Hrvatska U-17 u posljednjoj utakmici kvalifikacijske skupine za EP 2019. poražena od Italije

Hrvatska U-17 reprezentacija u Sinju je, u posljednjoj utakmici skupine, poražena od vršnjaka iz Italije. Talijani su kontrolirali igru tokom cijelog susreta, uzeli ponuđeno i s tri pogotka u mreži Hrvatske zasluženo slavili...
HRVATSKA  - ITALIJA 0:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP 2019.
Sinj.
Gradski stadion.
Gledatelja: 700
Sudac: Luis Godinho (Portugal)
Strijelci: 0:1 Cudrig (34.), 0:2 Esposito (37.), 0:3 Lamanna (71.)
Najbolji igrač: Riccardo Boscolo Chio (Italija)

Italija: Gasparini (7), Lamanna (6,5), Dimarco (6,5), Panada (7), Spina (7), Boscolo Chio (7,5), Esposito (7,5), Oristanio (6,5), Cudrig (7), Pirola (7), Tongya (7).

Hrvatska:
 Kovačević (5,5), Braut (6), Unušić (5,5), Gvardiol (6), Biuk (5), Vasilj (5,5), Jurčec (5,5), Pelivan (5,5), Tomek (5,5), Ćubelić (5), Grozdek (5,5).

Puno bolje prvo poluvrijeme Italije, kao da Hrvatska nije postojala na terenu početnih 20-tak minuta, a okova "talijanske obrane" oslobodio se Jurčec tek u 22. minuti susreta kada je bio za malo neprecizan nakon ubačaja Unušića.Pokušao je u narednom razdoblju u dva navrata i Unušić, ali kada nisu mogli Hrvati put su do gola pronašli Talijani - nespretnost hrvatske obrane dobro je iskoristio Cudrig, prihvatio odbijenu loptu i na spavanju našao vratara Kovačevića koji je malčice izašao, pokazalo se i previše, sa svog gola.I dok je još, doslovce, trajalo slavlje prvog već su Hrvati morali po drugu loptu iz svoje mreže - pokušaj čišćenja lopte Unušića završio je u nogama Esposita koji je među sendvičkom hrvatskih reprezentativaca pogodio za 2:0 Italije.Mogli su Talijani u narednom razdoblju potpuno "unakaziti" gol Vatrenih, ali pokušaj Esposita odsjeo je na desnoj vratnici. Neuspješan je bio i pokušaj Unušića u napadu poslije nakon povratne lopte Ćubelića.

Stvari na terenu nisu se mnogo promijenile ni u drugom dijelu, iako su, u nekoliko prilika, s boljom završnicom bili mladi Hrvati. Pokušavali su Tomek, u dva navrata i Jurčec, ali bez pravog rješenja pred golom vratara Gasparinija.Trenutak drugog poluvremena, a i zaključak utakmice bio je u 71. minuti kada je nakon ubačaja Cudriga glavom precizno u dalji kut domaćeg vratara pogodio Lamanna.U završnici utakmice bilo je i nekoliko lijepih poteza Vatrenih, a dvaput je, nakon što je ušao u 70. minuti, po lijevoj strani solo prodorom prošao Branšteter, a oba su pokušaja mladog hrvatskog veznjaka završila u rukama talijanskog vratara.

Petar Krpan, izbornik hrvatske U-17 reprezentacije:"Čestitke Italiji na zasluženoj pobjedi. Dobra muška utakmica, nismo iskoristili svoje prilike, ali plasirali smo se u drugi krug kvalifikacija. Falilo nam je nekolicina igrača, ali to nije opravdano. Danas nas jednostavno nije išlo, ali to je nogomet. Idemo dalje, okrećemo se narednim utakmicama.

Na kraju, veliko hvala Sinju, Dugopolju i Solinu koji su nas ugostili i nadam se da će ova mjesta ugostiti još neke utakmice mladih hrvatskih reprezentacija!"

Uz sportski ugođaj na terenu posebice je bio dobar onaj s tribina na kojima je bilo 700 Sinjana, Cetinjana i navijača Hrvatske. Na sjevernoj tribini stadiona nadobudna skupina iz "grada mercedesa" i transparentom je dala podršku našoj mladoj reprezentaciji.

hr Fri Nov 02 2018 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Derbi na Klisu: Uskok domaćin Junaku, pobjeda Sinjanima donosi titulu jesenskog prvaka

Dva kola prije kraja prvog dijela sezone trećeligaški nogometni reflektori bit će upereni prema Klisu. I doslovce će se pod reflektorima, u prvoj takvoj povijesnoj utakmici, igrati derbi susret južnog trećeligaškog natjecanja između domaćina, drugoplasiranog Uskoka te lidera sinjskog Junaka.
Ove sezone i u Junaku i Uskoku pušu neki „novi vjetrovi“ pa dok je sinjski sastav prošle sezone, koja je bila za zaborav, opstanak hvatao pet minuta prije podne klub sa Klisa povratnik je u trećeligaško društvo i veliko iznenađenje južnog dijela najnižeg hrvatskog nogometnog ranga. Jednom su se u prošloj godini susreli Junak i Uskok, a bilo je to u okviru županijskog Kupa kada su Sinjani pod kliškom tvrđavom prohujali pored Uskoka, a onda naletjetli na minu zvanu Sloga pod vodstvom Siniše Jalića. Da stvar bude još zanimljivija i prije tri godine u Kupu su igrali Junak i Uskok, a u tom je navratu kliški sastav s istovjetnim rezultatom od 3:1 deklasirao sinjsku nogometnu družinu.

Junak je i nakon posljednjeg odigranog kola, unatoč remiju s Uranijom, i dalje na liderskoj poziciji sa šest bodova prednosti pred prvim pratiteljem Uskokom što je ovaj susret smjestilo među najtraženije i najprestižnije susrete cijelog ciklusa prvog dijela, a uz sve to ovaj će susret biti i prvi takav povijesni koji će se u trećeligaškom natjecanju igrati pod reflektorima u noćnom terminu.

Ambicije sinjskog sastava od početka su krenule po dobrom putu, druga liga koja je prije točno pet godina ispala Sinjanima iz ruku, čini se, kako je, barem po predstavama prvog dijela, sve bliža, ali mnogo je tu još kombinacija i solucija te vremena da se sve „povišice“ iz prvog dijela u „kredit s kamatama“ ne pretvore u drugom. Ono što svakako stoji, bez obzira na sve druge ishode, jest kako će, budu li Junakovci bolji na Klisu, pehar jesenskog prvaka biti zapečaćen u njihovim rukama dok bi svaki drugi ishod zakomplicirao stanje na vrhu.

Svjestan važnosti ove utakmice bio je i Robert Jandrek, pojačanje Sinjana s pravom težinom riječi, koji je u posljednjim susretima bio među glavnim nositeljima igre sinjske družine: “Idemo na pobjedu! Naš cilj je ne izgubiti utakmicu, ali definitivno ćemo gledati iskoristiti svoje prilike, biti strpljivi i na kraju pokušati slaviti. Teorijski bi ova utakmica bila odlučujuća i za trofej jesenskog prvaka pa je to još jedan dodatan motiv da težimo dobrom rezultatu. Poziv svim Sinjanima da potegnu do Klisa i budu nam podrška s tribina u ovoj vrlo važnoj utakmici!“

Uvjeren u pobjedu svoje momčadi je i Josip Zeljković, iz kliškog tabora: „Mislim da će ovo biti najzahtijevnija utakmica do sada. Čekamo lidera, momčad koja ima odlične pojedince i visoke ambicije, ali podno tvrđave nitko nije favorit pa tako ni Junak. Puni samopouzdanja iščekujemo utakmicu i sve osim pobjede nije dobar rezultat za nas jer je ovo odlična prilika da zakuhamo prvenstvo. Pozivam sve navijače da dođu u što većem broju i da nam daju podršku!“

Ono što je za istaknuti na kraju jest kako će nekoliko taktičkih briga imati sinjski strateg Stipe Grčić pa će tako morati naći zamjenu za kapetana Tea Vardića koji će s tribina gledati susret zbog akumuliranih kartona dok je, do kraja prvog dijela sezone, ozljeda iz prošlog kola na čekanje stavila i Mirka ProteguS druge strane, Alen Guć, trener Uskoka, bez imena u rubrici izostanka u igračkom kadru što će barem koliko-toliko olakšati subotnju slagalicu.

Susret Uskoka i Junaka zatvara subotnji ciklus natjecanja utakmicom pod reflektorima od 17 sati na stadionu „Van Grada“.
hr Fri Nov 16 2018 18:20:34 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dalić: "Kako god završilo, moramo biti ponosni"

Vatreni otputovali u London bez Ivana Rakitića
Izbornik Zlatko Dalić sažeo je dojmove iz utakmice sa Španjolskom.

- Bila je to lijepa utakmica u lijepom ambijentu, i ono najslađe - pogodak u zadnjoj minuti. Taj nam rezultat daje nadu da možemo biti prvi u skupini, a nadam se da smo time osigurali i status nositelja u ždrijebu za Europsko prvenstvo.

Na utakmici protiv Španjolske ozljedio se Ivan Rakitić:

- Rakitić će se vratiti u Barcelonu jer ne želimo ništa riskirati. Želimo zdrave i spremne, a imamo Vlašića, Kovačića, Badelja Brekala - imamo rješenja, pronaći ćemo pravo i idemo na Wembley uživati u nogometu. Drugih problema nema, veseli smo i orni. Igrali smo ove prekrasne godine protiv sjajnih suparnika, svjetskih i europskih prvaka. Što ima ljepše od toga? I kako god završilo, moramo biti ponosni.
Protiv Španjolaca svoje minute su dobili Vlašić i Brekalo.

- Moramo polako pripremati mjesto za mlade, ali ne smijemo zaboraviti senatore. Mlade treba uklopiti, no sigurno je da imamo perspektivu.
Izbornik cijeni Engleze.

- Englezi su sjajni, mladi, i već su nam radili probleme i u Moskvi i u Rijeci, ali nećemo se mi predati. Poštujemo i sami sebe, što dokazujemo na terenu. Na pravom smo putu, a najvažniji ionako ostaje početak kvalifikacija u ožujku.
hr Fri Nov 16 2018 18:08:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Obavijest za navijače koji idu na Wembley

U suradnji s Engleskim nogometnim savezom i stadionom Wembley, Hrvatski nogometni savez obavještava sve navijače koji putuju u London na utakmicu Engleska - Hrvatska o svim detaljima dolaska i boravka na stadionu Wembley, uključujući nove upute o zabrani unošenja ruksaka i većih torbi na stadion.

Pobjedom 3:2 nad Španjolskom, Hrvatska je u prilici osvojiti prvom jesto u skupini 4 nogometne Lige nacija. Ključni dvoboj igra se ove nedjelje na Wembleyju, od 15 sati po srednjeeuropskom vremenu, odnosno u 14 sati po lokalnom vremenu, a suparnik Dalićevoj momčadi je Engleska, piše tportal.

Naravno, s obzirom na važnost utakmice, za očekivati je da će se u ova tri dana ponovno povećati interes među hrvatskin navijačima za odlazak na kultni stadion te da će ih - kao i na prethodne dvije utakmice - opet biti nekoliko tisuća.

Kako doznajemo iz Hrvatskog nogometnog saveza, do srijede je prodano 1800 ulaznica, ali će nakon dogovora s ljudima iz FA-a, tijekom ovog petak u prodaji biti još cca 1200 ulaznica, a HNS će način i mogućnost kupovine objaviti tijekom dana na svojim stranicama.

Otvaranje glavnog ulaza stadiona je u 12:30 sati, po lokalnom vremenu.

Stoga su Hrvatski nogometni savez i njihove kolege iz redova domaćina, odnosno FA-a, složili obavijest hrvatskim navijačima, kako bi njihov boravak u Londonu protekao bez problema, a prenosimo je u cjelosti.

ZAŠTITA I SIGURNOST

Molimo vas da imate na umu da će za ovu utakmicu sigurnosne mjere biti pojačane te svi navijači trebaju voditi računa o sljedećem:

1) Strogo preporučamo svim navijačima da dođu na stadion najkasnije sat vremena prije početka utakmice.

2) Na stadionu Wembley primjenjuje se pravila o ograničenoj veličini torbi koje se unose na stadion.

3) Torbe veće od A4 papira neće biti moguće unijeti na stadion.

4) Provjere nositelja ulaznica i njihovih torbi obavljat će se na vanjskoj ograđenoj zoni prije ulaska na stadion.

5) Ako zbog medicinskih razloga na stadion trebate ponijeti određene predmete ili opremu, molimo vas da prije dana odigravanja utakmice posjetite help.wembleystadium.com/support/home, kako biste zatražili medicinsko izuzeće koje ćete morati ponijeti sa sobom.

6) Svi proizvodi kupljeni u trgovini stadiona Wembley na dan utakmice bit će pakirani u prozirne plastične vrećice koje će biti moguće unijeti na stadion.

7) Nova pravila o unosu ograničene veličine torbi na stadion uvedena su kako bi se dodatno povećala sigurnost gledatelja te kako bi pristup stadionu na dane održavanja događanja bio još učinkovitiji. Nova pravila omogućit će brži prolaz gledatelja kroz brojače ulaznica te će im pružiti bolje sigurnosne uvjete unutar i izvan stadiona.

Za više informacija upućujemo vas da pročitate odgovore na često postavljena pitanja, na sljedećoj poveznici: http://www.wembleystadium.com/Press/Press-Releases/2018/9/Wembley-restricted-bag-policy

8) Vodite računa o predmetima koje je zabranjeno unositi na stadion. Cjeloviti popis zabranjenih predmeta možete pronaći ovdje: Wembley Stadium - Ground Regulations.

9) Hrana i pića - posjetiteljima se preporuča da ne nose hranu i pića na stadion, jer će se hrana i pića moći kupiti na stadionu.

10) Molimo vas da imate na umu da tijekom utakmice nije dozvoljeno stalno stajanje u području gledališta stadiona. Stadion Wembley ljubazno moli sve navijače da se pridržavaju ovog pravila te da poštuju sigurnosne upute redara kako bi svi gosti mogli imati ugodno iskustvo na stadionu.

hr Fri Nov 16 2018 13:01:50 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vatreni u napetoj završnici pobijedili Španjolsku

Na prepunom Maksimiru Hrvatska u 93. minuti srušila Španjolsku
Hrvatska reprezentacija je u trećem kolu Lige nacija pobijedila Španjolsku 3:2 golom Tina Jedvaja u 93. minuti. Hrvatska je odmah od početka krenula vrlo dobro, a već u šestoj minuti Ivan Perišić pogodio je stativu. Andrej Kramarić doveo je Hrvatsku u vodstvo u 54. minuti nakon velike pogreške Španjolaca, bio je to prvi pogodak Vatrenih u Ligi nacija. Samo dvije minute kasnije Ceballos je pogodio za izjednačenje. Imali su nakon toga pogotka Španjolci još nekolikoi prilika, ali Jedvaj u 69. minuti nakon asistencije Modrića pogađa za 2:1. Samo tri minute kasnije u sjajnoj prilici našao se Ante Rebić, istrčao je sam pred De Geu koji čudesno brani. U 76. minuti Vrsaljko je igrao rukom u svom prostoru, a jedanaesterac je realizirao Sergio Ramos. Minutu prije toga upravo je Vrsaljko spasio siguran pogodak, s gol crte je očistio loptu ispred Morate. U zadnjim sekundama utakmice Hrvatska je napravila strašan pritisak, Brekalo je tukao s 15 metara, obranio je De Gea, ali odbio je samo do Jedvaja koji pogađa za 3:2.

- Čestitke suigračima. Teška utakmica, znali smo da trebamo ići na pobjedu. Iskoristili smo svoje šanse i uzeli tri boda. Sretan sam i ponosan na ekipu, rekao je nakon susreta junak Tin Jedvaj.

Ovom pobjedom Hrvatska je ostala u igri za prvo mjesto u Grupi 4 Lige nacija. Uoči posljednje utakmice s Engleskom u Londonu za tri dana imamo 4 boda kao i Englezi. Španjolci su na prvom mjestu sa šest bodova, ali oni su odigrali sve utakmice. Bilo kakva pobjeda u nedjelju je dovoljna Hrvatskoj za osvajanje skupine. Španjolska će osvojiti skupinu ako Hrvatska i Engleska odigraju bez pobjednika. Ovom pobjedom Vatreni su osigurali i status nositelja u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Hrvatska: Kalinić, Vrsaljko, Jedvaj, Lovren, Jedvaj, Rakitić (od 67' Vlašić), Brozović, Morić, Rebić (od 74' Brekalo), Perišić, Kramarić (od 89' Pjaca)

Španjolska: De Gea, Roberto, Alba, Ramos, Martinez, Niguez (od 74' Suso), Busquets, Ceballos, Rodrigo(od 62' Asensio), Isco, Aspas (od 64' Morata)
hr Thu Nov 15 2018 23:04:36 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.