Hajduk s rezervama u Osijeku doživio drugi prvenstveni poraz

Hajdukova rezervna ekipa poražena je golovima Barabana i Glavaš
Hajduk je poražen u Osijeku rezultatom 2:0. Prvi pogodak zabio je Baraban u 27. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Glavaš u 74. minuti.

Kao što smo i najavljivali, Igor Tudor je u Gradski vrt izašao s rezervnim sastavom, a od prvotimaca su zaigrali tek Lovre Kalinić i Sandro Gotal. Ostatak momčadi sastavljen je od igrača koji nisu imali veću minutažu ove sezone, a nekima poput Zvonimira Milića i Josipa Vukovića ovo je bio debi za prvu momčad.

Nije to bila posebno gledljiva utakmica u gradskom vrtu, no Osijek je od samog početka stvarao konkretnije šanse pred Hajdukovim vratima. Do vodstva su domaći došli nakon što je Vuković u 27. minuti izgubio loptu na centru, a okomito proigravanje Mešanovića došlo je do usamljenog Barabana koji je s 10 metara matirao nemoćnog Kalinića.
Hajduk se bazirao na dalekometne pokušaje i ubačaje s Jozinovića s lijeve strane. Milevski se u par navrata nije našao na pravom mjestu, tako da "bijeli" gotovo i nisu imali pravu priliku u drugom dijelu.

U nastavku je Osijek mogao povećati vodstvo u 60. minuti, ali Kalinić je sjajno reagirao na udarac Mešanovića s pet metara.

Ipak, vratar Hajduka nije mogao ništa napraviti u 74. minuti kada je Matas odlično centrirao s desne strane, a Glavaš iz velike blizine glavom pogađa u lijevi kut Hajdukovih vrata za 2:0.

Jedinu priliku za "bijele" imao je Vlašić u 50. minuti kada mu je Milevski smirio loptu, a njegov udarac s 15 metara je netko od igrača Osijeka skrenuo u korner.

Još vrijedi istaknuti slobodnjak Gotala u posljednjim minutama susreta koji je vrlo dobro obranio vratar Osijeka Mikulić

Igor Tudor je očito odlučio žrtvovati ovu utakmicu podredivši sve četvrtku i uzvratnom dvoboju protiv Dnjipra. Hajduk će dočekati Ukrajince pred punim Poljudom i očito je sve na Poljudu podređeno tom susretu u kojem Hajduk ima priliku izboriti skupine Europske lige.

SASTAVI

OSIJEK: Mikulić, Matas, Jonjić, Novaković, B. Barišić, Kurtović, Mišić, Ugarković (od 56. Šorša), Mešanović (od 69. Glavaš), J. Barišić, Baraban (od 86. Vitaić)
Klupa: Žitnjak, Pavić, Bralić, Špehar

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Nižić, Z. Milić, Jozinović, Vuković, Vlašić (od 77. Hairlahović), Mezga (od 77. Maloku), Bencun, Gotal, Milevski (od 62. Bašić)
Klupa: Stipica, Bosančić, Vasilj, Tima

Tijek utakmice:

0- Lijep pozdrav čitateljima Dalmacija Newsa. Od 19 sati pratit ćemo dvoboj Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu.
1- Utakmica je počela
3- Pokuša je Borna Barišić iz slobodnjaka s više od 20 metara, ali lopta je otišla preko gola
5- Izborio je na suprotnoj strani Bencun prekršaj na 25 metara, pucao je Gotal ali lopta se odbila od živog zida
12- Jozinović je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio je u peterac, ali nije bilo nikoga od Hajdukovih igrača na tom mjestu
14- Milevski je izgubio živce nakon jednog duela s Matasom uz aut liniju. Odgurnuo je igrača Osijeka, pa su brzo dotrčali ostali,  bilo je malo naguravanja s jedne i druge strane, ali situacija se brzo primirila
17 - Bencun je odlično prošao kroz sredinu, Kurtović ga je morao rušiti, zbog čega je dobio prvi žuti karton na utakmici
20- Najbolju šansu do sada imao je Mešanović. Borna Barišić je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, lopta se odbila na nekih 6-7 metara do usamljenog Mešanovića koji puca jako traljavo pa je Kalinić bez problema uhvatio loptu
25- Mešanović je sruštio Jozinovića u blizini korner zastavice. Slobodnjak je izveo Vlašić u pet metara, zaplivao je vratar Mikulić, a Milić iz teške pozicije nije uspio na pravi način zahvatiti loptu.
27- GOL. Izgubio je Vuković loptu u sredini, okomito dodavanje došlo je do Barabana koji je u situaciji jedan na jedan uspio matirati nemoćnog Kalinića za 1:0 vodstvo domaćih
29- Vuković je srušio Mišića i dobio prvi žuti karton u redovima Hajduka
32- Mišić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Bencunom
38- Pucao je Mezga preko gola
39- Odlično je asistirao Mišić za Barabana, ali ovaj je zapeo u šesnaestercu pa je ova prilika otišla u nepovrat.
44- Stisnuo je Hajduk u posljednjih pet minuta Osječane, ali teško je probiti njihov blok od devet ili deset igrača
45+1- Gotovo je prvo poluvrijeme
46- Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
50- Bencun je uputio loptu prema naprijed, Milevski je smirio na 15 metara, a Vlašić puca, ali lopta je dotakla nekoga i otišla pored gola. Bilo je to jako blizu
56- Prva promjena na utakmici. Ulazi Šorša umjesto Ugarkovića kod Osječana
57- Požutio je i Mešanović, srušio je Jozinovića
60- Fantastična obrana Kalinića. Visio je sada Hajduk. Najprije se Šorša sjurio prema vratima "bijelih", ali dobro ga je blokirao Jozinović. U nastavku akcija lopta dolazi na pet metara do Mešanovića, ali njegov udarac sjajno brani Kalinić
62- Prva promjena kod Hajduka. Izašao je Milevski, u igri je Bašić
66- Opet prijete domaći. Barišić se sjurio po lijevoj strani, gađao je Mešanovića koji je bio usamljen na 11 metara, ali Jozinović u posljednji trenutak klizećim startom čisti ispred njega
69- Druga zamjena kod domaćih. Glavaš je ušao umjesto Mešanovića
73- GOL Matas je ubacio s desne strane, Glavaš je najviši u skoku i iz velike blizine glavom pogađa pored Kalinića koji ni ovaj put nije mogao ništa učiniti
76- Žestok sudar Vlašića i Jonjića na 25 metara. Obojica su ostala ležati na travnjaku. Jonjić se pridigao, dok Vlašić ipak neće moći nastaviti. Jonjić je dobio žuti karton. Dobio je Vlašić jak udarac u glavu
77- Da, biti će to dvostruka zamjena. Umjesto Vlašića ulazi Hairlahović, dok će Maloku ući umjesto Mezge
85- Ubacio je dobro Maloku u kazneni prostor Osijeka, ali izbili su domaći igrači
86- Posljednja promjena kod domaćih. Izašao je strijelac Baraban, u igri je Vitaić
87- Požutio je Mikanović
89- Sjajno je pucao Gotal iz slobdonjaka, ali Mikulić je odlično obranio i izbio loptu u korner
90- Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade
90+3- Gotova je utakmica. Hajduk je doživio drugi prvenstveni poraz ove sezone
hr Sun Aug 24 2014 18:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli započeli s pripremama za novu sezonu

Prva utakmica na rasporedu je 15. kolovoza
Svega sedam dana po završetku proteklog prvenstva okupili su se danas nogometaši Hajduka danas na Poljudu i krenuli s pripremama za novu sezonu. U odnosu na proteklu polusezonu s Bijelima će biti Adam Gyurcso i Tonio Teklić.

Trener Igor Tudor je prvog dana priprema krenuo sa sljedećim igračima: Marin Ljubić, Kristian Dimitrov, Darko Nejašmić, Leon Kreković, Stefan Simić, Marin Jakoliš, Mijo Caktaš, Samuel Eduok, Dimitrios Diamantakos, Stipe Radić, Nihad Mujakić, Mario Čuić, Jakov Blagaić, Jairo de Macedo Silva, Adam Gyurcso, Ivan Brnić, Stanko Jurić, Ivan Dolček, Ardian Ismajli, David Čolina, Mario Vušković, Josip Posavec, Lumbardh Dellova, Jurica Pršir, Tonio Teklić i Karlo Sentić. Bassel Jradi i Francesco Tahiraj će se momčadi priključiti u nedjelju.

Možda bude još odlazaka, a u rubrici mogući dolasci pojavio se Darko Todorović. 23-godišnji desni bočni ima ugovor s Red Bull Salzburgom, a ovu sezonu proveo je na posudbi u njemačkom drugoligašu Kielu.

hr Sun Aug 02 2020 11:39:52 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hamza Barry više nije igrač Hajduka

Gambijski veznjak u Hajduk je stigao krajem kolovoza 2016. godine, a upisao je ukupno 133 službena nastupa

Hamza Barry više nije igrač Hajduka nakon što mu je 31. srpnja i službeno istekao ugovor s Bijelima.

Gambijski veznjak u Hajduk je stigao krajem kolovoza 2016. godine, a za Hajduk je upisao ukupno 133 službena nastupa te je pri tom postigao 10 golova uz 11 asistencija.

U bijelom dresu sudjelovao je u 70 pobjeda, 30 remija i 33 poraza. Debitirao je 2016. godine protiv Intera iz Zaprešića, a posljednji nastup upisao je krajem lipnja ove godine u pobjedi Hajduka protiv Slaven Belupa na Poljudu.

hr Sat Aug 01 2020 10:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Službeno: Josip Juranović više nije igrač Hajduka!

Odlazi u poljsku Legiu
Josip Juranović od danas i službeno više nije igrač Hajduka. Sada već bivši desni branič Bijelih, nakon pet i pol godina provedenih u Hajdukovom dresu, karijeru nastavlja u vodećoj momčadi poljske lige, Legiji iz Varšave. U Hajduk je Juranović stigao u siječnju 2015. godine iz zagrebačke Dubrave.

Za Bijele je debitirao kod trenera Gorana Vučevića u susretu s Rijekom (travanj, 2015. godine). Ukupno je u bijelom dresu upisao 165 službenih nastupa u kojima je postigao tri pogotka i upisao 15 asistencija.

U početnom sastavu našao se 148 puta, a od toga je u 37 dvoboja ponio kapetansku traku. Ostvario je ukupno 83 pobjede, 35 remija i 47 poraza.

Posljednji nastup za Hajduk upisao je u posljednjeg kolu proteklog prvenstva u kojem su Bijeli svladali zaprešićki Inter rezultatom 4:1.

hr Fri Jul 31 2020 10:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli već u subotu kreću s pripremama za novu sezonu!

Svih 14 dana treninga odradit će se na Poljudu.
Nogometaši Hajduka će pod vodstvom trenera Igora Tudora u subotu 1. kolovoza započeti pripreme za novu natjecateljsku sezonu HT Prve lige, svega sedam dana nakon završetka proteklog prvenstva. Okolnosti uzrokovane pandemijom koronavirusa utjecale su na vrlo kratku stanku između dvije sezone za hajdukovce, ali i sve ostale klubove koji nastupaju u domaćem natjecanju.

Bijeli će svih 14 dana treninga uoči početka nove sezone odraditi na Poljudu, sve do prve utakmice koja je na rasporedu 15. kolovoza. Podsjetimo, Tudorova momčad u prvom kolu prvenstva na svom stadionu dočekuje pobjednika kvalifikacija za popunu HT Prve lige u kojima će snage odmjeriti Istra 1961 i Orijent 1919.

hr Thu Jul 30 2020 14:07:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.