Dario Šarić: Ako ćemo biti čvrsti, možemo biti nevjerojatna momčad

Ponajbolji hrvatski košarkaš Dario Šarić je u sinoćnjem porazu Philadelphije na gostovanju u Bostonu (97-108) sa 18 koševa i 10 skokova ostvario svoj četvrti ovosezonski 'double-double' učinak te bio jedan od najzaslužnijih što su oslabljeni Sixersi namučili Celticse u pohodu ka njihovoj 19. ovosezonskoj pobjedi.

Pobjednik je odlučen tek sredinom posljednje četvrtine, kad je domaća momčad predvođena sjajnim Kyriejem Irvingom u dvije i pol minute sa tri koša prednosti (81-78) došla do +11 (90-79). Irving je ubacio 36 koševa, od toga devet u posljednjih šest i pol minuta utakmice, kad Boston nije dopustio 76ersima da se približe.

Gosti su u TD Garden stigli bez svog najboljeg strijelca i skakača Joela Embiida, kojeg u Philadelphiji štede kad se igraju dvije utakmice u dva dana zaredom, a nije bilo ni ozlijeđenog pričuvnog razigravača T. J. McConella. I uz takav hendikep gosti su se dobro nosili protiv najuspješnije momčadi u ligi, a borbenošću svojih igrača zadovoljan je bio i trener Brett Brown, koji je u tom segmentu posebno istaknuo doprinos Darija Šarića.

"Bio je stvarno dobar. Protiv agresivnih Celticsa trebate imati čvrstinu i odlučnost, jer se radi o izrazito fizičkoj momčadi", rekao je Brown.

Šarić je Celticse nazvao nevjerojatnom momčadi i poželio da on i njegovi suigrači nauče nešto od Bostona.

"Teško je igrati protiv njih. No, mislim da i naša momčad, nastavi li igrati ovako čvrsto i bude takva svake večeri, može od njih nešto naučiti te isto tako biti nevjerojatna", rekao je Šarić koji je uz dvoznamenkasti broj koševa i skokova imao i četiri asistencije.

J. J. Reddick je postigao 17 koševa, a Ben Simmons je napunio sve statističke stupce sa 15 poena, sedam asistencija, šest skokova i pet osvojenih lopti.

Ipak, teško je bilo popuniti rupu u reketu koja je ostala neigranjem Embiida. To je najbolje iskoristio Bostonov All-Star centar Al Horford završivši utakmicu sa 21 košem, osam skokova i pet asistencija. Marcus Morris je ubacio 17, a novak Jayson Tatum 15 koševa za pobjednike.

LeBron James se nakon isključenja protiv Miamija pobrinuo da Cleveland na gostovanju u Atlanti nastavi svoj pobjednički niz, a ponovno je glavnog pomagača imao u Kevinu Loveu. Obrana Cavsa nije bila vrhunska, ali su s ovosezonskim rekordom od 18 pogođenih trica došli do desete uzastopne pobjede (121-114).

Jamesova trica za vodstvo Clevelanda 116-112 na ulazu u posljednje dvije minute utakmice bio je jedan od ključnih trenutaka. LeBron je dvoboj završio sa 24 poena, 12 asistencija i šest skokova. Kevin Love je postigao 25 koševa uz 16 skokova za pobjednike, a Dwyane Wade je za 22 minute ubacio 19 poena. Kod Atlante je, već prema običaju, najbolji bio Dennis Schroder sa 27 koševa i pet asistencija, dok je Ersan Ilyasova postigao 22 koša.

Ozljeda skočnog zgloba Nikole Jokića u posljednjoj minuti prvog poluvremena, nije zaustavila Denver na putu prema tijesnoj domaćoj pobjedi 111-110 nad Chicagom. Najveće zasluge za pobjedu pripadaju Willu Bartonu koji je postavio osobni rekord sa 37 koševa, a postigao je i onaj pobjednički, 3,2 sekunde prije kraja. Barton se probio kroz obranu Bullsa i uspješnim polaganjem okrunio najbolju večer u karijeri. Od svojih 37 koševa, njih šest postigao je u posljednjih 45 sekundi utakmice.

Gary Harris je sa 21 košem bio drugi strijelac Nuggetsa, dok su za Chicago po 20 poena ubacili Lauri Markkanen i Robin Lopez.

Iznenađujućom lakoćom su do gostujućih pobjeda stigli Milwaukee u Portlandu (103-91) i Utah kod LA Clippersa (126-107). Bucksi su Trail Blazerse slomili u prve tri četvrtine nakon kojih su imali +21. Khris Middleton je ovoga puta bio najbolji strijelac sa 26 koševa, Eric Bledsoe je ubacio 25, a Giannis Antetoukounmpo 'samo' 20 poena, uz devet skokova, pet asistencija te po tri blokade i osvojene lopte. Jusuf Nurkić je sa 25 koševa i 11 skokova bio najbolji igrač Portlanda.

U Los Angelesu su Utah Jazz do četvrte pobjede u nizu predvodili Alec Burks sa 28 koševa i Donovan Mitchell sa 24, a čak sedmorica igrača gostujuće momčadi su imali dvoznamenkasti učinak. Najbolji igrač oslabljenih Clippersa, koji su igrali bez Blakea Griffina, bio je Austin Rivers sa 25 koševa i šest asistencija.

hr Fri Dec 01 2017 11:57:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska pobijedila Srbiju

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u 4. kolu LEN Europa kupa u Splitu Srbiju s 9:7 (2-3, 3-1, 3-1, 1-2)
U vrhunskom vaterpolu izabranici Ivice Tucka su nakon vodstva Srbije 4:2 postigli pet pogodaka u nizu i tako usmjerili susret u svoju korist.

Vratar Marko Bijač s 13 obrana izludio je Srbe, Fatović i Joković postigli su po dva pogotka, a ŠetkaVrlićGarciaVukičević i Macan po jedan. Mandić je s tri gola predvodio Srbiju, a Rašović je postigao dva.

Na ljestvici vode Hrvatska, Srbija i Grčka s po 6 bodova, a naši reprezentativci u nedjelju u 11.30 sati igraju susret zadnjeg kola protiv Malte.

hr Sat Feb 17 2018 21:46:28 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Cedevita osvojila Kup Krešimira Ćosića

Cherry proglašen za najkorisnijeg igrača
U finalu košarkaškog Kupa Krešimira Ćosića Cedevita je pobijedila Cibonu 86:74 (14:21, 27:15, 22:19, 23:19).

Cedevitu je do trofeja predvodio William Cherry koji je ubacio 31 poen uz šut iz igre 11/19, tricu je gađao 6/12, slobodna bacanja 3/4, a imao je i 3 asistencije te 2 skoka. Cherry je u prvih 20 minuta zabio 17 poena, sve u drugoj četvrtini. Dvoznamenkasti su bili Musa sa 12 te Nichols sa 10 poena. Kod Cibone najbolji Bilinovac s 13 poena i 4 skoka, Žorić je ubacio 12 uz 7 skokova, a Rozić 11 uz 6 skokova i 3 asistencije.

Ante Nazor, trener KK Cibona:
- Čestitam Cedeviti, nekako su bili zreliji za pobjedu. Kad je finale igrate 'bez noge', danas nismo imali odgovor na njihovu agresivnu obranu. Sama činjenica da imamo 15 izgubljenih lopti sve govori. Nedostajalo nam je tih laganih poena. Iako smo se držali cijelu utakmicu moram reći da sam zaista ponosan na svoje momke. Tražili smo i koju kontru više u periodima onih deset poena prednosti, ali nedostajalo je jako malo unatoč ovom konačnom rezultatu. Vidi se određeni trag umora od sinoć, ali to su normalne pojave. Kad je finale, onda to zaboraviš zbog tog adrenalina, ali očito tijelo pamti. Po snazi rostera je Cedevita jača od nas.

Jurij Zdovc, trener KK Cedevita:
- Čestitao bih svojim igračima i Ciboni na dobrim igrama. Mora nam se neka sreća malo i vratiti – s dobrim rasporedom u Kupu. Cibona je izbacila Zadar, tu su se potrošili. Nisam jučer znao jel je ta utakmica sa Zabokom podcjenjivanje ili stvarni umor, ali nisam ništa htio pričati o tome. Taktički su oni dosta riskirali, jučer su dobili, danas izgubili. Obrana je bila dobra. Pobijedili smo, što se od nas na kraju i očekivao. To smo ostvarili i idemo dalje. Mi smo rasli tijekom utakmice i na kraju stvarno odigrali dobro.

hr Sat Feb 17 2018 20:50:20 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

All-star weekend: Svijet bolji od Amerike, Šarić odličan

Bogdan Bogdanović izabran za najkorisnijeg igrača
Na All-Star vikendu u Staples Centeru u Los Angelesu momčad Svijeta pobijedila je Ameriku 155:124. Dario Šarić igrao je 21 minutu, počeo je kao član prve petorke te je postigao 18 poena, uz šut iz igre 7/11. Imao je pet asistencija i tri skoka.

Za Svijet su igrali Dario Šarić, Bogdan Bogdanović, Joel Embiid, Ben Simmons, Buddy Hield, Dillon Brooks, Lauri Markkanen, Jamal Murray, Frank Ntilikina i Domantas Sabonis, dok su Ameriku predstavljali Malcolm Brogdon, Jaylen Brown, Jayson Tatum, John Collins, Kris Dunn, Donovan Mitchell, Dennis Smith Jr, Lonzo Ball, Brandon Ingram i Kyle Kuzma.

Za najkorisnijeg igrača utakmice proglašen je igrač Sacramenta Bogdan Bogdanović, koji je za ekipu svijeta u 21 minuti postigao 26 poena, četiri skoka i šest asistencija.

hr Sat Feb 17 2018 12:51:34 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Europa kup: Večeras protiv Srbije

Vaterpolski klasik dvije najbolje svjetske reprezentacije
Večeras se s početkom u 19 sati na poljudskom bazenu igra 3. kolo vaterpolskog HEP Len Europa Cupa između Hrvatske i Srbije.

Nakon jučerašnjeg lakšeg treninga u utakmici protiv Nizozemske (16:4) danas nas očekuje reprezentacija, koja je uz nas, najbolja na svijetu.

- Volio bih da ljudi uživaju u pravoj sportskoj priredbi, koja će to sigurno i biti po pitanju kvalitete vaterpola te neizvjesnosti - rekao je u najavi susreta izbornik Ivica Tucak.

Očekuje se da će tribine poljudskog bazena biti ispunjene do posljednjeg mjesta, pa iako je rezultat nebitan, jer ovo je natjecanje priprema za Europsko prvenstvo u Barceloni, naš igrači najavljuju pobjedu.

Srbija je jučer svladala Grčku 12:10 te su prvi sa šest bodova, Grčka, Hrvatska i Nizozemska imaju po tri, Malta je posljednja bez boda.

hr Sat Feb 17 2018 10:59:49 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.