Posavec: Hvala navijačima što dolaze u velikom broju, napravit ćemo sve da ih razveselimo

Prvi susret 2. pretkola Europske lige igra se u četvrtak od 20 sati na Poljudu
Još dva dana ostala su do prve službene utakmice Bijelih u novoj sezoni. Momčad Željka Kopića u četvrtak od 20 sati istrčat će na Poljud gdje će odmjeriti snage u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige protiv Slavije iz Sofije. Hajdukovci su odradili vrlo dobre pripreme što im daje dozu samopouzdanja uoči početka nove sezone, međutim ne kriju da unatoč ulozi favorita neće biti nikakvog opuštanja u dvoboju sa Slavijom.

- Vrlo malo vremena ostalo je do prve utakmice, spremni smo na sve što ona nosi, ostvarili smo dobre rezultate na pripremama, međutim nećemo se zavaravati da je to nešto preveliko. Sigurno da nam dobro odrađene pripreme daju vjetar u leđa, ali moramo biti oprezni jer prijateljske utakmice su jedno, a službene sasvim drugo. Spremni smo za Slaviju, vjerujemo u sebe i nadam se da ćemo to u utakmici potvrditi - kazao je Josip Posavec, vratar koji je u redove Hajduka stigao iz Palerma, za službenu web stranicu Hajduka.

Hajduk je u pripremnom periodu bio iznimno čvrst u obrani. Momčad je u osam odigranih utakmica postigla 26 pogodaka, a primila je samo dva.

- Gol razlika potvrđuje da smo radili kvalitetno radili, ali ponovit ću da ne treba uspoređivati prijateljske i službene utakmice. Najbitnije je da s pravim pristupom uđemo u dvoboj sa Slavijom, a to će nam onda sigurno donijeti dobar rezultat. Ekipa zaista izgleda jako dobro, sve pohvale idu mojim suigračima, ali za potvrdu moramo pričekati prvu utakmicu. Uvjeren sam da ćemo položiti test.

Za kraj se zahvalio navijačima koji su u velikom broju pohrlili po ulaznice i pretplate uoči dvoboja sa Slavijom.

- Hvala im na bezuvjetnoj podršci koju pokazuju, volio bih da dođu u što većem broj jer će nam to biti dodatan motiv, a mi ćemo napraviti sve da ih razveselimo - zaključio je Posavec.

Inače, određene su i službene osobe za ovaj susret. Pravdu u prvoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu će dijeliti Istvan Kovacs, a pomoćnici su mu Vasile Florin Marinescu, Mihai Ovidiu Artene te Horatiu Mircea Fesnic - svi iz Rumunjske. Delegat utakmice je Cenk Cem iz Turske.
hr Tue Jul 24 2018 20:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Lokomotiva nokautirala Hajduk, Vulić tvrdi: "Dominirali smo, nisu napravili ništa"

Bolja od Bijelih bila je Lokomotiva
U posljednjem susretu 11. kola HT Prve lige Hajduk je u Kranjčevićevoj poražen od Lokomotive sa 2:0. Četvrti poraz Bijelih potpisali su Droždek u 24. minuti i Uzuni u 69. minuti. Imao je Hajduk inicijativu u prvom dijelu, Lokomotiva je iskoristila jednu polukontru i poentirala. U drugom dijelu Lokomotiva je iskoristila još jednu kontru i postavila konačan rezultat. Na ljestvici vodi Dinamo sa 27 bodova, Hajduk je očajan sedmi sa samo 11 bodova.

Već u 7. minuti lijepa akcija Hajduka, Jairo je provukao svom čuvaru kroz noge, Caktaš je dao za Gyurcsa koji je pucao s 19 metara, ali obranio je njegov udarac vratar Grbić. Ubacio je Gyurcso iz kornera u 19. minuti na deset metra, Caktaš je pokušao glavom, ali nije bilo dovoljno snage u tom udarcu. Lopta je došla do Ivanušeca koji je otklonio opasnost ispred svojih vrata. Malo nakon toga odličan ubačaj Caktaša s desne strane za Saida koji glavom tuče s desetak metara, ali ravno u vratara Grbića koji  brani njegov udarac. Povela je Lokomotiva u 24. minuti preko Droždeka. Uzuni je poslao loptu u srce Hajdukovog šesnaesterca, Bijeli nisu uspjeli namjestiti zaleđe pa je napadač Lokomotive dobio loptu na osam metara i matirao nemoćnog Posavca. U 69. minuti Uzuni je prošao po lijevoj strani, Blažević je izašao u namjeri da pokrije kut, ali Uzuni je provukao loptu pored njega i postigao pogodak za 2:0. U 76. minuti Tudor je sjajno pronašao usamljenog Caktaša koji s 13 metara pogodio stativu i to je bilo sve od Bijelih u drugom dijelu.

Lokomotiva: Grbić, Datković, Lecjaks, Majstorović (od 46' Hujber), Karačić, Radonjić, Jakić, Ivanušec, Drožđek (od 64' Halilović), Uzuni (od 85' Krstanović), Kastrati.

Hajduk: Posavec (od 55' Blažević), Tudor, Vučur, Lopez, Bradarić, Juranović, Caktaš, Palaversa, Jairo (od 78' Ivanovski), Gyurcso (od 58' Jradi), Said.
hr Sun Oct 21 2018 19:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Odbijena žalba Hajduka: Bez publike do 2019. godine

HNS potvrdio raniju odluku disciplinskog suca
Zbog događanja na derbiju Hajduka i Dinama na Poljudu, disciplinski sudac kaznio je Bijele sa četiri utakmice bez gledatelja. Očekivano, Bijeli su se žalili na to, ali HNS je samo potvrdio svoju prvotnu odluku pa će tako Bijeli pred svojim navijačima igrati tek 2019. godine.

Tako će Hajduk bez gledatelja igrati protiv Rijeke, Intera, Slaven Belupa i Istre, a prvu utakmicu s navijačima nakon isteka kazne odigrat će tek 9. veljače 2019. godine protiv Lokomotive.

hr Fri Oct 19 2018 16:59:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vulić: Mi svaku utakmicu moramo ići na pobjedu!

Bijeli u sklopu 11. kola HT Prve lige u nedjelju od 17.30 sati gostuju kod Lokomotive u Kranjčevićevoj. Trener Hajduka održao je pressicu uoči susreta protiv Lokomotive.
- Lokomotiva ima dobru momčad, nekoliko kvalitetnih mladih igrača, međutim nikad se nisam opterećivao protivnikom. Oni su dobra, mlada momčad koja dugo igra skupa, s 2-3 kvalitetna igrača koja dovedu sa strane, i koja će za koju godinu igrati u Dinamu. Nama je svaka utakmica finale i tako se moramo postaviti i protiv Lokomotive. Moramo svaku utakmicu ići na pobjedu i tako se ponašati, ako budemo sto posto "unutra" onda neće biti nikakvih problema, rekao je na početku Vulić

Koliko će nedostajati Hamza?

- Svaki igrač koji nedostaje je za nas hendikep, ali koga nema bez njega se mora, život teče dalje, ne smijemo razmišljati o ozlijeđenima i onima kojih nema.

Tko bi mogao zamijeniti Hamzu?

- S nama treniraju igrači iz B momčadi, ali imamo rezervi i unutar prve momčadi. Moramo nešto mijenjati, čim nemaš temelj momčadi, moraš nešto promijeniti. Neće biti puno, ne valja zbog jednoga igrača mijenjati cijeli koncept, ali nešto sigurno hoćemo.

Je li Juranović opcija za zadnjeg veznog?

- On je i došao u Hajduk na toj poziciji, i on je jedna od opcija za to mjesto. Imamo mi unutarnje snage to zamijeniti.

Lokomotiva se voli nadigravati?

- Lokomotiva je momčad koja povijesno igra nogomet i teži igri. Imaju dobrih igrača, oni su prije par godina bili prvaci u juniorskom uzrastu, dobra škola baluna, znamo koji nogomet gaje i kako teže igrati, ali ja se nadam da ćemo i mi u toj utakmici imati nešto za reći.

Vi morate ići na pobjedu

- Mi svaku utakmicu moramo ići na pobjedu. Oni su dobra momčad, ali mi smo Hajduk, i tako se moramo postaviti.

hr Fri Oct 19 2018 16:58:54 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka poraženi u finalu Kupa NSŽSD

Momčad Solina pod vodstvom Duje Tokića srušila favorizirani Hajduk
Hajdukovi juniori poraženi su s minimalnih 1:0 od Solina u finalu Kupa NSŽSD. Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 15. minuti utakmice kada je nakon jednog lošijeg ispucavanja lopta došla do Nikole Kušete koji je iz prve opalio s otprilike 25 metara i pogodio uz samu desnu stativu. Vratar Bijelih Roko Runje bio je na suprotnoj strani, ispružio se koliko je mogao, ali nije uspio spriječiti pogodak.

Uzvratili su Bijeli lijepom kombinacijom pred vratima domaćeg sastava, Mateo Nikl je sjajno gurnuo Vicu Birkića u šansu, pucao je Birkić s nekih 12 metara, međutim vratar Solina Sven Vojnović na vrijeme je zatvorio kut i obranio njegov udarac.

U 31. minuti ponovno je zaprijetio Solin, Marin Laušić izveo je korner, Stipe Vulikić je najviše skočio, a njegov udarac glavom prošao je malo iznad vrata. Nekoliko minuta kasnije dogodila se gotovo identična situacija, međutim ni ovaj put Vulikić nije bio precizan. Pred sam kraj poluvremena Bijeli su mogli do izjednačenja. Stipe Radić poslao je upotrebljivu dugu loptu iz zadnje linije, vratar Solina pogriješio je u procijeni, Luka Buble pucao je iz teškog kuta i pogodio tik pored vratnice.

Novu priliku dobili su Bijeli u 61. minuti, Buble je izborio slobodan udarac na 17 metara, Ivan Šarić je gađao gornji desni kut, ali i njegov udarac otišao je malo iznad vrata. Dvije minute kasnije Solin je mogao iskoristiti otvorenu igru Hajduka, Karlo Vodanović je povukao kontru po desnoj strani, vratio je u sredinu do usamljenog Laušića koji glavom s 13 metara ne pogađa okvir gola.  U posljednjih desetak minuta vidjeli smo veliki pritisak igrača Hajduka koji su pokušali doći do izjednačenja. Najbolje prilike imali su Šarić i Radić u istom napadu. Najprije je Šarićev udarac glavom nakon ubačaja Davida Iličića blokiran i odbijen u korner. Ivan Brnić ubačajem iz kuta pronašao je Radića koji glavom s deset metara puca malo pored vrata. Do kraja utakmice vidjeli smo još jednu kontru Solina, ali rezultat se nije mijenjao.

Hajduk: Runje, Mamut, Dalyanoglu, Radić, Milinović (od 46' Čuić), Birkić (od 46' Vujčić), Jurica, Giljanović, Buble (od 68' Iličić), Lauš (od 46' Šarić), Nikl (od 46' Brnić).

Solin: Vojnović, Bokšić (od 93' Vrbat), Vuknić, Pekić, Mujan, Vulikić, Laušić (od 72' Batarelo), Brdar, M.Simpson (od 56' C.Simpson), Kušeta (od 93' Bilić), Maretić (od 56' Vodanović).
hr Wed Oct 17 2018 20:05:05 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.