Svi na Poljud: Hajduk večeras započinje svoj europski put

Utakmica protiv Slavije na rasporedu je od 20 sati...
Duga 64 dana prošla su od posljednje službene utakmice Bijelih u prošloj sezoni. Nakon više od dva mjeseca Hajduk novu natjecateljsku sezonu započinje nastupom u kvalifikacijama za Europsku ligu. Dobro ispunjeni poljudski stadion večeras od 20 sati podržat će hajdukovce u prvom susretu 2. pretkola Europske lige u kojem Bijeli dočekuju momčad bugarske Slavije.

Iza hajdukovaca je više od pet tjedana priprema u kojima se radilo vrlo kvalitetno, Bijeli su odradili niz napornih intenzivnih treninga te jakih pripremnih susreta protiv kvalitetnih suparnika. Momčad Željka Kopića u tim dvobojima pokazala je izrazitu stabilnost i visoku efikasnost uz sjajnu igru koju krasi velika doza agresivnosti te težnja visokom posjedu lopte.

Vjerujemo da će se fantastična forma s priprema nastaviti i večeras u grotlu poljudskog stadiona koji će Bijelima dati dodatnu snagu u ostvarenju pozitivnog ishoda pred uzvratni ogled. U srijedu navečer više od 18.000 navijača osiguralo je svoje mjesto za ovaj susret, a prodano je preko pet i pol tisuća pretplata za sezonu 2018/19. Beskonačna ljubav i emocija koja ne poznaje granice osjetit će se po tko zna koji put.

Premijeru na Poljudu imat će i nova pojačanja pristigla tijekom ljetnog prijelaznog roka. Ne sumnjamo da će adaptacija biti više nego uspješna, naročito kada od prve sekunde krene huk i pjesma sa sve četiri tribine.

Kopić taji sastav, ali očekuje se da će od prve minute krenuti: Posavec, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Radošević, Caktaš, Hamza, Gyurcso, Tudor i Ivanovski.

Pravdu u prvoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu će dijeliti Istvan Kovacs, a pomoćnici su mu Vasile Florin Marinescu, Mihai Ovidiu Artene te Horatiu Mircea Fesnic - svi iz Rumunjske. Delegat susreta je Cenk Cem iz Turske.
hr Thu Jul 26 2018 13:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Još jedan težak udarac za Hajduk: Ismajli otpada za ogled s Dinamom?

Ardian Ismajli, stoper Hajduka po svemu sudeći bit će još jedno ime na popisu izostanka s nedjeljnog derbija na Maksimiru. Žalio se Ismajli na bolove u trbuhu, hitno je primljen u splitsku bolnicu gdje su zatražili dodatne pretrage uslijed sumnje o upali slijepog crijeva...
Još jedan je to težak udarac za Oreščanina i splitsku družinu jer je u ponedjeljak, u kasnim večernjim satima, Ismajli primljen u splitsku bolnicu sa sumnjom u upalu slijepog crijeva što bi ga moglo odvojiti od travnjaka na duže vrijeme ispostave li se mogući uzroci boli od strane liječnika točni. Ukoliko zaista budu splitskog stopera čeka operacija te oporavak od najmanje mjesec dana zbog čega bi, po svemu sudeći, trebao propustiti posljednje obveze Hajduka u ovoj godini, ali i pripreme zakazane u Turskoj u prvom mjesecu.

Već je dobro poznato kako će u nedjeljnom derbiju prvoligaškog nogometnog društva Oreščanin igrati bez Josipa Juranovića te Mirka Ivanovskog zbog akumuliranih žutih kartona pa bi, ostane li Oreščanin i bez Ismajlija, obrana doživjela potpunu rekonstrukciju.

Inače, Ismajli je u ovu sezonu krenuo kao rezerva, igrao je čak i za drugu momčad Hajduka, ali je u posljednjim kolima bio neizostavan član početne postave što je potvrdio i zapečatirao dobrim predstavama na terenu. Uz angažman u Hajduku Ismajli je i reprezentativac Albanije...
hr Tue Dec 11 2018 08:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk preokretom pobijedio Istru za drugu prvenstvenu pobjedu u nizu

Bijeli hvataju priključak s pozicijama koje vode u Europu
Hajduk je u 17. kolu HT Prve lige na praznom Poljudu sa 3:1 bio bolji od pretposljednje Istre. U utakmici u kojoj je Bijelima nad glavom bio imperativ pobjede prvi su poveli gosti u 50. minuti preko Fuentesa. Imala je Istra ubrzo veliku priliku dokrajčiti Bijele, ali spašavao je Posavec. Kreće onda hajdučki uragan, s tri pogotka i nekoliko vrlo dobrih prilika. Najprije je pogodio Vučur nakon kornera, zatim Caktaš sa 11 metara, a konačni rezultat postavio je Ivanovski. Ovom pobjedom Bijeli su ostali na šestom mjestu, ali sa 23 boda uhvatili su kakav takav priključak s gornjim dijelom tablice. Nakon razočarenja u Osijeku sad se ipak optimističnije gleda prema nastavku prvenstva.

Fomitschow je u 6. minuti oštro ubacio na 14 metara, lopta je došla do Gyurcsa, a zatim do Caktaša, ali obojica su bila u teškoj poziciji i nisu uspjeli uputiti udarac prema vratima gostiju. Gosti su stali u čvrstom bloku i čekali su svoju priliku iz kontre. Bijeli su ih visokim pritiskom pokušavali prisiliti na pogrešku. Jradi se tako u 20. minuti uspio probiti kroz obranu gostiju, bio je u idalnoj situaciji za pucati ili dodati suigraču, međutim nije se odlučio za nijedno riješenje, još jednom je lažnjakom izbacio braniča Istre i na kraju nije uspio uputiti udarac. Odlično je Jradi u 25. minuti proigrao Gyurcsa, dodao je preko obrane gostiju, Mađar se sjurio po desnoj strani prema vratima, pokušao je pogoditi usamljenog Jaira na drugoj vratnici, ali netko iz obrane Istre je presjekao loptu. Bila je to još jedna velika prilika za Bijele. Najveća prilika viđena je u 41. minuti. Juranović je oštro s desne strane poslao prizemni ubačaj na 13 metara, Caktaš je dobio loptu u idealnoj siutaciji, ali njegov udarac u posljednji trenutak je uspio blokirati obrambeni igrač Istre.

Početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti, hladan tuš za Bijele, po tko zna koji put ove sezone. Traore je snažno pucao iskosa, Posavec je odbio lotpu, ali Fuentes je naletio na nju i glavom pogodio iz blizine. Mogla je Istra ubrzo i nokautirati Bijele, pucao je Rodriguez glavom nakon ubačaja s desne strane, Posavec je sjajnom intervencijom spasio novi pogodak gostiju. Hajduk je do izjednačenja došao u 67. minuti. U gužvi nakon ubačaja iz kuta najprije je Ivanovski pucao glavom i pogodio gredu, lopta se odbila na sedam metara odakle je Vučur zakucao loptu u mrežu. Veliku prilika imao je Hajduk u 73. minuti. Jradi je dobio loptu na 14 metara, bio je neometan, ali njegov udarac otišao je preko vrata. Isti igrač bio je u glavnoj ulogi minutu kasnije. Pokušao je pucati "škaricama", gurnut je od strane igrača Istre, a sudac Mlakar je odmah pokazao na bijelu točku. Siguran s bijele točke za preokret Hajduka je Caktaš. Vratar je otišao u jednu stranu, lopta u drugu. Postigli su Bijeli u 84. minuti treći pogodak. Fantastično je loptu poslao Caktaš kroz srce obrane gostiju, Jairo je primio loptu na 12 metara i nesebično asistirao za usamljenog Ivanovskog koji nije imao težak zadatak pogoditi praznu mrežu.

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Vučur, Fomitschow (od 71' Tudor), Nejašmić, Palaversa (od 63' Hamza) , Caktaš, Jradi, Jairo, Gyurcso (od 58' Ivanovski).

Istra 1961: Čondrić, Oneto, Rubić, Fuentes (od 66' Perić-Komšić) , Rodriguez (od 71' Caicedo), Rufati, Ivančić, Grujević, Segado, Obeng (od 81' Iglesias), Traore.
hr Sat Dec 08 2018 19:42:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Štimac gostovao u Bujici: "Zapalile" se društvene mreže, reagirali Hajduk, Torcida i Naš Hajduk

Hajduk čak najavljuje tužbu, Bujanec se ispričao
Igor Štimac gostovao je sinoć u TV emisiji Bujica kod kontroverznog Velimira Bujanca. Izazvala je ta emisiju pravu buru među navijačima Hajduka koja se još ne stišava. Bujanec je pokojnog Žana Ojdanića nazvao Jovan Ojdanić što je isprovociralo veliki dio navijača Hajduka. Podsjetimo, pokojni Žan je dragovoljac Domovinskog rata, dugogodišnji vođa Torcide te jedan od utemeljitelja Našeg Hajduka. Štimac je rekao kako u Hajduku vlada nepotizam, da se krši zakon i pere novac.

- Gdje su milijuni od transfera igrača u zadnjih nekoliko godina?, zapitao se Štimac koji je iznio još niz ozbiljnih optužbi na račun upravljanja Hajdukom.

Žestoka reakcija stigla je iz Udruge Naš Hajduk. Napisali su da će na svaki mogući način obraniti spomen na svoje prijatelje. Štimcu su poručili da je gori od najgoreg četnika.
- Jadni i bijedni narkomani, nasilnici, svodnici, propali poduzetnici i kukavice večeras su se, uz uobičajenu dozu svojih laži i proljeva, dotaknuli i nekih velikih ljudi kojima u normalnoj državi ne bi mogli ni obrisati cipele. Obranit ćemo spomen na naše prijatelje, na svaki mogući način, to vam poručujemo. I da, gori ste od najgorih četnika'', napisali su iz udruge Naš Hajduk.

Udruga navijača Hajduka također nije ostala dužna Štimcu i Bujanecu:

- Igor Štimac, Velimir Bujanec i svi koji su uz njih od danas su prešli granicu. Poručujemo da nisu dobrodošli južnije od Sv. Roka, napisala je Torcida na svom službenom Facebook profilu uz fotografiju transparenta na kojem piše: "Hajduk živi vječno, a vi dok vas ne uvatimo!"

Nije dugo trebalo čekati ni reakciju službenog Hajduka:

- HNK Hajduk istražuje i provjerava navode te izjave od strane voditelja i bivšeg igrača kluba, izrečene u televizijskoj emisiji koja se u petak, 7. prosinca 2018. godine, u večernjim satima prikazivala na nekoliko lokalnih televizija u Hrvatskoj. O daljnjim pravnim koracima i postupcima promptno ćemo obavijestiti cjelokupnu javnost, stoji u priopćenju.

Bujanec se nakon emisije ispričao za rečeno o Žanu Ojdaniću, opravdavajući se da je pogrešne informacije dobio od navijačkih skupina iz Srbije.
hr Sat Dec 08 2018 15:33:09 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Istre na praznom Poljudu

Bijeli odrađuju četvrtu, odnosno zadnju utakmicu kazne
Nogometaši Hajduka danas od 17.30 sati na praznom Poljudu igraju protiv Istre 1961 u sklopu 17. kola HT Prve lige.

- Nećemo podcjenjivati niti jednog protivnika, statistika pokazuje da je Istra gostujuća momčad za koju ćemo se pripremiti na najbolji mogući način i da ćemo sutra odraditi dobru utakmicu. Osjećam pozitivu u svlačionici, igrači žele izaći na teren što prije i rezultatski popraviti sliku iz Osijeka - između ostalog je kazao trener Bijelih Siniša Oreščanin na konferenciji za medije uoči današnje utakmice.

Očekuje se ponešto izmijenjeni sastav u odnosu na Osijek: Blažević, Juranović, Ismajli, Vučur, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Caktaš, Jairo, Gyurcso i Ivanovski.

Hajduk i Istra odigrali su jednu utakmicu ove sezone, bilo je to u 8. kolu, krajem rujna, a Bijeli su tada na gostovanju u Puli slavili s 4:2.

Glavni sudac utakmice je Dalibor Mlakar, pomoćnici su mu Ivica Modrić i Igor Krmar, a četvrti sudac je Ante Čuljak.
hr Sat Dec 08 2018 11:04:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.