Novo Vrijeme Apfel blizu Elitne runde Lige prvaka!

Nakon završetka utakmice došlo je do nereda na terenu, prvo među igračima jedne i druge momčadi, a onda su dva člana armenske delegacije uskočila s tribine u teren

Novo Vrijeme Apfel napravilo je veliki korak prema plasmanu u Elitnu rundu futsal Lige prvaka. Makarani su u drugom dvoboju skupine 6 Glavne runde pred svojim navijačima porazili armenskog prvaka Leo 5:3 uz tri pogotka Igora Osredkara, sva tri u drugom poluvremenu. To znači da je hrvatskom prvaku u petak protiv Shkupija dovoljan bod za matematičku potvrdu prvog mjesta. Shkupi je u prvom susretu dana sa 7:4 svladao Omoniju.

Iako su se na kraju radovali, Makarani su krenuli loše. Leo je poveo u četvrtoj minuti golom Francisca De Camposa nakon pogreške Lucasa. Tri minute kasnije Kazazić je poravnao iz voleja nakon Bajrušovićeva kornera. Početkom drugog poluvremena domaćin se odvojio na 3:1 golovima Bajrušovića i Osredkara, ali gosti su se vratili novim golom Francisca De Camposa. Leo je s golmanom-igračem krenuo na sve ili ništa, a onda je na manje od tri minute prije kraja Osredkar sa svoje polovice pogodio praznu mrežu. Sedam sekundi prije kraja De Liz Mota je smanjio na 4:3, no sa zvukom sirene Osredkar je opet pogodio sa svoje polovice za konačnih 5:3.

Nakon završetka utakmice došlo je do nereda na terenu, prvo među igračima jedne i druge momčadi, a onda su dva člana armenske delegacije uskočila s tribine u teren. Jedan je čak fizički nasrnuo na domaćeg igrača Vedrana Kazazića. Utrčali su u teren redari i policajci i sve se srećom ubrzo primirilo.

Tomislav Horvat, trener Novog Vremena Apfel:
- Svaka čast mojim dečkima. Žao mi je što nisam 20 godina mlađi i 20 kila lakši pa da mogu biti s njima na terenu. U drugom poluvremenu Leo je pao, a mi nismo posustajali. Bilo bi nepravedno da su izjednačili. U zadnjem susretu nema kalkulacija, idemo na pobjedu jer ne znamo drugačije. Što se Lea tiče, kvalitetna su momčad, ali su bili uvjereni da će nas pobijediti. Deset minuta prije kraja u njihovim sam očima vidio očaj. Bili su preživčani, zato je i došlo do incidenta.

NOVO VRIJEME APFEL – LEO 5:3 (1:1)
Makarska, Gradska sportska dvorana.
Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde.

Gledatelja 1000.

Suci: Aleš Močnik Perič (Slovenija) i Petar Radojčić (Slovenija).

Strijelci: 0:1 Francisco De Campos (5.), 1:1 Kazazić (7.), 2:1 Bajrušović (22.), 3:1 Osredkar (25.), 3:2 Francisco De Campos (29.), 4:2 Osredkar (38.), 4:3 De Liz Mota (40.), 5:3 Osredkar (40.).

Igrač utakmice: Igor Osredkar (Novo Vrijeme Apfel).

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Fideršek, Horvath, Babić.

LEO: Mkrčjan, Muller Barboza, Uzunjan, Dos Santos, Alves Dos Santos Junior, Duio, Mašumjan, Pocaia, Galstjan, Sargsjan, Francisco De Campos, De Liz Mota, Karapetjan, Martins De Souza.

hr Thu Oct 10 2019 09:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Junak slavio protiv Marsonije, Stipe Barać i Jakov Marunica sinjski junaci u Slavonskom Brodu!

Ogroman kapital nosi Junak u Sinj pred uzvratni susret kvalifikacija za Drugu HNL. Pobjeda od 2:0 u Slavonskom Brodu, u viteškom bi gradu tek trebala dobiti 'šah-mat'.
Po jedna napadačka epizoda kod obje ekipe na početku susreta. Domaćini su igrali na krilima Bundavice koji je već u prvim minutama, u dva navrata, bio opasan po gostujuću momčad. U 13. minuti Mateo Sivrić fantastično je pucao, mladi 18-godišnji vratar Junaka, Roko Runje, još bolje je obranio.

U međuvremenu je i Mateo Barać okušao spremnost domaćeg vratara, a isti je igrač, u 20. minuti, pogriješio na rubu kaznenog prostora. Sijevnula je kontra Sinjana, Maganić je pretrčao gotovo cijeli teren i ostavio za Baraća koji je učinio pokret više i prosuo ogromnu priliku Junaka.

Kad već nije išlo tada onda je u 33. minuti Junak došao do vodstva. Kukoč je odlično ubacio s lijeve strane, a loptu je pratio Stipe Barać i iskusno glavom zabio za šok domaćinima i veliko slavlje Sinjana i Maligana koji su prevalili put od gotovo 600 kilometara do Slavonskog Broda.

Opasno je Junak živio u 39. minuti. Prekid s desne strane namučio je Sinjane, a nakon nekoliko pokušaja najkonkretniji je bio udarac Bundavice koji je otišao preko gola.

Gotovo 20 minuta u drugom dijelu mnogobrojna publika u Slavonskom Brodu čekala je na ozbiljniju prijetnju pred golovima. U vrlo siromašnom razdoblju vrijedi tek izdvojiti polupokušaj Bundavice kojeg je blokirala obrana Junaka.

Roko Runje postao je junak Junaka u 76. minuti. Ubacio je na sedam metara Mišić, a nezgodno je reagirao Stipe Barać i loptu odbio gotovo u svoj gol. U pravom trenutku i na pravom mjestu bio je sinjski vratar.

Prva ozbiljna prilika Sinjana u drugom dijelu značila je i povećanje vodstva. Opasno je lopta plesala po kaznenom prostoru, a gosti su odbili do Jakova Marunice koji je, u stilu već ranije prikazanih predstava na trećeligaškim terenima, s 22 metra ubojito desnicom pogodio u gornji kut mreže Marsonije.

Promjene na terenu ubrzale su tempo igre, ali i smanjile broj prilika s jedne i druge strane. Tek su se pojačali decibeli domaćih i gostujućih navijača koji su u cijeli svijet poslali fantastičan dekor s tribina.

Uzvrat se u Sinju igra za točno tjedan dana, 18. srpnja od 18 sati na Gradskom stadionu u Sinju.

Marsonia - Junak 0:2 (0:1)
Slavonski Brod. Stadion uz Savu.
Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)
Strijelci: 0:1 S. Barać (33.), 0:2 Marunica (79.)

Marsonia: Memović, Balentović, Čanić, Šimac (od 65. Bačić), Mišić, Jašarević (od 74. Mirković), Sivrić, Ćubel, Garić (od 46. Begić), Cherif, Bundavica.
Junak: Runje, S. Barać, Mihovilović, Marunica, Fuštin (od 83. Bilić), Bandalo, Andrić, Maganić (od 73. Vuleta), M. Barać (od 89. Vučković), Kukoč, Mastelić.

hr Sat Jul 11 2020 19:48:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Junak danas igra prvu utakmicu kvalifikacija za popunu Druge HNL

Utakmica u Slavonskom Brodu na rasporedu je od 18 sati uz izravan prijenos na HNTV-u
Plavi stroj najjača je momčad 3.HNL jug protekle dvije sezone i puni samopouzdanja otputovali su još jučer u Slavonski Brod. Više od 40 dana Junaci se spremaju za ovu utakmicu protiv bivšeg prvoligaša Marsonije. Klub koji je u Prvoj HNL proveo čak šest sezona ove je sezone osvojio prvo mjesto u 3.HNL istok. Ne treba pričati koliki je ulog u ovoj utakmici, domaća momčad utakmicu je već nazvala "utakmica desetljeća".

U Slavonski Brod otputovali su i Maligani, pa Plavi u Slavoniji neće biti sami. Prava fešta očekuje se na uzvratu 18.7. kada Junak slavi 104. rođendan, a nadamo se i plasman u Drugu HNL.

Susret u Slavonskom Brodu igra se na stadionu pokraj Save s početkom u 18 sati uz izravan prijenos na HNTV-u, a pravdu dijeli Tomislav Bionda iz Zaprešića.
hr Sat Jul 11 2020 11:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Izvučeni parovi završnice Lige prvaka i Europske lige!

U Nyonu je danas održan ždrijeb završnog turnira ovosezonskog izdanja Lige prvaka i Europske lige
Sjedište Europske nogometne federacije ugostilo je ždrijeb završnog turnira Lige prvaka, koja je također prekinuta zbog pandemije koronavirusa te će biti završena turnirom u Portugalu.

Igrat će se po jedna utakmica, a parove četvrtfinala čine Manchester City/Real Madrid - Juventus/Lyon (1), RB Leipzig - Atletico Madrid (2), Barcelona/Napoli - Bayern/Chelsea (3) te Atalanta - Paris Saint Germain (4).

Odmah su izvučeni i parovi polufinala, u kojemu će snage odmjeriti pobjednik (1) protiv pobjednika (3), odnosno pobjednik (2) protiv pobjednika (4).

Hrvatske boje brane Luka Modrić (Real Madrid), Šime Vrsaljko (Atletico Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Ivan Perišić (Bayern), Mateo Kovačić (Chelsea) i Mario Pašalić (Atalanta), koji tako imaju priliku naslijediti Dejana Lovrena, osvajača prošlosezonske krune s Liverpoolom.

Izvučeni su također i parovi završnog turnira Europske lige, koji će ove sezone biti odigran u Njemačkoj. Četvrtfinale, polufinale i finale Europske lige ugostit će po turnirskom sustavu Köln, Düsseldorf, Duisburg i Gelsenkirchen, a u Nyonu su ždrijebom određeni parovi.

U četvrtfinalu će se sučeliti Šahtar/Wolfsburg (Brekalo, Pongračić) - Basel/Eintracht, Manchester United/LASK - Kobenhavn (Bartolec)/Basaksehir, Inter (Brozović)/Getafe - Bayer Leverkusen/Rangers (Barišić, Katić) te Wolverhampton/Olympiakos - Roma (Kalinić)/Sevilla.

Utakmice su na rasporedu od 10. do 21. kolovoza, a preostale utakmice osmine finala bit će odigrane 5. i 6. kolovoza.
hr Fri Jul 10 2020 17:30:34 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ante Vukušić postigao četiri pogotka na utakmici!

Vodeći je strijelac lige
Bivši nogometaš Hajduka, Ante Vukušić, ne prestaje oduševljavati navijače Olimpije te ljubljansku momčad vodi prema naslovu prvaka.

U 32. kolu slovenskog prvenstva Olimpija je upisala novu uvjerljivu pobjedu. Na domaćem terenu je s 5:0 svladala Rudar iz Velenja. Trenutačno na prvom mjestu ljestvice Olimpija ima četiri boda više od Celja (65-61).

U dvoboju protiv Rudara 29-godišnji Vukušić je postigao četiri od pet golova svoje momčadi. Lomio je suparničku obranu i vratara redom u 1., 35., 40. i 46. minuti.

Inače, samo podsjetimo kako je Vukušić u dvoboju ranije postigao tri pogotka u pobjedi Olimpije protiv Triglava od 7:3. Vukušić je ovakvom predstavom učvrstio vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca lige s 26 golova, a do kraja sezone ostalo je još četiri kola.
hr Fri Jul 10 2020 17:27:42 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.