Fantastična utakmica Hajduka u Puli

Zoran Vulić preporodio je Bijele koji su slavili u Puli s 4:2
Hajduk je u 8. kolu HT Prve lige pobjedio Istru u Puli s 4:2 i tako potvrdio da je dolaskom Vulića njegovoj krizi došao kraj. Druga je ovo pobjeda Bijelih pod novim trenerom, a ono što je još važnije je da Bijeli igraju kao preporođeni. Napadački, atraktivno, hrabro, jednom riječi - hajdučki! Večeras na Aldo Drosini su imali vodstvo 3:0 već u 36. minuti, dva puta je pogodio Gyurcso i jednom Ivanovski.

Smanjila je Istra na 2:3, ali novim pogotkom Ivanovski je u 65. minuti uništio nade domaćina u preokret. Imao je Hajduk mnoštvo prilika, pravo je čudo što nisu postigli još koji pogodak. Caktaš u sudačkoj nadoknadi nije realizirao kazneni udarac. Ovom pobjedom Hajduk je skočio na šesto mjesto sa 10 bodova. U sljedećem kolu Hajduk na Poljudu igra protiv vodećeg Dinama.

Već u 5. minuti presjekli su igrači Hajduka loptu u opasnoj zoni, Jairo je krenuo naprijed, srušio ga je branič Istre na 17 metara. Iz slobodnog udarca Gyurcso pogađa vratnicu. Malo je nedostajalo da Bijeli dođu do ranog vodstva, bio je to sjajno izveden slobodnjak. U nastavku akcije lopta opet dolazi do Gyurcsa na 15 metara, potegao je Mađar iz prve, ali otišlo je to preko vrata. Pritiskao je Hajduk a u 21. minuti Cardozo je pogriješio, pokušao je glavom vratiti loptu Rubiću, Gyurcso je presjekao loptu izašao sam pred vratara domaćih i mirno poentirao u lijevi kut za vodstvo Bijelih. Samo četiri minute nakon toga novi pogodak, Hamza je dao loptu u sredinu za Jaira koji prekrasno petom proigrava Gyurcsa, a ovaj zaobilazi vratara i hladnokrvno pogađa mrežu domaćih.

U 36. minuti Hajduk ima veliko vodstvo od 3:0. Juranović je sjajno ubacio na deset metara, Ivanovski dolazi prvi na loptu i šalje je u suprotni kut, neobranjivo je to bilo za vratara Čondrića. Samo minutu nakon toga nova prilika za Bijele. Caktaš je bio u dobroj poziciji, izborio je korner. Nakon toga Hamza puca, odbija se od Miereza za novi korner. Smanjila je Istra u 40. minuti na 3:1 fantastičnim pogotkom Rodrigueza s 20 metara u suprotni kut.

Početkom drugog dijela, točnije u 52. minuti, Istra je smanjila na 2:3. Sane je ubacio s desne strane, Mierez je ušao ispred Lopeza i glavom pogodio suprotni kut. Mogla je Istra u 62. minuti doći do izjednačenja. Ivančić je pucao s otprilike 17 metara, bio je to dobar udarac, međutim blokirao ga je Filip. U 65. minuti Hajduk je povećao vodstvo. Gyurcso je ubacio nisku loptu iz slobodnjaka na 10 metara, Cardozo je u padu glavom odbio do Jurića od kojeg se lopta odbija Ivanovskom, koji pogađa s 12 metara za 2:4. Malo je u 74. minuti nedostajalo da Caktaš dodatno povisi vodstvo Hajduka. Gyurcso je izveo udarac iz kuta, Caktaš je bio prvi na lopti, glavom je gađao suprotni kut, ali otišlo je malo preko vrata. U 77. minuti nova prilika za Hajduk.

Ivanovski je odlično povukao po desnoj strani, odigrao je povratnu loptu za Jradija koji tuče s 14 metara, no njegov udarac nogom brani Čondrić. Sjajna priliku imali su Bijeli u 85. minuti. Idealno je Jradi iz sredine terena izbacio Caktaša koji je ostao na širokom prostoru, gađao je drugu stranu gdje je u naletu bio Tudor koji je za korak zakasnio na loptu. U sudačkoj nadoknadi utakmice vidjeli smo opravdano dosuđeni jedanaesterac za Hajduk i crveni karton za Grujevića koji je rukom spriječio pogodak nakon udarca Jradija s 14 metara. Izvođač najstrože kazne bio je Caktaš, snažno je pucao, ali zatresao je gredu pa je ostalo 2:4.

Istra: Čondrić, Oneto, Rubić, Bosančić, Mierez, Rodriguez, Sane (od 66' Traore), Ivančić (od 71' Fuentes), Grujević, Cardozo (od 88' Segado), Obeng.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Hamza, Caktaš, Palaversa (od 61' Jurić), Jairo (od 72' Jradi), Gyurcso (od 82' Tudor), Ivanovski.
hr Sun Sep 23 2018 21:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ako prođu Gziru, Bijeli u 2. pretkolu igraju s pobjednikom susreta Ventspils - Teuta!

Prvi susret 2. pretkola na rasporedu je 25. srpnja
Održan je ždrijeb 2. pretkola kvalifikacija za Europsku lige kojim je određeno da pobjednik utakmice 1. pretkola između Hajduka i Gzire United ide na pobjednika susreta Ventspils (Latvija) - Teuta (Albanija).

Prva utakmicu Bijeli će, ako prođu u iduću rundu, igrati 25. srpnja u Latviji ili Albaniji, dok je uzvrat na rasporedu 1. kolovoza na domaćem travnjaku.

Također, UEFA je odredila da će Hajduk prvu utakmicu 1. pretkola Europske lige u gostima kod malteškog Gzira Uniteda igrati 9. srpnja umjesto planiranog 11. srpnja.

Razlog promjene termina stoji u nedovoljnom broju dostupnih stadiona adekvatnih za odigravanje europskih utakmica na Malti.
hr Wed Jun 19 2019 16:30:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nejašmiću nagrada za najboljeg igrača Hajduka po izboru članova

Ovo je bio treći izbor za najboljeg igrača
Darko Nejašmić proglašen je najboljim igračem Hajduka u protekloj sezoni po izboru članova kluba. Ovo je bio treći izbor u kojem članovi biraju najboljeg igrača. U prethodna dva pobijedili su Ante Erceg i Zoran Nižić.

Nejašmić je sezonu počeo u Hajduku II, a dolaskom Oreščanina na klupu prve momčadi postao je standardni prvotimac Bijelih.
hr Wed Jun 19 2019 08:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas ždrijeb 2. pretkola Europske lige: Poznati mogući protivnici Bijelih!

Hajdukovci će, ako prođu prvu europsku prepreku, u ždrijebu doznati i potencijalne suparnike u 2. pretkolu
Hajduk je jučer u Nyonu izvukao svog prvog protivnika u kvalifikacijama za Europsku ligu. Bit će to malteška momčad Gzira United.

Već danas, 19. lipnja, hajdukovci će, ako prođu prvu europsku prepreku, u ždrijebu doznati i potencijalne suparnike u 2. pretkolu.

Bijeli imaju status nositelja, smješteni su u grupi 5, a mogući protivnici su:

1. PFC CSKA-Sofia (BUL) or OFK Titograd (MNE)
2. FK Riteriai (LTU) or KÍ KlaksvIk (FRO) or SP Tre Fiori (SMR)
3. Cork City FC (IRL) or FC Progres Niederkorn (LUX) or Cardiff Metropolitan University FC (WAL)
4. Debreceni VSC (HUN) or FK Kukësi (ALB)
hr Wed Jun 19 2019 08:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trener Oreščanin: Imamo dovoljno vremena da napravimo kompletnu analizu protivnika

Bijeli putuju na Maltu
Trener Hajduka Siniša Oreščanin prokomentirao je današnji ždrijeb u Nyonu. Bijelima su kuglice dodijelile maltešku Gziru United, momčad protiv koje će hajdukovci otvoriti novu natjecateljsku sezonu. Prvi susret Hajduk igra 11. srpnja na gostujućem terenu, a uzvrat je sedam dana kasnije na poljudskom travnjaku...

- Imamo prve informacije o protivniku. Gzira United je momčad koja će prošle sezone završila treća u malteškom prvenstvu. Zajedno sa svojim stožerom imam dovoljno vremena da napravimo kompletnu analizu te da u potpunosti budemo spremni za početak sezone. Prije svega želimo opravdati ulogu nositelja i plasirati se u iduću rundu natjecanja. Pogledat ćemo njihove utakmice, analizirati do najsitnijeg detalja kako bi ostvarili konačan cilj. - poručio je trener Bijelih po završetku ždrijeba.

Hajdukov kapetan Josip Juranović dao je svoj osvrt na današnji ždrijeb prvog pretkola Europske lige koji je Hajduku dodijelio malteški Gzira United. Bijeli prvu utakmicu igraju u gostima 11. srpnja, a uzvrat je sedam dana kasnije na Poljudu.

- Jedva čekamo tu utakmicu, vidjeli smo da su završili na trećem mjestu prvenstvene tablice i bez obzira što smo veliki favoriti, trebamo im pristupiti maksimalno ozbiljno. Već u prvoj utakmici cilj nam je osigurati prolaz, postaviti se kao da igramo doma, od prve minute krenuti agresivno i koncentrirano te potvrditi ulogu favorita. Želimo riješiti pitanje prolaza već na Malti i zatim to potvrditi pred našom publikom - kazao je kapetan Juranović nakon što je saznao suparnika u prvom pretkolu.

Osvrnuo se kratko i na tijek priprema, već devet dana Bijeli se pripremaju na Poljudu.

- Intenzivno radimo, dva puta dnevno s ciljem da u punoj snazi i optimalnoj formi dočekamo početak prvenstva i europske utakmice. U petak igramo prvu pripremnu utakmicu sa Solinom, a zatim smo od nedjelje za završnom dijelu priprema u Sloveniji gdje ćemo odraditi najbitniju fazu uoči početka natjecateljskih utakmica - zaključio je kapetan Bijelih.
hr Tue Jun 18 2019 21:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.