Rekord karijere za Hezonju

Dubrovčanin sjajno koristi svoju minutažu
Mario Hezonja ne miri se s činjenicom što ga je Orlando Magic otpisao i pušta ga na kraju sezone te u tome pronalazi motiv da bude što bolji.

Četiri dana nakon najbolje utakmice ove NBA sezone, odigrao je najbolji meč u cijeloj karijeri. Dosadašnji rekord po broju koševa (24) postigao je u dresu Barcelone a NBA rekord bio mu je 21 poen.

U porazu Orlanda kod Detroita 110:114, Hezonja je utrpao čak 28 poena (šut iz igre 10-18) uz čak osam trica za 31 minutu igre. Dodao je i šest skokova, dvije asistencije i tri oduzete lopte.

hr Mon Dec 18 2017 09:43:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

EP rukomet 2018: Njemačka - Danska 25-26

U susretu 2. kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u nedjelju su u Varaždinu rukometaši Danske svladali Njemačku sa 26-25 (8-9).

U izjednačenoj utakmici u kojoj nitko nije imao više od dva gola prednosti, pogodak Caspera Mortensena u 54. minuti, kojim je Danska povela 23-20, prelomio je susret.

Kod Danske najbolji strijelac bio je Hans Lindberg sa 9 golova, a Mikkel Hansen zabio je 5, ali sve u drugom poluvremenu. Njemačku je predvodio Julius Kuhn sa 6 pogodaka, a Steffen Weinhold zabio je 5.

Danska, koja je prije dva dana svladala Sloveniju sa 31-28, sada ima 6 bodova. Njemačka je ostala na 4, Makedonija ima 3, a Španjolska i Češka po 2 boda, dok Slovenija ima 1 bod.

Večeras u 20.30 sati sastaju se Makedonija i Španjolska.

hr Sun Jan 21 2018 21:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Hrvatski košarkaš Dario Šarić imao je dobru večer u pobjedi

Raznovrsni Šarić u pobjedi svojih Philadelphia Sixersa kod kuće, a igralo se protiv Milwaukee Bucksa s 116-94.

Šarić je za 33 minute igre ubacio 13 koševa (šut 4-10, trice 1-5), a imao je i 6 skokova i 7 asista, te je još jednom pokazao raznovrsnost u svojoj igri. najbolji pojedinac Sixersa, koji su sada šest na Istoku s omjerom 22-20, bio je Joel Embiid s 29 poena i 9 skokova, dok je kod Bucksa najbolji bio Chris Middleton s 23 koša.

NBA večer su ipak obilježili porazi prvaka i viceprvaka - Houston Rocketsi su prekinuli niz od 14 gostujućih pobjeda Golden Statea, koji su u Teksasu izgubili s 108-116, dok je još goru večer imao Cleveland koji je kod Oklahoma Citya poražen s čak 148-124.

Dvoboj prve dvije momčadi Zapada u Houstonu pripao je domaćinu, u čiji se sastav nakon stanke zbog ozljede leđa vratio James Harden i postigao 22 koša, no junak dvoboja bio je Chris Paul s 33 poena i 11 skokova. Golden State je ostao na 14. pobjeda u gostima zaredom i nisu uspjeli oboriti rekord od 16 trujumfa u nizu Lakersa iz sezone 1974-75. Kevin Durant (26) i Stephen Curry (19) su ipak dali premalo da bi izbjegli i drugi poraz od Houstona u njihovu trećem ovosezonskom ogledu.

Cleveland je u Oklahoma Cityu primio čak 148 koševa, a njihova zvijezda LeBron James (25 koševa) ušao je u povijest kao sedmi igrač koji je ubacio više od 30.000 poena. No, niti James nije uspio spasiti Cavse ponižavajućeg poraza od odličnih Thundera. Paul George (36), Carmelo Anthony (29)  i Russell Westbrook (23, 20 asista) su nemilice punili koš doprvaka. Oklahoma je imala ogromnu prednost u skoku (52-28), imali su 51.7 posto točnosti šuta, a 27 posto za trice.  Clevelandu je ovo peti poraz u zadnjih šest poraza i tek su treći na Istoku iza Bostona i Toronta.

hr Sun Jan 21 2018 10:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Australian Open: Čilić na Nadala u četvrtfinalu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je u 4. kolu grand slam turnira Australian Open u Melbourneu Španjolca Pabla Carrena-Bustu s 6-7 (2), 6-3, 7-6 (0), 7-6 (3), a u četvrtfinalu ide na prvog igrača svijeta Rafaela Nadala.

Marin je dominirao protiv Carreno-Buste, 11. igrača svijeta, iako je izgubio prvi set nakon vodstva od čak 5-2. To nije omelo Čilića da dobije drugi set s dva "breaka", a Španjolac se slomio u trećem setu. U tom dijelu igre Marin je prvi izgubio servis, potom izjednačio na 4-4, da bi Carreno-Busta još jednom oduzeo servis Čiliću za vodstvo od 6-5. Šesti igrač svijeta se spašava "re-breakom", a to je dotuklo Carrena-Bustu koji je "tie-break" izgubio s 7-0. I četvrti set je odlučen u 13. igri, iako je Marin vodio s 3-1, a u "tie-breaku" je Međugorac ponovno bio jači i iskoristio drugu meč-loptu za odlazak u četvrtfinale. Čilić je meč okončao s 20 aseva, imao je skoro dvostruko više winnera od Španjolca (73-39) i puno bolji postotak na reternu.

Bio je to drugi međusobni sraz ove dvojice i druga pobjeda Čilića, koji je slavio prije dvije godine u Baselu.

Nadal se jako namučio i tek nakon četiri sata igre slavio protiv 26. igrača svijeta Argentinca Diega Schwartzmana s 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3. Čilić protiv Nadala ima pet poraza i samo jednu pobjedu, koju je ostvario u njihovu prvom dvoboju u Pekingu 2009. godine. Prije sedam godina su igrali na Australian Openu, a Nadal je slavio s 3-0 u setovima.

Nažalost, Petra Martić se nije uspjela plasirati u četvtrtinale jer je izgubila od 37. tenisačice svijeta Belgijanke Elise Mertens s 6-7 (5), 5-7. Martić (WTA 81.) je propustila veliku priliku za četvrtfinale, ali je izgubila nakon dvosatne borbe i dva tijesna seta. Prvi set je Dućanka započela jako loše, gubila je s 0-4, pa zaredala s pet osvojenih gemova, a potom u "tie-breaku" opet upala u zaostatak i izgubila s 5-7. U drugom setu Martić je ponovno zaostajala, a nakon 4-4 niti jedna igračica nije uspijevala zadržati svoj servis sve dok Belgijanka u 12. gemu pronalazi ritam servisa i bez izgubljenoga poena bilježi pobjedu.

Obje igračice imale su po 20 winnera, ali je Martić imala puno više neprisiljenih pogrešaka (34-20), a nije je služio niti servis jer je imala 9 aseva i 6 dvostrukih pogrešaka.

Rezultati:

TENISAČI osmina finala:

Rafael Nadal (ŠPA/1) - Diego Schwartzman (ARG/24) 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3

MARIN ČILIĆ (CRO/6) - Pablo Carreno (ŠPA/10) 6-7 (2/7), 6-3, 7-6 (7/0), 7-6 (7/3)

Kyle Edmund (VB) - Andreas Seppi (ITA)  6-7 (4/7), 7-5, 6-2, 6-3

TENISAČICE osmina finala

Elise Mertens (BEL) - PETRA MARTIĆ (CRO) 7-6 (7/5), 7-5

Carla Suarez (ŠPA) - Anett Kontaveit (EST/32) 4-6, 6-4, 8-6

Caroline Wozniacki (DAN/2) - Magdalena Rybarikova (SLK/19) 6-3, 6-0

hr Sun Jan 21 2018 10:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stipe Miočić obranio naslov i ispisao povijest

Amerikanac hrvatskog podrijetla Stipe Miočić obranio je naslov svjetskog UFC prvaka u teškoj kategoriji nakon što je na bodove u Bostonu svladao izazivača iz Francuske Francisa Ngannoua.

Stipe Miočić pobjedio je Francisa Ngannoua jednoglasnom odlukom sudaca nakon pet rundi i tako po treći put obranio naslov UFC prvaka teške kategorije čime je postao jedini u povijesti koji je tri puta uspio obraniti naslov u toj kategoriji.

Stipe je bez problema izdržao sve napade Kamerunca i potpuno dominirao u borbi koja je trajala pet rundi po pet minuta. Sigurno je ovo najveća i najslađa pobjeda u njegovoj karijeri naročito jer su čelnici uoči borbe Ngannoua proglasili favoritom. Nakon meča, predsjednik UFC-a došao je do Miočića da mu stavi pojas, ali Stipe mu je uzeo pojas i prepustio svom treneru da mu stavi pojas.

hr Sun Jan 21 2018 09:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.