Zbog lošeg travnjaka odgođena Kup utakmica Lokomotive i Hajduka

Novi termin je 13.ožujka
Povjerenstvo za natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa je donijelo odluku o novom terminu odigravanja polufinalne utakmice između Lokomotive i Hajduka. Susret će se igrati 13. ožujka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, a početak je zakazan za 17:30 sati.

U obrazloženju koje potpisuje povjerenik za natjecanje Josip Brezni stoji da je termin prebačen s obzirom na ''stanje travnjaka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, a u cilju stvaranja što boljih uvjeta za odigravanje utakmice.''
hr Tue Feb 13 2018 13:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kopić: Jedino što nam u ovom trenutku treba je pobjeda

Bijeli sutra od 21 sat igraju protiv Gorice
Nakon ispadanja iz Europe, nogometaši Hajduka okreću se domaćim izazovima pa tako u nedjelju od 21 sat na Poljudu dočekuju Goricu u sklopu 4. kola HT Prve lige.

- Poslije utakmice smo svi zajedno bili jako razočarani. Kod mene osobno je to razočaranje zamijenjeno spremnošću na borbu i to ću prenijeti na igrače. Jučer sam dosta dugo razgovarao s predsjednikom i sportskim direktorom. Ja sam kao i do sada inzistirao na jasnim smjernicama, što zapravo želimo, koji je smjer. Što se tiče eventualnog otkaza predsjednik mi je deklarativno dao povjerenje, a ja sam inzistirao da se taj deklarativni dio pretoči u konkretne stvari kako bi klub i momčad išla naprijed. - dotako se trener Kopić utakmice u Bukureštu.

Koje su to smjernice?

- Predsjednik i ja smo razgovarali od kad je došao, ja sam mu rekao koje su potrebe ekipe, ali neke stvari se u tom trenutku jednostavno se nisu mogle realizirati, trebao se čekati jaki izlazni transfer. Vjerujem da će se u narednom periodu te stvari pomaknuti s mrtve točke.

Kopić je naglasio da je pod pritiskom:

-  Ja sam se praktički od siječnja do srpnja vrlo često budio s pitanjem: 'OK, ide dobro, ali kad gledaš prema naprijed, vidiš da određene stvari ne štimaju, uvijek si postaviš pitanje nemoj si dopustiti da i ti budeš jedan od onih koji nisu napravili ono što je od njih očekivano'. Imaš samo dvije mogućnost boriti se dalje ili otići. Moje je samo da radim ono što je najbolje za Hajduk, na terenu i izvan njega. Od prvog dana kad sam došao rekao sam da želim što kvalitetnije odraditi ovaj posao i biti ponosan što sam trener Hajduka.

Kako izvući momčad iz ove situacije?

- Jasno mi je da u velikom broju sezona nakon neuspjeha u Europi dolazi do pada, a mi smo ove sezone i u prvenstvu krenuli rezultatski ispod razine Hajduka. Nemamo prevelikih opcija. Moramo krenuti put gore kako god znamo. Imamo danas sastanak s igračima i vjerujem da je svaki pojedinac svjestan gdje smo i što Gorica nosi jer jedino što nam u ovom trenutku treba je pobjeda.

Kakav je status Nižića, Futacsa, Saida, Memolle, Filipa, Tudora?

- Za svakog igrača pokušavam uvijek naći razumijevanje, nemam taj mandat za donositi završne poteze, ako Nižić kaže da nije spreman za igru, ja to mogu i moram poštivati. Futacs je tu, vidjet ćemo do kraja prijelaznog roka, s Memollom je isto slična situacija, Filip je napravio pomak u treningu, radi sve bolje, blizu je ekipi, samo dva puta nije bio među 18 isključivo zbog taktičkog plana. Said je kvalitetan, dobar igrač, činilo se najboljom opcijom da ode i to je jedan od razloga naše nedefinirane momčadi jer smo imali igrače na odlasku, a još uvijek su tu. Opet, Said ima kvalitetu koju treba respektirati, meni osobno kao treneru i Hajduku je svoj doprinos dao od prve utakmice.

Gorica?

- Što se tiče utakmice, vjerojatno će biti iskazivanje nezadovoljstva od samog početka. Taj dio mi je jasan. Teren je takav da se ne možemo ni dodati, razina frustracije što se toga tiče je visoka. Gorica će doći s blokom, s par opasnih igrača u kontrama. Mi ćemo pokušat uspostaviti pas igru, ali neće biti jednostavno.
hr Sat Aug 18 2018 14:32:55 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopić nakon utakmice: "Osjećaj je užasan. Steaua nije ništa posebno napravila"

Trener Hajduka Željko Kopić bio je utučen nakon dramatičnog ispadanja njegove momčadi iz Europe.
Hajduk je nakon dramatične završnice utakmice u Bukureštu ispao iz Europske lige. FCSB je  bio bolji s 2:1 i tako nakon splitskih 0:0 prolazi u play-off Europske lige. Nije Hajduk ni večeras pokazao puno lijepog nogometa, nisu ni Rumunji, ali ipak su kvalitetnija i bolja momčad i zasluženo prolaze nakon početničkih grešaka igrača Hajduka.

Željko Kopić kazao je svoje viđenje hajdukovog ispadanja iz Europe:

Prvo poluvrijeme je to bila utakmica bez kvalitete, imali smo previše pogrešaka. U nastavku smo pokušali s promjenama igrača i sistema i potrudili se igrati ofenzivnije. Nakon što smo zabili gol, Steaua nije ništa posebno napravila, ali su zabili pogodak u završnici. Nakon izjednačujućeg gola je bio fokus što protivnik radi, bili smo ekstra stabilni. Igrali smo s Hamzom i Caktašem ispred zadnje linije. Nisu nas doveli u veće probleme. Osjećaj je sada užasan.

O razlozima ispadanja rekao je:

Sigurno da svaki poraz nosi svoje. Što se tiče stožera, to su ljudi koju su profesionalci, daju sve za momčad. Što se tiče ekipe, atmosfera je bila izuzetno pozitivna, bili smo odlučni da ostvarimo pozitivan rezultat. Kad dođeš nadomak cilju sigurno da je osjećaj loš.

O golovima je rekao:

"Kod prvog je bila nekakva ruka, nisu imali niti jednu čistu situaciju, a druga je došla iz centaršuta. Jako je loš osjećaj nakon svega".

hr Fri Aug 17 2018 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u Bukureštu, ništa od play-offa Europske lige

Bijeli su nakon još jedne slabe utakmice poraženi u Bukureštu od FCSB-a
Hajduk je nakon dramatične završnice utakmice u Bukureštu ispao iz Europske lige. FCSB je večeras bio bolji s 2:1 i tako nakon splitskih 0:0 prolazi u play-off Europske lige. Nije Hajduk ni večeras pokazao puno lijepog nogometa, nisu ni Rumunji, ali ipak su kvalitetnija i bolja momčad i zasluženo prolaze nakon početničkih grešaka igrača Hajduka. Najprije je Caktaš potpuno nepotrebno u maniri amatera igrao rukom u kaznenom prostoru, Gnohere je pogodio u 62. minuti za vodstvo domaće momčadi. Izjednačio je Said u 82. minuti nakon asistencije Jaira, bio je to rezultat koji je vodio Bijele dalje. Nažalost, minutu prije kraja, Posavec je ostao kratak nakon jednog centaršuta i Gnohereu nije bilo teško postići pogodak i odvesti Rumunje u play-off.

Bijeli su danas igrali s crnim florom na ruci u znak počasti preminulom legendarnom igraču Hajduka Zvonku Begi. Obje momčadi ušle su dosta oprezno u susret, nitko na početku nije preuzimao previše rizika. Juranović se u 10. minuti sjurio po desnoj strani, odložio je loptu za Saida koji je odmah ubačajem pokušao pronaći Fomitschowa, međutim bila je to malo prebrza lopta. U 21. minuti dobra šansa za Bijele. Fomitschow je ubacio iz kuta na 10 metara, Vučur je bio u sjajnoj situaciji, ali njegov udarac glavom od pod se odbio vrataru u ruke. Malo nakon toga, Said je pucao s 22 metra iskosa, otišlo je to pored vrata. Zaprijetili su Rumunji u 27. minuti. Gnohere je primio loptu na rubu kaznenog prostora i prsima spustio za Tanasea koji je bio u izglednoj situaciji za udarac, ali Vučur se izvrsno postavio i na koncu ga uspio blokirati.

Početkom drugog dijela velika obrana Josipa Posavca. Skinuo je udarac Mana s pet metara, ali pomoćni sudac je naknadno podigao zastavicu pa se pogodak ne bi ni priznao, što ne umanjuje briljantnu reakciju vratara Bijelih. U 52. minuti Caktaš je zaustavio loptu rukom u duelu s Morutanom a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Posavec je pročitao stranu, bio je vrlo blizu, ali udarac Gnoherea prošao mu je malo ispod ruke za vodstvo domaće momčadi. Gyurcso je nekoliko minuta nakon ulaska prošao kroz sredinu, vratio je loptu za Saida, ali vratar domaće momčadi uspio je u padu nogom izbiti ispred napadača Hajduka. U nastavku je domaća momčad imala kontru 3 na 2, ali Mikulić je sajnom reakcijom presjekao ključno dodavanje. U 81. minuti konačno smo dočekali pogodak Hajduka. Jairo se sjajno oslobodio svog čuvara na desnom krilu, ubacio je na deset metara odakle Said pogađa pored nemoćnog čuvara mreže domaće momčadi. Benzar je u 92. minuti ubacio s desnog krila na Nedelcua koji je pucao glavom s 12 metara preko vrata. U 93. minuti opet je Benzar ubacio s desne strane, lopta je preletjela cijelu obranu i vratara Posavca, došla je do Gnoherea koji je glavom pogodio s tri metra za pobjedu i prolaz FCSB-a.

FCSB: Balgradean, Benzar, Planić, Balasa, Morais, Pintili (od 84' Rusescu), Filip (od 15' Nedelce), Tanase (od 46' Tanase), Teixeira, Man, Gnohere.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez (od 65' Gyurcso), Jurić (od 56' Jairo), Hamza, Fomitschow, Caktaš, Said, Ivanovski (od 73' Šego).
hr Thu Aug 16 2018 22:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ništa od prodaje: Hajduk demantirao transfer Saida

Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net

Napadač Hajduka Said Ahmed Said ipak ne odlazi u talijanskog drugoligaša Livorna, kako su pisali mediji.

Danas poslijepodne portal GHANAsoccernet.com napisao je da su ova dva klubovi već postigla dogovor te da će Hajduk dobiti 1,5 milijuna eura odštete, no pokazalo se da takvi navodi nisu točni.

Naime, Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net.

- HNK Hajduk nema informaciju o postignutoj suradnji između HNK Hajduk i navedenog talijanskog kluba. - stoji u komentaru.

hr Thu Aug 16 2018 18:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.