Hajduk rutinski svladao Varaždin za ostanak na prvom mjestu!

Dominirali su Bijeli cijelu utakmicu
Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige pred nešto manje od 8000 ljudi na Poljudu svladao Varaždin sa 2:0. Strijelci za Bijele bili su Jairo u 21. minuti i Nejašmić u 65. minuti. Ovom pobjedom Hajduk je ostao na prvom mjestu uoči reprezentativne stanke, imaju četiri boda više od Dinama, ali i dvije utakmice više.

Našao je Jairo u 17. minuti ubačajem Jradija na drugoj strani, netko od braniča Varaždina je dotaknuo loptu koja je odsjela na vanjskom dijelu vratnice. U 19. minuto ubacio je Bradarić pred vrata, Jairo je pucao glavom s 10 metara, ali obranio je Nevistić. Poveli su Bijeli u 21. minuti. Sjajno je Juranović prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara u šesnaestercu, uputio povratnu u gužvu gdje se Jairo najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu. Sjajno proigravanje Nejašmića u prostor za Caktaša vidjeli smo u 41. minuti. Krenuo je Mijo sam na Nevistića, ali na koncu nije uputio dovoljno jak i precizan udarac s 15 metara pa je vratar gostiju uspio otkloniti opasnost.

Silovito je u 45. minuti potegao Nejašmić s 18 metara, išlo je to pod gredu, paradom je Nevistić odbio u korner. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Jradi se sjurio prema vratima i pucao s 15 metara iskosa, vratar gostiju odbija loptu u korner.

Odmah na početku drugog dijela, odličan udarac Hamze nakon dupog pasa s Bradarićem, lopta je odsjela na vratnici. U 58. minuti u tri dodavanja izbačena je cijela obrana Varaždina, Čolina je dao za Jaira koji sjajnim potezom izbacuje Caktaša u stopostotnu šansu, ali veznjak Bijelih s 12 metara pogađa malo pokraj vrata.

Jednostavno je Hajduk u 65. minuti došao do povećanja vodstva. Hamza je ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Nejašmića koji s osam metara glavom pogađa nebranjeni dio mreže. Osvojili su Bijeli u 68. minuti loptu na trideset metara, došlo je do Jradija koji je pucao s ruba šesnaesterca u donji desni kut, ali još jednom Nevistić odbija u korner. Jradi je u 70. minuti lijepo petom ostavio za Caktaša koji s 15 metara također gađa malo pored vrata.

Senić
 je u 90. minuti oštro startao na Teklića, dobio je žuti karton, to mu je bio drugi zbog čega je morao napustiti igru.

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jairo (21'), 2:0 Nejašmić (65')
Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 7945. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić (od 76' Jurić), Bradarić, Hamza (od 73' Eduok), Jradi (od 89' Teklić), Caktaš, Jairo.

Varaždin: Nevistić, Prce, Adžić, Težak (od 56' Vuk), Senić, Štefulj, Lisakovich (od 67' Fučak), Tkalčić, Glavina (od 88' Glavica), Guera, Mehdikhani.
hr Sat Oct 05 2019 17:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ljubića zamijenio Davor Matijaš: Prvi vratar B momčadi Hajduka prebačen u A momčad

Ne treba zaboraviti kako je tu i iskusni Goran Blažević koji ostaje kao pomoć Posavcu i Matijašu

Situacija oko Marina Ljubića je dosta neizvjesna, ali ovo i nije neočekivano. Pregovori oko produženja ugovora spominjali su se još nakon Ljubićevog sjajnog nastupa protiv Dinama u prvenstvu, ali zapelo je i dogovor nije postignut.

U Hajduku su odlučili da iz tog razloga Ljubić seli u B momčad te je u prvu momčad prebačen dosadašnji prvi vratar B momčadi Davor Matijaš.

Matijaš je u travnju s Hajdukom potpisao novi ugovor do 2023. godine.

Ne treba zaboraviti kako je tu i iskusni Goran Blažević koji ostaje kao pomoć Posavcu i Matijašu.

hr Mon Oct 21 2019 23:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk i Duka sporazumno raskinuli ugovor, Ljubić prebačen u drugu momčad

Duka je za Bijele branio samo pet puta
Tomislav Duka od danas više nije vratar Hajduka. S dvadesetsedmogodišnjim sada već bivšim čuvarom mreže Bijelih sporazumno je raskinut ugovor koji je trajao do ljeta 2020. godine.

Nakon zajedničkog sastanka, uzevši u obzir sve okolnosti, odlučeno je malo prije roka okončati suradnju.

U Hajduk je Tomislav došao u ljeto 2018. godine, a ukupno je branio u pet službenih utakmica, posljednji put u prvenstvenom susretu protiv Slaven Belupa u Koprivnici u kolovozu ove godine.

Druga vijest vezana uz vratare Bijelih je prebacivanje Marina Ljubića u drugu momčad. Mladom vrataru ugovor ističe u ljeto 2020. godine, a kako dogovor oko novog ugovora još nije postignut do daljnjeg neće konkurirati za prvu momčad.
hr Mon Oct 21 2019 19:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slabom predstavom do remija protiv Lokomotive

Izgubili su Bijeli ovom remijem prvo mjesto
Lokomotiva i Hajduk podijelili su bodove u 12. kolu HT Prve lige. Na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u slaboj utakmici nismo vidjeli pogotke iako je Hajduk na početku susreta pogodio gredu. Nakon ovog remija Hajduk je na drugom mjestu, imaju bod manje od Dinama, ali i utakmicu više.

Prvu veliku šansu za Hajduk vidjeli smo u 15. minuti. Jairo se sjajno izborio za loptu između dva stopera i uspio uposliti usamljenog Hamzu koji je izašao pred Grbića i pogodio gredu. U 33. minuti velika obrana Posavca.

Marković je proigrao Uzunija na 12 metara, veznjak Lokomotive pucao je prizemno kroz šumu nogu, ali sjajno je to pročitao vratar Hajduka i obranio njegov udarac.

Veliku priliku u 53. minuti je imao Bradarić. Ubacio je Juranović pred vrata, pronašao je usamljenog Bradarića koji glavom s 11 metara gađa malo pokraj vrata.

LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:0 (0:0)
Zagreb - Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

LOKOMOTIVA: Grbić - Karačić, Kolinger, Marković, Mersinaj - Jakić, Sammir (od 90'+1 Halilović), Cokaj - Kastrati (od 75' Droždek), Budimir (od 82' Tolić), Uzuni.

HAJDUK: Posavec - Juranović, Svatok, Simić, Čolina - Jurić, Bradarić, Barry, Caktaš (od 77' Teklić) - Jradi (od 66' Eduok), Jairo.
hr Sun Oct 20 2019 19:58:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas od 17.30 protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj!

Utakmica 12. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17.30 sati u sklopu 12. kola HT Prve lige igraju protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj. Prva je ovo utakmica nakon reprezentativne stanke za vrijeme koje su se Bijeli nekoliko dana pripremali u Postirama na Braču, a zatim su nastavili trenirati na Poljudu.

- Jako kvalitetno smo radili na Braču, nismo imali sve na raspolaganju jer je jedna velika grupa igrača imala reprezentativne obveze, ali ovi koji su bili tu odradili su bazične pripreme i zadovoljni smo kako je to sve skupa izgledalo. Pred nama je utakmica s Lokomotivom u kojoj ćemo ići na pobjedu kao i u svakoj drugoj bez obzira na protivnika. Naša linija se ne mijenja, malo će se promijeniti sastav, ali razmišljanja su nam ista - kazao je trener Bijelih Damir Burić na konferenciji za medije održanoj uoči ove utakmice.

Trener Burić danas ne može računati na neke igrače koji su se s reprezentativnih akcija vratili ozlijeđeni ili nedovoljno oporavljeni, a dio njih otputovalo je s momčadi u Zagreb, međutim do početka utakmice bit će upitan njihov nastup.
Hajduk je u prvom međusobnom ogledu ove sezone s Lokomotivom slavio na Poljudu s uvjerljivih 3:0, a strijelci su bili Mijo Caktaš, Samuel Eduok i Darko Nejašmić.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, asistirat će mu Goran Pataki iz Đakova, Jerko Crnčić iz Vrbovca i Marko Matoc iz Zaprešića.
hr Sun Oct 20 2019 09:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.