Solin ispustio 2:0, Zadar razbio Varaždin!

Odigrane su tri utakmice 22. kola Druge HNL
Sjajnom predstavom Zadar je s 3:0 razbio Varaždin, momčad koju mnogi vide kao glavnog kandidata za plasman u Prvu ligu. Župan u 2. minuti te Repić u 70. i 77. minuti razveselili su publiku na Stanovima.

Nije zato bila vesela publika na Šubićevcu koja je vidjela još jednu lošu predstavu Šibenika. Narančasti su danas minimalno poraženi od Dugopolja, a Funcuti su nakon utakmice igrače i stručni stožer" počastili" salvom uvreda.

Solin je u važnoj utakmici za ostanak prosuo dva boda koja na kraju mogu biti presudna.

Na odmor su otišli s dva gola prednosti, ali uporni gosti iz Bijelog Brda izjednačili su u 87. minuti.

Rezultati 2.HNL:

Solin - BSK 2:2 (Mrković 8', Luetić 39'-11m // Muženjak 64', Periša 87')

Šibenik - Dugopolje 0:1 (Balić 80')

Zadar - Varaždin 3:0 (Župan 2'-11m, Repić 70', 77')
hr Sat Apr 27 2019 20:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Poljičaninu u Münchenu dvije srebrne "kante", Petričević najbolji strijelac

U17 i U11 selekcije Poljičanina iz Srinjina u bavarskoj su prijestolnici nesretnim porazima u finalu zauzele druga mjesta, a to nipošto nije neuspjeh.
S dva pehara namijenjena osvajaču drugog mjesta vratili su se nogometaši Poljičanina iz Münchena gdje se od petka do nedjelje održavao 2. Munich Summer Cup. Osim s dvije "kante", klub iz Srinjina može se pohvaliti i nagradom za najboljeg strijelca turnira koju je dobio Frane Petričević (11 pogodaka u četiri susreta).

Momčad do 17 godina koju s klupe vodi Nikola Mužinić lako se prošetala do finala; nakon 4:0 pobjede nad JFG Schnaittachalom, uslijedila su još uvjerljivija slavlja - 12:0 nad Orion Sportingom (šest pogodaka Frane Petričevića, po dva Kristijana Radilovića i Nikole Baričevića, po jednom su precizni bili Deni Bota i Dario Ćuk), zatim 6:0 nad SVE Heessenom gdje su po dvaput protivničku mrežu tresli Petričević i Bota, a jednom Baričević i Frane Polić. Jedini poraz U17 selekcija pretrpila je od Ingolstadta (2:3, pogotke su zabili Bota i Petričević), no i s tim su imali osiguran prolaz u polufinale. Tamo ih je čekao TSV Oberhaunstadt, a Poljičanina je do nove pobjede i finala odveo Nikola Jurić s dva gola.

Za naslov pobjednika, klub iz Srinjina se borio protiv Rosselli Mutina koja je pak nakon kaznenih udaraca izbacila favorizirani Ingolstadt. U finalnom dvoboju, bespoštednoj borbi za svaku loptu, Talijani su pred sam kraj slavili pogotkom robusnog napadača koji je zabio glavom sa osam metara.

U finalu su bila i djeca do 11 godina, izabranici Hrvoja Mužinića koji su protiv AS Dan Chiloma imali prednost od dva pogotka (dvostruki je strijelac bio Marko Šarić), no Rumunji su u sudačkoj nadoknadi (domaći je sudac na utakmicu koja se igra 2x15 minuta dodao cijele tri minute), uspjeli zabili dva gola i time izborili kaznene udarce, na koncu i osvojili prvo mjesto. Teško je djeci u prvi mah pao poraz, preokret u samom finišu - neutješno su plakala, no tugu na licima zamijenio je osmijeh kada su par sati kasnije u svojim rukama držala pehar.

Druge dvije selekcije Poljičanina u bavarskoj prijestolnici nisu bile jednako uspješne; U15
momčad Tonija Lasića osvojila je 5. mjesto (2:1 pobjeda nad SV 07 Heddernheimom, strijelci su bili Oskar Milić i Stipe Ordulj), dok su djeca do 13 godina koju vodi Stipe Mužinićzauzela 7. mjesto (Gültlingen su "natamburali" sa 8:1 uz dva pogotka Ivana Šaškora, po jednog Ante MarasovićaIvana ĆoseDina DinčićaLuke BradarićaRoka Čovića i Nikija Bonačić-Vicića).

Dodajmo kako su interes za najboljeg strijelca turnira interes pokazali neki njemački klubovi, pa ćemo vidjeti kako će se ta priča dalje razvijati.

hr Sun Jul 05 2020 23:03:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vatreni vikend: Perišić osvojio Kup, Vlašić i Rebić opet strijelci!

Perišić je asistirao u finalu Kupa
Finale ovosezonskog izdanja Njemačkog kupa odigrano je prema tradiciji u Berlinu, a Bayern je pobjedom 4:2 uzeo jubilarni 20. naslov u ovom natjecanju te tako nadogradio osvajanje novog naslova državnog prvaka.

Momčad iz Münchena povela je u 16. minuti preko Alabe, a Gnabry je u 24. minuti povisio na 2:0. Treći pogodak bio je djelo Lewandowskog nakon sat vremena igre, a ubrzo je zaostatak Bayera smanjio Bender.

Tada je u igru ušao ofenzivac Vatrenih Ivan Perišić, koji je u 89. minuti efektno asistirao Lewandowskom za novi pogodak. Konačni je rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Havertz s bijele točke.

Perišić je trofej Njemačkog kupa već podizao s Borussijom iz Dortmunda (2012.) te Wolfsburgom (2015.), a na Allianz Arenu stigao je na posudbu iz talijanskog Intera.

Nakon što je postigao oba pogotka u pobjedi (2:0) protiv gradskog rivala Spartaka, Nikola Vlašić na listu se strijelaca upisao i u subotnjem ligaškom gostovanju kod Ahmata. CSKA je poveo u 61. minuti zahvaljujući Čalovu, a već u idućem napadu, nakon obrane domaćeg vratara, najbolje se snašao upravo Vlašić i pronašao put do mreže.

Ante Rebić potvrdio je u subotu vrijednu gostujuću pobjedu svog Milana na gostovanju kod drugoplasiranog Lazija. Rebiću je to bio treći pogodak u četiri ligaške utakmice nakon prekida natjecanja zbog epidemije koronavirusa te ukupno deseti za Milan u svim ovosezonskim natjecanjima.
hr Sun Jul 05 2020 14:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bivši igrač Hajduka i Dinama novi trener sućuračkog Jadrana!

Prošlo ljeto stigao je u Jadran
Nogometni klub Jadran iz Kaštel Sućurca u novu će sezonu ući s novim trenerom seniorske momčadi. Uprava se sporazumno rastala od dosadašnjeg trenera Marija Ćutuka kojeg će zamijeniti Teo Kardum.

Bivši napadač koji je u svojim mladim danima igrao za Hajduk i Dinamo nakon mnogo stranih i domaćih klubova prošlog je ljeta došao u Jadran. Osim igranja za klub vršio je funkciju trenera u mlađim kategorijama, a sada će ovaj 33-godišnjak u ljetne pripreme povesti donedavne suigrače piše kastela.org
hr Sun Jul 05 2020 13:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Drugoligaš Solin krenuo s pripremama!

U subotu se igra protiv Dugopolja.
U srijedu je uz Jadro odrađena prozivka i prvi trening. Nakon uvodnog govora, trener Ivan Bubalo sa suradnicima poveo je igrače na trening.

Na prozivci su bili sljedeći igrači:

Josip Bender, Ante Topić, Sven Vojnović, Hrvoje Relota, Matej Maretić, Mislav Pezo, Toni Taraš, Stipe Pekić, Stipe Vulikić, Mateo Tomić, Šime Puljić, Romario Matova, Duje Ninčević, Antonio Kaćunko, Antonio Blažević, Mario Barišić, Nicholas Llanos, Nikola Kušeta, Vicko Ožegović, Marin Laušić, Mario Veljača, Vlatko Šimunac Tino Šošić.

Klub su napustili Mario Marović, Mario Mornar, Petar Bašić-Šiško i Nikson Memaj, a stigli su Hrvoje Relota iz Hajduka II i povratnik Duje Ninčević iz Varaždina.

Prva prijateljska utakmica dogovorena je za subotu u 18:30 protiv Dugopolja uz Jadro.
hr Fri Jul 03 2020 13:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.