KK Zadar umjesto Bostica dovodi Graya

Novi igrač KK Zadar je Steven Gray (28) koji je sezonu započeo u grčkom Lavriu gdje je bio jedan od najboljih igrača

Gray je bio jedan od čak sedam američkih košarkaša u dresu Lavria ove sezone, a do sada je odigrao svih 13 utakmica njihovog prvenstva.

U prosjeku je igrao 24 minute, a za to je vrijeme ubacivao 10.6 koševa uz 2.6 skokova, 2.5 asistencija uz jednu osvojenu loptu.

Također igra oba smjera, a u sezoni 2014/2015 bio je najbolji strijelac Prvenstva Francuske sa 16.8 koševa po susretu gdje je bio izabran i za All Star utakmicu.

Djeluje kao jedan iznimno kvalitetan igrač s kojim će KK Zadar sigurno dobiti na snazi baš u trenutku kada KK Zadar igra poprilično dobro i lagano podsjeća na one najsjajnije dane svoje košarke.

A hoće li se Gray uklopiti u ekipu i donijeti Zadru ono što se od njega očekuje, sigurno će nam pokazati vrijeme.

hr Mon Jan 29 2018 16:08:01 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Šarićeva Philadelphia bolja od Orlanda

U sinoćnjem okršaju Philadelphije 76ersa Darija Šarića i Orlanda Magica Marija Hezonje bolji su sa 116-105 bili domaći Sixersi.

Oba su hrvatska košarkaša odigrala 25 minuta, a Šarić je u tom vremenu zabio 11 koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/5) i tome dodao šest skokova i četiri asistencije. Hezonja je u istom vremenu zabio 13 koševa (šut iz igre 4/10, trice 1/2) i upisao dva skoka, dvije asistencije, tri ukradene lopte i jedaan blok.

Najbolji strijelac Philadelphije, kojoj je ovo sedma pobjeda u nizu, bio je Joel Embiid sa 28 koševa i 14 skokova, dok je Ben Simmons dodao 17 koševa i sedam assistencija, a J.J. Redick 16 koševa.

Najbolji kod Orlanda, kjem je ovo peti uzastopni poraz, bio je Aaron Gordon sa 20 koševa, od čega četiri trice. Evan Fournier je dodao 16, a Nik Vucevević 15 koševa.

Philadelphia je vodila 58-40 na poluvremenu i 71-49 u trećoj četvrtini kada je Orlando načravio seriju od 11-2 i došao na  13 razlike. No onda su Sixersi preuzeli opet kontrolu i zaključili utakmicu u svoju korist.

Sinoć je na teren istrčao i Dragan Bender čiji su Phoenix Suns poraženi kod kuće od Portland Trail Blazersa sa 104-106.

Portland je predvodio Damian Lillard sa 40 koševa, a 19 je zabio u zadnjoj četvrtini.

Trail Blazers su gubili 13 koševa sredinom zadnje četvrtine, a onda ih je Lillard vratio u igru i donio im pobjedu.
Dragan Bender je odigrao 24 minute i zabio je pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 1/3) uz pet skokova, jednu asistenciju i jedan blok. Najbolji strijelac Phoenixa bio je Devin Booker koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Los Angeles Lakersi Ivice Zubca upisali su pobjedu, sa 113-108 su svladali Sacramento Kingse. Zubac je u 11 minuta na terenu zabio četri koša (šut iz igre 2/4) i upisao dva skoka.

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Kentavious Caldwell Pope sa 34 koša.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Lakersi su prekinuli niz od tri poraza u gostima, dok je za Kingse ovo deseti poraz u 13 utakmica.

Sacramento je vodio 95-94 prije nego je Kyle Kuzma pogodio koš šest i pol minuta prije kraja nakon kojeg su se Lakersi odvojili. Caldwell-Pope je nakon toga pogodio polaganje i šut, a Kuzma tricu i  Julius Randle zakucavanje za seriju Lakersa od 11-2 kojom su došli na 105-97 nešto više do dvije minute prije kraja.

Aktualni prvaci Golden State su uvjerljivo kod kuće sa 112-80 svladali oklahoma City Thunder.

I dok je Thunder bio izjednačen do poluvreemna, Kevin Durant i njegovi suigrači su u trećoj četvrtini ubacili u višu brzinu i odvojili se. Igrači Stevea Kerra su od kraja treće četvrtine do sredine zadnje napravili seriju od 37-11.

Durant je bio najbolji strijelac utakmice sa 28 koša, Stephen Curry je dodao 21 koš i devet skokova.

Čvrsta obrana Warriorsa ograničila je Russellla Westbrooka na samo 15 koševa, dok je Carmelo Anthony ubacio 14 za Oklahomu.

Na Istoku su Boston Celticsi svladali New York Knickse sa 121-112 najviše zahvaljujući Kyrieu Irvingu koji je zabio 31 koš i upisao devet skokova te osam asistencija.

hr Sun Feb 25 2018 10:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Zubac sjajno iskoristio minutažu, Bogdanović dvoznamenkast

Mladi Ivica Zubac još jednom pokazao da se na njega može računati
Indiana je na svom parketu pobjedila Atlantu 116:93, a Bojan Bogdanović je za 31 minutu upisao 12 koševa uz tri skoka, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Phoenix je upisao osmi poraz u nizu, sinoć su na svom parketu izgubili od LA Clippersa 117:128. U lošu predstavu Sunsa uklopio se i Dragan Bender koji je ubacio samo tri poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Lakersi su upisali uvjerljivu pobjedu 124:102 protiv Dallasa, a Ivica Zubac još jednom je pokazao da je odličan kad dobije priliku. On je za 18 minuta na parketu ubilježio 14 poena, šest skokova i asistenciju.

U laganoj gostujućoj pobjedi Clevelanda nad Memphisom, Ante Žižić je dobio dvije minute te je ubacio dva koša.

L.A. Lakers - Dallas 124:102

hr Sat Feb 24 2018 10:03:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Blamaža u Zadru: Košarkaši izgubili od Rumunjske

Šanse za odlazak na Svjetsko prvenstvo su minimalne
Hrvatska košarkaška reprezentacija u Zadru je nakon katastrofalne igre izgubila od Rumunjske 56:58 te je tako vjerojatno ostala bez plasmana na SP koje će se igrati u Kini 2019. Nakon što smo otvorili kvalifikacije šokantnim porazima od Nizozemske i Italije večeras u Zadru Rumunjska je morala pasti kako bi Hrvatska željela zadržati kakve takve izglede za plasman u Kinu. No, naša reprezentacija odigrala je jednu od najgorih utakmica u povijesti.

Pred 7000 ljudi na zadarskom Višnjiku vidjeli smo napadački lošu Hrvatsku koja je pogodila samo dvije od 26 trica. Uspjeli smo prosuti 12 poena prednosti koje smo imali početkom treće četvrtine, a u trećoj četvrtini uspjeli smo ubaciti samo 10 koševa što je primaklo Rumunje na samo poen zaostatka (38:37) uoči posljednjih deset minuta. U zadnjoj četvrtini naši su nastavili s lošom igrom pa je pobjeda otišla na stranu gostiju.

Hrvoje Perić sa 19 koševa bio je najefikasniji kod Hrvatske, Luka Žorić je ubacio 11, dok je Nandor Kuti sa 16 koševa bio najbolji kod Rumunjske. Hrvatska ima tri poraza, a Rumunjska dvije pobjede i poraz. U skupini su još Italija, koja ima omjer 2-0, te Nizozemska, koja je na omjeru 1-1. Italija i Nizozemska svoj susret 3. kola igraju večeras. Hrvatska će u 4. kolu u ponedjeljak u Zadru igrati protiv Nizozemske, dok će preostala dva susreta u skupini igrati tijekom ljeta, 28. lipnja na gostovanju u Italiji, a 1. srpnja također na gostovanju u Rumunjskoj.

hr Fri Feb 23 2018 20:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Dobri nastupi Šarića i Hezonje

Naši košarkaši nastavili s dvoznamenkastim brojem poena
Mario Hezonja odigrao je dobru utakmicu u četvrtom uzastopnom porazu Orlando Magica. Sinoć su od njih na njihovom parketu bili bolji New York Knicksi 120:113. Mario je u 27 minuta na parketu ubacio 15 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije.

Dario Šarić je bio dobar u pobjedi Philadelphije protiv Chicago Bullsa 116:115. On je u 30 minuta ubacio 13 koševa uz osam skokova i dvije asistencije. 76ersi su tako upisali šestu uzastopnu pobjedu, ali i dalje ih čeka borba za doigravanje, trenutno su na sedmom mjestu istočne konferencije.

Charlotte - Brooklyn 111:96
Orlando - New York 113:120
Chicago - Philadelphia 115:116
Cleveland - Washington 103:110
Sacramento - Oklahoma 107:110
Golden State - LA Clippers 134:127

hr Fri Feb 23 2018 10:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.