Započelo postavljanje novog travnjaka na glavnom terenu na Poljudu

Premijeru će novi travnjak imati 15. rujna protiv Rudeša
Jutros je započelo postavljanje novog travnjaka na glavnom terenu stadiona Poljud. Postavljanje novog travnjaka trebalo bi biti gotovo kroz dva do tri dana, a zatim je potrebno još neko vrijeme kako bi se novi travnjak učvrstio i postao funkcionalan.

S obzirom na to da se radovi odvijaju po zacrtanom planu i bez poteškoća, novi travnjak će biti spreman za uporabu do prve sljedeće prvenstvene utakmice na domaćem terenu u kojoj će Hajduk 15. rujna dočekati momčad Rudeša.
hr Tue Aug 28 2018 17:03:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk remizirao s Rijekom na Rujevici

Posavec sačuvao Bijelima bod
Hajduk je u 21. kolu HT Prve lige remizirao bez pogodaka (0:0) protiv Rijeke na Rujevici. Nastavili su Bijeli tako s pozitivnim rezultatima u nastavku prvenstva. Hajduk nije "naplatio" bolju igru u prvom dijelu, iako i Rijeka može žaliti za pobjedom jer Posavec je u dva navrata čudesno reagirao i sačuvao bod Bijelima. Hajduk nakon ovog kola ima 30 bodova, koliko i Gorica koja od 17:30 igra protiv Intera.

Hajduk je kroz posjed kontrolirao igru u uvodnim minutama utakmice, a prvo uzbuđenje viđeno je u 14. minuti. Zatresao je Hamza mrežu domaće momčadi nakon ubačaja Bradarića, ali sudac Jović prethodno je sudio prekršaj Caktaša u napadu tako da pogodak nije priznat. Uzalud se bunila klupa Hajduka.

Jairo
 je u 22. minuti nakon ubačaja s desne strane prsima primirio loptu za Caktaša, veznjak Bijelih pucao je s 15 metara preko vrata. Rijeka je zaprijetila u 23. minuti. Ubacio je Kvržić pred vrata Hajduka, lopta je došla do Puljića koji puca iz prve s deset metara, ali Posavec je sjajnom reakcijom obranio njegov udarac.

Hamza
 je u 34. minuti uputio prizemni šut s 25 metara, prošlo je to pored desne vratnice. Sjajno je Hamza u 40. minuti prošao kroz sredinu terena i dao loptu na desnu stranu za Tahiraja koji je uputio udarac iz dosta teške situacije, ali Sluga je zatvorio kut i odbio loptu u korner. Nedugo zatim još jedna velika prilika za Hajduk. Hamza je iz vrlo dobre pozicije s deset metara pucao pokraj vratnice.

Acosty je u 53. minuti primio loptu na 18 metara, uputio je neugodan udarac u sami gornji lijevi kut, ali Josip Posavec je fantastičnom paradom sačuvao mrežu Hajduka. Jako malo od igre gledatelji su mogli vidjeli u drugom poluvremenu. Ritam je kako se bližio kraj polako opadao.

Rijeka – Hajduk 0:0 (0:0)

Rijeka - Stadion na Rujevici. Gledatelja: 6527. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Rijeka: Sluga, Lončar, Župarić, Escoval, Mamić, Kvržić, Halilović (od 75' Murić), Pavičić, Maxwell, Gorgon (od 92' Ristovski), Puljić.

Hajduk: Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 55' Fomitschow), Nejašmić, Palaversa (od 70' Kalik), Caktaš, Hamza, Tahiraj (od 61' Gyurcso), Jairo.

hr Sat Feb 16 2019 17:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra protiv Rijeke na Rujevici

Nogometaši Hajduka od 15 sati igraju utakmicu 21. kola HT Prve lige
Bijeli na gostovanje u Rijeku stižu nakon što su slavili protiv Osijeka i Lokomotive u prve dvije utakmice proljetnog dijela sezone.

- Radimo kao i do sada, atmosfera je normalna, regenerirali smo se od prošle utakmice i svaki tjedan radimo na dizanju kvalitete igre. U dobrom smo ritmu i mislim da imamo što pokazati u Rijeci. Ako oni prihvate utakmicu otvorenog garda, bit će to sigurno zanimljiv dvoboj - kazao je trener Bijelih Siniša Oreščanin na konferenciji za medije uoči ovog dvoboja.

Strateg Bijelih danas ne može računati na Stanka Jurića, Josipa Bašića, Mirka Ivanovskog i Dina Beširovića koji su u procesu oporavka od ozljeda dok se u kadar vraća kapetan Josip Juranović.

Očekuje se da utakmicu početi sastav koji je srušio Lokomotivu: Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić, Palaversa, Nejašmić, Kalik, Caktaš, Tahiraj Jairo.

Glavni sudac utakmice je Fran Jović, pomagat će mu Ivica ModrićIgor KrmarBojan ZobenicaMario Zebec i Marko Matoc
hr Sat Feb 16 2019 10:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stiže Ukrajinac: Hajduk posljednji dan prijelaznog roka doveo pojačanje

Potpisao je ugovor do ljeta 2022. godine, a plaćen je 350 tisuća eura
Ukrajinski stoper Olaksandr Svatok novi je igrač Hajduka. 24-godišnjak dolazi iz ukrajinske Zorye a danas je potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2022. godine. Novi igrač Hajduka u Splitu je najprije obavio liječničke preglede nakon čega je u završnim satima prijelaznog roka u Hrvatskoj transfer iz Luganska i finiširan.

- Jako sam sretan što sam došao u Hajduk, klub bogate povijesti i velikih ambicija. Upravo takav klub mi je trebao. Imao sam nekoliko opcija ali osjetio sam odmah veliku želju Hajduka, stoga se i nisam pun mislio. A klub znam dobro još otkad sam bio u Dnipru kad smo igrali protiv Hajduka te potom i sa Zoryom kad smo se međusobobno susreli na pripremama. Istovremeno sam i od svojih prijatelja i zastupnika slušao sve najbolje o Hajduku. Svidjela mi se ideja da dođem u Split i sretan sam što je sve konačno završeno. Sada mogu misliti samo na rad i veselim se treningu s novim suigračima. Ovom prigodom želim zahvaliti i Zoryi što su me razumjeli i što je transfer konačno i uspješno realiziran - kazao je nakon potpisa Svatok za službenu web stranicu hajduk.hr

Svatok je rođen 27. rujna 1994. godine, glavninu karijere je proveo u Dnipru, a igrao je i za Volyn iz Lutska te naposljetku i Zoryu u kojoj je bio od ljeta 2017. godine. Bio je član U18, U19 i U21 reprezentacija Ukrajine.

Ove je sezone upisao 21 nastup, od čega 16 u ukrajinskoj Premier ligi, četiri u kvalifikacijama za Europsku ligu i jedan u Ukrajinskom kupu. Propustio je u tom razdoblju samo dvije utakmice svoje momčadi, a zanimljivo je da je baš sve ostale odigrao od prve do posljednje minute.

Do povratka momčadi iz Rijeke Oleksandr će trenirati odvojeno na Poljudu. U nedjelju bi trebao odraditi prvi trening s novim suigračima. Nagađa se da je Hajduk ta njegove usluge Zoryi platio oko 350 tisuća eura.
hr Fri Feb 15 2019 18:56:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Oreščanin: U dobrom smo ritmu i mislim da imamo što pokazati u Rijeci!

Uoči gostovanja na Rujevici u subotu u 15 sati, trener Hajduka Siniša Oreščanin održao je press konferenciju te najavio Jadranski derbi
Atmosfera je ok, normalna, ne bih je potencirao. Radimo normalno ovaj tjedan kao i do sada. Normalno smo se regenerirali od prošle utakmice. Naglašavam da ne bih htio potencirati nikakve euforije.

Ozljeđeni?

Juranović je odigrao poluvrijeme za B momčad i to znači puno u njegovom povratku. Nije igrao dva i pol mjeseca, tako da smo vrlo smo oprezni oko njegovog povratka da se ozljeda ne ponovi. Bit će u kadru za utakmicu protiv Rijeke. Što se tiče ostalih ozljeđenih igrača, Jurića nećemo forsirati, on će biti u kadru za iduću utakmicu. Ivanovski polako hvata ritam što se tiče treninga, ali se nije još priključio momčadskom treningu, kao ni Josip BašićBeširović je u procesu rehabilitacije.

Jeste li skautirali Rijeku?

- Ne znam od kud dojam da je Rijeka u padu. Oni su vrlo dobra momčad, s vrlo dobrim trenerom, zamjenu Keka Bišćanom napravili su na vrlo elegantan način. Mislim da su imali jako dobar i pozitivan niz rezultata, a jedinu utakmicu koju su izgubili, onu protiv Gorice, iskreno ni danas mi nije jasno kako su je izgubili. Odigrali su jako solidnu utakmicu, pogotovo prvo poluvrijeme. Istina je da im neki igrači nedostaju, ali imaju oni dovoljnu širinu kadra da to pokriju i drže ritam. Rijeka je jedna vrlo ozbiljna momčad.

Koja je njihova najjača strana?

- Pa sigurno da su pomalo domaćinska ekipa i koriste teren Rujevice koji je brz i dobar teren. Imaju mehanizme još od Keka. Imaju jako dobru kombinatoriku kroz poluprostore, traže igru na trećeg čovjeka i završavaju akcije s dosta igrača. Mislim da nas čeka jako zanimljiva i dobra utakmica, pogotovo za gledanje.

Imate priliku srušiti jednu dosta ružnu statistiku od ove sezone. Hajduk nije uspio povezati tri pobjede. Je li to dodatni motiv?

- Mi se ne bavimo toliko sa statistikama. Pokušavamo da svaki tjedan i svaki dan da se bavimo sobom i da radimo na dizanju kvalitete igre. Dosad je to bilo vrlo uspješno. Ovaj tjedan nam je bio naglasak na boljoj prezentaciji naše ideje na terenu. Prošla utakmica je bila dobra, ali isto tako je bilo dosta stvari za popraviti. Ne želimo da nas statistika puno remeti. Znamo što Jadranski derbi donosi i mislim da smo u dobrom ritmu i da imamo što pokazati u Rijeci, ali pokušavamo spustiti loptu na zemlju.

Igor Bišćan gaji sličan stil igre kao i vi, možemo li se očekivati atraktivnu utakmicu i veseliti  se dobrom derbiju?

- Ja sam uvjeren da hoćemo ako Rijeka prihvati utakmicu otvorenog garda, to može biti utakmica dobra za gledanje. Mi ćemo se pokušati nametnuti svojim načinom, oni svojim, imaju dosta individualne kvalitete, ne bi o pojedincima, dobro se bore na terenu.

Obično se kaže da se momčad koja dobro igra i pobjeđuje ne mijenja. Hoćete li vi mijenjati momčad bez obzira na dobre igre i pobjede?
- Generalno sam možda za to, ali imamo dosta dobru širinu kadra i želio bih držati, ajmo reći, momčadsku tenziju, neću se do kraja voditi tom temom. Mislim da je to i normalno, veliki smo klub s dobrom širinom igrača.
hr Fri Feb 15 2019 12:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.