Burić: Mi smo prvi i bit ćemo još prvi!

Trener Hajduka Damir Burić održao je na Poljudu konferenciju za medije uoči prvenstvene utakmice Hajduk - Varaždin. Susret 11. kola HT Prve lige se igra u subotu s početkom u 15 sati
Kakav je zdravstveni bilten i koliko vam je ovo pomicanje termina utakmice poremetilo plan rada?
-Nije nam poremetilo plan rada, možda je navijačima i gledateljima poremetilo. Nadam se da će naši vjerni navijači doći u velikom broju nas podržati. Subota je i malo neobičan termin. Što se tiče zdravstvenog biltena, vrlo malo igrača je načeto, ali pojavit ćemo se u onom najjačem sastavu - rekao je trener Hajduka Damir Burić, a zatim nastavio:

- Ove godine liga je jaka i nevjerojatno izjednačena. Puno klubova je investiralo u momčad i trenere. Veliki favoriti gube utakmice ili igraju neriješeno. Možemo očekivati tešku utakmicu. Momci se moraju nositi s pritiskom da se njih lovi. Ova utakmica protiv Varaždina će nam biti prilika za pokazati koncentraciju, dominaciju i isto tako realizaciju.

U Petrinji ste bili blago nezadovoljni, u Puli ste bili jako nezadovoljni
- Kad stojiš pred kamerama u Puli i primaš uvrede domaćih navijača s tribina, nije ti ni lijepo, ni ugodno, pa uđeš u intervju malo ljut. Koristim priliku ispričati se televiziji i novinarima. Mi smo igrali utakmicu koja je išla nama niz vodu, nismo blistali, ali smo dominirali i kontrolirali je. Iz naivnosti, a to me posebno ljuti jer smo bili naivni i protiv Rijeke kad smo primili gol iz brzog auta, opet smo primili gol. Nismo bili koncentrirani, nismo se organizirali i kontrolirali što se događa na terenu i primili smo gol s igračem manje, nismo ispratili akciju do kraja. Doveli smo se u situaciju da smo digli protivnika i sebe uveli u nervozu. To su loše stvari koje moramo ispraviti, moramo se bolje organizirati.

Koliko ste se izolirali od euforije i od depresije koji se mijenja iz tjedna u tjedan?
 - Imam nevjerojatno puno iskustva i mene kritike jačaju. Treba znati "iz kojeg kantuna vitar puše". Situacija u klubu je odlična, svi, od čistačice do predsjednika isijavaju duhom i zajedništvom i mi to moramo prezentirati na terenu iz utakmice u utakmicu. A to što to nekome ne paše, ja mu ne mogu pomoći. Mi smo nakon dugo godina prvi i bit ćemo još prvi!
hr Fri Oct 04 2019 18:32:45 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka plasirali se u finale Kupa Dalmacije!

Bijeli su bili uvjerljivi protiv vršnjaka Šibenika
Juniori Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa Središta Split. Momčad trenera Marijana Budimira  pobijedila je Šibenik sa 7:0.

Smjer utakmice mogao se predvidjeti već u prvoj minuti. Gostujuća momčad sama se dovela u rezultatski minus, jednu loptu iz zadnje linije Doni Grdić pokušao je vratiti Marku Paiću, ali je lopta prevarila gostujućeg vratara i završila u mreži.

Utakmica je bila odlučena u 23. minuti, Bijeli su u dvije minute došli do vodstva od 3:0. Drugi pogodak postigao je u 22. minuti Mario Čuić nakon što je Bruno Unušić sve napravio probijanjem desne strane, bijeloj osmici preostalo je samo ušetati se u mrežu. Unušić je započeo i akciju kod trećeg gola Bijelih.

Ubacio je visoku loptu s desne strane, Tino Blaž Lauš je skočio i glavom spustio za Bruna Jenjića, a on lijevom nogom s 10 metara pogađa šibenska vrata. Unušić i Jenjić počeli su akciju kod četvrtog pogotka, a ubačaj s desne strane Marko Domančić je zakucao u mrežu. Sedam minuta prije odmora u strijelce se upisao i Lauš.

U drugom poluvremenu trener Budimir izvršio je sedam izmjena, a Bijeli su do kraja utakmice još dva puta zatresli mrežu Šibenčana. U strijelce se u 48. minuti po drugi put upisao Jenjić, a seriju pogodaka zaključio je u 57. minuti Domagoj Topić.

Momčad Hajduka nastupila je u sastavu: Perić (od 56. Brdar), Unušić, Vujčić (od 56. Škaričić), Mamut, Bekavac, Jurica (od 56. Birkić), Jenjić (od 56. Topić), Čuić (od 46. Šarić), Lauš (od 46. Bushaj), Domančić, Biuk (od 56. Iličić).
hr Tue Nov 12 2019 19:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Burić: ''Torcida me motivira, ja sam tvrda stina. Ni nakon ove pobjede neću spavati mirno!''

Govorio je trener Hajduka i o dva odlaska iz kluba, komentirao je Torcidu, ali i otkrio čija mu je podrška najvažnija

Vrlo važnu pobjedu Hajduk je upisao na Poljudu protiv Osijeka. Na kraju je bilo 3:2 za splitsku momčad, a najviše je pobjeda značila treneru Damiru Buriću jer je nakon dva poraza od Gorice sve više Hajdukovaca priželjkivalo njegov odlazak:

- Čestitke prije svega momcima na srčanoj i hajdučkoj utakmici, punoj tempa, šansi i intenziteta. Prognozirao sam i prije da će biti dobra utakmica jer znam kvalitetu momčadi Osijeka i našu. U početku smo bili sputani i kad smo se oslobodili tog tereta, skinuli taj ruksak, onda smo krenuli po mom guštu s puno tempa, brzo i okomito. Nismo dali dovoljno golova u prvom poluvremenu kako bi u miru priveli utakmicu. Prvi dio je mogao otići na 3:0, ali mi primimo gol koji je navodno ofsajd i taj gol nas je poremetio i onda smo se opet u drugom poluvremenu malo pogubili. Ali pokazali smo pravi karakter, hajdučki moral i odigrali utakmicu u kojoj smo zasluženo pobijedili, pogotovo kad vidite gol za 3:2, ono je izvanredno, peta s malog baluna. Momci su pokazali da su dobri i pravi -

Pitali su ga potom hoće li mirnije spavati nakon burnog razdoblja na što je Burić odgovorio kako se ništa nije promijenilo.

Komentirao je trener Hajduka i dva odlaska u proteklom tjednu. Prvi onaj dopredsjednika Lukše Jakobušića, a onda i sportskog direktora Saše Bjelanovića.

- Za mene se to dogodilo iznenada i brzo. Nogomet je tako brz da se i nakon dana događaju neke stvari. Nikad ne znaš koga može strefiti. Prije svega želim Lukši Jakobušiću jako puno sreće dalje u poslu. Saši Bjelanoviću želim da nađe uskoro novi angažman. Nas čega brutalan, težak raspored u ove dvije utakmice. Važno je da smo mi danas imali konkurenta koji je na našem nivou i slavili. Prije početka prvenstva su svi vidjeli Rijeku i Osijek daleko ispred nas, a danas svi očekuju da budemo ispred Dinama -

Pitali su ga i kako gleda na zvižduke Torcide na predstavljanju prije utakmice.

- Mene sve to motivira. Ja sam jednu utakmicu koja je odlučivala hoće li klub ostati ili ispasti dobio. Klub se i dan danas takmiči u 2. Bundesligi. Uspio sam donijeti klubu znatan novac, sve to sam prošao. Prošao sam mnoštvo utakmica pod pritiskom. Imam svoj sistem i način rada, ja sam tvrda stina -

Na kraju je Burić kazao i kako mu najviše znači ta podrška unutar momčadi. Čak mu je i Jairo posvetio pobjedu.

- Samo oni s kojima radim mogu kazati kakav odnos imamo jer svakodnevno provodimo. Oni mogu kazati kakav sam i kako radim. Nitko drugi - zaključio je Damir Burić.

hr Mon Nov 11 2019 07:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pajač je sve zabilježio: Pobjeda Hajduka ostala u sjeni sramotnog nastupa Roka Pezelja

Riječi ispod svakog nogometnog nivoa pomoćnom je sucu uputio i zamjenski igrač Mario Vušković
Glavni sudac utakmice Hajduka i Osijeka Igor Pajač u zapisnik utakmice osim dvojice isključenih - Jaira i Marija Vuškovića prijavio je i Roka Pezelja, Hajdukovog klupskog djelatnika.

- U tunelu nakon utakmice Roko Pezelj verbalno je napao i vrijeđao suca utakmice riječima: "J.... ću ti majku, p.... jedna. Naći ću te ja!" - stoji u službenom izvještaju poslije nedjeljne utakmice.

Pajač je objasnio i kako je Jaira isključio zbog dva žuta kartona - prvog u 67. minuti zbog preoštrog starta, a kasnije, nakon pogotka, zbog napucanja i oštećivanja kutne zastavice.

U 75. minuti na popisu isključenih se našao i Mario Vušković, zamjenski igrač splitske momčadi koji je, kako stoji u izvještaju, pomoćnog suca Bojana Zobenicu vrijeđao riječima: "J.... ti mater u p.... mrtvu!"

Jedino sigurno jest kako i Vuškovića i Pezelja očekuju rigorozne kazne disciplinskog suca natjecanja.
hr Mon Nov 11 2019 07:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobijedio Osijek i učvrstio se na drugom mjestu

Prekinut je crni niz od dva poraza

Hajduk je pred 7805 gledatelja na Poljudu pobijedio Osijeka sa 3:2 i tako prekinuo niz od dva poraza. Ovom pobjedom može odahnuti i trener Damir Burić koji je sačuvao posao, barem do sljedećeg kola.

Hajduk je vodio 2:0 golovima Caktaša i  Eduoka, vratio se Osijek golovima Žapera i Marića, ali je utakmicu 15 minuta prije kraja odlučio Jairo koji je nakon toga dobio drugi žuti karton zbog gluposti prilikom proslave pogotka kada je nogom udario korner zastavicu.

Ovom pobjedom Hajduk je napravio veliki korak u borbi za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka, pobjegao je Osijeku na sedam, dok je na trećem mjestu Lokomotiva sa 25 bodova, odnosno pet manje od Bijelih.

Pilj je u 11. minuti silovito pucao sa 17 metara nakon što su Osječani oduzeli loptu na sredini terena i krenuli u brzu tranziciju. Prošao je njegov udarac malo pokraj lijeve vratnice. Škorić je u 13. minuti prekršajem zaustavio Jaira koji je krenuo prema vratima, dobio je žuti karton, a Caktaš je iz slobodnog udarca s otprilike 17 metara lijepo pucao, ali obranio je Ivušić. U 22. minuti Bijeli su poveli. Čolina je oduzeo loptu na sredini terena, predao je na desnu stranu Jairu koji idealno upošljava Caktaša, a veznjak Bijelih s 13 metara iskosa neobranjivo pogađa pored Ivušića. Sjajna akcija Bijelih vidjeli smo u 34. minuti. Jairo je odigrao za Edouka u šesnesterac, napadač Bijelih je uputio povratnu na 15 metara za Jradija koji je gađao suprotni kut, ali prošlo je to malo pored vrata.

Pucao je Caktaš u 37. minuti iz slobodnjaka i pogodio živi zid, odbila se lopta do Eduoka koji je silovitim udarcem pogodio Igora Silvu koji je neko vrijeme ostao ležati na terenu, ali ubrzo se pridigao. U 41. minuti pogriješila je obrana gostiju koja je izbacila Eduoka u mat poziciju, a Hajdukov napadač manirom rutinera pogađa mrežu za povećanje vodstva.

Odmah u idućem napadu gosti smanjuju rezultat. Najprije je Ljubić obranio pokušaj Manceu, a u nastavku akcije Žaper pogađa s 18 metara. Ponovno u 45. minuti griješi katastrofalna obrana gostiju, Jairo je presjekao loptu i prebacio Ivušića, ali i pogodio vratnicu. Mogli su Bijeli u samoj završnici doći do novog pogotka.

Izjednačio je Osijek u 53. minuti rezultat na 2:2. Marić je pucao s 20 metara, odskočila je lopta ispred Ljubića i završila u mreži. U 72. Jairo je zabio nakon sjajne asistencije Jradija petom. Pucao je Jairo iz blizine, lopta se odbila od vratara prema golu, netko iz obrane gostiju je pokušao spasiti, ali ipak je to završilo u mreži. Sudac Igor Pajač je nakon toga odlučio Jairu dati žuti karton zbog udaranja korner zastavice prilikom proslave pogotka. To mu je bio drugi i Hajduk je do kraja utakmice igrao s igračem manje. Na klupi je zbog prigovora izravni crveni karton dobio Mario Vušković. Ndockyt je u 83. minuti pobjegao obrani Bijelih, izašao je sam pred Ljubića i pucao, vratar Bijelih je dotaknuo loptu i spriječio pogodak.

Hajduk – Osijek 3:2 (2:1)

Split - Stadion na Poljudu. Gledatelja: 7805. Sudac: Igor Pajač (Sv. I. Zelina).

Strijelci: 1:0 Caktaš (22'), 2:0 Eduok (41'), 2:1 Žaper (43'), 2:2 Marić (53'), 3:2 Jairo (72').

Hajduk: Ljubić – Juranović, Ismajli, Simić, Čolina – Bradarić (od 46' Hamza), Nejašmić – Eduok (od 57' Dolček), Caktaš (od 78' Jurić), Jradi – Jairo.

Osijek: Ivušić – Igor Silva, Šutalo, Škorić, Talys – Žaper, Pilj (od 84' Špoljarić), Lopa (od 62' Bočkaj) – Marić, Ndockyt, Mance (od 75' Mbakogu).
hr Sun Nov 10 2019 17:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.