Cibalia odbila Hajdukov zahtjev za promjenom domaćinstva

Utakmica se igra u Vinkovcima u nedjelju od 15 sati
Hajduk je jučer zatražio promjenu domaćinstva utakmice s Cibalijom zbog vremenskih neprilika i lošeg stanja terena u Vinkovcima. Poslali su dopis HNS-u i Cibaliji gdje predlažu da je najbolje da se u nedjelju odigra u Splitu, a na proljeće u Vinkovcima.

Prema rasporedu i delegiranju kojeg je jučer objavio Hrvatski nogometni savez, odbijen je Hajdukov prijedlog za zamjenom domaćinstva utakmice s Cibalijom te će se taj dvoboj igrati u Vinkovcima.

- Nema razloga da se utakmica ne odigra u Vinkovcima, travnjak nam je u dovoljno dobrom stanju, prosušen je i sačuvan, nema padavina, a u nedjelju se predviđa temperatura oko pet stupnjeva iznad nule. Od prosinca se na našem travnjaku ne igra, izjavio je predsjednik Nadzornog odbora Cibalije Tomo Bobek.

Cibalia je inače otkazala generalnu provjera za Hajduk, prošlu subotu su trebali igrati protiv Orašja, susret je onda prebačen za utorak, ali nije odigran ni tada. Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, za vinkovačko je područje u nedjelju prognoza oblačno bez padalina s temperaturom od nula do sedam stupnjeva

Također, povjerenstvo za natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa je donijelo odluku da se polufinalni par Lokomotiva - Hajduk umjesto prvotno predviđenih 28. veljače igra dan ranije. Početak utakmice koja će se igrati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici je zakazan za 17 sati.

hr Wed Feb 07 2018 11:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kopić: Vjerujem da iz ove situacije možemo izaći još jači

Trener Hajduka naglasio je da mnogi danas nisu bili na razini
Nogometaši Hajduka poraženi su na Poljudu od Slaven Belupa 0:1, a unatoč konstantnom pritisku prema golu Slavena, ali ipak bez stopostotnih prilika, hajdukovci nisu nažalost uspjeli doći do zgoditka. Odlično su Bijeli ušli u nastavak prvenstva, pobjeda u Vinkovcima 5:0 pa rušenje Dinama u Maksimiru sugerirali su da će se odličan niz nastaviti. Naročito kad je s druge strane klub koji nikad nije upisao pobjedu na Poljudu.

- Čestitam Slavenu na pobjedi, na osvojena tri boda. Znali smo da nas čeka defanzivan protivnik koji će priliku čekati iz kontranapada. U prvom dijelu nismo imali prave energije. Već na poluvremenu smo pokušali nešto promijeniti, ali do kraja smo pokušali popraviti kvalitetu igre, ali nismo se uspjeli nametnuti u zadnjoj trećini. Nismo dolazili u one prave situacije. Nije ugodno izgubiti utakmicu i dobru atmosferu koju smo kopali na najjače da je dobijemo i sigurno da ovo nije lagana situacija jer poteže za sobom dosta upitnika. Svakoj seriji dođe kraj. Vjerujem da iz ove situacije možemo izaći još jači. - govorio je nakon utakmice na konferenciji za medije Hajdukov trener Željko Kopić.

Kratko je prokomentirao crveni karton Ohandze.

- Ohandza danas cijelu utakmicu nije bio na razini na kojoj je bio sve ove utakmice ranije pa i prije pauze i u pripremnim utakmicama. Nije danas bio u pravom stanju.

Jeste li malo podcijenili Slaven Belupo?

- Što se mene tiče, osobno nikad nikoga ne podcjenjujem, to nije moj način. Što se tiče igrača, priprema za utakmicu je bila dobra. Imali smo par igrača koji danas nisu bili pravi, a je li to bio psihološki problem na osobnoj razini, to ćemo izanalizirati. Nismo bili pravi, ali nismo ih podcijenili.

Je li prvenstvo gotovo?

- Nije ugodno izgubiti utakmicu i dobru atmosferu. I kad je bilo -12 i ovako i onako, pričao sam samo o treninzima i o sljedećem protivniku, a tako ćemo raditi i dalje.

hr Sat Feb 24 2018 21:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen na Poljudu

Slaven Belupo prvi put slavio na Poljudu
Hajduk je u 23. kolu Hrvatski telekom Prve lige pred više od 12000 gledatelja poražen na Poljudu od Slaven Belupa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Mateas Delić u 71. minuti susreta.

Već u četvrtoj minuti Savvas je pogriješio, a Ismajli je spašavao te zaradio žuti karton. Nakon jedne kontre u 6. minuti Caktaš je proslijedio loptu Fomitschowu koji u trku puca s 12 metara iskosa, ali Marković odbija u korner. Zaprijetio je Fomitschow i u 16. minuti te Caktaš minutu nakon toga, rezultat se nije mijenjao. Pokušao je Caktaš i u 30. minuti s dvadeset metara, ali i to je obranio Marković. Do kraja prvog dijela nije bilo izrazitih prilika te se na odmor otišlo s 0:0.

Bijeli su napravili dvije zamjene tijekom poluvremena. Iz igre su izašli Josip Juranović i Toma Bašić, a ušli su Adam Gyurcso i Mario Tičinović. Imao je odmah Gyurcso priliku na početku drugog dijela, Caktaš je ubacio s lijeve strane, Ohandza je vratio loptu na 10-ak metara odakle Mađar puca preko gola. U 71. minuti gosti su poveli, izgubili su Bijeli jednu čistu loptu, brzo su odigrali gosti te lopta dolazi do Delića koji neometan s 14 metara pogađa za 0:1. Tri minute nakon pogotka Slaven Belupa, Ohandza je zaradio izravni crveni karton zbog udaranja igrača bez lopte. Napadali su Hajdukovci do kraja susreta, lopta nije htjela u mrežu, premda nije bilo onih izrazitih prilika.

Hajduk
: Letica, Juranović (od 46' Tičinović), Nižić, Ismajli (od 63' Hamza), Fomitschow, Savvas, Radošević, T. Bašić (od 46' Gyurcso), Caktaš, Said, Ohandza.

Slaven Belupo: Marković, Vidović, Goda, Doležal, Delić (od 82' Rebernik), Kitanovski, Katić, Ivanovski, Puclin (od 63' Brezovec), Musa, Trebotić (od 88' Arap).

hr Sat Feb 24 2018 19:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNL: Hajduk i Slaven Belupo otvaraju 23. kolo

Od subote do utorka na rasporedu je 23. kolo HNL-a
23. kolo Hrvatski Telekom Prve lige danas na Poljudu otvaraju Hajduk i Slaven Belupo. Nakon više od dva mjeseca Hajduk ponovno igra na domaćem terenu, zadnji susret na svom travnjaku Bijeli su odigrali u zadnjem kolu jesenskog dijela sezone u kojem su svladali Inter Zaprešić (5:0).

Momčad sjajno igra pod vodstvom Željka Kopića, u zadnjih osam utakmica Bijeli su sedam puta slavili, a tek jednom remizirali. Od toga valja istaknuti podatak da su šest od osam posljednjih ogleda hajdukovci odigrali na gostujućim travnjacima gdje su ostvarili maksimalan učinak i tako izjednačili rekord iz 1992. godine kada je također upisano šest uzastopnih gostujućih slavlja. Četiri posljednja susreta Hajduk nije primio zgoditak (gol-razlika 13:0).

Prvi put bi se na Poljudu mogli predstaviti povratnik Mijo CaktašAdam GyurcsoSteliano Filip i najnovije pojačanje Bijelih Mario Tičinović. U prvom službenom domaćem ogledu zbog crvenog kartona u derbiju neće biti Borje LopezaHuga Almeide koji vuče ozljedu lista još od dvoboja u Vinkovcima te otprije ozljeđenih Frana Tudora, Marka Futacsa, Gustava Carbonierija i Hysena Memolle.

U nedjelju derbi začelja igraju Cibalia i Rudeš, a nakon njih derbi na Rujevici igraju Rijeka i Dinamo. U ponedjeljak svoj susret igraju Inter i Istra, inače se taj susret trebao igrati u petak, ali se zbog snijega prebacio na ponedjeljak premda je upitno odigravanje i u ponedjeljak ako padnu nove količine snijega. Zbog lošeg stanja travnjaka u Kranjčevićevoj svoj susret za utorak su prebacili i Lokomotiva i Osijek.

hr Sat Feb 24 2018 13:37:35 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvoje Milić potpisao za Napoli

Potpisao je ugovor do kraja sezone
Talijanski klub potvrdio je danas na svojim stranicama da je Hrvoje Milić potpisao ugovor do kraja sezone. Bivši igrač Hajduka trebao bi biti zamjena za Faouzija Ghoulama koji će zbog ozljede koljena pauzirati do kraja sezone. 28-godišnji Milić je do nedavno bio član grčkog Olympiakosa, međutim u redovima grčkog prvaka nije bio u prvom planu pa je početkom godine došlo je do raskida suradnje, a priliku je tu odmah vidio vodeći klub talijanske Serie A.

Milić je prije Olympiakosa još igrao i u Fiorentini, Hajduku, Rostovu, Istri i Djurgardensu.

hr Fri Feb 23 2018 18:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.