Danas ždrijeb 2. pretkola Europske lige: Poznati mogući protivnici Bijelih!

Hajdukovci će, ako prođu prvu europsku prepreku, u ždrijebu doznati i potencijalne suparnike u 2. pretkolu
Hajduk je jučer u Nyonu izvukao svog prvog protivnika u kvalifikacijama za Europsku ligu. Bit će to malteška momčad Gzira United.

Već danas, 19. lipnja, hajdukovci će, ako prođu prvu europsku prepreku, u ždrijebu doznati i potencijalne suparnike u 2. pretkolu.

Bijeli imaju status nositelja, smješteni su u grupi 5, a mogući protivnici su:

1. PFC CSKA-Sofia (BUL) or OFK Titograd (MNE)
2. FK Riteriai (LTU) or KÍ KlaksvIk (FRO) or SP Tre Fiori (SMR)
3. Cork City FC (IRL) or FC Progres Niederkorn (LUX) or Cardiff Metropolitan University FC (WAL)
4. Debreceni VSC (HUN) or FK Kukësi (ALB)
hr Wed Jun 19 2019 08:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[VIDEO] Kaos na Poljudu nakon ispadanja: Navijači ušli na teren i pokušali napasti igrače!

Navijači su nezadovoljni ranim ispadanjem iz Europe
Hajduk je u najgoroj utakmici u povijesti ispao od malteške Gzire u prvom pretkolu Europa lige. Bijeli su na Poljud donijeli prednost od 2:0, a zatim pred više od 18 tisuća svojih navijača izgubili 1:3.

Nakon utakmice nezadovoljni navijači su napali svečanu ložu, ali veći sukob su spriječili zaštitari. Grupa od pedesetak navijača sa sjeverne tribine se nakon posljednjeg sučevog zvižduka probila do tartan-staze, a dosta njih i do travnjaka gdje su tražili igrače Hajduka. Policija je spriječila sukob navijača i igrača, a dolaskom većeg broja interventne policije situacija se smirila. Navijači su do napuštanja stadiona zviždali i vrijeđali igrače.

Vruća noć je pred čelnicima Hajduka jer navijači čekaju "glave", čini se da je prvi na redu trener Oreščanin koji je najodgovorniji za možda i najveću blamažu u povijesti Hajduka.

hr Thu Jul 18 2019 23:05:46 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nova sramota i povijesna blamaža Hajduka: Gzira slavila na Poljudu i izbacila ih iz Europe!

Bijele čeka još jedna teška sezona...
Hajduk je u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Europa lige senzacionalno na Poljudu izgubio 3:1 od malteške Gzire i ispao zbog manjeg broja postignutih golova u gostima. Pravi šok za nešto više od 18 tisuća gledatelja na Poljudu priredili su malteški nogometaši i nanijeli novu sramotu i blamažu splitskim nogometašima. Hajduk je poveo u 7. minuti golom Jradija, ali je Gzira izjednačila u 57. preko Jeffersona da bi u 69. minuti fantastičnim škaricama Koneapreokrenula na 1:2. Bio je to samo početak kraja Hajdukova puta u Europi i totalni fijasko pripreme utakmice Siniše Oreščanina koji se ne može suprostaviti nejakim sastavima poput Gzire. Hamed Kone u 96. minuti pogađa za 1:3 i prolaz Gzire u 2. pretkolo.

Uoči početka utakmice održana je minuta tišine za nedavno preminule, legendarnog igrača Juricu Jerkovića, bivšeg vratara Antu Sirkovića i bivšeg predsjednika Anđelka Gabrića. Delić je uputio prvi udarac, dobio je loptu leđima okrenut na 15 metara te iz okreta pucao pokraj vrata. Hajduk je u 7. minuti poveo s 1:0 pogotkom Bassela Jradija! Josip Bašić je prošao po desnoj strani, a zatim je sjajnom povratnom loptom pronašao Jradija koji s 14 metara pogađa donji desni kut vratara Gzire. Pucao je u 14. minuti Jradi s 20 metara, lopta se od bloka odbila do Tahiraja koji je ciljao desnu stranu s nekih 15 metara, prošlo je malo pored vratnice. Odlično je ubacio Dolček u 31. minuti iz slobodnjaka, a s nekih 15 metara poklopio je nogom Lopez, obranio je to vratar Haber.

Izjednačila je Gzira United u 57. minuti preko Jeffersona koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Arthura. Juranović je u 65. minuti pogodio spojnicu vratnice i grede! Jurić je oštro ubacio s desne strane, lopta je došla na bok do Juranovića koji je s nekih 15 metara iskosa silovito potegao u suprotnu stranu, ali pogodio je okvir vrata. U 69. minuti Gzira je povela sa 2:1, Kone je zabio eurogol sa 15 metara. Veliku priliku imao je Hajduk u 83. minuti. Jairo je proigrao Jurića koji se u šesanestercu oslobodio čuvara i vratio za Delića koji oklijeva, ali dodaje Hamzi čiji je udarac blokiran, odbilo se do Jradija koji gađa vanjski dio mreže. Gzira United zabila je u 96. minuti pogodak za 3:1, strijelac koji je šokirao Poljud bio je Kone.

HAJDUK - GZIRA UNITED 1:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jradi (7'), 1:1 Jefferson (57'), 1:2 Kone (69'), 1:3 Kone (90'+6).

Split - Gradski stadion Poljud. Gledatelja: 18 236. Sudac: Nikolas Neokleous (CIP).

Hajduk: Duka - Bašić, Svatok, Lopez, Dolček (od 58' Juranović) - Beširović (od 81' Kalik), Barry, Jradi - Jairo, Delić, Tahiraj (od 58' Jurić).

Gzira United: Haber - Sakyi (od 66' Borg), Cohen (od 87' Samb), Barbosa, Rodolfo Soares (od 77' Scherri) - Jefferson - Conti, Muscat, Corbolan - Arthur, Henrique.

hr Thu Jul 18 2019 22:15:41 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Službeno: David Čolina novi je igrač Hajduka!

Potpisao je ugovor do 30. lipnja 2023. godine
Hrvatski nogometni klub Hajduk i Association Sportive Monaco Football Club postigli su dogovor oko transfera 18-godišnjeg lijevog bočnog igrača Davida Čoline. David je danas službeno postao Hajdukov igrač potpisavši ugovor do 30. lipnja 2023. godine.

- Dolaskom Davida i prethodno Ivana Dolčeka dugoročno smo riješili pitanje lijevog bočnog. Čolina je jedan od najtalentiranijih igrača na toj poziciji u Hrvatskoj i igrač je kojeg trener jako dobro poznaje. S njim imamo dugoročne planove, mlade je i trebat će mu malo vremena da se privikne, ali nemamo potrebe žuriti. Radi se o igraču koji je 2000. godište i u ovom trenutku možemo reći da smo u odnosu na druge klubove u Hrvatskoj najbolje pokriveni na toj poziciji. Zadovoljni smo što smo priveli kraju ovu operaciju koja je bila dugotrajna, nije bilo lako sve ispregovarati s Monacom, ali od početka smo željeli Dolčeka i njega te zaista možemo biti jako zadovoljni što smo ih doveli. Obojica su prepoznala Hajdukov projekt i sredinu u kojoj će se kvalitetno razvijati - kazao je Hajdukov sportski direktor Saša Bjelanović

David Čolina karijeru je započeo u redovima Hrvatskog Dragovoljca, nakon toga od 2009. do 2018. godine nastupa za mlađe uzrasne kategorije GNK Dinama, a prošle godine prešao je u redove Association Sportive Monaco Football Club. Nastupao je za sve mlađe uzraste hrvatske reprezentacije (do U-19).

- Sretan sam i zadovoljan jer su u Hajduku prepoznali moj potencijal, a ja se nadam da ću ga u potpunosti ispuniti i ostvariti očekivanja. Došao sam ovdje jer sam vidio mogućnost napretka i razvoj u radu s mladim igračima i to mi je bilo izuzetno bitno. Nadam se da ću zahvaljujući svom radu i angažmanu na treninzima dobiti priliku zaigrati i pokazati ljudima u Klubu i navijačima zašto sam doveden. Naravno, želja je što prije istrčati na travnjak i zaigrati pred punim tribinama Poljuda - istaknuo je Čolina nakon potpisa za Bijele.
hr Thu Jul 18 2019 18:02:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Poljudska premijera: Hajduk večeras protiv Gzire!

Uzvratni susret 1. pretkola Europske lige igra se od 20 sati
Nogometaši Hajduka danas od 20 sati igraju uzvratnu utakmicu 1. pretkola Europske lige protiv Gzire United koju su u prvoj utakmici na Malti svladali rezultatom 2:0. Prva je ovo utakmica Bijelih pred svojom publikom na Poljudu u ovoj sezoni. Navijači Bijelih će poslije dva i pol mjeseca ponovno vidjeti hajdukovce na djelu. Interes za sezonskim ulaznicama je velik,, prodano ih je trenutno preko 5.400, moguće je da će se do utakmice doseći brojka od 6.000.

- Najozbiljnije se pripremamo za ovu utakmicu, analizirali smo prvi dvoboj koji nam je došao odmah nakon priprema na Pohorju i mogu reći da smo bili možda malo i presamokritični nakon tog susreta. Danas kreće euro ritam gdje će se od nas tražiti da budemo jako pametni, raspodijelit ćemo snage koliko možemo kako bi bili konkurentni na oba fronta - kazao je Hajdukov trener Siniša Oreščanin na konferenciji za medije održanoj uoči današnje utakmice.

Strateg Bijelih danas u konkurenciji neće imati Miju Caktaša i Josipa Posavca koji će preskočiti još uzvratni dvoboj s Gzirom United te Stipu Vučura koji je još u procesu rehabilitacije.

Podsjetimo, Bijeli su u prvom susretu ostvarili prednost od 2:0 pogotcima Adama Gyurcsa i Ivana Dolčeka

Nikolas Neokleous iz Cipra bit će glavni sudac druge utakmice prvog pretkola Europske lige Hajduk - Gzira, a pomagat će mu sunarodnjaci Michale SoteriouMarios Dimitriadis te Chrysovalantis Theouli.
hr Thu Jul 18 2019 12:44:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.