Galatasaray u završnici slomio vrlo dobre Bijele!

Hajduk je završio svoju europsku priču
Hajduk je u Istanbulu u susretu 3. pretkola Europske lige poražen od Galatasaraya rezultatom 2:0. Dobro su se držali Bijeli, hrabro se branili većinu susreta, imali svoje prilike, ali Galatasaray je u posljednjih 13 minuta dva puta pogodio mrežu. Za turski sastav pogađali su Belhanda i Babel.

Prvu prilika Hajduk je imao u 7. minuti. Ubacio je Gyurcso iz prekida, Jurić je najviše skočio i tukao glavom s 10 metara, ali otišlo je preko vrata. U 16. minuti brzi prodor Bijelih po lijevoj strani, otvorilo se dosta prostora u obrani Galatasaraya, Čolina je na koncu pokušao pogoditi Diamantakosa, ali Donk je izbio ispred njega. Jradi je u 21. minuti pokušao atraktivno, "škaricama" s 14 metara, bilo je to blizu, ali ipak malo preko vrata. Pucao je Marcao u 26. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, otišlo je preko vrata. Tukao je Etebo u 30. minuti iz velike udaljenosti, snažno, ali neprecizno.

Sudarili su se u 33. minuti
Posavec, Vušković i Diagne nakon ubačaja u Hajdukov šesnaesterac. Ostali su ležati Hajdukov vratar koji je dobio udarac u glavu i Vušković, ali obojica su se nakon ukazane liječničke pomoći pridigli i nastavili igru.

Veliku šansu u 53. minuti je propustio Babel. Bio je u idealnoj poziciji na desnoj vratnici nakon ubačaja sa strane, ali promašio je cijela vrata. Uzvratio je u 55. minuti na sličan način Hajduk. Sjajnu akciju pokrenuo je Jradi, proigrao je Diamantakosa u šesnaesterac, napadač Bijelih našao je na drugoj strani Caktaša koji je pucao iz prve, ali prebacio je vrata. Pucao je  u 65. minuti Etebo s ruba šesnaesterca, obranio je Posavec. Veliku priliku u 68. minuti imao je Hajduk. Stanko Jurić je lijepo dao na stranu za Jaira koji odmah iz prve šalje ubačaj za Caktaša, a kapetan Bijelih je tukao iz poluvoleja. Lopta se odbila od travnjaka i za malo završila u mreži. Pucao je u 76. minuti Diagne nakon ubačaja s desne strane, išlo je to pod gredu, ali istaknuo se Josip Posavec odličnom intervencijom. Poveo je Galatasaray u 77. minuti s 1:0. Belhanda je utrčao na jedan ubačaj s desne strane i pogodio s nekih 14 metara u donji desni kut. U 86. minuti na 2:0 povisio je Babel. Pucao je Diamantakos u 92. minuti glavom iz blizine, ali lijepo je to obranio vratar Fatih Ozturk.

Galatasaray - Hajduk 2:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Belhanda (77'), 2:0 Babel (86')

Istanbul – Turk Telekom Arena. Bez gledatelja. Sudac: Crag Pawson (Engleska)

Galatasaray: Fatih Ozturk – Linnes, Donk, Marcao, Emre Tasdemir (od 80' Elabdellaoui) - Taylan Antalyali – Feghouli (od 89' Emre Kilinc), Etebo, Omer Bayram (od 71' Belhanda), Babel – Diagne

Hajduk: Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jurić (od 74' Nejašmić), Jradi (od 84' Atanasov) – Jairo, Caktaš, Gyursco (od 84' Kreković) - Diamantakos.
hr Thu Sep 24 2020 22:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jakobušić: Želim moćan Hajduk, dosta je kmečanja!

Novi trener od početka se postavio čvrsto
Na Poljudu je jučer predstavljen novi predsjednik Uprave HNK Hajduk Lukša Jakobušić.

Došao sam jer želim moćan Hajduk, želim vratiti dignitet Hajduku. Potrebno nam je jedinstvo. Četiri godine u životu nije malo, imam svoj mandat završiti do kraja, moji ciljevi su najveći, u svakom segmentu. Da svaki zaposlenik ili igrač bude bolji. Ispod Sv. Roka svi su na 4 tisuće kuna. Teška su vremena, a Hajduk treba vratiti nadu. Kada je Hajduku dobro, svima je ljepše. Htio bih da ga svaki dan za milimetar učinim boljim - rekao je Jakobušić na predstavljanju te se dotaknuo Stanića i Kepčije

- Stanić ima šarm, ugodno je s njim u društvu, ali želim znati zašto smo peti. Volio bih znati logiku odlazaka i dolazaka igrača u posljednjih godinu dana. Nisam se još čuo sa Stanićem, ali meni savjetnik ne treba. Kepčiju ne poznajem, ali čuo sam dobre stvari o njemu.

Jakobušić smatra da predsjednik treba biti glavni:

- Predsjednik je institucija i on je glavni. Model upravljanja Hajdukom je dobar, ali način nije dobar.

Novi predsjednik želi izgladiti odnose s HNS-om:

- Reprezentacija će igrati na Poljudu i mi ćemo joj dati podršku. Imamo samo jednu državu. Ne moramo jesti i piti s njima, ali institucija je institucija! Moramo poštivati njih, ako želimo da oni poštuju nas.

Jakobušić priželjkuje trofeje i želi vratiti pobjednički mentalitet:

- Hajduk je sportski klub, ali i više od kluba. Bit će moćan. Trebamo vratiti pobjednički mentalitet. Imam dojam da bi nam cijela država dala trofej samo da prestanemo kmečati.
hr Sat Oct 31 2020 11:06:31 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra protiv Istre 1961 na Aldo Drosini!

Utakmica 10. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17.05 sati igraju protiv Istre 1961 na Aldo Drosini u okviru 10. kola HT Prve lige. Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na šestom mjestu prvenstvene tablice s 10 osvojenih bodova u sedam odigranih utakmica, dok se domaćin današnjeg susreta nalazi na začelju s pet osvojenih bodova u osam odigranih utakmica.

Hajduk je posljednji susret odigrao 18. listopada te je u tom dvoboju poražen od Šibenika na Poljudu rezultatom 1:0. Nakon toga utakmica između Lokomotive i Hajduka je odgođena budući da su četvorica igrača Lokomotive bila pozitivna na Covid-19, a još dvojici je određena mjera samoizolacije.

Trener Bijelih Hari Vukas na konferenciji za medije istaknuo je važnost današnjeg dvoboja.

- Očekujem dobar Hajduk i pobjedu, a optimizam temeljim na treninzima i načinu na koji je momčad radila u proteklom periodu. Poraz od Šibenika nam je pokazao da se svi moramo zamisliti. Sigurno nešto moramo napraviti drugačije, bit će promjena, a vidjet će te ih na utakmici - istaknuo je trener Vukas.

Za današnju utakmicu konkurira ukupno 21 igrač kojeg je strateg Bijelih poveo u Pulu. Nema ozlijeđenih ni kartoniranih igrača. Drugi je ovo međusobni sraz Hajduka i Puljana u ovoj sezoni. U prvom susretu odigranom na Poljudu (1. kolo) Bijeli su slavili rezultatom 2:0 golovima Kristiana Dimitrova te Adama Gyurcsa.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Tomislav Keglević iz Našica, a četvrti sudac je Ivan Matić iz Osijeka. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnik VAR suca Robi Kezele, također iz Rijeke.
hr Sat Oct 31 2020 10:59:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lukša Jakobušić novi je predsjednik Uprave HNK Hajduk!

Naslijedit će Marina Brbića
Lukša Jakobušić novi je predsjednik Uprave HNK Hajduk, rođen u Dubrovniku 1976. godine, poduzetnik je s dugogodišnjim iskustvom u privatnom sektoru i uspješan sportski djelatnik.

Trenutno pohađa diplomski studiji Sportskog menadžmenta pri Aspiri, a završio je EMBA na Cotrugli Business School. Jakobušić je bio predsjednik VK Jug u razdoblju od 2013. do 2017. godine, a u tom razdoblju klub je osvojio pet trofeja u jednoj sezoni što do tada nije uspjelo niti jednom sportskom klubu u državi, čime je postao najuspješniji predsjednik u velikoj Jugovoj povijesti.

Lukša Jakobušić obavljao je funkciju dopredsjednika HNK Hajduk od svibnja do studenog 2019. godine. Hrvatski je branitelj i dobitnik odlikovanja za sudjelovanje u vojno-redarstvenoj akciji Oluja.

hr Fri Oct 30 2020 08:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Slavlje se nastavlja: Pogledajte spektakularnu bakljadu na Kliškoj tvrđavi

U 19,50 sati ponovno je započelo slavlje...
Cijela srijeda je u znaku Torcidina 70-og rođendana.

U 19,50 sati ponovno je započelo slavlje. Ulicama Splita odzvanjaju sirene automobila, a osim Grada ispod Marjana, fešta se i na ulicama mnogih dalmatinskih gradova.

Slavlju su se pridružili i navijači iz Klisa koji su pripremili spektakularni bakljadu i vatromet na Kliškoj tvrđavi.

hr Wed Oct 28 2020 20:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.