Hajduk s rezervama u Osijeku doživio drugi prvenstveni poraz

Hajdukova rezervna ekipa poražena je golovima Barabana i Glavaš
Hajduk je poražen u Osijeku rezultatom 2:0. Prvi pogodak zabio je Baraban u 27. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Glavaš u 74. minuti.

Kao što smo i najavljivali, Igor Tudor je u Gradski vrt izašao s rezervnim sastavom, a od prvotimaca su zaigrali tek Lovre Kalinić i Sandro Gotal. Ostatak momčadi sastavljen je od igrača koji nisu imali veću minutažu ove sezone, a nekima poput Zvonimira Milića i Josipa Vukovića ovo je bio debi za prvu momčad.

Nije to bila posebno gledljiva utakmica u gradskom vrtu, no Osijek je od samog početka stvarao konkretnije šanse pred Hajdukovim vratima. Do vodstva su domaći došli nakon što je Vuković u 27. minuti izgubio loptu na centru, a okomito proigravanje Mešanovića došlo je do usamljenog Barabana koji je s 10 metara matirao nemoćnog Kalinića.
Hajduk se bazirao na dalekometne pokušaje i ubačaje s Jozinovića s lijeve strane. Milevski se u par navrata nije našao na pravom mjestu, tako da "bijeli" gotovo i nisu imali pravu priliku u drugom dijelu.

U nastavku je Osijek mogao povećati vodstvo u 60. minuti, ali Kalinić je sjajno reagirao na udarac Mešanovića s pet metara.

Ipak, vratar Hajduka nije mogao ništa napraviti u 74. minuti kada je Matas odlično centrirao s desne strane, a Glavaš iz velike blizine glavom pogađa u lijevi kut Hajdukovih vrata za 2:0.

Jedinu priliku za "bijele" imao je Vlašić u 50. minuti kada mu je Milevski smirio loptu, a njegov udarac s 15 metara je netko od igrača Osijeka skrenuo u korner.

Još vrijedi istaknuti slobodnjak Gotala u posljednjim minutama susreta koji je vrlo dobro obranio vratar Osijeka Mikulić

Igor Tudor je očito odlučio žrtvovati ovu utakmicu podredivši sve četvrtku i uzvratnom dvoboju protiv Dnjipra. Hajduk će dočekati Ukrajince pred punim Poljudom i očito je sve na Poljudu podređeno tom susretu u kojem Hajduk ima priliku izboriti skupine Europske lige.

SASTAVI

OSIJEK: Mikulić, Matas, Jonjić, Novaković, B. Barišić, Kurtović, Mišić, Ugarković (od 56. Šorša), Mešanović (od 69. Glavaš), J. Barišić, Baraban (od 86. Vitaić)
Klupa: Žitnjak, Pavić, Bralić, Špehar

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Nižić, Z. Milić, Jozinović, Vuković, Vlašić (od 77. Hairlahović), Mezga (od 77. Maloku), Bencun, Gotal, Milevski (od 62. Bašić)
Klupa: Stipica, Bosančić, Vasilj, Tima

Tijek utakmice:

0- Lijep pozdrav čitateljima Dalmacija Newsa. Od 19 sati pratit ćemo dvoboj Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu.
1- Utakmica je počela
3- Pokuša je Borna Barišić iz slobodnjaka s više od 20 metara, ali lopta je otišla preko gola
5- Izborio je na suprotnoj strani Bencun prekršaj na 25 metara, pucao je Gotal ali lopta se odbila od živog zida
12- Jozinović je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio je u peterac, ali nije bilo nikoga od Hajdukovih igrača na tom mjestu
14- Milevski je izgubio živce nakon jednog duela s Matasom uz aut liniju. Odgurnuo je igrača Osijeka, pa su brzo dotrčali ostali,  bilo je malo naguravanja s jedne i druge strane, ali situacija se brzo primirila
17 - Bencun je odlično prošao kroz sredinu, Kurtović ga je morao rušiti, zbog čega je dobio prvi žuti karton na utakmici
20- Najbolju šansu do sada imao je Mešanović. Borna Barišić je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, lopta se odbila na nekih 6-7 metara do usamljenog Mešanovića koji puca jako traljavo pa je Kalinić bez problema uhvatio loptu
25- Mešanović je sruštio Jozinovića u blizini korner zastavice. Slobodnjak je izveo Vlašić u pet metara, zaplivao je vratar Mikulić, a Milić iz teške pozicije nije uspio na pravi način zahvatiti loptu.
27- GOL. Izgubio je Vuković loptu u sredini, okomito dodavanje došlo je do Barabana koji je u situaciji jedan na jedan uspio matirati nemoćnog Kalinića za 1:0 vodstvo domaćih
29- Vuković je srušio Mišića i dobio prvi žuti karton u redovima Hajduka
32- Mišić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Bencunom
38- Pucao je Mezga preko gola
39- Odlično je asistirao Mišić za Barabana, ali ovaj je zapeo u šesnaestercu pa je ova prilika otišla u nepovrat.
44- Stisnuo je Hajduk u posljednjih pet minuta Osječane, ali teško je probiti njihov blok od devet ili deset igrača
45+1- Gotovo je prvo poluvrijeme
46- Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
50- Bencun je uputio loptu prema naprijed, Milevski je smirio na 15 metara, a Vlašić puca, ali lopta je dotakla nekoga i otišla pored gola. Bilo je to jako blizu
56- Prva promjena na utakmici. Ulazi Šorša umjesto Ugarkovića kod Osječana
57- Požutio je i Mešanović, srušio je Jozinovića
60- Fantastična obrana Kalinića. Visio je sada Hajduk. Najprije se Šorša sjurio prema vratima "bijelih", ali dobro ga je blokirao Jozinović. U nastavku akcija lopta dolazi na pet metara do Mešanovića, ali njegov udarac sjajno brani Kalinić
62- Prva promjena kod Hajduka. Izašao je Milevski, u igri je Bašić
66- Opet prijete domaći. Barišić se sjurio po lijevoj strani, gađao je Mešanovića koji je bio usamljen na 11 metara, ali Jozinović u posljednji trenutak klizećim startom čisti ispred njega
69- Druga zamjena kod domaćih. Glavaš je ušao umjesto Mešanovića
73- GOL Matas je ubacio s desne strane, Glavaš je najviši u skoku i iz velike blizine glavom pogađa pored Kalinića koji ni ovaj put nije mogao ništa učiniti
76- Žestok sudar Vlašića i Jonjića na 25 metara. Obojica su ostala ležati na travnjaku. Jonjić se pridigao, dok Vlašić ipak neće moći nastaviti. Jonjić je dobio žuti karton. Dobio je Vlašić jak udarac u glavu
77- Da, biti će to dvostruka zamjena. Umjesto Vlašića ulazi Hairlahović, dok će Maloku ući umjesto Mezge
85- Ubacio je dobro Maloku u kazneni prostor Osijeka, ali izbili su domaći igrači
86- Posljednja promjena kod domaćih. Izašao je strijelac Baraban, u igri je Vitaić
87- Požutio je Mikanović
89- Sjajno je pucao Gotal iz slobdonjaka, ali Mikulić je odlično obranio i izbio loptu u korner
90- Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade
90+3- Gotova je utakmica. Hajduk je doživio drugi prvenstveni poraz ove sezone
hr Sun Aug 24 2014 18:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Desetorica Bijelih u reprezentativnim akcijama

Josip Posavec i Domagoj Bradarić konkuriraju za nastup u prijateljskoj utakmici U-21 reprezentacije Hrvatske protiv Italije...

Deset igrača Hajduka sudjeluje u reprezentativnim akcijama tijekom reprezentativne stanke.

Hajdukov stoper Ardian Ismajli pozvan je u A reprezentaciju Albanije koja igra dvije kvalifikacijske utakmice za EURO 2020., najprije u Albaniji protiv Turske 22. ožujka, a zatim u gostima kod Andore 25. ožujka.

Josip Posavec i Domagoj Bradarić konkuriraju za nastup u prijateljskoj utakmici U-21 reprezentacije Hrvatske protiv Italije koji je na rasporedu 25. ožujka u Frosinoneu.

Emir Sahiti dobio je poziv za U-21 reprezentaciju Albanije za dvije kvalifikacijske utakmice. Prva se igra u Albaniji protiv Turske 23. ožujka, u drugoj tri dana kasnije gostuju kod Andore.

Ante Palaversa, Michele Šego, Mario Vušković, Jakov Blagaić, Leon Kreković i Jurica Pršir konkuriraju za nastup U-19 reprezentacije Hrvatske u kvalifikacijskim utakmicama za Europsko prvenstvo protiv Njemačke, Mađarske i Norveške koji su na rasporedu 20. ožujka (Sinj), 23. ožujka (Dugopolje), 26. ožujka (Sinj).

hr Tue Mar 19 2019 14:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Proslava 100. rođendana Akademije HNK Hajduk "Luka Kaliterna"

HNK Hajduk obilježava 100. rođendan svoje Akademije koja od danas nosi i ime legendarnog barba Luke Kaliterne
U povodu proslave 100. rođendana Akademije HNK Hajduk "Luka Kaliterna" u predvorju Poljuda svečano je otkrivena bista legendarnog barba Luke Kaliterne koji je 1919. godine udario temelje rada s Hajdukovim mlađim uzrastima.
Bistu je osmislio i izradio umjetnik Davor Kamenjarin, a otkrili su je pranećakinja barba Luke Kaliterne, Katja Marasović, predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbić, bivši nogometaš Bijelih Bogdan Kragić i član Nadzornog odbora Sergije Popović.

Tijekom središnjeg dijela obilježavanja 100 godina Akademije Hajduk "Luka Kaliterna" predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbić dodijelio je četiri priznanja četvorici bivših zaslužnih djelatnika koji su veliki dio svog života proveli u Hajdukovoj školi.

Vojmir Kačić
 dobio je zahvalnicu za stručno-skautski dio, Ante Ivković za tajničko-administrativni dio, Bogdan Kragić kao najstariji živući igrač s osvojenim prvenstvom, a doktor Milivoj Belamarić za zdravstvenu djelatnost. Voditelj Hajdukove Akademije Krešimir Gojun posebno je dodijelio priznanje i klupskom kroničaru Jurici Gizdiću.
hr Mon Mar 18 2019 16:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk uvjerljiv protiv Rudeša

Bijeli s 3:0 slavili protiv posljednje momčadi lige
Krenuo je Hajduk silovito. Jradi je u 9. minuti tukao s 10 metara iskosa, lopta je prošla paralelno s gol linijom. U nastavku napada zaprijetio je Tudor udarcem s nekih 18 metara, prošlo je to pored vrata. Tahiraj je u 15. minuto lijepo proigrao Caktaša koji je bio u obećavajućoj poziciji, međutim vratar Banić na vrijeme je izašao i blokirao njegov udarac. Malo nakon toga sjajna kombinacija Bijelih koju je udarcem iskosa okončao Caktaš, bio je vrlo blizu pogotka, ali pogodio je vanjski dio mreže. U 28. minuti fantastična dijagonala Palaverse za Tahiraja, Hajdukov krilni napadač na trenutak je prihvatio loptu i činilo se kako će sam izbiti pred vrata gostiju, ali na koncu mu je lopta pobjegla i nije uspio uputiti pravi udarac. Nakon toga, Caktaš je uposlio Bradarića koji je s 15 metara uputio udarac iz okreta, prošlo je malo pored vrata. U 32. minuti Bijeli su poveli. Nejašmić je poslao dugu loptu, netko od igrača Rudeša nije uspio glavom otkloniti opasnost, došlo je do Tahiraja koji je provukao pored vratara Banića, a na drugoj stativi Caktaš je ugurao loptu na mrežu.

Dragan Juranović je u 61. minuti uputio opasan udarac sa 17 metara, Posavec se ispružio i odbio loptu u korner. Oslobodio se Delić u 71. minuti u šesnaestercu gostiju, okrenuo se i pucao s 14 metara, ali prošlo je to pokraj vrata. U 75. minuti odličan prodor Jaira po lijevom krilu, pokušao je Brazilac pogoditi Delića koji je natrčavao na drugoj strani, međutim vratar Banić uspio je presjeći dodavanje. Pucao je zatim Caktaš iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, prošlo je malo pored desne vratnice. U 80. minuti povećao je Hajduk vodstvo. Jradi je s desne strane poslao dodavanje u srce šesnaesterca, Jario je primio loptu, namjestio se na udarac i neobranjivo pogodio u lijevu stranu vrata. Svatok je u dvije minute zaradio dva žuta kartona, sudac Matoc mu je u 90. minuti pokazao isključujući crveni karton. Nije to omelo Bijele jer su u sudačkoj nadoknadi postigli treći pogodak. Bio je to brzi protuudar Bijelih nakon što su se gosti malo više otvorili. Jario je primo loptu, prevario čuvara, a zatim idealno uposlio Caktaša koji je s 13 metara probušio vratara Banića.

HAJDUK – RUDEŠ 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Caktaš (32'), 2:0 Jairo (80'), 3:0 Caktaš (90'+1).

Split – Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 11 239.  Sudac: Marko Matoc (Zaprešić).

Hajduk: Posavec – Tudor (od 86' Kalik), Svatok, Lopez, Bradarić – Jradi, Nejašmić, Palaversa (od 59' Jurić) – Caktaš – Tahiraj (od 69' Delić), Jairo.

Rudeš: Banić – Filipović, Obanor, Vuco, Rožman – D. Halilović (od 87' Jukić), Pasariček (od 61' Barić) – Barić, D. Juranović, Kovačević (od 69' Božić) – Štrkalj.

hr Sat Mar 16 2019 19:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas na Poljudu protiv Rudeša

Utakmica je to 25. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17.30 sati igraju protiv Rudeša na Poljudu u sklopu 25. kola HT Prve lige. Nakon dvije uzastopne pobjede na gostovanjima Bijeli idu po nastavak niza na Poljudu protiv posljednje plasirane momčadi lige.

- Apsolutno ne razmišljam na način da su unaprijed uknjiženi bodovi jer Rudeš je puno konkurentnija momčad nego što je bio na jesen. Trener Ivković je nešto donio sa svojim igračima, najlakše je unaprijed uknjižiti bodove, ali ona može otići na ovaj ili onaj način. Dakle, očekujem zahtjevan susret - istaknuo je trener Bijelih na konferenciji za medije uoči današnje utakmice.

Trener Rudeša Tomislav Ivković ima niz od četiri susreta bez poraza protiv Hajduka, ali sveukupno ima negativan skor protiv Bijelih.

Zbog kazne na sjevernoj tribini neće biti publike, ali Torcida je najavila dolazak na zapadnu tribinu.
Siniša Oreščanin danas ne može računati na kapetana Josipa Juranovića i stopera Ardijana Ismajlija koji su kartonirani te na ozlijeđene Hamzu Barryija, Stipu Vučura, Tomislava Duku i Tonija Teklića. Očekuje se da će od prve minute na teren Posavec, Tudor, Svatok, Mikulić (Lopez), Bradarić, Palaversa, Nejašmić, Jradi, Caktaš, Jairo i Gyurcso.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, pomoćnici su mu Vedran ĐurakNikola Kečkiš i Tomislav Bionda.
hr Sat Mar 16 2019 09:47:41 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.