrade su Messi i Ronaldo, a s po jednom ih slijede Andres Iniesta i Franck Ribery.

Modrić će barem biti izabran za najboljeg veznog igrača Lige prvaka za proteklu sezonu, a nagrada će mu biti uručena tijekom ceremonije ždrijeba grupne faze Lige prvaka 24. kolovoza u Monte Carlu.

hr Tue Aug 15 2017 20:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio na tihom Poljudu, Dinamo pobjegao na 3 boda prednosti

U petom kolu HNL-a, Slaven Belupo gostovao je na Poljudu, a Dinamo na Rujevici.

Bijeli su unatoč napuštanju Torcide sa sjevera u 23.minuti zbog tragične smrti njihova člana Ivana Mate Blaževića (23). slavilli s 1:0. Dosta su se mučili, ali su s ova tri boda zadržali priključak za vrhom ljestvice.

Slaven Belupo stigao je na Poljud pun optimizma. Nakon poraza od Rijeke u prvom kolu, nanizali su Lokomotivu, Inter i Cibaliju i probili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. U 18.minuti imali su veliku šansu Ivanovskog, ali se debitant Letica snašao na golu Hajduka. Iako je Vlašić u nastavku imao dvije odlične prilike da odvede Hajduk u vodstvo na poluvremenu je bilo 0:0 zbog čega su se čuli i zvižduci s tribina.

U drugom poluvremenu Hajduk je imao nove šanse, ali lopta nije ulazila u gol sve do 62.minute kada je Fomitshow odlično ušao s lijeve strane i asistirao Franku Ohandzi koji je zabio gol. Marković i greda spasili su Slaven Belupo do kraja utakmice, a u 91. minuti Slaven je ostao s igračem manje jer je Međimorec s leđa zaustavio Saida koji je vukao kontru i tako dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Osim prvog napadača Futacsa, Hajduk je igrao bez Ante ErcegaBorje LopezaFrana Tudora i Dantea Stipice umjesto kojeg je branio debitant Karlo Letica, dok su još u fazi oporavka bili i Toma Bašić te Ivan Pešić, a nije bilo ni Ive Grbića.

Junak dvoboja između Rijeke i Dinama bio je Čileanac Junior Fernandes s dva gola, a zagrebačka momčad je od 59. minute igrala s igračem manje.

Odlični Čileanac Fernandes je već u 11. minuti iskoristio prvu priliku za gol nakon velike smušenosti Rijekine obrane prilikom kornera Dinama. Ostao je potpuno sam ispred Rijekina vratara te nespretno zapucao, ali lopta je otišla u gol.

U 37. Fernandes je opasno pucao s vrha kaznenog prostora, Sluga obranio, a u 40. minuti sudac Pejin iz Donjwg Miholjca dosudio jedanaesterac nakon igranja rukom Žute, a sigurni realizator bio je Fernandes

Rijeka je nakon vrlo slabog prvog dijela drugo poluvrijeme otvorila velikom šansom Jelića, ali je domaći napadač umjesto mreže pogodio desnu vratnicu. U 59. minuti je Dinamo ostao s igračem manje nakon što je Čeh Jan Lecjaks dobio crveni karton zbog grubog starta. Rijeka je potom jurnula da iskoristi brojčanu prednost, no u tome nije uspjela. Matija Črnic pogađa gredu u 84. minuti, a u 90. minuti udarac Gorgona odlazi iznad grede.

Dinamo je i dalje prvi na ljestvici s 13 bodova, drugi je Hajduk s 10, a Rijeka je s 9 bodova pala na treće mjesto.

hr Fri Aug 11 2017 23:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska reprezentacija pala za jedno mjesto

Za sada Hrvatska drži 16. mjesto na FIFA-inoj ljestvici
Hrvatska nogometna reprezentacija prošli mjesec napredovala je za jedno mjesto, a već na novoj FIFA-inoj ljestvici koja je objavljena danas ponovno je pala za jedno mjesto te sada zauzima šesnaesto mjesto svijeta sa 1007 bodova.

Izabranici Ante Čačića nalaze se iza Meksika i Perua, a ispred Urugvaja i Walesa, zadržavši isti broj bodova kao i u srpnju.

U kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo u Rusiji, Hrvatska igra protiv Islandom, Kosovom, Ukrajinom, Turskom i Finskoj, a sve one su na nižim pozicijama od Hrvatske.

Na prvo se mjesto nakon jednomjesečnog vodstva Njemačke vratio Brazil. Svjetski su prvaci drugi, svjetski doprvaci Argentinci treći, a slijede Švicarska, Poljska i europski prvak Portugal. Poredak prvih deset zaokružuju Čile, Kolumbija, Belgija i Francuska.