Novi ugovor donio je brojne povlastice hrvatskom reprezentativcu koji je postao najplaćeniji Hrvat u Italiji.

Nakon što je Inter odbio ponudu Manchester Uniteda, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić potpisao je novi ugovor sa talijanskim prvoligašem.

Gazzetto dello Sport piše da je ugovor potpisan do 2022. godine, te da će Perišić zarađivati četiri milijuna eura godišnje plus bonusi. Do sada je Perišić u dresu Intera godišnje zarađivao tri miijuna eura. Najplaćeniji igrač u redovima Intera je i dalje kapetan Mauro Icardi sa 4,5 milijuna eura.

Ipak, sa povišicom koji mu je donio novi ugovor, Perišić je prestigao hrvatske suigrače koji također igraju u Italiji. Ivan Kalinić i Mario Mandžukić zarađuju u svojim klubovima 3,5 milijuna eura godišnje.

Najplaćeniji hrvatski nogometaš i dalje ostaje Luka Modrić koji u Real Madridu godišnje zarađuje velikih 7,5 milijuna eura

hr Fri Sep 08 2017 12:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Ronaldo i društvo s Marokom, Španjolska hvata pobjedu protiv Irana

Portugal će u prvoj današnjoj utakmici pokušati do punog plijena protiv neugodnog Maroka, Saudijska Arabija traži iskupljenje za težak poraz s Rusijom protiv Urugvaja dok na megdan Španjolskoj dolazi najveće dosadašnje iznenađenje Mundijala, Iran...
PORTUGAL - MAROKO (SKUPINA B)

Portugal tek bod nosi iz prvog susreta u kojem su remizirali sa Španjolskom na krilima Cristiana Ronalda koji je svojim hattrickom predvodio svoju reprezentaciju.

Želje li ponoviti uspjeh iz 1966. kada su osvoji treće mjesto morat će uzeti sva tri boda protiv momčadi Maroka.

S druge strane, bez bodova je Maroko nakon poraza od Irana. Tragičar te utakmice bio je Aziz Bouhaddouz koji je u petoj minuti sudačke nadoknade loptu poslao nespretno u vlastitu mrežu.

Izbornik Herve Renard, iako tragičar, po izjavama sudeći ponudit će mu šansu i u ovoj utakmici kada će zaigrati protiv zvijezde Ronalda.

Susret Portugala i Maroka igra se od 14 sati u Moskvi.

URUGVAJ – SAUDIJSKA ARABIJA (SKUPINA A)

U različitim situacijama nalaze se ove dvije momčadi. Saudijska Arabija je u prvom kolu pretrpjela težak poraz od Rusije koja je bila bolja za nevjerojatnih 5-0. Nije to bila previše spektakularna predstava Rusije koja se može pečatirati odličnom igrom, ali kad su kola krenula nizbrdo skroz su se raspali Arabijci i dopustili čak dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Muku muče s izbornicima, čak su tri promijenila u razdoblju od pet mjeseci, ali sada reprezentacije „vlada“ argentinac Juan Antonio Pizzi.

Urugvaj je bio bolji od Egipta u prvom kolu. Izvukli su se Urugvajci u 89. minuti kad se nakon prekida kao jablan iznad svih izdiže stoper Gimenez i poentira glavom za vodstvo i pobjedu na kraju.

Na klupi Urugvaja iskusni je Oscar Tabarez, a najpoznatije ime je Luis Suarez. Možda baš on bude prevaga da Urugvaj dođe do maksimalnog broja bodova danas protiv Saudijske Arabije.

Utakmica Urugvaja i Saudijske Arabije na rasporedu je od 17 sati na stadionu Rostov na Donu.

IRAN – ŠPANJOLSKA (SKUPINA B)

Nogometna poslastica za kraj dana u skupini B.

Španjolska, koja nosi tek jedan bod iz derbi susreta s Portugalom u prvom kolu, igrat će s Iranom koji je bio najveće iznenađenje u prvom kolu svih skupina.

Priželjkuju ponavljanje povijestnog uspjeha iz 2010. godine Španjolci u kojem su osvojili titulu svjetskog prvaka, ali bit će to ipak teže od očekivanog za momčad u kojoj je Gerard Pique najveća zvijezda.

Pobijedio je Iran Maroko  i to nesmotrenim potezom Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade kad loptu šalje u vlastitu mrežu, a Irancima priređuje veliko slavlje.

Vidjet ćemo hoće li poznati iranski kontranapad i brza transformacija u obrani donijeti povoljan rezultat protiv Španjolaca?

Zadnja utakmica dana između Irana i Španjolske igra se na stadionu Kazanj od 20 sati.

hr Wed Jun 20 2018 11:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

ANALIZA I TABLICA: Prvo kolo Mundijala za nama, favoriti neočekivano posrnuli

Za nama je prvo kolo natjecanja u skupina Svjestkog prvenstva u Rusiji. Iznimno će zanimljiv biti ovaj Mundijal s obzirom na činjenicu kako su čak tri favorita posrnula u ovom prvom kolu, a što je obilježilo susrete i kakve su stvari što se tablice tiče, donosimo u nastavku...

Skupina A donijela je veliku pobjedu Rusije nad Saudijskom Arabijom (5-0) na pogon „aduta s klupe“ Denisa Čeriševa koji je zamijenio već u 25. minuti Džagoeva nakon ozljede bedrenog mišića.

Posljednja minuta bila je presudna za pobjedu Urugvaja nad Egiptom (1-0), glavom je zabio stoper Gimenez.

POREDAK (SKUPINA A):

1. RUSIJA                           1  0  0  5:0            3

2. URUGVAJ                      1  0  0  1:0            3

3. EGIPAT                           0  0  1  0:1            0

4. S.ARABIJA                     0  0  1  0:5            0

*NAPOMENA – Rusija ima ukupno 6 bodova nakon sinoćnje pobjede protiv Egipta (Ovo je tekst analize prvog kola!)

Iran je pobjedom u skupini B otvorio protiv Maroka (1-0). Doslovce je u posljednjim sekundama nespretno reagirao Bouhaddouz, stoper Maroka i poslao loptu u svoju mrežu za pobjedu Irana.

Derbi prvog kola igrao se između Portugala i Španjolske, a na kraju ostao bez pobjednika (3-3). Hattrick Ronalda na jednoj i dva pogotka Coste te jedan Nacha u redovima Španjolske za prvi remi na ovom Svjetskom prvenstvu.

POREDAK (SKUPINA B):

1. IRAN                               1  0  0  1:0            3

2. PORTUGAL                     0  1  0  3:3            1

3. ŠPANJOLSKA                 0  1  0  3:3            1

4. MAROKO                        0  0  1  0:1            0

Prvo korištenje VAR-tehnologije obilježilo je i susret Francuske i Australije (2-1). Čak dva penala, prvo Griezmanna, a potom i autrijskog Jedinka te u 80. minuti gol Pogbe za pobjedu svoje momčadi.

Danska je bila uspješnija u drugom susretu od Perua (1-0) pogotkom Poulsena u 59. minuti.

POREDAK (SKUPINA C):

1. FRANCUSKA                   1  0  0  2:1            3

2. DANSKA                          1  0  0  1:0            3

3. AUSTRALIJA                    0  0  1  1:2            0

4. PERU                              0  0  1  0:1            0

Favorit skupine D, Argentina pomalo je iznenađujuće remizirala s Islandom (1-1). Poveli su preko Agüera Argentinci, izjednačili Islanđani pogotkom Finbogason, a u 63. minuti vratar Halldarsson skinuo je penal Leu Messiju.

Hrvatska je pobijedila Nigeriju nakon autogola Etebe u akciji u kojoj je većinu posla napravio Mandžukić, a pobjedu potvrdio Modrić iz jedanaesterca u 70. minuti.

POREDAK (SKUPINA D):

1. HRVATSKA                    1  0  0  2:0            3

2. ARGENTINA                  0  1  0  1:1            1

3. ISLAND                          0  1  0  1:1            1

4. NIGERIJA                       0  0  1  0:2            0

Pobjedu Srbije nad Kostarikom (1-0) donio je Aleksandar Kolarov slobodnim udarcem s nekih 25 metara u 56. minuti, dok je još jedan favorit ovog Mundijala posrnuo u prvom susretu.

Naime, Brazil je odigrao bez pobjednika sa Švicarskom (1-1). Zabio je prvo Brazil preko Coutinha da bi izjednačio Zuber i tako donio bod svojoj momčadi na otvaranju.

POREDAK (SKUPINA E):

1. SRBIJA                             1  0  0  1:0            3

2. BRAZIL                             0  1  0  1:1            1

3. ŠVICARSKA                      0  1  0  1:1           1

4. KOSTARIKA                      0  0  1  0:1            0

Iznenađenje odmah na početku i potvrda kako će ovogodišnji Mundijal biti itekako zanimljiv – Njemačka je poražena od Meksika (0-1) pogotkom Lozana u 35. minuti.

Jedini, ali i presudni pogodak u pobjedi Švedske protiv Južne Koreje bio je iz penala u 65. minuti, a s bijele točke siguran je bio Granqvist.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                        1  0  0  1:0            3

2. ŠVEDSKA                       1  0  0  1:0            3

3. NJEMAČKA                     0  0  1  0:1            0

4. JUŽNA KOREJA               0  0  1  0:1            0

Belgija je uvjerljivo krenula u Svjetsko prvenstvo pobjedom od debitanta Paname (3-0). Glavni čovjek odluke bio je Lukaku koji je zapečatirao belgijsku pobjedu dvama pogotcima u šest minuta.

Engleska je pobijedila Tunis (2-1) u prvoj utakmici, a glavno ime susreta bio je Kane koji je zabio oba pogotka, a od toga onaj pobjedonosni u prvoj minuti sudačke nadoknade.

POREDAK (SKUPINA G):

1. BELGIJA                           1 0  0  3:0             3

2. ENGLESKA                      1  0  0  2:1             3

3. TUNIS                               0  0  1  1:2            0

4. PANAMA                           0  0  1  0:3           0

Posljednja skupina donijela je pobjede Japana i Senegala s istim rezultatom (2-1). Prvo je Japan bio bolji od Kolumbije u utakmicu u kojoj je od treće minute već Kolumbija bila bez Carlosa Sancheza koji zaustavlja loptu rukom u svom šesnaestercu.

Poljska je bila bolji protivnik u pobjedi protiv Senegala koji je do tog počasnog pogotka došao četiri minute prije kraja.

POREDAK (SKUPINA H):

1. JAPAN                             1  0  0  2:1            3

2. SENEGAL                        1  0  0  2:1            3

3. KOLUMBIJA                      0  0  1  1:2           0

4. POLJSKA                         0  0  1  1:2            0
hr Wed Jun 20 2018 11:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nižnji Novgorod u ritmu Mundijala: cijene vrtoglave, Šveđani "iscijedili" sav alkohol, promjene u prvih 11, Messi selektor

Velika gužva vlada u centru grada Nižnji Novgoroda. Od posljednje utakmice na tom stadionu prošla su dva dana, a na njemu je u ponedjeljak Švedska bila bolja od Južne Koreje.

I dok se u taboru hrvatske reprezentacije najviše pričalo o presadanu koji se ikada dogodio u kojem je izbornik Zlatko Dalić u Hrvatsku vratio Nikolu Kalinića nakon što ovaj nije htio ući u igru u više navrata, Argentincima gori pod nogama jer neočekivan poraz od Islanda dobrano je poljuljao redove jednog od favorita ovog Svjetskog prvenstva.

Svatko tko je imalo pratio susret Argentine i Islanda može zaključiti kako je izbornik Jorge Sampaoli ljut na pojedince pa se već počelo špekulirati kako će čak trojica iz početnog sastava s Islandom na klupi dočekati dolazak Modrića i društva na teren Nižnji Novgoroda.

MESSI SELEKTOR, NJEGOVA JE UVIJEK ZADNJA

Iako se doima jako mirnim, „vatra“ zasigurno tinja u Leu Messiju, a zadnju riječ, uz izbornika Sampaolija, imat će i ovaj napadač Barcelone. Pravo je pitanje u kakvom je uopće stanju Messi nakon poraza u prvom kolu i promašenog penala nakon kojeg se u nebo vinuo vratar Islanda Halldarsson.

Ipak, čini se, kao da nitko ne smije uzeti loptu izvođenja jedanaesterca pored Messija i kao da vlada strah ostatka momčadi pred ovim velikim imenom reprezentacije. Pogledamo li samo malo u prošlost dobro se sjećamo zvijezde i najboljeg igrača na svijetu, Johana Cruyffa, ali izvođač penala bio je Johan Neeskens jer je jednostavno to bolje radio od Cruyffa. Zasigurno i u momčadi Argentine ima boljih izvođača nakon najstrože kazne, ali tu priča jednostavno staje.

ZA ARGENTINU ĆE NAM TREBATI ČUDESNI SUBAŠIĆ

Vratar Hrvatske iskazao se na visokom nivou već u prvom susretu u kojem je Nigerija pala s dva pogotka u mreži, ali morat će biti zasigurno još bolji u derbi susretu s Argentinom.

Čak sedam penala dosuđeno je u prvih 16 utakmica prvog kola Mundijala, a samo jedan je promašen i upravo je bio taj Messijev. Iako ima puno vrlina, velika mana mu je izvođenje jedanaesteraca pa bi naš čuvar vrata bez ikakvog straha bio u visokom postotku da zaustavi, dogodi li se, da sudac ponovno pokaže na bijelu točku.

NAVIJAČI PRISTIŽU, NAORUŽAJTE SE STRPLJENJEM, ŠVEĐANI „ISCIJEDILI“ SAV ALKOHOL

Atmosfera Svjetskog prvenstva itekako se osjeti u Nižnji Novgorodu i dok je tek nekolicina znatiželjnih navijača iz Rusije u Kalinjingradu pratila Vatrene na treninzima to slučaj u novom odredištu odigravanja utakmice nije.

Dolazak najviše hrvatskih navijača očekuje se danas, na dan prije same utakmice, ali trebat će se naoružati s podosta strpljenja. Upozorili su nas već kako su cijene vrtoglave, povećane zbog svih događanja u gradu, ali tek pola litre pive u centru grada stoji 30 kn.

Više od 1400 km udaljena je Hrvatska od Nižnji Novgoroda pa se očekuje i manji broj hrvatskih navijača u usporedbi na brojnost kakva je bila u prvom susretu u Kalinjingradu koji je bio udaljen manje za otprilike 400 km.

Šveđani su bili u prvom planu jučer kada su napravili veliku feštu i u cijelom centru grada ponestalo je alkohola jer kako kažu, nisu navikli na ovo pa su čak i pod strahom od dolaska Hrvata i Argentinaca.

U centru smo susreli i Carlosa Thulu, legendarnog 77-godišnjeg navijača Argentine kojega svi ondje znaju, specifičan po svom bubnju s kojim je prošao čak 12 svjetskih prvenstava, a dar je bivšeg predsjednika Argentine.

NOVO IME U SASTAVU HRVATSKE, TROJICA ARGENTINACA OD ISLANDA NA KLUPI

Izbornik Zlatko Dalić nije otkrio s kojim će sastavom napasti Argentinu, ali dalo se ipak iz njegovih riječi naslutiti kako bi u igru trebao Milan Badelj koji se vraća u vezni red s iskusnim Rakitićem.

Modrić bi tako trebao ponovno na poziciju iza napadača, a upravo je ovo bila dobitna kombinacija za pobjedu protiv Ukrajine u dodatnim kvalifikacijama za ovaj Mundijal.

U taboru Hrvatske iskusan je bivši reprezentativac Ivica Olić koji je na trenzima zamijenio Nikolu Kalinića kako bi hrvatski izbornik imao dvije momčadi koje bi uigrao za utakmice. Zasigurno bi Ivica, bez obzira s umirovljenjem u repki, istim žarom mogao zaigrati za naše Vatrene, ali nažalost, pravila to ne dopuštaju.

U redovima Argentine zasigurno će na klupi ostati trojica iz utakmice s Islandom pa će tako van pogona biti Eduardo Salvio, Lucas Biglia i Angel Di Maria dok će ih zamijeniti Gabriel Mercado, Giovani Lo Celso i Cristian Pavon.
hr Wed Jun 20 2018 11:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Japana i Senegala, furiozna Rusija s maksimalnim brojem bodova prva u skupini A

Japan i Senegal su pobjedama protiv Kolumbije i Poljske zaključili prvo kolo u skupinama Mundijala u Rusiji.

KOLUMBIJA 1-2 JAPAN (SKUPINA H)

Već u 3. minuti kola su strmoglavo nizbrdo krenulu za Kolumbiju – slovenski sudac Skomina je pokazao na bijelu točku i izravni crveni karton Carlosu Sanchezu. Naime, veznjak Kolumbije rukom je je zaustavio udarac Shinjija Kagawe s kojeg je kasnije Kagawa bio siguran, a Sanchez isključenje dobio zbog namjere.

Ipak, nisu se predali Kolumbijci, stvorili su i dvije izgledne šanse, ali u 39. minuti okrunuli su pritisak. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Juan Quintero i zabio prizemnom loptom ispod živog zida, a lopta je završila u golu koji je sigurno potvrdila i VAR-tehnologija koja je tim potezom prvi puta korištena za gol-šansu.

U narednim je minutama pritiskao i Japan, pokušali su preko Osake i Inuia, ali nažalost bez uspjeha sve do 73. minute kad su došli ponovno u vodstvo koje je bilo i kranji rezultat – nako udarca iz kuta, kojeg je izveo Honda, napadač Yuya Osako glavom loptu posprema u mrežu.

Mogla je samo pet minuta kasnije i Kolumbija do izjednačenja, ali japanski blok u posljednji trenutak reagira pred naletom Rodrigueza.

Zanimljiva je činjenica kako je Japan jedna od najstarijih ekipa ovog Mundijala s čak trojicom igrača s preko 100 utakmica u dresu reprezenetacije te čak sedmoricom s preko 80 nastupa.

POLJSKA 1-2 SENEGAL (SKUPINA H)

Iako je prvi dio protekao u podosta opreznoj igri već su na poluvremenu plus imali Senegalci – presjekli su loptu na sredini terena igrači Senegala, a Gueye je odapeo sa 18 metara da bi lopta  okrznula poljskog braniča Cioneka, mijenja smjer i završava u mreži Poljske.

Ipak, siromaštvo u gledljivosti nastavilo se i u nastavku, a ponovno je Senegal iskoristio pogrešku Poljaka u 63. minuti susreta - Krychowiak je bio neoprezan na sredini terena pa je lopta došla do napadača Torina Nianga, ovaj se sjurio prema golu, vratar Szczesny oklijevao je u preuzimanju lopte, izašao van šesnaesterca, a napadač Senegala ga lako zaobišao i zabio za podebljanje vodstva 2-0.

Pokušavala je Poljska doći do pogotka tokom drugog dijela, imali su i dvije odlične prigode, ali bez prave završnice imali su ih Lewandowski iz slobodnog udarca i napadača Milik koji nakon jednog ubačaja puca s pet metara pored gola.

Ipak su Poljaci došli do počasnog gola samo četiri minute prije kraja - Zielinski je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac, a veznjak Krychowiak, glavom pogađa za 1:2.

U skupini H prvo mjesto tako dijele Japan i Senegal s tri boda iz prvog kola dok su bez „ispaljenog metka“ Kolumbija i Poljska nakon poraza.

RUSIJA EGIPAT (SKUPINA A)

Prvu utakmicu 2. kola odigrali su u skupini A domaćin Rusija i Egipat.

Teška i tvrda utakmica igrala se u prvom dijelu, nekoliko prilika bilo je s jedne i s druge strane, ali bez prave završnice koja bi značila promjenu rezultata.

U 16. minuti pokušali su Egipćani preko Trezigueta, ali bez uspjeha. Samo četiri minute kasnije udarac Cherysheva s nekih 20 metara sijevnuo je iznad vratnice.

Iako je već u prvih 20 minuta bilo sedam udaraca od strane obje momčadi prema golu tek je jedna pogodila okvir.

Samo dvije minute nastavka i proključale su tribine St. Peterburgu – Zobnin je odapeo po vratima Egipta, a kapetan Egipta Fathi nesretno loptu preusmjerio i poslao u desni donji kut vratara El Shenawya.

Živjeli su na velikoj opsadi igrači Rusije u 56. minuti – prvo je Salah promašio, a domaći vratar odbio u korner nakon kojeg je lopta prešla po petercu, a nitko je nije zahvatio.

Ipak, nakon što nisu iskoristili odmah je došla i kazna – u 59. Fernandes je dodao povratni pas za Čeriševa koji zabija svoj ukupno treći, a drugi gol za Rusiju u ovom susretu.

Samo dvije minute kasnije još su podebljali Rusi i to preko Dzjube koji je „izmigoljio“ svojim čuvarima i „hladnokrvno“ poentirao pored nemoćnog El Shenawya.

U 73. minuti došli su do pogotka i Egipćani – argentinski sudac Enrique Caceres pokazao je na bijelu točku nakon pregleda VAR-snimke prekršaja na Salahu koji je bio kasnije i siguran sa točke jedanaesterca.

Rusija je s pobjedom zaposjela na prvo mjesto skupine A s maksimalnih šest bodova i gol razlikom od nevjerojatnih 8-1 dok je Egipat bez boda u dvije utakmice te na posljednjem mjestu tablice. Rusija je ovom pobjedom osigurala prolaz u nastavak natjecanja.

U srijedu, 20. lipnja od 14 sati na stadionu u Moskvi u skupini B sastaju se Portugal i Maroko, druga utakmica skupine A između Urugvaja i Saudijske Arabije kreće od 17 sati dok nogometni dan zatvara u skupini B Iran i Španjolska na stadionu Kazanj u 20 sati.

hr Tue Jun 19 2018 21:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.