Hrvatice i Iranci pobjednici Croatia Indoor kupa

Slavljem reprezentativki Hrvatske i reprezentativaca Irana u Svetom Ivanu Zelini završen je prvi Croatia Indoor Cup u dvoranskom hokeju.

Hrvatice su u finalu turnira s 4:1 (1:1) pobijedile Švedsku, dok su Iranci, četvrta reprezentacija svijeta, pobijedili Hrvatsku s 5:4 (2:3).

Treće mjesto u konkurenciji hokejašica zauzela je Selekcija hrvatske lige, dok su četvrte Slovenke. Kod hokejaša treća je Bjelorusija, četvrta Selekcija HL-a, peta Slovačka, a šesta Slovenija.

U finalu hokejašica Šveđanke su povele u trećoj minuti pogotkom Emilije Fantini, a Hrvatska pet minuta prije poluvremena pogotkom Ivone Makar iz kaznenog udarca dolazi do izjednačenja. U drugom dijelu je odlučila bolja tjelesna priprema Hrvatske, a pogotke u nastavku postižu Dolores Peranić, Marina Abramović, a Makar u posljednjim trenucima utakmice postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:1.

Iran je osvajanjem naslova potvrdio ulogu favorita na muškom turniru, ali do prvog mjesta je došao nakon velike borbe protiv domaćina. Prvi dio pripao je Hrvatskoj uz dva pogotka kapetana Tonija Premilovca, te Anžea Fujsa, dok je za Irance oba pogotka postigao Abbas Aroei, najbolji strijelac turnira. U šest minuta drugog dijela Iranci preokreću susret s pogocima Hamida Noraniyana, Vahida Vathija i Mohammada Asnaasharija, a Petar Hršak 11 minuta do kraja smanjuje na 5:4. Do kraja utakmice, gledatelji u ispunjenoj dvorani u Sv. I. Zelini vidjeli su mnogo propuštenih prilika obje reprezentacije, ali se rezultat nije mijenjao.

hr Mon Jan 09 2017 13:48:18 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Na današnji dan: Veljko Rogošić preplivao Sredozemno more

Veljko Rogošić- zlatno ime hrvatskog plivanja
Veljko Rogošić, veliki hrvatski plivač, višestruki prvak u plivanju 200 metara delfin, 400 i 1500 metara slobodno te svjetski prvak u maratonskom plivanju.
Rođen u Kaštel Lukšiču, pohađao je školu za brodograđevnog tehničara, ali radio je kao profesor za rehabilitaciju. Plivačku karijeru započeo je u Jadranu. Svoj prvi plivački rekord oborio je 1960. godine u disciplini 400 metara slobodno.Bio je 142 puta prvak u različitim plivačkim disciplinama i kapetan reprezentacije 15 godina, a 51 put državni rekorder.

Daljinskim plivanjem Veljko se počeo baviti od djetinjstva. S natjecateljskim plivačkim maratonima počeo je u 30-im godinama, a prvi maraton bila je dionica Supetar-Split 1971. godine. Iste godine osvojio je u Italiji titulu svjetskog prvaka u daljinskom plivanju.  Tijekom Domovinskog rata služio je u podvodnim diverzantima Hrvatske ratne mornarice. Bio je prvi sportaš koji je 1973. godine dobio ˝Grb grada Splita˝, a 1992. godine dobio je povelju za najveća sportska postignuća u američkoj plivačkoj kući slavnih i još mnogo ostalih vrijednih povelja, plaketa.

Slavne 2004. godine preplivao je La Manche i postao prvi Hrvat kojem je to uspjelo. To je postigao u 63. godini života i postao najstariji čovjek kojem je to uspjelo.

U svojoj 66-oj godini života u  2008.-e godine,  Morski čovik oborio je još jedan rekord. Uspio je preplivati Sredozemno more, od Sicilije do Tunisa i stigao natrag u Split. Plivao je punih 50 sati i 26 minuta, a udaljenost od Sicilije do Tunisa je 171 kilometar.

Bio je to njegov posljednji maraton zbog zdravstvenih problema s kojim se borio. Nakon duge i teške bolesti preminuo je 7. kolovoza. 2012. godine.

Veljko Rogošić, zauvijek će ostati jedno od najpoznatijih imena hrvatskog plivanja. Morski čovik- kako su ga od milja zvali, uvijek je bio vjeran svojoj ljubavi prema plivanju i ostavio za sobom neobrisiv trag.

O Veljku su pisane i  knjige: Moje najdraže milje, Jači od mora, Brazdama partizanskih brodova, Jedno more- dvije obale, La Manche koje je napisao poznati publicist Frane Jurić.
Snimljen je i dokumentarini film ˝Jači od mora˝  u režiji Nikole Babića.

Također je glumio u mnogim reklama, a najpoznatija je bila ona za Pipi.

hr Sat Jul 22 2017 02:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Barakude izborile prvo mjesto u skupini

Direktno se plasirali u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

U trećoj utakmici Svjetskog prvenstva Hrvatska reprezentacija nadjačala je reprezentaciju Japana rezultatom 16:6 (5:1, 5:3, 4:1, 2:1).

Barakude su od samog početka kontrolirale utakmicu, te ju sigurno privele kraju.

- Osnovni cilj je ispunjen, imamo direktan plasman u četvrtfinale. Mislim da smo odigrali tri vrlo dobre utakmice izuzev one prve dvije četvrtine s Rusijom, a i to se pokazalo kao odlično iskustvo koje je koristilo i za pripremu današnje utakmice. Dobro je odigrati jednu stresnu utakmicu u početnoj fazi, jer ako vas očekuju tri lakše utakmice, bez te stresne situacije izazvane negativnim rezultatom, nije dobro za kasnije utakmice. Mislim da nam je igra dobra i prepoznatljiva, te da nam daje pravo za vjerovati da idemo dobrim putem. – prokomentirao je izbornik Ivica Tucak.

Čak četiri hrvatska igrača ostvarila su po tri pogotka – Fatović Loren, Lončar Luka, Joković Maro i Sukno Sandro, dok je kod Japanaca najprecizniji bio Arai Atsushi s dva ostvarena pogotka.

- Japan može biti dosta neugodan protivnik ako uđeš u njihov ritam, vidjeli smo kako su
Amerikanci protiv njih izgubili osam razlike. Svi su to promatrali kao neko čudo, ali ako s Japancima uđeš u njihov ritam, onda tako završava utakmica. Oni te razvale. No mi smo se pripremili, igrali smo našu taktiku i vidjela se kvaliteta. – rekao je Loren Fatović, reprezentativac.

- Danas opet jedna odlična utakmica, pokazali smo tko je gazda u bazenu. Sada nas očekuje četvrtfinalna utakmica, trebamo je odigrati kao prvu i treću iz skupine ako želimo ostvariti uspjeh. Zacrtali smo tri pobjede u skupini, i to se ostvaruje. Gledali smo utakmice potencijalnih protivnika za četvrtfinale i igraju podjednak vaterpolo, čupaju, hvataju se za vrat, na rubu je incidenta, pa mislim da nam je podjednako tko nas očekuje u četvrtfinalu. – zaključio je reprezentativac Luka Lončar.

Četvrtfinalne suparnike Barakude će saznati večeras nakon odigranih utakmica skupine “B” kada će biti jasno uskaču li u utorak u bazen protiv reprezentacije Italije i Mađarske.

- Mađari igraju pred domaćom publikom, što je dodatni motiv za njih, a što se tiče Talijana, mi ove godine imamo negativan omjer s njima, dosta je to prgava i bezobrazna momčad od koje nikada ne znaš što očekivati, tako da je podjednaka jačina jednih i drugih, te nam je svejedno koga očekujemo. – prokomentirao je Marko Joković, reprezentativac.

hr Fri Jul 21 2017 15:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori upisali treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu

Juniorska rukometna reprezentacija juriša hrabro..

Hrvatska muška juniorska reprezentacija u trećem susretu skupine D na Svjetskom prvenstvu u Alžiru upisala je slavlje nad Argentinom 26.24 (13:8). Matej Hrstić je bio izuzetno raspoložen i zabio je ukupno devet pogodaka. Po pet su dodali Marin Šipić David Mandić. Tomislav Stojanović upisao je 14 obrana. Kod Argentine su se istaknuli Gian Valentino Rossetto s pet i Lionel Moyano s četiri pogotka.

Izbornik Hrvoje Horvat nakon susreta protiv Argentine rekao je: ”Obrana već treću utakmicu stoji jako dobro. Imamo dobro zaleđe i sigurni smo. Morat ćemo drastično popraviti igru u napadu ako želimo nešto više napraviti protiv jačih protivnika koji nam slijede na Prvenstvu. Za sada je to bilo dovoljno, ali protiv domaćina Alžira i Islanda moramo poboljšati protok lopte i realizaciju.''

U pretposljednjoj utakmici skupine D juniori će snage odmjeriti s domaćinom Alžirom u subotu, 22. srpnja s početkom u 21 sat po hrvatskom vremenu.

hr Fri Jul 21 2017 13:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Košarkaška B reprezentacija u finalu turnira u Kini

Danas igraju protiv Egipta, ali s dvije pobjede osigurali su nedjeljno finale.
U susretu 1. kola na Kupu Borislava Stankovića u Shenzhenu je svladala domaćina Kinu sa 81-78. U prvoj pobjedi Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Buva sa 30 koševa i Tomislav Zubčić sa 23 poena i osam skokova.

U drugom kolu sastali su se s jakim Njemcima gdje su u samoj završnici imali 10-0 i tako s rezultata 71-74 pobjegli do 81-74 i došli do pobjede. Ivan Buva opet je bio među dva najefikasnija igrača s naše strane s
23 poena i osam skokova, a drugi je bio Dominik Mavra sa 23 koša i sedam asistencija.

Danas u 10 sati naše mlade košarkaše čeka Egipat.

hr Fri Jul 21 2017 09:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.