NBA: Šarić asistirao za pobjednički koš Sixersa

Dvije desetinke prije kraja susreta Šarić je iz auta odlično dodao Covingtonu, koji je loptu pospremio u koš. Bila je to prekrasana "alley oop" akcija Šarića i Covingtona, koja je donijela pobjedu Sixersima

U uzbudljivoj završnici košarkaši Philadelphije noćas su svladali Minnesotu 93-91 košem u posljednjoj sekundi susreta kojeg je zabio Robert Covington na asistenciju Darija Šarića.

Dvije desetinke prije kraja susreta Šarić je iz auta odlično dodao Covingtonu, koji je loptu pospremio u koš. Bila je to prekrasana "alley oop" akcija Šarića i Covingtona, koja je donijela pobjedu Sixersima.

Dario Šarić je za 24 minute upisao 8 koševa, 7 skokova i 1 asistenciju, a najefikasniji u njegovoj ekipi bili su Embiid sa 25 i Ilyasova sa 19 poena. Kod Minnesote Karl-Anthony Towns ubilježio je 23 koša, 15 skokova i 5 asistencija.

Zbog ozljeda i bolesti igrača Miami je došao u goste kod Phoenixa sa samo osam košarkaša i izgubio sa 90-99. Ekipu Phoenixa predvodio je Devin Booker sa 27 poena, Marquese Chriss ubacio je 18, Eric Bledsoe 17 koševa, dok je Dragan Bender za 15 minuta ostvario 2 koša, 2 skoka i 1 asistenciju.

Slovenac Goran Dragić sa 24 koša bio je najbolji u redovima Miamija.

hr Wed Jan 04 2017 11:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kauboji razbili Čile: Debitanti briljirali i osvojili navijače!

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka
Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u srijedu u Rouenu svladali Čile sa 37-22 (17-9) čime su najmanje osigurali osvajanje drugog mjesta u skupini C.

Izabranici Željka Babića već su nakon 20 minuta igre imali osam golova viška (14-8), a do kraja poluvremena uspjeli prednost povećati na osam pogodaka. Ta je hrvatska prednost mogla biti još uvjerljivija da u drugoj polovici prvog poluvremena pred čileanska vrata nije stao Felipe Barrientos koji je obranio čak osam od 10 udaraca naših rukometaša.

U nastavku utakmice ni Barrientos nije više mogao zaustaviti rastrčane i raspucane hrvatske rukometaše koji su iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih .

Izbornik Željko Babić je iskoristio ovu utakmicu kako bi dao priliku igračima koji su manje igrali u prethodna tri dvoboja, a u igru nisu ulazili Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek.

Pruženu priliku najbolje je iskoristio Lovro Mihić koji je sa osam golova i uz stopostotnu realizaciju bio najbolji strijelac Hrvatske. Pet pogodaka postigao je Lovro Jotić, a po četiri Marko Mamić, Željko Musa i Josip Božić Pavletić. Ivan Stevanović je od 23 šuta zaustavio njih 11, a uspio je postići i pogodak kad su Čileanci povukli vratara na klupu. Strijelce Čilea predvodili su Erwin Feuchtmann i Esteban Salinas sa po četiri pogotka. Felipe Barrientos je završio dvoboj s 10 obrana od 26 udaraca.

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka, protiv koje će izabranici Željka Babića u petak (17.45 sati) igrati utakmicu za prvo mjesto.

hr Wed Jan 18 2017 22:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jug potopio Partizana usred Beograda

Vaterpolisti dubrovačkog Juga svladali su na gostovanju u Beogradu domaći Partizan s 16-9 (6-1, 4-2, 2-4, 4-2) u dvoboju 4. kola skupine B vaterpolske Lige prvaka
Aktualni europski prvaci svoju su snagu pokazali već u prvoj četvrtini u kojoj su s čak 6-1 nadigrali domaću momčad. Loren Fatović je postigao tri, a Felipe Perrone dva od šest pogadaka Dubrovčana u prvom dijelu utakmice. Hrvatski prvak je svoju prednost do poluvremena povećao na sedam pogodaka viška (10-3).

Partizan je u trećoj četvrtini smanjio zaostatak na pet pogodaka, iskoristivši malo opuštanje u momčadi Vjeke Kobešćaka. No, 'jugaši' su u posljednjoj dionici ponovno podigli tu prednost do konačnih 16-9.

Fatović i Perrone završili su dvoboj sa po četiri pogotka. Lončar, Vrlić i Obradović postigli su po dva gola, a Joković i Ivanković po jedan za pobjednike. Najbolji strijelac Partizana sa pet pogodaka bio je Nikola Jakšić.

Jug CO se pobjedom probio na drugo mjesto sa sedam bodova, dva manje od vodećeg Pro Recca koji ima utakmicu manje i maksimalan učinak u prva tri kola. Partizan je na začelju sa samo jednim bodom iz četiri nastupa.

hr Wed Jan 18 2017 20:00:22 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup K. Ćosića: Split - Zadar u četvrtfinalu

Šibenik će od 15. do 18. veljače biti domaćin završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića za košarkaše koji će po prvi puta imati osam momčadi, a ždrijebom je odlučeno da će se u četvrtfinalu sresti Cedetvita - Kvarner 2010, Split - Zadar, Jolly JBS - Zagreb i Šibenik - Cibona.

Već prema tradiciji parove je izvukao Krešo Ćosić, sin pokojnog hrvatskog košarkaškog velikana, a ždrijebu je nazočila i njegova majka Ljerka Ćosić.

- Za Zadar je organizacija Kupa uvijek specijalan događaj, ali i Šibenik je grad košarke. Uvjerena sam da će i oni biti dobri organizitori. Svim klubovima želim puno sreće i neka pobijedi najbolji - rekla je uoči ždrijeba Ljerka Ćosić.

Završni turnir, koji će se po prvi puta u povijesti igrati u novom formatu sa osam momčadi, zajednički će organizirati šibenski prvoligaši KK Jolly JBS i GKK Šibenik čiji su predstavnici na ždrijebu najavili da će pokušati nadmašiti prošlogodišnji turnir koji je odlično organizirao Zadar.

Prvog dana, 15. veljače, bit će odigrane dvije četvrtfinalne utakmice u kojima će se sastati Cedevita - Kvarner 2010 i KK Jolly JBS - Zagreb, a 16. veljače preostale dvije u kojima će se za polufinale boriti GKK Šibenik - Cibona te Split - Zadar.

Polufinalni dvoboji su na programu 17. veljače (17 i 20 sati), a sastat će se pobjednici dvoboja Cedevita - Kvarner 2010 i Split - Zadar te u drugom dvoboju pobjednici iz srazova Jolly JBS - Zagreb i Šibenik - Cibona. Finale je na rasporedu 18. veljače (20 sati). Sve utakmice će biti igrane u dvorani Baldekin.

Posljednja tri izdanja Kupa Krešimira Ćosića osvojila je Cedevita, a najuspješnija je Cibona sa sedam naslova, ispred Zadra koji ih ima šest.

Jolly JBS ili Zagreb - Šibenik ili Cibona

hr Wed Jan 18 2017 13:20:56 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Zubac upisao svoj prvi double-double

Ivica Zubac je sinoć upisao svoj prvi double-double u NBA zabivši 11 koševa i ugrabivši 13 skokova u porazu Los Angeles Lakersa od Denver Nuggetsa, dok je Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa od Toronto Raptorsa zabio 11 koševa.

LA Lakers su izgubili kod kuće sa 121-127 od Denver Nuggetsa iako su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 19 razlike u zadnjoj četvrtini. Ivica Zubac je odigrao 26 minuta, to mu je najdulja minutaža u NBA, i to je dobro iskoristio. Zabio je 11 koševa i ugrabio 13 skokova uz jednu asistenciju i tri bloka.

Nikola Jokić je predvodio Nuggetse sa 29 pogodaka, 15 skokova i tri bloka, a u trećoj je četvrtini zabio 15 koševa i u tom dijelu utakmice Los Angeles zaostaje 17 koševa.

Denver (17-23) je na kraju prve četvrtine vodio sa 40-26 i nakon toga nisu više ni jednom gubili. Međutim Lakersi (15-31) se bude u zadnjoj četvrtini, rade seriju od 11-2 i smanjuju vodstvo Denvera na 116-114 oko tri minute do kraja. Gotovo dvije minute do kraja Jordan Clarskon pogađa tricu i smanjuje zaostatak na jedan koš.
No, Denver se opet brzo odvaja na pet koševa.

Williams je utakmicu završio sa 24 koša za Lakerse, a Nick Young je dodao 22. Zubac, kojem je ovo tek 11. NBA utakmica, double-doubleu je dodao i jednu asistenciju te tri bloka.

Toronto Raptors su u New Yorku sa 119-109 bili bolji od Brooklyn Netsa.

Iako je Toronto poveo na početku utakmice zahvaljujući seriji od 11-0, zbog loše obrane Netsi preuzimaju kontrolu nad utakmicom i vode s tri razlike na kraju prve četvrtine. Na kraju prvog poluvremena Netsi još uvijek imaju prednost od tri koša. No treća četvrtina donosi nove Raptorse, nadigrali su Brooklyn sa 34-24 i vode sa sedam razlike na početku zadnje četvrtine zahvaljujući šutu iz igre od 67 posto.

Najbolji strijelac Raptorsa bio je DeMar DeRozan sa 36 pogodaka, 11 skokova i šest asistencija.
Bogdanović je odigrao 20 minuta za Brooklyn i uz 11 koševa ugrabio je tri skoka te tome dodao jednu ukradenu loptu. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 13 minuta ubacio devet koševa te upisao pet skokova i jednu asistenciju.

Najučinkovitiji kod Netsa bio je Brook Lopez sa 28 pogodaka.

hr Wed Jan 18 2017 11:19:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.