Torcida poslala poruku na Poljudu: "Po livadama se i dalje životi riskiraju iako iste glavešine na duši Hrvoja već imaju"

Negodovanje i nezadovoljstvo
Derbi kola između Hajduka i Osijeka, koji se pretvorio u uspavanku na Poljudu, nakon što je bez pogodaka i pravih uzbuđenja prošlo svih 90 minuta bio je obilježen i sa zatvorenom sjevernom tribinom. Najvjernijih, njih oko 7 tisuća, tako je glasnu podršku svojim miljenicima pružalo sa zapada.

Po iznimno lošim vremenskim uvjetima navijači Hajduka istaknuli su negodovanje prema HNS-u koji je izgradnju
nacionalnog stadiona odlučio pokrenuti na zagrebačkom Blatu.

"11 godina je prošlo, a promjena još nema, nacionalni stadion za vas je glavna tema. Po livadama se i dalje životi riskiraju, iako iste glavešine na duši Hrvoja već imaju!" pisalo je na transparentu Torcide koji je izvišen oko polovice drugog dijela.
hr Sun Apr 07 2019 21:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Primorac uoči Lokomotive: 'Napravit ćemo nekoliko zamjena!'

Utakmica se igra u utorak s početkom u 17 sati
Nogometaši Hajduka u utorak od 17 sati gostuju u Kranjčevićevoj ulici protiv momčadi Lokomotive u zaostaloj utakmici 9. kola HT Prve lige. Bijeli od subote borave u Zagrebu, a jučer su trenirali na stadionu Hrvatskog dragovoljca u Sigetu. Posljednji trening uoči samog susreta odradit će danas na pomoćnom travnjaku NK Gorice kojima se zahvaljuju na gostoprimstvu. Uoči početka današnjeg treninga trener Bijelih Boro Primorac najavio je ogled protiv zagrebačke momčadi.

- Napravit ćemo nekoliko zamjena i osvježiti momčad za ovaj susret. Lokomotiva ima dobrih igrača i iskusnog trenera, dobra su i pokretna momčad. Mi moramo biti kompaktni, imati loptu i igrati što bolje. Svima je Hajduk motiv, ali nikad nisam spremao ekipu na slabosti protivnika. Pripremam se da ću igrati protiv motiviranog protivnika. - poručio je strateg Hajduka u najavi susreta.
hr Mon Nov 23 2020 16:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odgođena utakmica Dinamo - Hajduk!

Utakmica će se igrati u prvom slobodnom terminu
Utakmica 13. kola HT Prve lige Dinamo - Hajduk koja se trebala odigrati 29. studenog s početkom u 17.05 sati u Maksimiru se odgađa i odigrat će se u prvom mogućem slobodnom terminu.

GNK DINAMO je dana 21.11.2020. pismeno zatražio odgodu utakmice 13. kola HT Prve lige DINAMO-HAJDUK zbog pripreme i nastupa u utakmicama 4. i 5. kola UEFA Europa lige.

Sukladno odredbi iz članka 4. Propozicija natjecanja klubovi koji sudjeluju u UEFA klupskim natjecanjima imaju pravo na odgodu utakmica te je donijeta odluka o odgodi. Prema odredbama Propozicija natjecanja odgođene utakmice moraju se odigrati u prvom mogućem slobodnom terminu, a kako isti ovisi o nastupima GNK Dinamo u UEFA Europa ligi, donijeta je odluka kao u izreci - stoji u obrazloženju koje je klubovima poslao Povjerenik za natjecanje Josip Brezni.

hr Mon Nov 23 2020 14:21:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lukša Jakobušić tražio razgovor sa Šukerom! Sastanak već sutra...

Nije poznato što su teme sastanka, tek kako će se krenuti u 12:30 sati.
Lukša Jakobušić i Davor Šuker sutra će se naći za istim stolom. Predsjednik Hajduka otputovat će na sastanak s čelnikom HNS-a u Zagreb, nakon što je inicirao sastanak.

hr Mon Nov 23 2020 12:56:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici!

Bijeli su prekinuli crni niz
Hajduk je u 12. kolu HT Prve lige pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici 2:0 i tako došao do prve pobjede nakon skoro dva mjeseca.

Bijeli su do prvog pogotka došli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Umuta, a drugi gol za goste je u 56. minuti postigao Soldo u vlastitu mrežu.

S nova tri boda Hajduk se nalazi na petom mjestu sa 14 bodova iz 10 utakmica. Ispred njih je Rijeka koja ima 15 bodova, ali iz 8 utakmica. Vodeći Dinamo ima 26 bodova iz 11 utakmica.

Paracki je u 15. minuti snažno pucao s nekih dvadesetak metara udaljenosti, lopta je prošla malo iznad grede. Pucao je Brnić u 38. minuti iz poluvoleja s 13 metara nakon odbijene lopte, ali nije pogodio okvir gola. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Hajduk je poveo pogotkom Umuta Nayira. Caktaš je ubacio s lijeve strane pred vrata, turski napadač je najaviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u dresu Bijelih.

Odlično je Jakoliš u 51. minuti proigrao Jaira u međuprostor, iz prve je tukao Jairo s 15 metara, ali pogodio je vanjski dio mreže. U 56. minuti Hajduk je povećao vodstvo, Vinko Soldo ugurao je loptu u svoju mrežu nakon ubačaja s lijeve strane. Nakon šestominutne VAR provjere pogodak je potvrđen ipak potvrđen. Sjajno je u 68. minuti ubacio Jakoliš na osam metara, Umut je bio ometan od svog čuvara, ali uspio je uputiti opasan udarac glavom koji je prošao malo pored vrata. Pokušao je Umut u 71. minuti nakon prizemnog ubačaja Jaira, ali njegov udarac je bio blokiran i Hajduk je dobio korner. Mogao je nakon kornera Jurić zaključiti priču u Koprivnici.

Dobio je jednu loptu na 10 metara, neometan je pucao, ali prebacio je vrata. Pucao je Paracki u 82. minuti s ruba šesnaesterca, obranio je to Posavec. U 89. minuti imao je Hajduk veliku priliku. Gyurcso je sam izašao pred vratara Filipovića koji mu brani udarac, lopta se odbija do Umuta koji također ne uspijeva iz vrlo dobre pozicije ugurati loptu u mrežu. Sudac Bebek je u 90. minuti putem VAR-a provjeravao da li je bio prekršaj Božića na Umutu, odnosno hoće li Hajduk dobiti jedanaesterac, ali odlučeno je nakon pregleda VAR-a da nema kaznenog udarca.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Umut (45'+1), 0:2 Soldo ag (56')

Koprivnica, Gradski stadion. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO: Filipović, van Bruggen (od 55' Knoll), Božić, Goda, Mlinar, Bačelić-Grgić (od 10' Krstanović, od 88' Boakye), Glavčić, Paracki, Soldo, Lulić (od 88' Iličić), Jeffren (od 55' Bogojević)

HAJDUK: Posavec - Jakoliš, Simić, Vušković, Dolček - Jurić - Brnić (od 76' Gyurcso), Jradi, Caktaš, Jairo (od 95' Atanasov) - Umut
hr Sat Nov 21 2020 19:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.