Kreće dramatična borba: Škugor odigrao fantastičan meč, ali ipak izgubio - pobjednika duela će odlučiti peti meč

Peti meč će odlučiti pobjednika u dvoboju 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa između tenisača Hrvatske i Španjolske, nakon što je najbolji španjolski igrač u Osijeku Roberto Bautista Agut u prvom dvoboju nedjeljnog programa svladao Franka Škugora sa 6-1, 6-7 (4), 6-3, 7-6 (6) nakon tri sata i 19 minuta dvoboja

Španjolac je bolje otvorio meč i s dva 'breaka' za 29 minuta osvojio prvi set. U drugom je Škugor spasio svih pet 'break-lopti' s kojima je bio suočen i odlično odigrao 'tie-break' za izjednačenje u setovima.

Nažalost, 16. tenisač svijeta pokazao je svoju kvalitetu i u preostala dva seta. 'Break' za 3-1 bio mu je dovoljan za osvajanje treće dionice. U četvrtom setu je Španjolac napravio 'break' za 4-3 u gemu u kojem je Škugor napravio dvije dvostruke pogreške. No, kad je Bautista Agut kod 5-4 servirao za pobjedu, osvojio je jedan poen. Nažalost, Španjolac je uspio u 'tie-breaku' nadoknaditi propušteno iz desetog gema te je ostavio odluku o pobjedniku za peti meč.

U njemu će o plasmanu u četvrtfinale odlučivati Nikola Mektić i Pablo Carreno Busta. Obojici će to biti prvo takvo iskustvo, a nijedan još nema pobjedu u 'živom' pojedinčanom meču u Davis Cupu.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2-2

Franko Škugor - Pablo Carreno Busta 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6)

Ante Pavić - Roberto Bautista Agut 4-6, 2-6, 3-6

Marin Draganja / Nikola Mektić - Feliciano Lopez / Marc Lopez 6-7 (6), 7-6 (7), 7-6 (5), 2-6, 6-4

Franko Škugor - Roberto Bautista Agut 1-6, 7-6 (4), 3-6, 6-7 (6)

Nikola Mektić - Pablo Carreno Busta

hr Sun Feb 05 2017 19:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sandra Perković slavila u Birminghamu

Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković osvojila je prvo mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara, dok je Stipe Žunić u bacanju kugle bio osmi s rezultatom 20,29 m.

Nakon što je slavila na svjetskom prvenstvu u Londonu, Sandra Perković je pobjednički niz nastavila i u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara.

Sandrina je to treća pobjeda ove sezone u Dijamantnoj ligi nakon što je bila najbolja i u Šangaju (66,94), te Oslu (66,79), dok je u u Stockholmu bila druga (67,75) iza Kubanke Yaime Perez.

Bila je to njezina ukupno 36 'dijamantna pobjeda' u 46 nastupa pri čemu treća u Birminghamu.

Sandra je natjecanje počela bacivši disk 61,78 metara što je nakon prve serije bilo dovoljno za treće mjesto. U drugoj seriji je bacila 62,49 spustivši se za jednu poziciju u poretku. No, u trećoj seriji je preuzela vodstvo s rezultatom 67,22 m. U četvrtom je pokušaju bacila preko 68 m, no taj je rezultat poništen zbog prestupa. Dvostruka olimpijska pobjednica se zbog toga pobunila, ali suci nisu željeli promijeniti odluku. U zadnjoj, šestoj seriji Perković je potvrdila prvo mjesto bacivši 67,51.

Druga je bila Kubanka Denia Caballero koja je disk bacila 65,24 metara, dok je treće mjesto osvojila njezina sunarodnjakinja Yaimi Perez s rezultatom 65,11. Australka Dani Stevens, srebrna sa SP-a, na koncu je bila četvrta s rezultatom 64,75, dok je brončana sa SP-a u Londonu, Francuskinja Melina Robert-Michon bila je tek šesta s rezultatom 62,17.

Sandra će idući nastup imati 29. kolovoza na Hanžekovićevom memorijalu, a 1. rujna je i završnica Dijamantne lige u Bruxellesu.

Perković je i prije nastupa u Birminghamu osigurala plasman na završnicu Dijamantne lige u Bruxellesu. Trenutačno je u vodstvu sa 31 bodom, Perez je druga sa šest bodova manje, dok je treća Caballero sa 23 boda.

U Birminghamu je nastupio i brončani s nedavnog svjetskog prvenstvu Stipe Žunić. Nažalost, nije ponovio rezultat iz Londona gdje je bacio kuglu 21,46 m. U Birminghamu je zauzeo osmo mjesto s rezultatom 20,29 metara. Hrvatski rekorder je imao tri ispravna hica (20,21, 20,29 i 20,10), te tri prijestupa.

Bio je to njegov četvrti nastup u Dijamantnoj ligi. Ove sezone je bio četvrti u Lausanni (21,17). Prije toga je nastupao je još samo prošle godine u Stockholmu kada je bio sedmi (19,64), te u Zurichu 2014. kada je zauzeo deseto mjesto (19,31)

Pobjeda je pripala svjetskom prvaku Novozelanđanu Tomasu Walshu s rezultatom 21,83m. Drugi je bio Amerikanac Ryan Crouser (21,55), a treće mjesto osvojio je Čeh Tomaš Stanek (21,16).

Žunić je u Birminghamu lovio završnicu Dijamantne lige u Bruxellesu gdje će nastupiti osam najbolji, ali nije uspio. Na koncu je deseti u ukupnom poretku sa šest bodova, dok osmoplasirani Jamajčanin O'Dayne Richards ima bod više.

hr Sun Aug 20 2017 20:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kovačić ostaje u Real Madridu

Europski prvak Real Madrid odbio je ponudu Juventusa od čak 75 milijuna eura za prodaju hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića, tvrdi španjolski dnevnik AS.

Taj dnevnik tvrdi da je ponudu odbio trener Reala Zinnedine Zidane koji nakon odlaska Jamesa Rodrigueza sve više povjerenja daje Kovačiću. Hrvatski veznjak nije igrao na utakmici protiv Superkupa u Skopju protiv Manchester Uniteda, ali je bio jedan od najboljih u utakmicama španjolskog Superkupa protiv Barcelone, pogotovu u uzvratu na Bernabeu, gdje je dobio ovacije gledatelja.

Iznos od 75 milijuna eura najveći je ikad ponuđen za nekog od hrvatskih nogometaša.

Kovačić (23) je već dvije godine (2013-2015) igrao u Italiji i to u Interu, odakle je 2015. otišao u Real gdje je dosad odigrao 52 utakmice.

hr Sat Aug 19 2017 18:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Karlović zaustavljen u osmini finala u Cincinnatiju

Bbolji od njega bio je Australac Nick Kyrgios sa 4-6, 7-6 (6), 6-3 nakon sat i 56 minuta igre.

Karlović nije niti u četvrtom dvoboju uspio ostvariti prvu pobjedu protiv 22-godišnjeg Australca iako je bolje krenuo u nastavak dvoboja prekinutog u četvrtak zbog kiše i osvojio prvi set. Susret je, naime, u petak nastavljen pri vodstvu Karlovića od 4-3 u prvom setu, naš je veteran uspio ostvariti "break" za 6-4. Iskoristio je Karlović gem u kojemu je Kyrgios napravio dvije dvostruke servis pogreške te je u kombinaciji s dva svoja dobra reterna stigao do prednosti.

Drugi set protekao je u potpunoj dominaciji servera, Karlović je u svojih šest servis-gemova izgubio pet poena, a Kyrgios samo četiri, pa se igrao "tie-break". Prvi je do prednosti u odlučujućoj igri stigao Karlović kada je dobrim reternom i izlaskom na mrežu stigao do prednosti od 2-1. Nažalost, odmah potom je izgubio dva uzastopna poena na svom servisu, kod prvoga je Kyrgios odigrao fantastični passing, no kod drugog je Karlović promašio volej. Karlović je uspio vratiti "mini-break" zaostatka izjednačivši na 5-5 još jednim napadom nakon dobrog reterna, a kod tog je rezultata imao još jednu šansu za osvajanje poena na Australčev servis čime bi stigao do meč-lopte. Nažalost, tada ga je Kyrgios uspio "probiti" na mreži za svoju set-loptu. Karlović se izvukao servisom, no zatim je kod 6-6 izgubio poen na svom početnom udarcu, a Kyrgios je dobrim svojim servisom poravnao rezultat u setovima.

Ključni gem meča bio je četvrti u trećem setu kada je Kyrgios oduzeo servis Karloviću. Našeg igrača nije služio prvi servis te je Australac stigao do 0-40. Karlović je prvu "break-loptu" spasio asom iz drugog servisa, drugu servis-winnerom, no na treću je promašio lagani volej i dao veliku prednost Australcu koju je ovaj lako zadržao za konačnih 6-3.

hr Fri Aug 18 2017 21:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kevin Durant odbio posjet Bijeloj kući

Jedan od najboljih igrača Golden State Warriorsa, Kevin Durant odbio je tradicionalan posjet Bijeloj kući zbog kontroverzne politike Donalda Trumpa.
Američki košarkaš, član NBA prvaka  Kevin Durant objavio je kako će bojkotirati tradicionalni posjet Bijeloj kući zbog neslaganja s politikom koju provodi aktualni američki predsjednik Donald Trump.
Zbog velikog sportskog uspjeha kluba, u Americi postoji tradicija da članove momčadi primi predsjednik države u Bijeloj kući. Ipak, jedan od najboljih igrača Warriorsa odbio je posjet.
-Ne poštujem osobu koja je trenutačno na mjestu predsjednika SAD. Ne slažem se s njegovom politikom i neću posjetiti Bijelu kuću, rekao je Durant u razgovoru za ESPN.
-Definitivno želim biti glas ljudi odakle dolazim. Odrastao sam u zajednici koja je 95% afroamerička i jedna od najcjenjenijih zajednica u zemlji. Ali borimo se i za jednakost svih, nastojali smo da se svi u našim četvrtima osjećaju ugodno, među svim ljudima, izjavio je Durant zbog kontroverzne Trumpove reakcije u medijima na događaje u Virginiji.

hr Fri Aug 18 2017 18:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.