Hajduk s rezervama u Osijeku doživio drugi prvenstveni poraz

Hajdukova rezervna ekipa poražena je golovima Barabana i Glavaš
Hajduk je poražen u Osijeku rezultatom 2:0. Prvi pogodak zabio je Baraban u 27. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Glavaš u 74. minuti.

Kao što smo i najavljivali, Igor Tudor je u Gradski vrt izašao s rezervnim sastavom, a od prvotimaca su zaigrali tek Lovre Kalinić i Sandro Gotal. Ostatak momčadi sastavljen je od igrača koji nisu imali veću minutažu ove sezone, a nekima poput Zvonimira Milića i Josipa Vukovića ovo je bio debi za prvu momčad.

Nije to bila posebno gledljiva utakmica u gradskom vrtu, no Osijek je od samog početka stvarao konkretnije šanse pred Hajdukovim vratima. Do vodstva su domaći došli nakon što je Vuković u 27. minuti izgubio loptu na centru, a okomito proigravanje Mešanovića došlo je do usamljenog Barabana koji je s 10 metara matirao nemoćnog Kalinića.
Hajduk se bazirao na dalekometne pokušaje i ubačaje s Jozinovića s lijeve strane. Milevski se u par navrata nije našao na pravom mjestu, tako da "bijeli" gotovo i nisu imali pravu priliku u drugom dijelu.

U nastavku je Osijek mogao povećati vodstvo u 60. minuti, ali Kalinić je sjajno reagirao na udarac Mešanovića s pet metara.

Ipak, vratar Hajduka nije mogao ništa napraviti u 74. minuti kada je Matas odlično centrirao s desne strane, a Glavaš iz velike blizine glavom pogađa u lijevi kut Hajdukovih vrata za 2:0.

Jedinu priliku za "bijele" imao je Vlašić u 50. minuti kada mu je Milevski smirio loptu, a njegov udarac s 15 metara je netko od igrača Osijeka skrenuo u korner.

Još vrijedi istaknuti slobodnjak Gotala u posljednjim minutama susreta koji je vrlo dobro obranio vratar Osijeka Mikulić

Igor Tudor je očito odlučio žrtvovati ovu utakmicu podredivši sve četvrtku i uzvratnom dvoboju protiv Dnjipra. Hajduk će dočekati Ukrajince pred punim Poljudom i očito je sve na Poljudu podređeno tom susretu u kojem Hajduk ima priliku izboriti skupine Europske lige.

SASTAVI

OSIJEK: Mikulić, Matas, Jonjić, Novaković, B. Barišić, Kurtović, Mišić, Ugarković (od 56. Šorša), Mešanović (od 69. Glavaš), J. Barišić, Baraban (od 86. Vitaić)
Klupa: Žitnjak, Pavić, Bralić, Špehar

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Nižić, Z. Milić, Jozinović, Vuković, Vlašić (od 77. Hairlahović), Mezga (od 77. Maloku), Bencun, Gotal, Milevski (od 62. Bašić)
Klupa: Stipica, Bosančić, Vasilj, Tima

Tijek utakmice:

0- Lijep pozdrav čitateljima Dalmacija Newsa. Od 19 sati pratit ćemo dvoboj Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu.
1- Utakmica je počela
3- Pokuša je Borna Barišić iz slobodnjaka s više od 20 metara, ali lopta je otišla preko gola
5- Izborio je na suprotnoj strani Bencun prekršaj na 25 metara, pucao je Gotal ali lopta se odbila od živog zida
12- Jozinović je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio je u peterac, ali nije bilo nikoga od Hajdukovih igrača na tom mjestu
14- Milevski je izgubio živce nakon jednog duela s Matasom uz aut liniju. Odgurnuo je igrača Osijeka, pa su brzo dotrčali ostali,  bilo je malo naguravanja s jedne i druge strane, ali situacija se brzo primirila
17 - Bencun je odlično prošao kroz sredinu, Kurtović ga je morao rušiti, zbog čega je dobio prvi žuti karton na utakmici
20- Najbolju šansu do sada imao je Mešanović. Borna Barišić je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, lopta se odbila na nekih 6-7 metara do usamljenog Mešanovića koji puca jako traljavo pa je Kalinić bez problema uhvatio loptu
25- Mešanović je sruštio Jozinovića u blizini korner zastavice. Slobodnjak je izveo Vlašić u pet metara, zaplivao je vratar Mikulić, a Milić iz teške pozicije nije uspio na pravi način zahvatiti loptu.
27- GOL. Izgubio je Vuković loptu u sredini, okomito dodavanje došlo je do Barabana koji je u situaciji jedan na jedan uspio matirati nemoćnog Kalinića za 1:0 vodstvo domaćih
29- Vuković je srušio Mišića i dobio prvi žuti karton u redovima Hajduka
32- Mišić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Bencunom
38- Pucao je Mezga preko gola
39- Odlično je asistirao Mišić za Barabana, ali ovaj je zapeo u šesnaestercu pa je ova prilika otišla u nepovrat.
44- Stisnuo je Hajduk u posljednjih pet minuta Osječane, ali teško je probiti njihov blok od devet ili deset igrača
45+1- Gotovo je prvo poluvrijeme
46- Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
50- Bencun je uputio loptu prema naprijed, Milevski je smirio na 15 metara, a Vlašić puca, ali lopta je dotakla nekoga i otišla pored gola. Bilo je to jako blizu
56- Prva promjena na utakmici. Ulazi Šorša umjesto Ugarkovića kod Osječana
57- Požutio je i Mešanović, srušio je Jozinovića
60- Fantastična obrana Kalinića. Visio je sada Hajduk. Najprije se Šorša sjurio prema vratima "bijelih", ali dobro ga je blokirao Jozinović. U nastavku akcija lopta dolazi na pet metara do Mešanovića, ali njegov udarac sjajno brani Kalinić
62- Prva promjena kod Hajduka. Izašao je Milevski, u igri je Bašić
66- Opet prijete domaći. Barišić se sjurio po lijevoj strani, gađao je Mešanovića koji je bio usamljen na 11 metara, ali Jozinović u posljednji trenutak klizećim startom čisti ispred njega
69- Druga zamjena kod domaćih. Glavaš je ušao umjesto Mešanovića
73- GOL Matas je ubacio s desne strane, Glavaš je najviši u skoku i iz velike blizine glavom pogađa pored Kalinića koji ni ovaj put nije mogao ništa učiniti
76- Žestok sudar Vlašića i Jonjića na 25 metara. Obojica su ostala ležati na travnjaku. Jonjić se pridigao, dok Vlašić ipak neće moći nastaviti. Jonjić je dobio žuti karton. Dobio je Vlašić jak udarac u glavu
77- Da, biti će to dvostruka zamjena. Umjesto Vlašića ulazi Hairlahović, dok će Maloku ući umjesto Mezge
85- Ubacio je dobro Maloku u kazneni prostor Osijeka, ali izbili su domaći igrači
86- Posljednja promjena kod domaćih. Izašao je strijelac Baraban, u igri je Vitaić
87- Požutio je Mikanović
89- Sjajno je pucao Gotal iz slobdonjaka, ali Mikulić je odlično obranio i izbio loptu u korner
90- Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade
90+3- Gotova je utakmica. Hajduk je doživio drugi prvenstveni poraz ove sezone
hr Sun Aug 24 2014 18:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Na Poljud stiže napadač vrijedan 30 milijuna eura?

Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka
Talijanski su mediji u subotu ponudili pravu senzaciju vezanu uz Hajduk! Tuttomercato navodi kako bi već sljedećeg tjedna na Poljud trebao stići Pietro Pellegri (18), napadač za kojeg je Monaco prošle zime Genoi platio čak 30 milijuna eura. - prenosi tportal

No, mlađahni Pietro Pellegri nije se uspio nametnuti u momčadi Monaca, a posebno se neće naigrati sada kad se 'kneževi' doslovno bore za goli prvoligaški život.

Osamnaestogodišnji se napadač mučio i s ozljedama te ga je novi trener 'kneževa' Thierry Henry prebacio u drugu momčad Monaca. No, njemu se to nikako nije svidjelo pa je zatražio da ga klub pošalje na posudbu.

Pellegri je najmlađi strijelac u povijesti Serie A koji pokušava oživjeti svoju kratku profesionalnu karijeru, a da bi stigao na Poljud trebalo bi se poklopiti nekoliko transfera. Priča je pomalo zamršena jer za njegov bi dolazak u Monaco prvo trebao stići naš Nikola Kalinić. Prema tim kombinacijama bi Alvaro Morata napustio Chelsea zbog dolaska Gonzala Higuaina i otišao u Atletico Madrid. Tu onda više u momčadi 'rojiblancosa' ne bi bilo mjesta za Kalinića za kojeg se već ranije zainteresirao Monaco. Posebice ako kneževinu odluči napustiti i Radamel 'El Tigre' Falcao.

A u cijeloj toj priči Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka, kako bi 'živnuo' i ponovno počeo zabijati.

Realno, Hajduku je klasični napadač neophodan, momčad Siniše Oreščanina imala je velikih problema s efikasnošću tijekom prvog dijela sezone.

Radi o igraču čiji je ukupni transfer bio čak 30 milijuna eura, te bi bio najskuplji aktivni igrač Hajduka u povijesti. A to nije mala stvar... - piše tportal

hr Sat Jan 19 2019 16:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u drugoj pripremnoj utakmici

Na igralištu Rixos Royal u Beleku bolja je bila pretposljednja momčad švicarske lige
U drugoj pripremnoj utakmici u turskoj Hajduk je poražen od švicarskog Grasshoppera 1:0. Jedini strijelac bio je Kamber u 81. minuti. Sljedeću utakmicu Bijeli igraju za tri dana, a zanimljivo da u posljednja četiri dana turskih priprema Hajduk će odigrati tri utakmice. Najprije s ukrajinskim Šahtarom iz Donjecka (22.1.), zatim s mađarskim Ujpestom (24.1.) te pretposljednjeg dana boravka u Turskoj s bjeloruskim Šahtjorom iz Saligorska (25.1.).

Hajduk: Blažević, Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić, Hamza, Nejašmić, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Kalik.  Od 46. minute: Ljubić, Fomitschow, Palaversa; od 63. minute: Borja Lopez, Blagaić , Šego, Batarelo, Delić, Jurić, Sahiti, Bašić, Fomitschow, Vušković.

Grasshopper: Linder, Rhyner, Djuricin, Malle, Ajeti, Holzhauser, Pušić, Diani, Bajrami, Arigoni, Gjorgjev.
hr Sat Jan 19 2019 15:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Preminuo bivši trener Hajduka Ivan Vucov

Kratko je trenirao Bijele, ali ostaje upamćen kao trener koji priznaje samo red, rad i disciplinu
Hajdučka obitelj jutros je ostala bez još jednog svog člana. U Bugarskoj je jutros preminuo bivši trener Hajduka Ivan Vucov

Bio je poznati bugarski internacionalac koji je u Hajduku bio kratko, ali je ipak ostavio trag na Poljudu.
Ivan Vucov rođen je 14. prosinca 1939. godine u bugarskom Gabrovu, u kojem je nekoliko godina igrao nogomet u jednom nižerazrednom klubu. Nakon završetka vojnog roka dvije godine igrao je za momčad Trakije. Potom, kao vrlo zapažen i perspektivan igrač, odlazi u Sofiju u kojoj je punih deset godina bio jedan od najboljih igrača Levskog. Na kraju svoje igračke karijere bio je godinu dana član Akademika. Kao reprezentativac Bugarske nastupio je na Svjetskom prvenstvu u Engleskoj 1966. godine.

Ivan Vucov trenirao je Hajduk većim dijelom prvenstvene sezone 1987./88., odnosno od drugog kola pa sve do četiri kola prije kraja, kada ga je na klupi bijelih zamijenio njegov najbliži suradnik Luka Peruzović

Sahrana Ivana Vucova bit će u Bugarskoj.
hr Fri Jan 18 2019 14:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.