Španjolska: Gol Čopa, poraz Sportinga

Hrvatski napadač Duje Čop bio je strijelac za Sporting iz Gijona u 20. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, ali njegov pogodak nije bio dovoljan niti za bod na gostovanju kod Athletica iz Bilbaoa jer je domaći sastav na kraju slavio sa 2-1 (0-1).

Čop, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodio je za vodstvo Sportinga realiziravši 11-erac u 27. minuti. No, domaći su u nastavku preokrenuli preko Muniaina (50) i Aduriza (71-11m).

Za Čopa je ovo bio sedmi gol u Primeri ove sezone.

Sporting je tako ostao na 18. mjestu sa 13 bodova, pet manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Athletic sedmi sa 32. boda.

Na vrhu je Real Madrid sa 43 boda, jedan manje uz po dvije odigrane utakmice više imaju Barcelona i Sevilla.

Ranije u nedjelju je Barcelona igrala 1-1 na gostovanju kod Betisa, dok je Sevilla izgubila sa 1-3 u gostima kod Espanyola.

hr Sun Jan 29 2017 22:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split, Zadar, Solin, Šibenik i Dugopolje bez drugoligaške licence

U prvom krugu licenciranja nisu prošli ni Imotski i Primorac iz Stobreča
Hrvatski nogometni savez kao davatelj licence u prvom je stupnju završio Središnji postupak licenciranja klubova za Uefina klupska natjecanja, natjecanje u Prvoj HNL i u Drugoj HNL za natjecateljsku 2018/19. godinu. Za dobivanje licence za Uefina klupska natjecanja, natjecanja u Prvoj i Drugoj Hrvatskoj nogometnoj ligi tražitelj licence mora ispunjavati kriterije koji nose oznaku „A“ i „B“ iz pet skupina kriterija, a to su: Sportski, Infrastrukturni, Administracije i Stručnog osoblja, Pravni i Financijski.

Komisija za licenciranje HNS-a obavila je procjenu ispunjenja kriterija na temelju dokumentacije, informacija i podataka koju su dostavili klubovi - tražitelji licence, ali i na osnovu drugih dostupnih relevantnih podataka i informacija te sukladno Pravilniku donijela odgovarajuće odluke o licencama.

1. GNK Dinamo Zagreb - Dinamo II.
3. HNK Hajduk š.d.d., Split - Hajduk II.
5. NK Lučko, Zagreb
6. NK Osijek s.d.d., Osijek - Osijek II.
7. NK Sesvete, Sesvete

Protiv odluka Komisije za licenciranje, u roku od 8 dana od primitka odluke klubovi kojima je odbijena molba za licencu(e) mogu podnijeti žalbu. Tijekom žalbenog postupka mogu iznositi nove činjenice ili dokaze, kao i prijedloge novih dokaza.

Odluke o žalbama donosi tijelo 2. stupnja - Žalbeno tijelo za licenciranje HNS-a. Krajnji rok za donošenje konačnih odluka je 20. svibnja 2018.
hr Mon Apr 23 2018 22:11:31 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Zadar i Imotski otkazali suradnju trenerima

Trend otkaza preselio i među trećeligaše
NK Zadar objavio je jutros na svojim službenim stranicama kako Vjeran Simunić više nije trener njihove momčadi. Nakon poraza u Pločama u 26. kolu 3. HNL jug, Uprava kluba odlučila se za promjenu na klupi, a novi trener bit će Dragan Blatnjak.

Za raskid suradnje s dosadašnjim trenerom odlučio se i NK Imotski. Predsjednik kluba Marko Grubišić smijenio je Maria Ćutuka očito nezadovoljan njegovim vođenjem momčadi, iako je Ćutuk u zadnje vrijeme rezultatski podigao Imotski. U posljednje četiri utakmice imaju dvije pobjede i remi te minimalan poraz u gostima od Zagore.
hr Mon Apr 23 2018 21:24:46 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Porazi Zadra i biogradskog Primorca

Croatia pobjednički kroz Stobreč
Danas je odigrano sedam susreta 26. kola 3. HNL jug. Valja izdvojiti poraze Zadra i Primorca iz Biograda. Zadrani su poraženi u Pločama od Jadrana sa 2:1. Domaća momčad tijekom cijele utakmice bila je bolji protivnik i zasluženo odnose tri boda.

Biogradski Primorac poražen je sa 1:0 u Kaštel Starom od davljenika Vala. Hrvace su imale tri boda sve do 89. minute kada Božina nespretno reagira i postiže autogol za konačni rezultat 1:1. Do prednosti ih je doveo Maganić u prvom dijelu.

Kamen i Junak odigrali su utakmicu bez pogodaka, svakome po bod u borbi za ostanak. Zagora je na Borovištu bila bolja od Uranie sa 2:0. Trener-igrač Brnadić pogodio je već u sedmoj minuti, Frane Bitunjac iz kaznenog udarca bio je precizan za 2:0.

Dubrovački GOŠK upisao je bitnu pobjedu 2:1 protiv županijskog susjeda Zmaja. Veraja i Lipotić bili su strijelci za Gospare, Toni Ivanišević je ublažio poraz Zmaja.

Lider iz Zmijavaca bez većih problema odnio je bodove iz Stobreča. Za pobjedu Croatie od 2:0 pogađali su Vidošević i Mrkonjić.

Rezultati:

Primorac - Croatia 0:2 (Vidošević 31', Mrkonjić 62'-11m)
Val - Primorac BNM 1:0 (Sunara 7')
Hrvace - Imotski 1:1 (Maganić 34' // Božina 89'- ag)
Kamen - Junak 0:0
Jadran LP - Zadar 2:1 (Maleta 32', Šutalo 65' // Torbarina 90'+3)
Zagora  - Urania 2:0 (Brnadić 7', F. Bitunjac 34'-11m)
GOŠK -Zmaj 2:1 (Veraja 26', Lipotić 40' // Ivanišević 75')
hr Sat Apr 21 2018 20:41:29 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Poljud rasprodan za derbi protiv Dinama

Ulaznica za sutrašnju utakmicu u ovom trenutku više nema u prodaji
Hajduk je na svojoj službenoj web stranici objavio kako ulaznica za najveći derbi hrvatskog sporta između Hajduka i Dinama koji se u nedjelju od 17 sati igra na Poljudu više nema u slobodnoj prodaji.

Preostala mjesta do punog kapaciteta poljudskog stadiona odnose se na ulaz A koji je rezerviran za gostujuće navijače te sigurnosna mjesta sektora B.
hr Sat Apr 21 2018 11:49:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.